حساب مسدود شده فینتیبا (Fintiba)

حساب مسدود شده فینتیبا (Fintiba)

تمکن مالی؛ معضل اصلی مشتاقان تحصیل در آلمان

کمتر دانشجوی موفقی را می‌توان پیدا کرد که آرزوی ادامه تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه‌های اروپایی به خصوص کشور آلمان را نداشته باشد. از دیرباز، آلمان یکی از مقاصد اصلی دانشجویان تراز اول ایرانی بوده است و این روند کماکان ادامه پیدا کرده است. اما با گذشت زمان، قوانین سخت‌تری برای اخذ اقامت و ویزای تحصیلی این کشور به وجود آمده‌اند که یکی از آنها بالا رفتن رقم تمکن مالی است. با این حال، شرکت‌های مالی فراوانی در آلمان پروسه اعلام تمکن مالی را برای دانشجویان خارجی راحت‌ کرده‌اند که فینتیبا یکی از آنها است. در این مطلب قصد داریم در مورد حساب مسدود شده فینتیبا صحبت کنیم.

حساب مسدود شده فینتیبا (Fintiba)

منظور از حساب مسدود شده چیست؟

حساب مسدود شده، یکی از پنج روش متداول برای مطمئن ساختن دولت آلمان برای داشتن منابع کافی جهت تحصیل و زندگی در آلمان است. پس از اینکه نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود را دریافت کردید، افتتاح یک حساب مسدود شده گام بعدی شما برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان است. مبلغی که در این حساب سپرده‌گذاری می‌کنید تا زمانی که وارد خاک آلمان شوید غیرقابل برداشت است. همچنین پس از مهاجرت شما به این کشور، مبلغ مشخصی به صورت ماهیانه به حساب بانکی شما (به غیر از حساب مسدود شده) واریز خواهد شد.

دولت آلمان، با اتخاذ چنین قانونی، سعی دارد تا کمتر از گذشته درگیر مسائل مالی و اقتصادی دانشجویان و مهاجرینی شود که بدون منابع مالی کافی وارد این کشور می‌شوند. در این راستا، شرکت‌های بسیار زیادی اعم از دویچه بانک که از قدیمی‌ترین موسسات مالی در این عرصه است، حضور دارند.

با توجه به درخواست‌های فراوانی که از سراسر جهان به دانشگاه‌های آلمانی فرستاده می‌شود، نمی‌توان انتظار داشت که ارسال فیزیکی مدارک مانند سابق جوابگوی نیازهای دانشجویان باشد. از این رو، شرکت‌های نوآور هم پا به این عرصه گذاشتند که راه‌حل‌های آنلاین نوینی ارائه می‌دهند. فینتیبا (Fintiba)، یکی از شناخته‌ شده‌ترین این شرکت‌ها است که در این مطلب قصد داریم شما را با مزایا و نحوه افتتاح حساب در آن آشنا کنیم.

تمکن مالی آلمان با فینتیبا (Fintiba)

6 شریک مالی فینتیبا را بشناسید

برای اینکه بتوانید بهتر به شرکت فینتیبا اطمینان کنید، بهتر است شرکای مالی این شرکت را بشناسید. به طور کلی، افتتاح یک حساب مسدود شده فینتیبا نیازمند همکاری بانک‌ها و موسسات مختلفی است که در ادامه با آنها آشنا خواهید شد.

سوتور بانک

سوتور بانک (Sutor Bank) کار خود را در سال 1921 آغاز کرد و یکی از معدود بانک‌های خصوصی در آلمان است که کماکان به صورت مستقل فعالیت می‌کند. از آنجایی که این بانک وابسته به دولت و قوانین بازدارنده آن نیست، به صورت قانونی می‌تواند تحریم‌ها را دور بزند تا برای همه افراد واجد شرایط مدیریت دارایی یکپارچه‌ای را ارائه دهد.

شرکت بیمه‌ DAK

موسسه DAK-Gesundheit یکی از شرکت‌های پیشرو در صنعت بیمه آلمان است که بیمه‌های درمانی قانونی ارائه می‌دهد و تلاش می‌کند برای دانشجویان و مهاجرین یک دوست شایسته باشد. راه حل‌های بیمه انفرادی که متناسب با نیازهای فردی طراحی شده اند، در هسته خدمات DAK-Gesundheit قرار دارند. صرف نظر از شرایط فعلی یا نیازهای مختلف در هر مرحله از زندگی، شرکت بیمه آلمانیِ DAK-Gesundheit خدمات با کیفیتی را ارائه می‌دهد که به طور مکرر دارای تمامی استانداردهای مورد نیاز هستند.

آژانس بیمه Mawista

یکی دیگر از شرکت‌هایی که در حساب مسدود شده فینتیبا به ارائه خدمات نوین می‌پردازد، آژانس بیمه ماویستا است. MAWISTA GmbH یک آژانس بیمه درمانی خصوصی است که به طور ویژه بر بیمه‌های درمانی بین‌المللی برای افراد خارجی که به آلمان مهاجرت می‌کنند متمرکز است. با بسته‌های MAWISTA که از طریق پکیج Fintiba Plus ارائه می‌شوند، دانشجویان نه تنها از همکاری با آژانسی که به طور ویژه بر ارائه مناسب‌ترین راه حل‌ها متمرکز است بهره‌مند می‌شوند، بلکه می‌توانند از بیمه شدن نزد یکی از مشهورترین و قابل اعتمادت