هزینه زندگی در آلمان

هزینه زندگی در آلمان

زندگی در آلمان؛ تجربه لذت‌بخش یک زندگی اروپایی با هزینه مناسب

کشور آلمان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است که شرایط زندگی در آن برای شهروندان آلمانی مساعد است. میزان پایبندی به نظم و قانون در بین آلمانی‌ها در کل دنیا زبانزد است و به همین علت نظم در این کشور حرف اول را می‌‌زند. اگر به دنبال کشوری با قواعد و قوانین منظم هستید، مسلما آلمان بهترین گزینه پیش روی شما خواهد بود. هزینه زندگی در آلمان با توجه به عوامل مختلفی تعیین می‌شود و برای هر شخص متفاوت خواهد بود.

هزینه زندگی در آلمان - زندگی با کیفیت در اروپا با هزینه ای مناسب

این هزینه شامل بخش‌های مختلفی می‌شود که هر کدام از آن‌ها باید به خوبی بررسی شوند. در این مطلب سعی داریم تا هزینه‌های مختلف همچون خوراک، پوشاک و مسکن در آلمان را بررسی کنیم و آن را به اطلاع شما برسانیم.

با توجه به شرایط اقامت مناسب در کشور آلمان، هر ساله هزاران نفر از مهاجران برای ورود به این کشور اقدام می‌کنند. در حال حاضر این کشور قوانین خاصی را برای مهاجرین تعیین کرده است که همه افراد ملزم به رعایت آن‌ها هستند. بستر تحصیل و کسب‌وکار برای تمام مهاجرین قانونی در کشور آلمان فراهم است و افراد مختلف می‌توانند از این فرصت طلایی بیشترین سود ممکن را ببرند.

شما برای ورود به آلمان و اقامت در آن نیاز به ویزای معتبر دارید که باید از طریق روش‌های قانونی آن را به دست بیاورید. در حال حاضر شما می‌توانید با استفاده از روش‌های مختلف برای مهاجرت به آلمان اقدام کنید. مهم‌ترین شرایط برای دریافت اقامت کشور آلمان شامل موارد زیر خواهد شد.

اقامت آلمان و هزینه ها

برای اخذ اقامت به روش‌های فوق باید تمامی مدارک لازم برای آن‌ها را به صورت ویژه جمع‌آوری کنید. همانطور که می‌بینید راه‌های زیادی برای ورود و اقامت در کشور آلمان وجود دارد. هر کس باید شرایط شخصی خود را بررسی کند و با توجه به مواردی که گفته شد، اقامت کشور آلمان را به دست بیاورد. در حال حاضر اکثر مهاجران ایرانی با استفاده از ویزای تحصیلی و شغلی در این کشور اقامت دارند. هزینه زندگی در آلمان برای ایرانیان چالش‌های خاص خود را دارد که افراد باید آمادگی لازم برای رویارویی با آن‌ها را داشته باشند و برای تهیه هزینه‌ها برنامه‌ریزی کنند.

هزینه زندگی در آلمان و ارتباط آن با اقتصاد این کشور

شما برای زندگی کردن در هر نقطه‌ای از جهان نیازمند پول هستید و باید تمام تلاش خود را برای تامین هزینه‌ها به کار ببندید. این مورد در کشور آلمان هم وجود دارد و باید هزینه‌های مربوط به زندگی خود را تامین کنید. در حال حاضر کشور آلمان به عنوان یکی از قدرتمند‌ترین کشورها در زمینه اقتصاد شناخته می‌شود. آلمان از لحاظ میزان تولید ناخالص ملی در جهان رتبه پنجم را دارد و شرایط اقتصادی فوق‌العاده‌ای بر آن حاکم است. از آنجا که آلمان عضو مهمی از اتحادیه اروپا به شمار می‌آید، در آغاز سال ۲۰۰۲ واحد پول یورو را به رسمیت شناخت. میزان تولید و خدمات در کشور آلمان بسیار زیاد است و حجم بالایی از درآمدهای این کشور از طریق صادرات به دست می‌آید.

هزینه زندگی در آلمان و اقتصاد آلمان

مسلما شهروندان آلمانی به دلیل شرایط اقتصادی حاکم بر این کشور، از زندگی باکیفیتی برخوردار هستند. ارزش پول رایج این کشور یعنی یورور بسیار بالا است و شما با داشتن یک شغل معمولی از پس هزینه زندگی در آلمان برمی‌آیید. نکته مثبت دیگری که باید درباره کشور آلمان بدانید، تورم بسیار پایین در آن است. از آنجا که نرخ تورم در آلمان مناسب است، سطح کیفی زندگی شهروندان آلمانی در وضعیت خوبی قرار دارد. همه این موارد مثبت در کنار هم باعث شده تا هزینه زندگی در آلمان نسبت به کیفیت خدمات دریافتی در این کشور مناسب باشد. اگر به دنبال مهاجرت به کشور آلمان هستید، حتما برای اشتغال خود و تامین هزینه‌های زندگی در این کشور برنامه‌ریزی کنید.

میزان دستمزد مشاغل مختلف در آلمان

مقدار حقوق و دستمزد در کشور آلمان با توجه به عوامل مختلفی تعیین می‌شود. عواملی همچون نوع شغل و سابقه کار فردی بر روی میزان درآمد ماهانه فرد تاثیرگذار است که باید آن را در نظر گرفت. در حال حاضر این کشور از لحاظ میزان پرداختی به شهروندان خود، دارای رتبه سوم در اروپا است و به سطح کیفی زندگی مردم اهمیت زیادی می‌دهد. در این کشور یک قانون حداقل برای دستمزد وجود دارد که همه کارفرمایان ملزم به رعایت آن هستند. وجود این قانون باعث شده تا کارجویان بتوانند از شرایط شغلی مناسبی در این زمینه برخوردار شوند. در حال حاضر حداقل پرداختی در ازای یک ساعت کار ۱۰ یورو است. البته شما برای دریافت حداقل حقوق حتما باید ۱۸ سال تمام داشته باشید.

میزان ساعات کاری در هفته حدود ۴۰ ساعت است که به همین علت حداقل درآمد ماهانه برابر با ۱۵۰۰ تا 2000 یورو خواهد بود. دولت آلمان برای کارفرمایانی که حداقل دستمزد را پرداخت نکنند قوانین سختی را در نظر گرفته است. معمولا کارفرمایان در صورت تخلف از مصوبات وزارت کار آلمان، از ۳۰ هزار یورو تا ۵۰۰ هزار یورو جریمه می‌شوند. مشاغل کارمندی در آلمان دارای حقوق‌های مختلفی هستند که باید آن‌ها را بررسی کرد. به طور مثال یک حسابدار در این کشور به صورت ماهانه ۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰ یورو درآمد خواهد داشت. در صورتی که مشاغل در سطوح مدیریتی قرار بگیرند، میزان درآمده به بالای ۵۰۰۰ یورو افزایش پیدا خواهد کرد.

میزان دستمزد مشاغل مختلف در آلمان

اشتغال در آلمان؛ راهی مناسب برای اخذ ویزای آلمان

مشاغل مربوط به حوزه پزشکی درآمد بسیار بالایی دارند و در اکثر گرایش‌ها درآمد بالای ۷۰۰۰ یورو وجود دارد. اگر شما دارای یک تخصص و مهارت خاص هستید، راحت‌تر در آلمان کار پیدا خواهید کرد. در حال حاضر تعداد زیادی از مهاجرات ایرانی با ارائه مدرک شغلی خود، موفق به اخذ اقامت کاری در آلمان شده اند. اگر شما هم روزمه شغلی مناسبی دارید، می‌توانید هر چه سریع‌تر برای دریافت اقامت و شهروندی آلمان اقدام کنید. با داشتن یک شغل مناسب، هزینه زندگی در آلمان به راحتی قابل پرداخت است و دچار سختی در زندگی نخواهید شد.

روش‌های صرفه‌جویی برای کاهش هزینه زندگی در آلمان

با توجه به شرایط خاصی که در کشور آلمان وجود دارد، بسیاری از ایرانیان مقیم این کشور به دنبال کاهش هزینه‌های خود هستند. برای اینکه بتوانید هزینه‌های خود در آلمان را پایین بیاورید، باید از راه‌های مختلفی استفاده کنید. یکی از بهترین روش‌ها برای کم کردن هزینه زندگی در آلمان، استفاده از آپارتمان اشتراکی است. اگر به تازگی به کشور آلمان مهاجرت کردید بهتر است که با چند نفر دیگر اقدام به اجاره آپارتمان کنید. از آنجا که هزینه اجاره در این حالت بین شما تقسیم می‌شود، قطعا هزینه‌های زندگی نیز به اندازه زیادی کاهش پیدا می‌کند.

 به صورت کلی اگر بتوانید به صورت گروهی زندگی کنید هزینه‌های شما به شدت پایین خواهد آمد. نکته دیگری که باید به آن دقت کنید شهر محل اقامت شما است. به طور قطع سکونت در شهرهای بزرگ مانند برلین و آلمان بسیار هزینه‌بر است. برای کاهش هزینه‌ها بهتر است که در ابتدا به شهرهای کوچک‌تر در آلمان بروید و زندگی خود را مدیریت کنید. بعد از اینکه در کشور آلمان به یک ثبات اقتصادی مناسب رسیدید، به سراغ شهرهای بزرگتر بروید و استانداردهای زندگی خود را تغییر دهید.

روش های کاهش هزینه زندگی در آلمان

زمانی که شما در شهر کوچک زندگی می‌کنید، هزینه‌های خوراک، پوشاک و مسکن بسیار کاهش پیدا می‌کند. اگر شما بخواهید یک غذای معمولی در شهر مونیخ بخورید، باید بین ۱۰ تا ۱۵ یورو هزینه کنید. این درحالی است که در شهرهای کوچک‌تر مانند لایپزیک هر وعده غذایی بین ۷ تا ۱۲ یورو خواهد بود. با توجه به روش‌هایی که بیان شد، امکان صرفه‌جویی در هزینه‌ها فراهم است و بخش زیادی از درآمد شما قابلیت حفظ و نگهداری خواهد داشت.

هزینه زندگی در آلمان به صورت ماهانه شامل چه مواردی می‌شود؟

هزینه زندگی در آلمان شامل مواردی می‌شود که باید به صورت ماهانه برای تامین هزینه‌ها برنامه‌ریزی کرد. تامین مسکن یکی از هزینه‌هایی است که باید به صورت ماهانه برای آن برنامه‌ریزی داشته باشید. هزینه اجاره خانه بخش مهمی از هزینه‌ها است که باید برای تامین آن از روش‌های مختلفی استفاده کنید. به غیر از این مورد باید مخارج مربوط به خوراک و تغذیه را در نظر بگیرید. همه انسان‌ها برای ادامه حیات خود به غذا نیاز دارند که شما باید بخشی از درآمد خود را برای این موضوع کنار بگذارید.

خدمات شهری مختلف مانند اینترنت، برق و آب نیز هزینه‌هایی دارند که باید به دولت آلمان پرداخت شوند. کشور آلمان قانونی تحت عنوان مالیات بر درآمد دارد که باید هر ماه بخشی از درآمد خود را به عنوان مالیات به دولت بپردازید. دولت آلمان هزینه‌های مالیات را صرف بهبود رفاه عمومی و افزایش امکانات به مردم خود می‌کند. برای اینکه شما زندگی خوبی را در آلمان تجربه کنید، باید برای اوقات فراغت خود تفریحات مناسبی را برنامه‌ریزی کنید. خوشبختانه هزینه‌های مربوط به امکانات تفریحی در آلمان بسیار مناسب است.

هزینه زندگی در آلمان به صورت ماهانه شامل چه مواردی می‌شود؟

بهتر است که در طول مدت اقامت خود در آلمان، هزینه‌ای برای تفریح و خوشگذرانی کنار بگذارید تا انرژی لازم برای انجام کارهای بیشتر را داشته باشید. به غیر از موارد گفته شده‌، پرداخت هزینه‌های مربوط به پوشاک نیز اهمیت بالایی دارد. با توجه به هزینه‌های متعددی که در آلمان وجود دارد، حتما قبل از مهاجرت به این کشور شرایط شغلی را مشخص کنید.

هزینه اجاره مسکن در شهرهای آلمان چگونه است؟

اجاره خانه در آلمان شرایط و قوانین خاص خود را دارد که باید به صورت ویژه رعایت شوند. قرارداد بین مستاجر و مالک در بنگاه‌ها به صورت رسمی در‌می‌آید و مستاجر باید در زمان مقرر نسبت به پرداخت اجاره بها اقدام کند. به طور کلی قیمت مسکن در آلمان با توجه به موارد زیادی تعیین می‌شود. عوامل مختلفی بر روی هزینه مسکن تاثیرگذار هستند که در ادامه مهم‌ترین آن‌ها را بیان خواهیم کرد.

  • محل قرارگیری خانه
  • متراژ خانه
  • مصالح به کار رفته در ساختمان
  • سال ساخت آپارتمان یا خانه
  • امکانات موجود در خانه

قیمت اجاره مسکن در آلمان با توجه به ویژگی‌های بالا تعیین می‌شود. مسلما خانه‌ای که در شهر مونیخ قرار دارد مبلغ اجاره بیشتری نسبت به خانه‌های هامبورگ دارد. اگر شما به تازگی وارد آلمان شده‌اید بهتر است که در ابتدا به سراغ خانه‌هایی با متراژ پایین بروید. در حال حاضر هزینه اجاره به طور متوسط در آلمان، حدود ۱۰ یورو به ازای هر متر است. در بعضی از خانه‌ها از بهترین مصالح برای ساخت استفاده شده است که این مورد باعث بالا رفتن قیمت خانه می‌شود.

هزینه اجاره خانه در آلمان

به طور کلی خانه‌هایی که به تازگی ساخته شده‌اند از ارزش بیشتری برخوردار هستند. اگر به فکر صرفه‌جویی مالی هستید می‌توانید خانه‌های چند سال ساخت را اجاره کنید. معمولا در داخل خانه‌های آلمانی امکاناتی نظیر سیستم‌ گرمایشی و سرمایشی مناسب وجود دارد. هر چقدر که کمیزان این امکانات بیشتر شود، به طور قطع هزینه‌ها نیز در این بخش افزایش پیدا می‌کند.

قیمت اجاره مسکن در آلمان

برای اینکه بهتر با قیمت اجاره مسکن در آلمان آشنا شوید، هزینه اجاره در چند شهر آلمان را بیان می‌کنیم. این هزینه‌ها به صورت حدودی و میانگین بیان شده‌اند و امکان تغییر و تحول در آن وجود دارد.

هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر

  • شهر برلین: ۱۰۰۰ یورو
  • شهر فرانکفورت: ۱۱۰۰ یورو
  • شهر هامبورگ: ۹۰۰ یورو
  • شهر مونیخ: ۱۲۰۰ یورو

همانطور که می‌بینید هزینه اجاره در شهرهای مختلف با هم تفاوت دارد. در ابتدا شرایط شغلی و مالی خود را بسنجید و بعد از آن برای اجاره خانه اقدامات لازم را انجام دهید. با توجه به شرایط درآمدی مناسبی که در آلمان وجود دارد، پرداخت این هزینه‌ها کار مشکلی نیست.

تامین خوراک و غذا؛ مهم‌ترین هزینه زندگی در آلمان

یکی از مهم‌ترین هزینه‌هایی که‌ شما در آلمان خواهید داشت، هزینه مربوط به خوراک و غذا است. البته میزان هزینه شما در این بخش متغیر است و با توجه به عادت‌های غذایی هر کس تعیین می‌شود. خوشبختانه هزینه مواد غذایی در آلمان بسیار مناسب است و با حدود ۱۰۰ یورو در ماه انواع مواد اولیه برای تهیه غذا فراهم خواهد شد. البته اگر شما وعده‌های غذایی مفصلی داشته باشید، به طور قطع هزینه‌ بیشتری باید پرداخت شود. در کشور آلمان تعداد زیادی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای مشغول به فعالیت هستند.

این فروشگاه‌ها قیمت مناسبی را برای انواع مواد غذایی تعیین کرده‌اند تا اقشار مختلف با درآمد کمتر هم بتوانند هزینه‌های زندگی خود را تامین کنند. فروشگاه‌هایی نظیر لیدل و پنی ارزان‌ترین مواد غذایی را در اختیار مردم قرار می دهند. در صورتی که در خانه خود همراه داشته باشید، مسلما هزینه‌های شما پایین‌تر خواهد آمد. در حال حاضر قیمت هر ده عدد تخم مرغ حدود یک یورو است.

هزینه خورد و خوراک در آلمان

از آنجا دستمزد کار در آلمان حداقل ۱۰ یورو است، شما می‌توانید انواع غذاها را به راحتی تهیه کنید و از خوردن آن‌ها لذت ببرید. قیمت گوشت قرمز در این کشور به ازای هر کیلو ۱۰ یورو است که البته این قیمت به صورت حدودی بیان می‌شود. در صورتی که رژیم غذایی شما دارای مواد غذایی باکیفیت و مرغوب باشد، هزینه ماهانه مواد غذایی به ۲۰۰ یورو خواهد رسید. تهیه خوراک مناسب بخش مهمی از هزینه زندگی در آلمان را شامل می‌شود که باید برنامه مناسبی برای تهیه آن داشت باشید.

هزینه‌های حمل‌و‌نقل در کشور آلمان

یکی از بزرگتری مزایای زندگی در آلمان، بهره‌مندی از سیستم حمل‌ونقل حرفه‌ای و پیشرفته است. هر کس می‌تواند در کمترین زمان ممکن به مقصد خود برسد و روش‌های زیادی برای جابجایی او وجود دارد. با توجه به گسترش روزافزون شبکه حمل‌ونقل عمومی در آلمان، هزینه حمل‌و‌نقل برای شهروندان آلمانی به کمترین حد خود رسیده است. در حال حاضر بیشترین ترددهای شهری از طریق مترو انجام می‌شود. همچنین وجود اتوبوس و تراموا در داخل شهرهای بزرگ باعث شده تا هزینه‌های حمل‌ونقل کاهش پیدا کند.

اگر دوست دارید که هزینه زندگی در آلمان کمتر شود، می‌توانید از سیستم حمل‌ونقل عمومی بیشترین بهره ممکن را ببرید. شما برای خرید بلیت تک سفره باید هزینه‌ای حدود ۲ تا ۳ یورو هزینه کنید. با خرید این بلیط می‌توانید در هر نقطه ای از شهر که مایل بودید پیاده شوید. البته بعضی از بلیط‌ها به صورت یک روزه صادر می‌شوند که قابلیت چند بار استفاده را خواهند داشت. با توجه به قابلیت‌هایی که این بلیط دارد باید هزینه‌ای حدود ۶ تا ۸ یورو را برای آن پرداخت کنید.

هزینه‌های حمل‌و‌نقل در کشور آلمان

تمامی این بلیط‌ها برای اتوبوس‌ها به شمار می‌آیند و هزینه سایر وسایل نقلیه متفاوت خواهد بود. یکی از جذاب‌ترین راه‌ها برای جابجایی درون‌شهری استفاده از دوچرخه است. شهروندان آلمانی علاقه زیادی به دوچرخه دارند و تعداد زیاد دوچرخه در سطح شهر این موضوع را نشان می‌دهد. در حال حاضر مبلغ کرایه دوچرخه به صورت روزانه حدود ۲۰ یورو است که در صورت اجاره ساعتی این مبلغ کمتر خواهد شد. حمل‌ونقل بخش کوچکی از هزینه زندگی در آلمان را شامل می‌شود و نیازی به نگرانی زیاد در این بخش نخواهد بود.

هزینه اینترنت، برق و آب در آلمان چقدر است؟

هزینه‌های جانبی مانند برق‌، آب و اینترنت همواره بخش مهمی مخارج را تشکیل می‌دهند. البته میزان این هزینه‌ها زیاد نیست و برای پرداخت آن به مشکل برنمی‌خورید. در کشور آلمان برق توسط شرکت‌های خصوصی به مردم عرضه می‌شود و شما باید اشتراک این شرکت‌ها را تهیه کنید. هر شرکت دارای قوانین مخصوص به خود است که شما باید آن را به صورت ویژه بررسی کنید. توجه داشته باشید که هزینه برق در آلمان همراه با اجاره خانه محاسبه نمی‌شود.

در واقع شما باید این هزینه را به صورت جداگانه به شرکت ارائه‌دهنده خدمات برقی پرداخت کنید. برای آشنایی با بهترین شرکت‌های برق و همچنین هزینه‌های مربوط به آن می‌توانید از به سایت check24 بروید و تمام جزئیات مربوط به این موضوع را ببینید. نکته جالب این است که هزینه برق دریافتی از شما به صورت ثابت خواهد بود. خوشبختانه به دلیل وجود شبکه آبرسانی باکیفیت در آلمان، بهترین آب آشامیدنی در اختیار مردم قرار می‌گیرد. هزینه آب نیز شامل قوانین مربوط به برق می‌شود و باید برای پرداخت آن برنامه‌ریزی مناسبی را انجام دهید.

هزینه اینترنت، برق و آب در آلمان

خدمات اینترنت در آلمان توسط اپراتورهای تلفن همراه گسترش یافته است. خوشبختانه در سال‌های اخیر اینترنت ۵G به بسیاری از شهرهای آلمان رسیده است و شهروندان از آن نهایت استفاده را می‌برند. در صورتی که از سیم‌کارت‌های آلمانی استفاده کنید، در سایر کشورهای اتحادیه اروپا نیز فعال بوده و هزینه رومینگ پرداخت نخواهید کرد. هزینه اینترنت در آلمان با توجه به زمان و میزان حجم درخواستی متفاوت است. به طور مثال شرکت Telekom اینترنت را با سرعت ۵۰ تا ۳۰۰ مگابایت بر ثانیه به صورت نامحدود عرضه می‌کند که هزینه آن برای دو سال ۴۰ یورو است. همانطور که می‌بینید هزینه اینترنت در کشور آلمان بسیار مناسب است و شهروندان از اینترنت ارزان به صور ویژه بهره‌مند می‌شوند.

هزینه ورزش و تفریح در آلمان

داشتن تفریحات مناسب حق هر انسانی است و هر کس باید برای آن برنامه‌ریزی دقیقی انجام دهد. کشور آلمان امکانات تفریحی و ورزشی زیادی را در اختیار شهروندان خود قرار داده است و از این لحاظ جزو برترین کشورهای دنیا به شمار می‌آید. شما می‌توانید انواع تفریحات جذاب و دلپذیر را در این کشور تجربه کنید و بهترین لحظات عمر خود را در آن بگذرانید. در ادامه بعضی از اماکن تفریحی آلمان را به همراه هزینه‌های آن بیان خواهیم کرد.

هزینه ورزش و تفریح در آلمان

پارک اروپا

مجموع اروپا پارک یکی از بزرگترین اماکن تفریحی در آلمان است که هر ساله حدود ۶ میلیون بازدیدکننده دارد. انواع بازی‌ها و امکانات تفریحی در این پارک دیده می‌شود و هر ساله مردم از کشورهای مختلف اروپا به این پارک می‌آیند. البته برای استفاده از امکانات فوق‌العاده این پارک شما باید هزینه‌های مربوط به هر بخش را بپردازید. شما برای ورود به پارک اروپا باید هزینه‌ی ۵۵ یورویی آن را پرداخت کنید. البته مبلغ ورودی برای افرادی که کمتر از ۱۲ سال سن دارند. حدود ۵۰ یورو محاسبه خواهد شد.

پارک های تفریحی آلمان-قلعه نویشوانشتاین

پارک Heide

پارک Heide یکی از بهترین مکان های تفریحی در آلمان است که در شمال این کشور قرار دارد. در بخش‌های مختلف این پارک کشورهایی نظیر هلند و آمریکا بازسازی شده‌اند. این پارک در یک فضای کاملا جنگلی قرار دارد و وجود یک دریاچه زیبایی آن را چند برابر کرده است. اگر به ترن هوایی علاقه دارید، مسلما لحظات فوق‌العاده‌ای را در پارک Heide تجربه خواهید کرد. اگر می‌خواهید همه قسمت‌های پارک را به خوبی ببینید، چیزی در حدود دو روز کامل از وقت شما را خواهد گرفت. شما برای استفاده از بازی‌های مختلف در این پارک باید هزینه آن را پرداخت کنید. البته در هنگام ورود به پارک باید مبلغ ۳۲ یورو را پرداخت کنید. این مبلغ برای افرادی بالای ۳ سال به حساب می‌آید و همه افراد ملزم به پرداخت درست و به موقع آن هستند.

هزینه زندگی در آلمان از لحاظ امکانات ورزشی

بسیاری از افراد به ورزش علاقه دارند و برای آن برنامه‌ریزی مناسبی انجام می‌دهند. بر همین اساس کشور آلمان امکانات ورزشی را با هزینه ارزان برای همه مردم تدارک دیده است. به طور مثال اگر شما بخواهید از یک باشگاه بدنسازی استفاده کنید، باید به صورت ماهانه مبلغ ۳۰ یورو را به عنوان شهریه پرداخت کنید. البته این مبلغ با توجه به امکانات موجود در باشگاه متفاوت خواهد بود. هزینه شهریه بعضی از باشگاه‌ها به ۵۰ یورو نیز می‌رسد که از بهترین امکانات استفاده کرده‌اند.

هزینه امکانات ورزشی در آلمان

در حال حاضر در آلمان تعداد زیادی زمین تنیس باکیفیت وجود دارد که شهروندان همه روز از آن نهایت استفاده ممکن را می‌برند. معمولا اکثر افراد زمین تنیس را در آخر هفته‌ها روزو می‌کنند. در حال حاضر قیمت یک ساعت بازی تنیس حدود ۱۶ یورو است. البته این قیمت با توجه به نوع زمین و شهر محل قرارگیری آن متفاوت خواهد بود. شما می‌توانید بعد از ورزش و در سایر اوقات فراغت خود به سینما بروید که در این حالت باید برای هر صندلی در سینما مبلغ ۱۰ یورو را پرداخت کنید.

کاهش هزینه زندگی در آلمان با صرفه‌جویی در هزینه‌های خرید پوشاک

اگر مهاجرت به آلمان و زندگی در این کشور را انتخاب کرده‌اید، باید بخشی از درآمد خود را صرف خرید پوشاک کنید. در حال حاضر فروشگاه‌های پوشاک زیادی در آلمان فعال هستند که هر کدام از آن‌ها شرایط فروش خاصی را برای محصولات خود قرار داده‌اند. فروشگاه‌هایی مانند H&M و Jack and Jones بهترین قیمت‌ها را برای پوشاک مشخص کرد‌ه‌اند تا مردم بتوانند به راحتی خرید‌های خود را از این طریق انجام دهند. اگر جزو افرادی هستید که تیشرت دوست دارند باید هزینه‌ای در حدود ۲۰ یورو را برای این محصول پرداخت کنید.

البته این مبلغ به صورت کلی بیان شده و هر نوع خاص از تیشرت قیمت خاص خودش را خواهد داشت. قیمت یک شلوار جین معمولی در آلمان حدود ۴۰ یورو است که به نسبت درآمد ماهانه شما قیمت مناسبی به نظر می‌رسد. اگر از عاشقان برند نایک هستید به دنبال کفش نایک هستید، پرداخت هزینه ۱۰۰ یورویی برعهده شما خواهد بود. در طول فصول سرد مانند پاییز و زمستان نیز می‌توانید از لباس‌‌های گرم با قیمت مناسب بهره‌مند شوید.

هزینه های خرید پوشاک در آلمان

در حال حاضر قیمت کاپشن در فروشگاه‌های آلمان بین ۶۰ تا ۹۰ یورو است که هر کس با توجه به سلیقه و توان خود آن را انتخاب می‌کند. هزینه زندگی در آلمان شامل پوشاک نیز می‌شود که باید بخشی از درآمد خود را برای این موضوع کنار بگذارید. امروزه انواع برندهای موفق در حوزه پوشاک در آلمان حضور دارند و شما به بهترین پوشاک در این زمینه دسترسی دارید. اگر می‌خواهید که بهترین پوشاک موجود در فروشگاه‌های آلمان را بخرید، حتما هزینه مناسبی را برای آن کنار بگذارید.

هزینه زندگی در آلمان در شهرهای مختلف

تا به حال درباره هزینه زندگی در آلمان مواردی مختلفی گفته شد. هر کدام از نیازها را به صورت جداگانه بررسی کرده و هزینه‌های آن را گفتیم. برای اینکه دید بهتری از این موضوع به دست آورید، هزینه زندگی در آلمان را بر اساس شهرهای مختلف این کشور بیان خواهیم کرد. مسلما هر کدام از شهرها شرایط خاص خود را دارند و هزینه زندگی در آن‌ها با یکدیگر متفاوت خواهد بود.

هزینه زندگی در شهر برلین

شهر برلین به عنوان پایتخت آلمان از شلوغ‌ترین شهرهای ا