مهاجرت به آلمان از طریق مجارستان

مهاجرت به آلمان از طریق مجارستان

علاقمندان به مهاجرت به آلمان حتما اطلاع دارند که مدت زمان طولانی وقت سفارت آلمان یکی از مشکلاتی است که پیش از تصمیم گرفتن برای ادامه تحصیل در آلمان فکر افراد را به خود درگیر می‌کند. یکی از راه هایی که برای حل این مشکل وجود دارد مهاجرت به آلمان از طریق سایر کشور ها می باشد. مهاجرت به آلمان از طریق مجارستان با توجه به موقعیت جغرافیایی و کیفیت زندگی و آوزشی این کشور می تواند گزینه مناسبی برای متقاضیان باشد. با ویزایار همراه باشید.

مهاجرت به آلمان از طریق مجارستان - دوره زبان آلمانی در مجارستان

کشوری است واقع در اروپای شرقی که پایتخت آن شهر بوداپست می باشد. کشور مجارستان نزدیک به 10 میلیون نفر جمعیت دارد و زبان رسمی آن مجاری می‌باشد. البته زبان انگلیسی نیز بعنوان زبان دوم در این کشور شناخته می‌شود و اکثر مردم به زبان انگلیسی مسلط هستند. حتی بسیاری از کورس های دانشگاهی در کشور مجارستان به زبان انگلیسی ارائه می شود.

واحد پول اصلی این کشور فورینت می باشد، اما واحد ارز یورو نیز به آسانی در کشور مجارستان قابل استفاده می باشد.

کشور مجارستان از شمال با کشور اسلواکی، از شرق با رومانی، از سمت غرب با کشور اتریش و از جنوب نیز با کشورهای صربستان و کروواسی هم مرز است.

کشور مجارستان از مقاصد جذاب برای گردشگران شناخته می شود و همچنین لازم به ذکر است که رودخانه زیبای دانوب از وسط این کشور می گذرد.

همانند ایران ، مجارستان دارای آب و هوای معتدل دارای چهار فصل سال است. تابستان‌ها در این کشور هوا بسیار گرم بوده و از ماه جون تا آگوست، دمای هوا در مجارستان به 35 درجه سانتی گراد بالای صفر خواهد رسید.

هوای این کشور در بهار و پاییز معتدل است، اما زمستان‌های سردی دارد و دمای هوا در این کشور در زمستان‌ تا 10 درجه زیر صفر نیز خواهد رسید.

یکی از راه هایی که همواره برای دریافت ویزای کشور آلمان، محبوب متقاضیان بوده است مهاجرت به آلمان از طریق مجارستان می‌باشد. علاوه بر شرایط زندگی مناسب، شرایط آسان‌تری برای دریافت انواع ویزاهای کشور آلمان را دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

پارلمان مجارستان - مهاجرت به آلمان از طریق مجارستان

پارلمان مجارستان - بوداپست

وقت سفارت آلمان را دور بزنید!

“وقت سفارت آلمان چقدر طول میکشه؟” این روز ها شاید این سوال مهم ترین مسئله ای هست که ذهن علاقمندان به تحصیل در آلمان را به خود مشغول کرده. برای رفع این دغدغه ذهنی با ویزایار همراه باشید تا راهی مناسب به شما پیشنهاد دهیم.
(مهاجرت به آلمان از طریق سایر کشورها) یکی از راه هایی است که میتوانید از طریق آن مدت زمان وقت سفارت آلمان را دور بزنید! چرا که صف درخواست وقت مصاحبه سفارت آلمان در سایر کشورها به اندازه ایران طولانی نیست و از این طریق میتوانید در زمان کوتاه تری ویزای تحصیلی کشور آلمان را دریافت نمایید.
در اینجا میخواهیم شرایط مهاجرت به آلمان از طریق کشور مجارستان را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

شرایط مهاجرت به آلمان از طریق مجارستان

چگونه از طریق مجارستان به آلمان مهاجرت کنیم؟

شاید این سوال برایتان بوجود آید وقتی می شود با ویزای مجارستان به آلمان سفر کرد پس چه نیازی به دریافت ویزا از سفارت آلمان در مجارستان است؟ پاسخ ساده است؛ با ویزای مجارستان اجازه اقامت طولانی در آلمان وجود ندارد و نمی توانید به تحصیل در آلمان بپردازید پس طبق قانون می‌بایست از سفارت آلمان در مجارستان درخواست اقامت تحصیلی نمایید.
برای مهاجرت به آلمان از طریق مجارستان علاوه بر اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان می بایست مدرک زبان آلمانی سطح B1 یا معادل آن را کسب نمایید. البته این موضوع به پذیرشی که از دانشگاه های آلمان دریافت میکنید نیز بستگی دارد. درصورتیکه دانشگاهی مدرک بالاتری را از شما طلب کند می‌بایست همان مدرک را به سفارت آلمان در مجارستان تحویل دهید.
مدارک دیگری نیز برای گرفتن ویزای آلمان از سفارت آلمان در مجارستان نیاز هست که باتوجه به شرایط هر فرد دارای ابعاد متفاوتی است و این موضوع هنگام درخواست ویزا باید مورد بررسی قرار گیرد.

6 ماه اقامت در مجارستان و سپس درخواست برای ویزای آلمان:

براساس قوانین کشور آلمان افرادی می توانند برای ویزای آلمان از طریق سایر کشورها اقدام کنند که در کشور سوم حداقل 6 ماه اقامت پیوسته داشته باشند. بنابراین برای مهاجرت به آلمان از طریق مجارستان نیز می بایست مجوز اقامت حداقل 6 ماه در کشور مجارستان را دریافت نمود.

بهترین راه برای متقاضیان تحصیل در آلمان ثبت نام در دوره زبان آلمانی در مجارستان و گرفتن ویزای تحصیلی آن کشور است.

ویزای شنگن آسان دریافت کنید و به آلمان سفر کنید!

همانطور که اطلاع دارید کشور مجارستان عضو حوزه شنگن است و با دریافت ویزای تحصیلی مجارستان میتوانید به کشورهای عضو حوزه شنگن سفر کنید.

این فرصتی بسیار مناسب است تا بتوانید پیش از ادامه تحصیل در آلمان از نزدیک با شهر ها و دانشگاه های آلمان و امکانات آنها آشنا شوید و بهترین تصمیم را برای آینده خود بگیرید.

علاوه براین شما میتوانید آزمون های مختلف زبان آلمانی را در آلمان یا اتریش شرکت کنید و از این راه از محدودیت های زمانی برگزاری آزمون ها رها شوید.

با توجه به اینکه راه های ارزانی برای سفرهای داخل اروپا وجود دارد، بسیاری از دانشجویان در ایام تعطیلی کلاس های زبان آلمانی در مجارستان به کشورهای اروپایی سفر می کنند و از این راه علاوه بر کسب تجربه های جدید و دیدن کشورهای مختلف اوقات فراغت خود را پر می کنند.

دوره زبان آلمانی در مجارستان

چرا دوره زبان آلمانی در مجارستان؟

دوره های زبان آلمانی در مجارستان فرصتی مناسب برای علاقمندان به تحصیل در آلمان و دیگر کشورهای آلمانی زبان است. که از این طریق می توانند وقت طولانی سفارت آلمان در ایران را دور بزنند.
با ثبت نام در کالج های زبان آلمانی در مجارستان می توانید ضمن یادگیری زبان با کیفیت بالا، ویزای یک کشور عضو حوزه شنگن را دریافت نمایید و در حوزه شنگن تردد نمایید.

همچنین گذراندن این دوره می تواند تمرین خوبی باشد تا قبل از شروع تحصیل در آلمان، زندگی در اروپا بصورت مستقل را تجربه کنید و با چالش های آن روبرو شوید. این کمک بسیار بزرگی است تا شروع تحصیل در آلمان برای شما با دغدغه کمتری همراه باشد و راحت تر بتوانید موفقیت دست یابید.

ددلاین کالج های زبان آلمانی در مجارستان؟

کالج های زبان آلمانی در مجارستان دو بار در سال دانشجویان را پذیرش می کنند ، دوره کامل و دوره فشرده.

در دوره فشرده زبان آلمانی در مجارستان همان مباحث در زمان کوتاه تری آموزش داده می شود. به بیان دیگر تعداد ساعاتی که برای مباحث درسی در نظر گرفته می شود یکسان است اما کلاس های فشرده در بازه زمانی کمتری برگزار می گردد.

دوره کامل کلاس های زبان آلمانی در مجارستان از ماه اکتبر (مهر) و دوره فشرده آن از ماه فوریه (بهمن) آغاز می شود و تا ماه مِی (خرداد) ادامه دارد.

باتوجه به مدت زمان ویزای تحصیلی کشور مجارستان می بایست حداکثر تا 3 ماه قبل از شروع کلاس زبان آلمانی در مجارستان در هر ترم نسبت به ثبت نام و شروع فرایند اعزام اقدام نمایید.

دوره زبان آلمانی در مجارستان چقدر طول می‌کشد؟

کالج ها معمولا دوره زبان آلمانی در مجارستان را معمولا در دوترم کامل و فشرده ارائه می‌دهند .

  • دوره کامل: یک سال تحصیلی (شروع ترم:حدودا ماه اکتبر یا مهر)
  • دوره فشرده: حدود 6 ماه (شروع ترم: حدودا ماه ژانویه یا دی)

نکته: چنانچه ویزای مجارستان در زمان مقرر صادر نشود و دانشجو نتواند 6 ماه اقامت مورد نیاز برای دریافت ویزای مجارستان را کامل کند می بایست برای تمدید دوره زبان آلمانی اقدام شود.

هزینه های کلاس زبان آلمانی در مجارستان چقدر است؟

هزینه دوره زبان آلمانی در مجارستان بسته کالج و ترم که انتخابی (معمولی یا فشرده) متفاوت است و بین 5000 یورو تا 7000 یورو می باشد.

این هزینه ها معمولا شامل شهریه کلاس ها،اپلیکیشن فی، بیمه دانشجویی، یکماه محل اقامت می باشد. البته این شرایط ممکن است برای کالج های مختلف فرق کند.

مزایای مهاجرت به آلمان از طریق مجارستان

ویزای فوری آلمان

سرعت انجام کار

طولانی بودن وقت سفارت آلمان یکی از مهم ترین دغدغه های متقاضیان تحصیل در آلمان می باشد. با توجه به صف طولانی برای درخواست وقت مصاحبه سفارت آلمان ممکن است بیشتر از دوسال طول بکشد. شما می توانید برای دور زدن این زمان طولانی از سفارت آلمان در مجارستان برای دریافت ویزا اقدام کنید.

اخذ ویزای شنگن و رفت و آمد به آلمان

دریافت ویزای شنگن آسان

یکی از مزایای اخذ ویزای آلمان از طریق کشور مجارستان نسبت به سایر کشورها ، ویزای خود کشور مجارستان می باشد. چرا که این کشور عضو حوزه شنگن بوده و با دریافت ویزا از مجارستان دانشجویان می توانند به کشور آلمان و دیگر کشورهای عضو شنگن سفر کنند و از نزدیک با شهر ها،دانشگاه ها و شرایط زندگی در آلمان آشنا شوند.

کلاس های زبان آلمانی سطح حرفه ای

کیفیت آموزشی بالا

از آنجا که کالج ها و دانشگاه هایی که دوره زبان آلمانی در مجارستان برگزار می کنند، از اساتید دانشگاهی جهت آموزش بهره می برند، دارای کیفیت بالایی می باشند. علاوه بر این قدمت کالج ها و دانشگاه های کشور مجارستان و سطح استانداردهای آموزشی آن می تواند کیفیت آموزشی خوبی را تضمین نماید.

موقعیت جغرافیایی و آب هوا

آب و هوای مشابه ایران

محل قرارگیری مجارستان و همسایگی آن با کشورهای اروپایی موقعیت مناسبی را برای دانشجویان فراهم می آورد تا با سفر به آن کشوره ها را به تجربیات خود اضافه کنند. مجارستان با توجه به اینکه دارای آب و هوایی 4 فصل و مشابه کشورمان ایران می باشد بنابراین می تواند گزینه مناسبی برای انتخاب باشد.

مراحل دریافت ویزای آلمان از مجارستان

ایران
مشاوره در انتخاب بهترین راه ممکن
مشاورین مجرب و باتجربه ویزایار شرایط شما را بصورت دقیق بررسی کرده و باتوجه شرایط شما و آخرین تحولات مربوط به دریافت ویزای آلمان بهترین راهکار ممکن را به شما پیشنهاد می دهند درصورتیکه اخذ ویزای آلمان از طریق مجارستان بتواند بهبود قابل توجهی در زمینه فرآیند دریافت ویزای آلمان ایجاد نماید، شما را از تمامی هزینه ها و اقدامات لازم در این مسیر آگاه می کنند.
ایران
ایران
تکمیل مدارک مورد نیاز
باتوجه به شرایط شما مدارک مورد نیاز جهت دریافت پذیرش کالج زبان آلمانی در مجارستان و ویزای آن کشور و همچنین مدارکی که برای دریافت پذیرش و ویزای آلمان لازم است را به شما اعلام می کنیم تا در زمان مناسب آماده و در فرآیند کار قرارگیرند.
ایران
ایران
اخذ پذیرش از کالج زبان آلمانی در مجارستان و رزرو محل اقامت
با در نظر گرفتن زمان شروع کلاس های زبان آلمانی در مجارستان و همچنین زمانی که متقاضی میبایست به سفارت آلمان در مجارستان مراجعه نماید اقدامات مربوط به اخذ پذیرش از کالج زبان آلمانی در مجارستان و همچنین رزرو محل اقامت متقاضی انجام می شود. این فرآیند باتوجه زمان اقدام ممکن است بین یک هفته تا دو ماه طول بکشد.
ایران
ایران
اخذ ویزای مجارستان
متقاضی برای مصاحبه سفارت مجارستان آماده می شود و مدارک لازم نیز آماده سازی می شود. صدور ویزای تحصیلی کشور مجارستان پس از تحویل مدارک به سفارت معمولا یک ماه طول می کشد. البته بسته به زمان اقدام ممکن است سفارت کمی زودتر یا دیرتر ویزا را صادر کند.
ایران
مجارستان
سفر به مجارستان و دریافت اقامت تحصیلی
پس از دریافت ویزا و هماهنگی با کالج زبان آلمانی در مجارستان وقت آن است که بلیط هواپیما تهیه شود و تصمیم شما برای مهاجرت به آلمان وارد فاز جدی تری می شود. البته با پشتیبانی نماینده موسسه و کالج در کشور مقصد جای نگرانی نیست اما از اینجا به بعد باید کمی روی پای خود بایستید چرا که از خانواده جدا می شوید.
مجارستان
مجارستان
ثبت نام کلاس زبان آلمانی در مجارستان و گرفتن کارت اقامت
پس از ورود به مجارستان، استقبال و ترانسفر فرودگاهی توسط نماینده کالج زبان آلمانی در مجارستان انجام می شود و در محل اقامت خود مستقر می شوید. تمامی مراحل مربوط به ثبت نام کلاس زبان آلمانی در مجارستان و امور اقامت تا زمانی که کارت اقامت تحصیلی خود را دریافت کنید با همراهی نماینده کالج انجام می شود، پس نگران کارهای اداری نباشید 🙂
مجارستان
مجارستان
اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان
نماینده موسسه ویزایار در کشور آلمان باتوجه به زمانبندی شروع ترم و وقت سفارت آلمان در مجارستان پذیرش از دانشگاه های آلمان را اخذ می کند. دانشگاه ها با توجه به شرایط دانشجو و ترجیحاتی که به موسسه اعلام کرده از قبل مشخص شده است. صدور پذیرش از سوی دانشگاه های آلمان معمولا بین 1 تا 10 هفته طول می کشد. در این بین شما باید زبان آلمانی خود را در مجارستان تقویت نمایید و برای مصاحبه سفارت آماده شوید.
مجارستان
مجارستان
رزرو وقت سفارت آلمان در مجارستان و درخواست ویزا
پس از آماده شدن مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای آلمان از مجارستان، وقت درخواست ویزای دانشجویی رزرو می شود. تا زمان وقت سفارت آلمان در مجارستان باید به آمادگی لازم از نظر زبان برسید. مشاورین ما راهنمایی های لازم را در این رابطه انجام می دهند.
مجارستان
مجارستان
تکمیل مدارک و آمادگی برای انجام مصاحبه در سفارت آلمان
در این مرحله از کار، تمامی مدارک مورد نیاز برای سفارت که طی یک ماه گذشته آماده شده است، توسط وکلای ویزایار، بررسی نهایی می گردد. یک هفته قبل از زمان مصاحبه در سفارت آلمان، جلسه ای توجیهی به منظور آشنایی با سوالات سفارت آلمان برگزار می شود و بنابراین، متقاضی با حداکثر آمادگی لازم، مصاحبه خود را در سفارت آلمان انجام خواهد داد.
مجارستان
آلمان
گرفتن ویزای آلمان از مجارستان و سفر به آلمان
پس از دریافت ویزای آلمان از طریق مجارستان زمان آن رسیده تا به مقصد نهایی خود یعنی کشور آلمان سفر کنید و تحصیل خود را در این کشور شروع کنید. قبل از عزیمت به آلمان راهنمایی ها و اقدامات لازم در این باره و همچنین محل اقامت شما در آلمان توسط مشاورین موسسه و نمایندگان ویزایار در آلمان انجام می شود. با راهنمایی هایی که از جانب موسسه انجام می شود شما با اطلاعات کامل در مورد ثبت نام دانشگاه در آلمان، محل اقامت، سیستم حمل و نقل آلمان،مراکز خرید مناسب در آلمان و .... وارد آلمان می شوید. پس از ورود به آلمان در صورت وجود هرگونه مشکل راهنمایی های لازم توسط مشاورین و نمایندگان ویزایار در آلمان برای شما انجام می شود.
آلمان

شرح هزینه های زندگی در مجارستان

بوداپست به نسبت اینکه یکی از شهرهای زیبا و گردشگری در قلب اروپا و همچنین پایتخت کشور مجارستان می‌باشد، اما همچنان هزینه‌های زندگی در این شهر مقرون بصرفه است و متوسط هزینه‌های زندگی در این شهر از پایتخت دیگر کشورهای اروپایی بسیار کمتر می‌باشد.

طبق بررسی‌های انجام شده بر روی 632 نفر ساکن بوداپست در 12 ماه گذشته، متوسط هزینه ‎های زندگی در این شهر بدون درنظر گرفتن اجاره خانه، 515.042 یورو برای یک نفر و در هر ماه می باشد.

متوسط هزینه‌های زندگی در هر ماه برای یک خانواده چهار نفره و بدون درنظر گرفتن اجاره خانه، 1756.34 یورو است.

طبق آمار بدست آمده، شهر بوداپست بعنوان 280 امین شهر در میان 459 شهر در جهان از لحاظ هزینه‌های زندگی محسوب می‌شود.

هزینه اجاره ماهانه محل اقامت:

متوسط هزینه اجاره یک واحد آپارتمان یکخوابه در مرکز شهر بوداپست 490.56 یورو و در حاشیه شهر برابر با 369.64 یورو می‌باشد. همچنین به طور متوسط، هزینه اجاره یک واحد آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر بوداپست برابر با 918.19 یورو در ماه و در حاشیه شهر این مبلغ برابر با 629.70 یورو در ماه می‌باشد.

دسته بندی هزینه ها و سهم هرکدام:

بیشترین هزینه های شما در بوداپست مربوط به خرید های سوپرمارکتی است که 27.6 درصد از کل هزینه های ماهانه را به خود اختصاص می دهد. پس از آن هزینه اجاره خانه با 27.1 درصد از کل هزینه‌ها، در جایگاه دوم قرار دارد.

پس از آن به ترتیب هزینه های مربوط به رستوران با 13.1 درصد، حمل و نقل با 12.6 درصد، ورزش با 7.3 درصد و پوشاک و کفش با 3.8 درصد از کل هزینه ها می‌باشد. سایر هزینه‌ها شامل اینترنت و … نیز 8.5 درصد از کل هزینه‌ها را به خود اختصاص داده‌اند.

میزان درآمد در شهر بوداپست:

در شهر بوداپست، متوسط حقوق خالص در ماه برای هر نفر برابر با 2000 یورو پس از کسر مالیات می‌باشد.

کار دانشجویی در مجارستان:

کار دانشجویی در مجارستان تنها بصورت پاره وقت امکان پذیر است. حداکثر زمانیکه یک دانشجو می‌تواند در مجارستان کار کند 20 ساعت در هفته و دستمزد هر ساعت نیز حدود 8 یورو است. البته دانشجویان ایرانی به دو دلیل نباید روی پیدا کردن کار دانشجویی در مجارستان حساب باز کنند. دلیل اول اینکه برای پیدا کردن کار در مجارستان نیاز به دانش زبان مجاری می‌باشد و دلیل دوم اینکه اقتصاد مجارستان ظرفیت کافی برای ایجاد بازار کار مناسب برای دانشجویان را ندارد، بنابراین متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق مجارستان فرصت کافی برای آشنایی با شرایط کشور مجارستان و پیدا کردن کار را ندارند.