درباره آوسبیلدونگ های بازرگانی و مالی در آلمان

آوسبیلدونگ امور بیمه، مالی و بازرگانی شاخه‌های متنوعی را در برمی‌گیرد. در واقع می‌توان این دوره‌ها را از پرطرفدارترین آوسبیلدونگ‌های آلمان دانست. پیشرفت‌های کاری، حقوق و درآمد بالا و مهمتر از همه داشتن آینده‌ای روشن از مزایای آوسبیلدونگ‌های مالی و بازرگانی هستند. آموزش‌های این دوره معمولاً 2 تا 3 سال طول کشیده و به صورت دوگانه برگزار می‌شوند. کارآموزان در ابتدای دوره آموزش‌های تئوری را پشت سر گذاشته و در ادامه آموزش‌های عملی را در شرکت‌های مربوطه و زیر نظر کارمندان ماهر می‌گذرانند. در نهایت پس از پشت سر گذاشتن امتحان نهایی می‌توانند مدرک خود را دریافت و به طور رسمی وارد بازار کار آلمان شوند. نحوه برخورد صحیح با مشتری، تجزیه و تحلیل بازار و تسلط بر قوانین و ارائه راه‌کارهای قانونی برای حل برخی از مشکلات مالی از آموزش‌های آوسبیلدونگ امور بیمه، مالی و بازرگانی هستند.

میزان درآمد کارآموزان در آوسبیلدونگ های بازرگانی و مالی در آلمان

کارآموزان آوسبیلدونگ مالی و بازرگانی در دوره تحصیل کمک هزینه یا حقوق دریافت می‌کنند. مبلغ حقوق ماهیانه این آوسبیلدونگ‌ها بسته به نوع دوره و وظایفی که کارآموز بر عهده دارد، متفاوت است. در حالت کلی می‌توان گفت که کارآموزان این دوره در سال اول آموزش حدود 1040 یورو، در سال دوم 1115 و در سال سوم 1040 یورو ناخالص حقوق دریافت می‌کنند. البته این میزان حقوق تقریبی بوده و ممکن است در دوره‌های آموزشی مختلف کمتر یا حتی بیشتر شود. از دید مثبت که نگاه کنیم آوسبیلدونگ‌ها این امکان را به کارآموزان می‌دهند که بدون داشتن تحصیلات دانشگاهی مدرک معتبر دریافت و در حین تحصیل بخشی از هزینه‌های زندگی در آلمان را تأمین کنند.

مدارک لازم برای ثبت نام در آوسبیلدونگ های بازرگانی و مالی در آلمان

برای دریافت پذیرش هر دوره از آوسبیلدونگ بایستی شرایط و مدارک ورود به دوره را داشته باشید. به عنوان مثال شخصی که نمی‌تواند به راحتی با دیگران ارتباط برقرار کند یا نحوه برخورد صحیح در مواقع بحرانی را نمی‌داند برای کارمند امور بیمه و یا بانک مناسب نیست. از این رو در ادامه مدارک و شرایط آوسبیلدونگ مالی و بازرگانی را مرور می‌کنیم:

 • ارائه مدرک تحصیلی پایان دوره متوسطه (ترجمه شده به زبان آلمانی برای دانشجویان خارجی)
 • مهارت دانش زبان آلمانی طبق نیاز دوره برای دانشجویان خارجی
 • ارائه بیمه درمانی با پوشش بین‌المللی
 • توانایی برقراری ارتباط صحیح با مشتری
 • توانایی محاسبه و تجزیه و تحلیل داده‌ها
 • داشتن صبر کافی برای ارائه مشاوره به مشتری در زمینه خدمات بیمه‌ای و غیره

آینده شغلی افراد بعد از دریافت مدرک آوسبیلدونگ های بازرگانی و مالی در آلمان

کار در بانک‌ها و فعالیت در زمینه‌های تجاری از محبوب‌ترین مشاغل در آلمان هستند. همچنین نیاز آلمان بله نیروی کار در راستای معاملات تجاری و غیره دلیلی بر آن شده تا افراد شاغل در این زمینه آینده شغلی روشنی را پیش روی خود داشته باشند. دارندگان مدرک آوسبیلدونگ مالی و بازرگانی می‌توانند تحصیلات خود را ادامه داده و در آینده به یک مدیر یا تاجر موفق با درآمد بالا تبدیل شوند. حقوق این افراد با توجه به زمینه فعالیت و تجربه کاری از 2500 یورو شروع و به 4500 یورو نیز می‌رسد.

بعد از اتمام آوسبیلدونگ های بازرگانی و مالی در آلمان کجا می توان استخدام شد؟

دارندگان مدرک آوسبیلدونگ امور بیمه، مالی و بازرگانی انتخاب‌های شغلی بسیاری را پیش رو دارند. از جمله:

 • کار در بانک‌های خصوصی یا دولتی
 • کار در شرکت‌های بیمه خصوصی یا دولتی
 • موسسات مالی و اعتباری
 • دفاتر کارگزاری بیمه
 • بخش اداری بانک‌ها
 • بخش خرید و فروش ارز

برخی دوره های آوسبیلدونگ های بازرگانی و مالی در آلمان