مهاجرت به آلمان
ویزایار - با بیش از 10 سال سابقه در زمینه مهاجرت به آلمان ، ویزای آلمان ، تحصیل در آلمان و کار در آلمان

مهاجرت به آلمان 

باتوجه به جذابیت های کشور آلمان برای ادامه تحصیل، کار و زندگی ، مهاجرت به آلمان علاقمندان بسیار زیادی دارد و با درنظر گرفتن رشد قیمت ارز در کشورمان و پایین بودن هزینه های مهاجرت به کشور آلمان روز به روز بر این تعداد نیز افزوده می شود. برای آشنایی بیشتر با راه های مهاجرت به آلمان و موضوعات مرتبط با ما همراه باشید.

در این صفحه مطالب زیر درباره مهاجرت به آلمان را ذکر می کنیم:

چرا مهاجرت به آلمان گزینه مناسبی است؟

چرا آلمان به مهاجر نیاز دارد؟ 

روش های رایج مهاجرت به آلمان 

مزایا و معایب هر یک از روش های مهاجرت به آلمان

بروزرسانی: آذر 1400
نویسنده: مدیر سایت
براساس تجربه بیش از 1000 پرونده 
زمان مطالعه: 10 دقیقه

چرا مهاجرت به آلمان؟

چرا آلمان به مهاجر نیاز دارد؟

مهاجرت نقشی کلیدی در توسعه اجتماعی و اقتصادی آلمان دارد.

نیاز روز افزون آلمان به نیروی کار ماهر باعث شده تا ورود مهاجران واجد شرایط به این کشور رو به افزایش باشد.

طی دهه گذشته دولت آلمان تلاش زیادی را برای جذب خارجی ها انجام داده است.

اثرات تغییر جمعیتی از نظر سن و ... یکی از دغدغه های دولت آلمان است بدین منظور آلمان یافتن شغل برای مهاجران ماهر و نیمه ماهر را آسان می کند.

با بالا رفتن سن جمعیتی کشور آلمان علاوه بر جایگزین کردن نیروی کار جوان برای پیشبرد اقتصاد، دولت آلمان برای خدمات رسانی به مردم نیز بخصوص در بخش سلامت نیازمند نیروی کار می باشد.

راه های مهاجرت به آلمان

مهاجرت تحصیلی به آلمان 

تحصیل در آلمان چهارمین انتخاب پرطرفدار بین دانشجویان در دنیا است. حدود 15% از کل دانشجویان در دانشگاه های آلمان از دیگر کشورها هستند. آلمان کشوری جذاب برای ادامه تحصیل می باشد و مدارک دانشگاه های آلمان برای کارفرمایان بسیار جذاب است.

آلمان سرزمینی است که آموزش عالی با کیفیت، زیرساخت های تحقیقاتی، روش های تدریس مدرن، تحصیلات ارزان قیمت و آینده شغلی تضمین شده در آن یافت می‌شود. به همین دلیل است که بسیاری در دنیا بر این باورند که تحصیل در آلمان بهترین گزینه برای تحصیلات عالی می باشد.

در آلمان شما می توانید بهترین ورژن خود را بسازید! شما می توانید آزادانه توانمندی های فکری و مهارت های شخصی خود را به طور آزادانه و در بستری مناسب توسعه دهید.

مهاجرت به آلمان از طریق جستجوی کار (Jobseekr) 

آلمان نه تنها یک کشور زیبا است ، بلکه یکی از قدرتمندترین کشورهای اروپایی است. آلمان با رشد اقتصادی بالا و نرخ پایین بیکاری گزینه ای بسیار مناسب برای جستجوی کار و اقامت است.با اقامت در آلمان می توانید علاوه بر آموزش رایگان، از محیط زندگی و کاری امن و جذاب بهره مند شوید.

باتوجه به نیاز آلمان به نیروی کار، دولت مشوق های خوبی برای افراد با مهارت بالا در نظر گرفته است که باعث ترغیب افراد ماهر و جوان به جسجوی کار در آلمان می شود.

میزان متوسط حقوق در آلمان نسبت به هزینه ها بسیار مناسب است.

افراد متخصص که دارای مدارک تحصیلی یا فنی هستند، می توانند برای پیدا کردن کار به آلمان سفر کنند. دولت آلمان 6 ماه به آنها فرصت می دهد تا بتوانند شغلی مرتبط با سوابق کاری خود پیدا کنند. بنابراین اگر شما هم دنبال مهاجرت به کشور آلمان هستید ویزای جستجوی کار گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

مهاجرت کاری به آلمان 

ویزای کاری آلمان فرصت بسیار مناسبی برای خارجی هایی است که شرایط کار در آلمان را دارند. از این طریق می‌توانید با پیداکردن کار در آلمان در زمینه رشته خود در این کشور اقامت کنید.

اقامت کاری آلمان حداکثر 2 ساله است که البته قابل تمدید است. پس از آن امکان دریافت بلو کارت و انواع دیگر اقامت ها نیز وجود دارد.

برای گرفتن ویزای کاری آلمان نیاز دارید تا پیشنهاد کاری در آلمان (جاب آفر- Job offer) دریافت کنید. گرفتن پیشنهاد کاری یا جاب آفر از این امری مشکل است و در برخی رشته ها و با شرایط خاص امکان پذیر است.

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری 

آلمان قطب پر رونق صنعت، مهندسی و تولید است و بنا به عقیده بسیاری موتور اصلی اقتصاد اروپا شناخته می شود. دولت آلمان برای جذب سرمایه مهاجرین کارآفرین مشوق هایی در نظر گرفته است که با نرخ بازگشت مناسب سرمایه بتوانند سرمایه گذاری مطمئنی در آلمان داشته باشند.

کل سرمایه گذاری مورد نیاز برای این روش مهاجرت به آلمان حدود 360،000 یورو می باشد. دولت آلمان ابتدا اقامت موقت صادر می کند که برای متقاصی اصلی پس از 3 سال و برای همراهان پس از 5 سال به اقامت دائم تبدیل می گردد. پس از 8 سال اقامت در آلمان امکان دریافت شهروندی یا پاسپورت نیز امکان پذیر است.

البته در سال های اخیر دولت آلمان برای بررسی طرح توجیهی و ثبت برند در این کشور سخت گیری هایی انجام می دهد و درصد کمی از درخواست کنندگان موفق به سرمایه گذاری در آلمان می شوند.

مهاجرت به آلمان از طریق پیوست به خانواده 

برا اساس قانون کشور آلمان کسانیکه اعضای خانواده آنها یکی از انواع اقامت آلمان را دارند، می توانند ویزای پیوست (یا الحاق) به خانواده آلمان را دریافت نمایند و به این کشور مهاجرت کنند.

این نوع اقامت وابسته به اقامت فرد اصلی (فرد مقیم) است بنابراین ویزای پیوست به خانواده در آلمان تا زمانی که فرد اصلی (فرد مقیم) اجاره اقامت در آلمان را دارد قابل تمدید است.

امکان درخواست ویزای پیوست به خانواده آلمان همزمان با متقاضی اصلی یا پس از مستقر شدن او در آلمان وجود دارد.

سوال مهم در این زمینه این است که براساس قانون آلمان چه کسانی از اعضای خانواده می توانند از این روش مهاجرت به آلمان استفاده کنند؟ یا مدارک مورد نیاز به چه صورت هست؟ این موارد کاملا به شرایط فرد و نسبت او با فرد مقیم آلمان بستگی دارد. اما به طور کلی همسر و فرزندان زیر 18 سال می توانند این نوع اقامت آلمان را دریافت کنند.

مهاجرت به آلمان از سایر کشورها (کشور ثالث) 

اولین سوالی که ممکن است به ذهن شما خطور کند این است که باوجود اینکه سفارت آلمان در ایران خدمات کنسولی ارائه می دهد چرا برای مهاجرت به آلمان از طریق سایر کشور ها (کشور ثالث) اقدام کنیم؟

همانطور که می‌دانید برای مهاجرت به آلمان صفی طولانی شکل گرفته است ممکن است که بسیاری از افراد را عطای مهاجرت به آلمان را به لقایش ببخشند.

ما برای کوتاه کردن زمان سفارت آلمان مسیری را طراحی کرده ایم که می توان از طریق آن ویزای آلمان را از سایر کشورها دریافت نمود. در این راه سعی شده است تا کشورهایی انتخاب شوند که مسیر مطمئن تری برای دریافت ویزای آلمان داشته باشند. پس از بررسی معیارهایی  از قبیل شرایط سنی، مدت زمان ارائه وقت توسط سفارت آلمان، مدرک زبان لازم، مصاحبه روز سفارت، شرایط تمکن مالی که برای انتخاب کشور واسط برای دریافت ویزای آلمان مهم است سه کشور ارمنستان، ترکیه و مجارستان را انتخاب نمودیم.

5/5 - (2 امتیاز)
اطلاع رسانی
اطلاع رسانی هنگام
guest
0 پرسش و پاسخ
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات