مهاجرت به آلمان از طریق سایر کشورها

مهاجرت به آلمان از طریق سایر کشورها

ویزای آلمان از طریق سایر کشورها

سوالی که ممکن است به ذهن شما خطور کند این است که وقتی کشور آلمان در داخل ایران سفارت دارد چه لزومی دارد که برای مهاجرت به آلمان از طریق سایر کشورها اقدام نمود؟  برای پاسخ به این سوال با ویزایار همراه باشید.

کشور آلمان یکی از محبوب‌ترین کشورها برای ادامه تحصیل و دریافت اقامت می‌باشد. به دلیل تحصیل رایگان در آلمان، این کشور طرفداران خود را در همه زمان‌ها و از تمامی کشورهای دنیا داشته است. اما درحال حاضر به دلیل بالا رفتن قیمت ارز و پایین آمدن توانایی مردم ایران در پرداخت شهریه دانشگاه‌ها در کشورهایی که دارای هزینه تحصیل هستند، طرفداران تحصیل در آلمان بسیار افزایش یافته است. به صورتی که درحال حاضر بسیار بیشتر از ظرفیت پذیرش و مصاحبه سفارت آلمان، برای آن درخواست وقت مصاحبه داده‌اند. این موضوع تا جایی پیش رفت که سفارت آلمان اقدام به تغییرات داخلی و جابجایی به فضای بزرگتر و نیز افزایش کارمندان خود پرداخت. اما بازهم تقاضا برای دریافت انواع ویزاهای آلمان بسیار بالا می‌باشد و شرایط دریافت ویزا را بسیار رقابتی نموده است.

دریافت ویزای فوری آلمان

همانطور که می دانید در حال حاضر بخصوص بعد از شیوع ویروس کرونا صف درخواست برای ویزا و اقامت آلمان آنقدر طولانی شده است که همه متقاضیان به فکر دریافت ویزای فوری آلمان می باشند. اما تعریف دریافت ویزای فوری آلمان (اجازه اقامت موقت) با دیگر کشورها اندکی متفاوت است، چرا که با توجه به زکان انتظار برای وقت سفارت آلمان در ایران (2 تا 3 سال) گرفتن وقت سفارت آلمان در 6 ماه می تواند به منزله دریافت ویزای فوری آلمان باشد.

با توجه به این شرایط 6 تا 9 ماه برای دریافت ویزای آلمان زمان مناسبی است.

دریافت ویزای آلمان از سایر کشورها این امر را میسر کرده است که وقت سفارت آلمان را پس از 6 ماه دریافت کنید و بتوانید بصورت فوری درخواست ویزای آلمان را به سفارت ارائه دهید.

مشکل وقت سفارت آلمان در ایران

در شرایط حاضر، وقت‌های سفارت آلمان در ایران برای هر گروه تحصیلی، متفاوت می‌باشد و سفارت آلمان برای داوطلبان تحصیل در مقطع فوق‌لیسانس که مدرک زبان لازم برای ورود به دانشگاه را دارند، شرایط بسیار ویژه ای درنظر گرفته است و وقت مصاحبه سفارت برای آنان، پس از سه تا چهارهفته اعلام خواهد شد. داوطلبان مقاطع دکترا و فرصت مطالعاتی نیر از همین شرایط برخوردار هستند.

برای اطلاع از زمان مصاحبه سفارت آلمان می‌توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید:

اما داوطلبان تحصیل در مقاطع کالج، لیسانس (پذیرش مستقیم) و داوطلبان تحصیل در مقطع فوق لیسانس که مدرک زبان لازم برای ورود به کورس اصلی دانشگاه را ندارند، در شرایط نامشخصی برای دریافت وقت مصاحبه سفارت آلمان قرار دارند. درحال حاضر افرادی هستند که پس از گذشت 2 سال از درخواست برای وقت مصاحبه سفارت آلمان، همچنان زمانی به آنها اعلام نشده است. ممکن است این مدت زمان انتظار کوتاه‌تر و یا طولانی‌تر شود.

وقت فوری سفارت آلمان

به کسانی که به دنبال برنامه‌ریزی دقیق برای دریافت ویزای کشور آلمان هستند و جز گروه‌هایی هستند که سفارت زمان انتظار آنها را به صورت دقیق اعلام نکرده است، بهترین پیشنهاد دریافت ویزای آلمان از طریق سایر کشورها می‌باشد.

طبق قوانین کنسولی و مهاجرتی، افراد می‌توانند درصورت داشتن اقامت بلندمدت در کشوری (بیشتر از 6 ماه اقامت در آن کشور) از طریق آن کشور برای کشور سوم تقاضای وقت سفارت دهند و برای انجام مصاحبه به سفارت کشور سوم مراجعه نمایند. درواقع افراد می‌توانند درصورت داشتن اقامت کشور دیگر و بعد از گذشت حداقل 6 ماه، برای دریافت وقت مصاحبه از سفارت کشور آلمان در این کشورها، تقاضا دهند.می‌توان از این قانون برای دور زدن وقت سفارت آلمان در ایران استفاده نمود که در ادامه به نحوه انجام آن خواهیم پرداخت.

مزیت مهاجرت به آلمان از طریق سایر کشورها

مهاجرت به آلمان از طریق سایر کشورها دارای مزایایی می‌باشد که آنها را بیان خواهیم کرد.

یکی از مهمترین مزیت های دریافت ویزای آلمان از طریق کشورهای دیگر شامل افرادی خواهد بود که برای خروج از کشور ایران، دارای محدودیت زمانی هستند. مانند افراد مشمول سربازی و کسانی که معافیت تحصیلی آنها رو به اتمام است و نمی‌توانند منتظر زمان نامعلوم اعلام وقت مصاحبه سفارت در ایران باشند. این افراد با دریافت مجوز خروج از کشور برای سفر توریستی به سادگی و در کمترین زمان ممکن، وارد کشور واسط شده و پس از 6 ماه اقامت در کشور واسط، برای کشور آلمان تقاضای وقت سفارت می‌دهند.

گروه دیگری از متقاضیان که اقدام برای دریافت ویزا از کشورهای دیگر به آنها توصیه خواهد شد افرادی هستند که در شرایط رقابتی سفارت در زمان حاضر، شانس پایین‌تری برای دریافت ویزا دارند. افرادی که دارای گپ تحصیلی هستند، افرادی که دارای مدرک زبان پایین برای ارائه به سفارت هستند و افرادی که معدل مقاطع تحصیلی آنها پایین می‌باشد. این افراد شانس پایین‌تری برای دریافت ویزای کشور آلمان در ایران دارند و بهتر است از طریق سایر کشورها برای دریافت ویزای کشور آلمان اقدام نمایند.

طبق قوانین مهاجرتی، افراد می‌توانند از طریق هر کشوری که دارای اقامت بلندمدت از آن کشور هستند، اقدام به دریافت وقت مصاحبه و ویزای کشور آلمان نمایند. بنابراین محدودیتی برای انتخاب کشور ثالث وجود نخواهد داشت. اما داشتن دانش کافی درباره شرایط سفارت و شانس دریافت ویزای آلمان از کشور سوم، مسئله بسیار مهمی می‌باشد. نحوه برخورد کارمندان و آفیسرهای سفارت با متقاضیان ایرانی، مدارک مورد نیاز برای ارائه به سفارت، هزینه های زندگی و کیفیت زندگی در کشور سوم از جمله مواردی می‌باشد که برای انتخاب کشور سوم باید به آن توجه داشت.

کشورهای برتر برای دریافت ویزای آلمان

بنابراین در این قسمت سعی داریم کشورهایی که برای اقدام برای دریافت ویزای کشور آلمان مناسب هستند را به همراه مزایای انتخاب این کشورها، به طور مختصر بیان نماییم. برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید به صفحه اختصاصی مربوط به هر کشور مراجعه نمایید.

مهاجرت به آلمان از طریق ترکیه

یکی از بهترین گزینه‌ها برای مهاجرت به آلمان اقدام از طریق کشور ترکیه می‌باشد. کشور ترکیه کشوری در همسایگی کشور ایران است که از لحاظ اقتصاد و سطح زندگی در جایگاه بسیار خوبی قرار دارد و مقصد بسیاری از ایرانیان برای دریافت اقامت و مهاجرت می‌باشد.

هزینه‌های زندگی در کشور ترکیه بسیار مقرون بصرفه است و متقاضیان می‌توانند 6 ماه اقامت خود در کشور ثالث را در این کشور بسیار زیبا بگذرانند و علاوه بر آموزش زبان آلمانی با کیفیت بالا در ترکیه، از زیبایی‌ها و جاذبه‌های گردشگری ترکیه نیز نهایت لذت و استفاده را ببرند.

یکی دیگر از مزیت های انتخاب کشور ترکیه، زمان‌بندی کلاس‌های زبان آلمانی در ترکیه است. به این صورت که هر زمان از سال تحصیلی می‌توان برای دریافت پذیرش از آنها اقدام نمود.

مهاجرت به آلمان از طریق ارمنستان

سفارت آلمان در ارمنستان برای دریافت ویزا مزیت هایی دارد که ارمنستان را برای مهاجرت به آلمان از طریق سایر کشورها به گزینه ای درخور توجه تبدیل کرده است.

کشور ارمنستان کشوری واقع در شمال ایران می‌باشد که هزینه‌های زندگی در این کشور بسیار پایین است. مزیت دیگر انتخاب کشور ارمنستان، امکان رفت و آمد به این کشور به صورت زمینی و هوایی می‌باشد.

علاوه بر آن هنگام مراجعه به سفارت آلمان در ارمنستان، نیازی به ارائه مدرک زبان آلمانی نمی‌باشد و داوطلبان می‌توانند بدون نیاز به ارائه مدرک زبان آلمانی در ارمنستان، ویزای کشور آلمان را دریافت نمایند.

کیفیت آموزشی زبان آلمانی در ارمنستان بسیار بالا می‌باشد و متقاضیان می‌توانند با هزینه پایین زندگی و هزینه‌های آموزش زبان آلمانی، 6 ماه اقامت خود را با کیفیت بالا در کشور ارمنستان سپری کنند.

مهاجرت به آلمان از طریق مجارستان

کشور مجارستان کشوری در شرق اروپا و عضو کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه شنگن می‌باشد و از این رو یکی از گزینه های محبوب برای دریافت ویزای آلمان در بین داوطلبان است.

بسیاری از مردم کشور مجارستان دارای دانش زبان انگلیسی هستند و از این رو داوطلبان مشکلی در زندگی روزمره خود نخواهند داشت.

در زمان تحصیل و اقامت 6 ماهه خود در مجارستان به راحتی و بدون نیاز به درخواست ویزا از سفارت آلمان، می‌توانند به آن کشور و دیگر کشورهای آلمانی زبان در اروپا تردد داشته باشند. علاوه بر آن می‌توانند آزمون‌های مختلف زبان آلمانی را در کشور آلمان و دیگر کشورهای آلمانی زبان شرکت کنند. که در این حالت محدودیت زمانی و مشکلات پایین بودن ظرفیت ثبت نام آزمون‌های آلمانی را در این صورت نخواهند داشت.

2.5/5 - (4 امتیاز)
اطلاع رسانی
اطلاع رسانی هنگام
guest
14 پرسش و پاسخ
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات
عباسي
عباسي
2/04/12 8:13 بعد از ظهر

پسر من دانشجو در قبرس شمالي هست .ايا از اين كشور ميتواند ويزاي تحصيلي المان را بگيرد

محمدعلی
محمدعلی
2/04/08 8:21 بعد از ظهر

سلام من یک ازکارمندان msf هستم من درایران هستم طالبان دوبرادم راباتیر زدن جانم درخطراست چطورمیطوانیت کومک مان کنید

سویتا
سویتا
1/03/13 4:22 بعد از ظهر

سلام چی قسم می‌توانم ویزه تحصیل بگیروم خودم ده کشور ترکیه هستم لطفا بگوین برم

حسین
حسین
0/10/12 2:30 قبل از ظهر

درود
طبق گفتن بعضی ها باید ۳ ماه اقامت داشت آیا درسته؟
پس باید کشوری بریم ک افسر سفارت کشور ثالث با ایرانیا برخورد خوبی داشته باشه. درسته؟

کارشناس ویزایار
کارشناس ویزایار
پاسخ به  حسین
0/10/19 12:32 قبل از ظهر

سلام حسین عزیز؛
لازمه درخواست ویزای آلمان از کشورثالث اقامت 6 ماهه در کشور مورد نظر است.
موفق باشید

امیرحسین
امیرحسین
0/10/10 1:11 بعد از ظهر

سلام وقت بخیر من یک مهاجرهستم برای ثبت نام به المان ایاحقیقت داردیانه وچه جوری میتوان ثبت نام کرد

امید
امید
0/06/24 8:34 بعد از ظهر

سلام
من یک افغان هستم و فعلا در افغانستان زندگی میکنم تمام سفارت ها در اینجا بسته است از کدام طریق به شکل قانونی میتوانم به آلمان بروم

اللبی
اللبی
پاسخ به  امید
0/10/24 8:02 بعد از ظهر

بهترین کشور که میشه اقدام کرد کدومه؟

عباسي
عباسي
پاسخ به  اللبی
2/04/12 8:15 بعد از ظهر

پسرم در قبرس شمالي دانشجو هست ايا از اون كشور ميتونه ويزاي المان را بگيرد

احمدی
احمدی
0/05/22 10:55 بعد از ظهر

سلام خسته نباشید
آیا از گرجستان هم میشه به عنوان کشور پل برای آلمان استفاده کرد؟
آیا مدارکش مورد تایید آلمان هست؟

مدیر سایت
مدیر سایت
پاسخ به  احمدی
0/06/15 3:54 بعد از ظهر

با سلام و وقت بخیر
از هر کشوری میتوان برای دریافت ویزای کشور آلمان استفاده نمود.
تفاوت در نحوه برخورد افسران مهاجرت با این موضوع و شانس ویزای فرد برای اقدام از طریق این کشورها می باشد.
مدارک مورد تایید آلمان، توسط سایت سفارت آلمان در هر کشوری اطلاع رسانی می گردد.
موفق باشید.

Babk
Babk
99/11/11 6:20 بعد از ظهر

سلام ببخشید محدودیت سنی داره طرح؟

مدیر سایت
مدیر سایت
پاسخ به  Babk
99/11/11 7:37 بعد از ظهر

با سلام و وقت بخیر
بستگی به مجموعه ای از شرایط داره که شما چقدر شانس گرفتن ویزای آلمان رو دارید،
برای بررسی بهتر شرایطتون توسط مشاوران موسسه، لطفا فرم ارزیابی رایگان موسسه ویزایار رو تکمیل بفرمایید.
موفق باشید