حساب مسدود شده فینتیبا (Fintiba)

تمکن مالی؛ معضل اصلی مشتاقان تحصیل در آلمان

کمتر دانشجوی موفقی را می‌توان پیدا کرد که آرزوی ادامه تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه‌های اروپایی به خصوص کشور آلمان را نداشته باشد. از دیرباز، آلمان یکی از مقاصد اصلی دانشجویان تراز اول ایرانی بوده است و این روند کماکان ادامه پیدا کرده است. اما با گذشت زمان، قوانین سخت‌تری برای اخذ اقامت و ویزای تحصیلی این کشور به وجود آمده‌اند که یکی از آنها بالا رفتن رقم تمکن مالی است. با این حال، شرکت‌های مالی فراوانی در آلمان پروسه اعلام تمکن مالی را برای دانشجویان خارجی راحت‌ کرده‌اند که فینتیبا یکی از آنها است. در این مطلب قصد داریم در مورد حساب مسدود شده فینتیبا صحبت کنیم.

حساب مسدود شده فینتیبا (Fintiba)

منظور از حساب مسدود شده چیست؟

حساب مسدود شده، یکی از پنج روش متداول برای مطمئن ساختن دولت آلمان برای داشتن منابع کافی جهت تحصیل و زندگی در آلمان است. پس از اینکه نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود را دریافت کردید، افتتاح یک حساب مسدود شده گام بعدی شما برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان است. مبلغی که در این حساب سپرده‌گذاری می‌کنید تا زمانی که وارد خاک آلمان شوید غیرقابل برداشت است. همچنین پس از مهاجرت شما به این کشور، مبلغ مشخصی به صورت ماهیانه به حساب بانکی شما (به غیر از حساب مسدود شده) واریز خواهد شد.

دولت آلمان، با اتخاذ چنین قانونی، سعی دارد تا کمتر از گذشته درگیر مسائل مالی و اقتصادی دانشجویان و مهاجرینی شود که بدون منابع مالی کافی وارد این کشور می‌شوند. در این راستا، شرکت‌های بسیار زیادی اعم از دویچه بانک که از قدیمی‌ترین موسسات مالی در این عرصه است، حضور دارند.

با توجه به درخواست‌های فراوانی که از سراسر جهان به دانشگاه‌های آلمانی فرستاده می‌شود، نمی‌توان انتظار داشت که ارسال فیزیکی مدارک مانند سابق جوابگوی نیازهای دانشجویان باشد. از این رو، شرکت‌های نوآور هم پا به این عرصه گذاشتند که راه‌حل‌های آنلاین نوینی ارائه می‌دهند. فینتیبا (Fintiba)، یکی از شناخته‌ شده‌ترین این شرکت‌ها است که در این مطلب قصد داریم شما را با مزایا و نحوه افتتاح حساب در آن آشنا کنیم.

تمکن مالی آلمان با فینتیبا (Fintiba)

6 شریک مالی فینتیبا را بشناسید

برای اینکه بتوانید بهتر به شرکت فینتیبا اطمینان کنید، بهتر است شرکای مالی این شرکت را بشناسید. به طور کلی، افتتاح یک حساب مسدود شده فینتیبا نیازمند همکاری بانک‌ها و موسسات مختلفی است که در ادامه با آنها آشنا خواهید شد.

سوتور بانک

سوتور بانک (Sutor Bank) کار خود را در سال 1921 آغاز کرد و یکی از معدود بانک‌های خصوصی در آلمان است که کماکان به صورت مستقل فعالیت می‌کند. از آنجایی که این بانک وابسته به دولت و قوانین بازدارنده آن نیست، به صورت قانونی می‌تواند تحریم‌ها را دور بزند تا برای همه افراد واجد شرایط مدیریت دارایی یکپارچه‌ای را ارائه دهد.

شرکت بیمه‌ DAK

موسسه DAK-Gesundheit یکی از شرکت‌های پیشرو در صنعت بیمه آلمان است که بیمه‌های درمانی قانونی ارائه می‌دهد و تلاش می‌کند برای دانشجویان و مهاجرین یک دوست شایسته باشد. راه حل‌های بیمه انفرادی که متناسب با نیازهای فردی طراحی شده اند، در هسته خدمات DAK-Gesundheit قرار دارند. صرف نظر از شرایط فعلی یا نیازهای مختلف در هر مرحله از زندگی، شرکت بیمه آلمانیِ DAK-Gesundheit خدمات با کیفیتی را ارائه می‌دهد که به طور مکرر دارای تمامی استانداردهای مورد نیاز هستند.

آژانس بیمه Mawista

یکی دیگر از شرکت‌هایی که در حساب مسدود شده فینتیبا به ارائه خدمات نوین می‌پردازد، آژانس بیمه ماویستا است. MAWISTA GmbH یک آژانس بیمه درمانی خصوصی است که به طور ویژه بر بیمه‌های درمانی بین‌المللی برای افراد خارجی که به آلمان مهاجرت می‌کنند متمرکز است. با بسته‌های MAWISTA که از طریق پکیج Fintiba Plus ارائه می‌شوند، دانشجویان نه تنها از همکاری با آژانسی که به طور ویژه بر ارائه مناسب‌ترین راه حل‌ها متمرکز است بهره‌مند می‌شوند، بلکه می‌توانند از بیمه شدن نزد یکی از مشهورترین و قابل اعتمادترین شرکت‌های بیمه‌ای یعنی Allianz Worldwide سود ببرند.

موسسه Deutsche Bildung AG

موسسه Deutsche Bildung AG به دانش‌آموزان همه رشته‌ها اجازه می‌دهد تا یک حرفه موفق را شروع کنند. آنها در کنار یک برنامه راهبردی شامل آموزش مهارت‌های نرم، مربیگری و شبکه‌سازی به دانش آموزان یک موقعیت مالی انعطاف‌پذیر و پایدار ارائه می دهند.

این موسسه همیشه به فکر رشد و توسعه شخصی است و اطمینان می‌دهد که دانش آموزان به خوبی برای ورود به زندگی حرفه‌ای دارای همه مهارت‌ها و پیش‌نیازها هستند. این امر با سرمایه‌گذاری موثر اجتماعی سرمایه گذاران آنها امکان‌پذیر شده است.

شرکت های وابسته به فینتیبا (Fintiba)

دانشگاه GJU

دانشگاه آلمانی-اردنی (GJU) یک دانشگاه دولتی واقع در مشقر است و از شرکای ارزشمند فینتیبا از سال 2017 به شمار می‌رود. این دانشگاه در سال 2005 بر اساس یک دستور سلطنتی و بر اساس تفاهم نامه بین وزارت آموزش عالی و تحقیقات جمهوری فدرال آلمان با وزارت تحقیقات علمی پادشاهی اردن تأسیس شد.

موسسه TQ

موسسه TechQuartier واقع در قلب فرانکفورت، دسترسی به شبکه ارزشمندی از استارت‌آپ‌ها، شرکت‌ها، سرمایه گذاران، استعدادها و مربیان را فراهم می‌کند. TQ تنها یک مکان الهام بخش برای کار و همکاری نیست، بلکه جامعه بزرگی از متخصصان آینده‌نگر را نشان می‌دهد که مشتاق به برقراری ارتباط و یادگیری هستند. ماموریت TQ با برنامه‌ها و رویدادهای متعدد خود این است که ابزارها و منابع را در اختیار نوآوران قرار دهد تا بتوانند جهان را تغییر دهند.

موسسه DEUTSCHLAND

هدف DEUTSCHLAND.de ارائه تصویری جامع، مدرن و مناسب از آلمان در خارج از کشور است. آنها خدمات چند زبانه را عمدتاً با هدف قرار دادن دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند. شش بخش (سیاست، اقتصاد، فرهنگ، محیط زیست، دانش و زندگی) دسترسی به موضوعاتی را ارائه می‌دهند که برای مردم آلمان مهم است. روابط متنوع با کشورهای شریک در سراسر جهان نیز مورد توجه قرار گرفته است. محتوای موضوعی توسط روزنامه نگاران و دانشمندان مشهور آلمانی و بین المللی، کارکنان تحریریه فینتیبا و سایر شرکای قراردادی وزارت خارجه (dpa، دویچه وله) ارائه می‌شود.

حساب مسدود شده فینتیبا

فینتیبا یک شرکت تخصصی با نام کامل Fintech-Hybrid است که در قلب فرانکفورت در کشور آلمان واقع شده است. این شرکت از سال 2016 در پی راه‌حل‌های آنلاین برای دانشجویان خارجی بوده است که در صدد اخذ ویزای تحصیلی و اعلام تمکن مالی خود بوده‌اند. این شرکت نه تنها به دانشجویان بلکه به سایر گروه‌هایی که می‌خواهند در آلمان کار، زندگی و یا تحصیل کنند هم امکان افتتاح حساب مسدود شده (Fintiba Blocked Account) را می‌دهد.

فینتیبا، انتقال وجوه بین‌المللی را برای دانشجویان خارج از آلمان ساده کرده و روند صدور ویزا را در شرایط همه‌گیری ویروس کرونا سرعت بخشیده است. اگرچه، از فینتیبا به عنوان یک بانک نام برده می‌شود، اما در اصل، این شرکت راه‌حل‌های توسعه یافته خود را از طریق بانک‌ها و شرکای برتر دیگر خود ارائه می‌دهد تا همیشه بتواند نیازهای دانشجویان بین‌المللی که در آرزوی ادامه تحصیل در آلمان هستند را برآورده کند. صفر تا صد پروسه افتتاح حساب با فینتیبا، به صورت آنلاین و غیرحضوری است، گرچه در برخی از کشورها نیازمند دریافت تاییدیه از سفارت است.

نحوه افتتاح حساب فینتیبا

افتتاح حساب مسدود شده فینتیبا در کمتر از ده دقیقه

تمامی پروسه افتتاح حساب مسدود شده فینتیبا را می‌توان بدون کوچک‌تری دغدغه به صورت آنلاین و از طریق درگاه اپلیکیشن این موسسه انجام داد. در هر گام می‌توانید از راهنمایی که در اختیار شما قرار خواهد گرفت استفاده کنید تا یک حساب مسدود شده فینتیبا به اسم خودتان افتتاح کنید. جهت افتتاح حساب مسدود شده در فینتیبا که تنها 10 دقیقه زمان می‌برد، نیازی به تاییدیه سفارت نیست و تنها با یک گذرنامه معتبر امکان‌پذیر است.

مراحل افتتاح حساب مسدود شده فینتیبا

برای افتتاح حساب مسدود شده در فینتیبا، کافی است به وب‌سایت Fintiba مراجعه کنید. در این وب سایت اطلاعات کاملی راجع به نحوه افتتاح حساب مسدود شده ارائه شده است و حتی راهنمای رایگان هم به کمک شما خواهد آمد. در گام بعدی، فرم درخواست یا Application Form را پر کنید که شامل اطلاعات شخصی و فردی خود شما خواهد بود. در مرحله بعدی باید احراز هویت کنید که این کار را به وسیله عکس گرفتن از پاسپورت در کنار خود انجام خواهید داد. پس از آن، عبارت افتتاح حساب با موفقیت انجام شد به روی تصویر نمایا می‌شود.

پس از اینکه حساب مسدود شده فینتیبا خود را افتتاح کردید، نوبت به واریز کردن مبلغ مورد نظر جهت اخذ ویزای تحصیلی کشور آلمان می‌رسد. تکمیل تراکنش‌های مالی بین‌المللی عمدتا کمتر از یک هفته زمان لازم دارد. از طریق موسسات مالی بین‌المللی، PayPal، آژانس‌های مهاجرتی معتبر و حتی کنسولگری و سفارت آلمان در کشور هم می‌توانید اقدام کنید.

به محض واریز شدن مبلغ به حساب مسدود شده فینتیبا، ایمیلی به منظور تاییدیه ارسال وجه واریزی از فینتیبا دریافت خواهید کرد و می‌توانید همان را به عنوان مدرک معتبر برای تمکن مالی استفاده کنید. پس از دریافت ایمیل تایید، از سفارت آلمان در ایران وقت بگیرید و نسخه پرینت شده ایمیل خود را در کنار بقیه مدارک مورد نیاز به همراه ببرید.

لازم به ذکر است که تا زمانی که به خاک آلمان قدم نگذاشته‌اید مجاز به برداشت از حساب مسدود شده خود نیستید. برای دریافت وجه به صورت ماهیانه در کشور آلمان باید حساب جاری دیگری باز کنید تا مبلغ مشخص شده به آن حساب واریز شود.

مراحل افتتاح حساب مسدود شده فینتیبا

انتقال پول به حساب فینتیبا با خدمات ویزایار

در حال حاضر باتوجه به شرایط تحریمی که کشور ما قرار دارد، انتقال پول به حساب های خارجی کار آسانی نیست. حتی بسیاری از صرافی ها نیز به این نوع حساب ها پول انتقال نمی دهند.

شرکت ویزایار با توجه به پرونده های موفق بسیار زیاد در زمینه اخذ ویزای آلمان از طریق کشور های ارمنستان، ترکیه و مجارستان مطمئن ترین و سریع ترین مسیر جهت انتقال پول به حساب های مسدود شده بانکی مانند فینتیبا را فراهم آورده است.

شما می توانید با خدمات ویزایار در زمینه انتقال مبلغ تمکن مالی خود به حساب فینتیبا در کمترین زمان ممکن و با هزینه مناسب اقدام نمایید.

 

خدمات ویزایار در زمینه حساب مسدود شده فینتیبا:

اگر نگران فرآیند ارائه نامه تمکن مالی به سفارت آلمان هستید، ویزایار این کار را به بهترین شکل و در کوتاه ترین زمان ممکن برای شما انجام می دهد.

لیست خدمات ویزایار در زمینه حساب مسدود شده بانکی فینتیبا (Fintiba):

  • افتتاح حساب بانکی مسدود شده فینتیبا (Fintiba)
  • انتقال پول به حساب مسدود شده در کمترین زمان ممکن
  • اخذ تاییدیه تمکن مالی جهت ارائه به سفارت آلمان

رقبای اصلی فینتیبا در ارائه حساب‌های مسدود شده در آلمان

برای افتتاح حساب مسدود شده در آلمان، موسسه فینتیبا تنها یکی از آپشن‌های شما خواهد بود. گرچه فینتیبا به عنوان راحت‌ترین راه جهت افتتاح حساب مسدود شده به شمار می‌رود، اما بد نیست با رقبای این موسسه نیز آشنا شوید. دویچه بانک، موسسه اکسپاتریو، و کوراکل از شناخته‌ترین موسسات ارائه‌دهنده حساب‌های مسدود شده در آلمان هستند.

برای افتتاح حساب مسدود شده در دویچه بانک، لازم به وقت سفارت آلمان داشته باشید و از همان ابتدا مدارک مورد نیاز را باید به صورت فیزیکی و حضوری ارائه دهید. همچنین افتتاح حساب در این بانک 150 یورو هزینه دارد که مبلغ قابل توجهی است.

موسسه اکساپتریو (Expatrio)، یکی دیگر از رقبای فینتیبا در ارائه خدمات بانکی از جمله افتتاح حساب مسدود شده به صورت آنلاین است. این موسسه در کنار خدمات بانکی، پوشش‌های بیمه‌ای دانشجویی و توریستی را هم برای واجدین شرایط عرضه می‌کند. حتی بدون آگاهی از زبان آلمانی می‌توانید وارد وب‌سایت این موسسه شوید و برای خود یک حساب مسدود شده افتتاح کنید.

موسسه کوراکل آخرین آپشن شما برای ارائه تمکن مالی از طریق حساب مسدود شده در آلمان است. در این موسسه می‌توانید در کنار داشتن یک حساب مسدود شده، یک حساب جاری هم افتتاح کنید تا به محض رسیدن به خاک آلمان بتوانید به صورت ماهیانه از حساب بلوک شده خود برداشت کنید.

مشکلات دنیای تکنولوژی را با راه‌حل‌های مدرن حل کنید

اگر تا همین چند سال پیش، برای اعلام تمکن مالی جهت اخذ ویزای تحصیلی آلمان باید به صورت حضوری و ارائه مدارک به شکل فیزیکی اقدام می‌کردید، حالا با پیشرفت تکنولوژی، راه‌حل‌های نوینی برای ارائه این مدرک وجود دارد. از طریق درگاه فینتیبا خیلی راحت می‌توانید مدرک تمکن مالی خود را به سفارت و اداره مهاجرت آلمان ارائه دهید.

سوالات متداول شما درباره حساب مسدود شده فینتیبا (Fintiba):

برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان، شما باید حداقل 10،332 یورو را در یک حساب مسدود شده در آلمان بخوابانید.

بله. اگر دقیقا 10،332 یورو که حداقل میزان کافی برای اخذ ویزای دانشجویی است، در حساب داشته باشید، ماهیانه تا سقف 861 یورو می‌توانید برداشت کنید.

خیر. اگر در کشور خود هستید و به هر دلیلی با ویزای تحصیلی شما موفقت نشد، برای برداشت وجه از حساب مسدود شده خود باید تاییدیه سفارت آلمان را به ایمیل فینتیبا ارسال کنید. وجوه به همان حسابی که از آنها واریز شده‌اند بازگردانده خواهند شد.

در فینتیبا، حساب مسدود شده ما به صورت خودکار پس از یک سال بسته خواهد شد. اما اگر مبلغی را برای تمدید ویزای خود واریز کنید، کماکان می‌توانید آن را برداشت کنید.

باید به نزدیک‌ترین اداره مهاجرت مراجعه کنید و با ذکر دلایل موثق، برای آزاد شدن حساب خود درخواست بدهید. در صورتی که اداره مهاجرت با درخواست شما موافقت کرد، نامه تاییدیه را نزد بانک برده و مبلغ مورد نظر خود را برداشت کنید.