دوره آوسبیلدونگ دوگانه در آلمان (duale ausbildung)

دوره آوسبیلدونگ دوگانه در آلمان (duale ausbildung)

آوسبیلدونگ دوگانه آلمان

مهاجرت به آلمان با امکانات دوره آوسبیلدونگ دوگانه

آوسبیلدونگ (Ausbildung) بخشی از نظام آموزشی آلمان برای آموزش همزمان تئوری و عملی در زمینه حرفه‌ها و رشته‌های متنوع در آلمان است. تا چند سال پیش، شرکت در این دوره فقط برای شهروندان اتحادیه اروپا و کشورهای عضو شورای همکاری شنگن ممکن بود؛ اما در سال‌های اخیر، با هماهنگی دولت و اداره مهاجرت آلمان، آوسبیلدونگ به راهی موثر برای مهاجرت اتباع غیر اتحادیه اروپا به آلمان و ایجاد فرصت‌های کاری برای آن‌ها تبدیل شده است. دوره‌ آوسبیلدونگ در آلمان به دو گروه دوره‌های دوگانه و دوره‌های مدرسه‌محور تقسیم می‌شوند. در این مطلب با ویژگی‌های دوره آوسبیلدونگ دوگانه در آلمان و امکان دریافت ویزای آلمان از این طریق با استفاده از خدمات ویزایار آشنا می‌شویم.

مهاجرت به آلمان از طریق دوره آوسبیلدونگ دوگانه

چرا دوره آوسبیلدونگ را انتخاب کنیم؟

اگر در آستانه پایان تحصیلات متوسطه خود هستید؛ اگر علاقه دارید که علاوه‌بر دانش تئوری، تجربه کاری در دنیای واقعی به‌دست آورید؛ اگر می‌خواهید در یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای جهان کار کنید؛ اگر به‌دنبال تحصیل در یک نظام آموزش فنی‌وحرفه‌ای با اعتبار جهانی و فرصت‌های شغلی بسیار هستید؛ دوره آوسبیلدونگ آلمان را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

کشور آلمان دارای یک نظام آموزشی ویژه و برتر است که مشابه آن را در این سطح در هیچ‌یک از کشورهای جهان پیدا نمی‌کنید. این دوره که آوسبیلدونگ (Ausbildung) نام دارد، به دانش‌آموزان و کارجویان کشورهای مختلف جهان اجازه می‌دهد در شرکت‌های آلمانی به‌عنوان کارآموز کار کنند، همزمان در کلاس‌های آموزشی دروس تئوری مرتبط با کار خود و رشته خود را بگذرانند و حتی در بخش رشته‌های دوره آوسبیلدونگ دوگانه، حقوق دریافت کنند. این دوره هم از شهرت بالایی برخوردار است و هم گزینه‌های شغلی مناسبی را به فراگیران ارائه می‌دهد.

چرا دوره آوسبیلدونگ را انتخاب کنیم؟

اگر در آستانه پایان تحصیلات متوسطه خود هستید؛ اگر علاقه دارید که علاوه‌بر دانش تئوری، تجربه کاری در دنیای واقعی به‌دست آورید؛ اگر می‌خواهید در یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای جهان کار کنید؛ اگر به‌دنبال تحصیل در یک نظام آموزش فنی‌وحرفه‌ای با اعتبار جهانی و فرصت‌های شغلی بسیار هستید؛ دوره آوسبیلدونگ آلمان را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

کشور آلمان دارای یک نظام آموزشی ویژه و برتر است که مشابه آن را در این سطح در هیچ‌یک از کشورهای جهان پیدا نمی‌کنید. این دوره که آوسبیلدونگ (Ausbildung) نام دارد، به دانش‌آموزان و کارجویان کشورهای مختلف جهان اجازه می‌دهد در شرکت‌های آلمانی به‌عنوان کارآموز کار کنند، همزمان در کلاس‌های آموزشی دروس تئوری مرتبط با کار خود و رشته خود را بگذرانند و حتی در بخش رشته‌های دوره آوسبیلدونگ دوگانه، حقوق دریافت کنند. این دوره هم از شهرت بالایی برخوردار است و هم گزینه‌های شغلی مناسبی را به فراگیران ارائه می‌دهد.

دوره آوسبیلدونگ دوگانه چیست؟

آوسبیلدونگ نوعی سیستم آموزش حرفه‌ای دوگانه است. صفت دوگانه در این‌جا در معنای همزمانی آموزش و کارآموزی است. اما کلیت این سیستم آموزشی به دو گروه از دوره‌ها نیز تقسیم می‌شود که عبارتند از: دوره آوسبیلدونگ دوگانه (Duale Ausbildung) و دوره آوسبیلدونگ مدرسه‌محور (School-Based Ausbildung). هردو این بخش‌ها حاوی دوره‌های عملی و تئوری هستند؛ اما دوره آوسبیلدونگ دوگانه بیشتر بر کارآموزی تاکید دارد، مشاغلی را پوشش می‌دهد که مهارت‌های عملی بیشتری را می‌طلبند و بر همین اساس فراگیران و کارآموزان این دوره‌ها، حقوق نیز دریافت می‌کنند.

دوره آوسبیلدونگ دوگانه چیست

نوع دوم آوسبیلدونگ که دوره آوسبیلدونگ مدرسه‌محور نامیده می‌شود، مربوط به مشاغل و رشته‌هایی است که نسبت به مشاغل و رشته‌های دوره دوگانه، به دانش تئوری بیشتری نیاز دارند. از جمله این رشته‌ها می‌توان به رشته‌های علوم رایانه، برنامه‌نویسی و مانند آن‌ها اشاره کرد. این دوره‌ها علیرغم کار عملی، از حقوق همزمان با تحصیل برخوردار نیستند.

دوره آوسبیلدونگ دوگانه یعنی؛ فرصت‌های شغلی بی‌نظیر در آلمان

برنامه آموزشی آوسبیلدونگ متفاوت از سیستم آموزش سنتی اروپایی در آلمان که ریشه در قرون وسطی دارد، توسعه یافته است. در حال حاضر در آلمان، بسیاری از جوانان آلمانی و نیز مهاجران از طریق سیستم کارآموزی آوسبیلدونگ وارد بازار کار می‌شوند. ما در موسسه مهاجرتی ویزایار با استفاده از تجربه وکلای مهاجرتی خود می‌توانیم پیش‌نیازهای این نوع از مهاجرت را برای شما ایجاد کنیم تا بتوانید در یکی از رشته‌هایی که به آن علاقه دارید، مهارت بیاموزید و مشغول به کار شوید.

 سالانه بیش از 500 هزار قرارداد جدید کارآموزی آوسبیلدونگ توسط شرکت‌های مختلف در آلمان منعقد می‌شوند که در حدود نیمی از آن‌ها مربوط به مشاغل تحت پوشش آوسبیلدونگ دوگانه یا تخصصی است. در حال حاضر سایت Ausbildung.de یکی از پرتال‌های اصلی است که موقعیت‌های شغلی و آموزشی این سیستم را تبلیغ می‌کند و این سازمان با تمام شرکت‌های آلمانی که فراگیران این دوره‌ها را برای موقعیت‌های کاری خود جذب می‌کنند، همکاری دارد.

چرا شرکت‌های آلمانی از این سیستم آموزشی حمایت می‌کنند؟

شرکت‌های آلمانی که موقعیت‌های کارآموزی دارند و یا می‌توانند هزینه تحصیل و مهارت‌آموزی کارآموزان را در سیستم آوسبیلدونگ بپردازند، از یک سو به‌دلیل شروع به کار این افراد از همان سال آموزش در این شرکت‌ها، سرمایه پرداخت شده را بازیابی می‌کنند و از سوی دیگر با ریسک کمتری از نظر استخدام کارمندان نامناسب برای موقعیت‌های شغلی خود مواجه هستند.

چرا شرکت های آلمانی به آوسبیلدونگ دوگانه علاقه دارند؟

طبق آمار سایت Bundesamt، تعداد 529 هزار و 900 نفر نیروی کار مهاجر برای موقعیت‌های هم‌زمانِ آموزش و کارآموزی جدید در سال 2018 میلادی در این شرکت‌ها ثبت نام کرده‌اند که در مقایسه با سال 2009 بیش از دو برابر شده است. این آمارها همچنین بیانگر این است که موقعیت‌های شغلی فراوانی برای ایرانیان متقاضی این دوره‌ها در آلمان وجود دارد و شما شانس بسیار خوبی برای آموزش در آلمان بر اساس اصول برنامه آوسبیلدونگ و ایجاد یک شغل موفق در آینده دارید.

ویژگی‌های دوره آوسبیلدونگ دوگانه در آلمان

دوره آوسبیلدونگ دوگانه یا تخصصی، بیشتر بر مهارت‌های عملی تمرکز دارد. همچنین بخش اعظم این دوره در خود شرکت‌ها و به‌صورت کارآموزی اتفاق می‌افتد. بخش دیگر آموزش‌ها، آموزش‌های تئوری است که در یک محیط آموزشی مانند مدرسه انجام می‌شود. این دوره آموزشی عموما مشاغل و رشته‌هایی را پوشش می‌دهد که به مهارت‌های عملی بیشتری نیاز دارند. از جمله این مشاغل می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • رشته‌های مختلف صنایع دستی
 • نجاری
 • نانوایی
 • تکنیسین برق ساختمان
 • لوله‌کشی
 • سنگ‌تراشی
 • آرایش‌گری
 • نقاشی
 • پرستاری و مشاغل مراقبت بهداشت و درمان
 • سنگ‌تراشی
 • مکانیک خودرو

طول دوره

طول دوره‌های آموزش و کارآموزی آوسبیلدونگ دوگانه بین دو سال تا سه سال و نیم است. طول این دوره‌ها به نوع یا عنوان دوره و نیز مدتی که شما موفق به اخذ گواهی پایان تحصیل در بخش آموزشی می‌شوید، بستگی دارد. زمان آغاز دوره‌ها نیز عموما از اول سپتامبر هر سال است؛ بنابر این تاریخ، زمان‌بندی متقاضیان برای اقدامات عملی مهاجرت با ویزای آوسبیلدونگ، اهمیت دارد. برای دریافت اطلاعات لازم و ایجاد یک برنامه زمان‌بندی مناسب و طی مراحل این برنامه مهاجرتی و آموزشی، کافی است با مشاوران ما در موسسه ویزایار تماس برقرار کنید.

الزامات برنامه آوسبیلدونگ دوگانه

از الزامات این برنامه تحصیلی می‌توان به گواهی پایان تحصیلات متوسطه معادل دو گواهی تحصیلی آلمانی Realschule و Hauptschule اشاره کرد. شما قبل از شروع آموزش، یک قرارداد آموزشی با شرکت آموزشی آینده خود امضا می‌کنید. این قرارداد به طور کتبی مسائلی مانند: کمک‌هزینه آموزشی، روزهای تعطیل، ساعات کاری و مدت‌زمان آموزش شما را مشخص می‌کند. علاوه‌بر این، شرکت‌ها همچنین می‌توانند تعیین کنند که چه مدارک تحصیلی را از کارآموزان خود انتظار دارند. اما به عنوان یک قاعده، حداقل، گواهی پایان تحصیلات متوسطه درخواست می‌شود.

نکته: در برخی موارد گفته شده است که: “شروع این دوره‌ها بدون داشتن مدرک پایان تحصیلات متوسطه هم ممکن است؛ اما آسان نیست.” این ویژگی در مورد برخی شرکت‌ها وجود دارد و روندهایی غیرقابل پیش‌بینی و عموما سخت و مبتنی‌بر درخواست‌های آن‌ شرکت‌ها دارد که به‌عنوان قاعده، قابل پیش‌بینی و عنوان نیست.

زبان مورد نیاز برای آوسبیلدونگ در آلمان

زبان مورد استفاده در آموزشگاه‌های آوسبیلدونگ، زبان آلمانی است. آن‌ها تمام امتحانات را به زبان آلمانی برگزار می‌کنند. همچنین آموزش عملی شما در شرکت به زبان آلمانی خواهد بود. گاهی اوقات ممکن است در برخی شرکت‌ها، شرایط متفاوت باشد زیرا ممکن است افرادی باشند که به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند، اما معمولا ارتباط به زبان آلمانی خواهد بود. بنابراین شما باید بتوانید ثابت کنید که سطح تسلط شما به زبان آلمانی، حداقل B1 است. بر اساس نظر سنجی سایت DHIK بیش از ۹۰ درصد از شرکت‌هایی که پیشنهاد کارآموزی آوسبیلدونگ می‌دهند، گفته‌اند تسلط بالا به زبان آلمانی برای تکمیل یک دوره آموزشی آوسبیلدونگ ضروری است.

بخش تئوری در طول آموزش

کلاس‌های در مدارس فنی‌وحرفه‌ای یا به طور منظم، یک یا دو بار در هفته، یا به صورت ترم‌های چند هفته‌ای برگزار می‌شود. در طول مرحله آموزش تئوری، دانش فنی و هم‌چنین مهارت‌های لازم برای حرفه آینده خود را به دست خواهید آورد.

بخش عملی در طول آموزش

مرحله عملی آموزش آوسبیلدونگ دوگانه در شرکتی که شما در آن مشغول به کار هستید انجام می‌شود. بسته به مقیاس شرکت، کارآموزان معمولا مهارت‌های لازم را در بخش‌های مختلف شرکت و برنامه‌های مختلف کاری به‌دست می‌آورند. این ویژگی به آن‌ها بینشی جامع از نحوه عملکرد شرکت و مسئولیت‌های مختلف شغلی می‌دهد.

حقوق در طول آموزش دوره آوسبیلدونگ دوگانه در آلمان

کارآموزان در طول دوره حرفه‌ای آوسبیلدونگ دوگانه حقوق دریافت می‌کنند؛ و این ویژگی از مهم‌ترین تفاوت‌های این دوره با دوره آوسبیلدونگ مدرسه‌محور است؛ زیرا فراگیران در دوره مدرسه‌محور، حقوق دریافت نمی‌کنند. مقدار حقوق کارآموزان بسته به شغل و رشته متفاوت است. به عنوان مثال، پرستاران در طول این دوره آموزشی، بین 800 تا 1000 یورو در ماه حقوق دریافت می‌کنند. با این حال، به طور متوسط، یک کارآموز آوسبیلدونگ دوگانه در آلمان 908 یورو در ماه درآمد دارد.

مدارک مورد نیاز برای دوره آوسبیلدونگ دوگانه در آلمان

مهم‌ترین مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در دوره‌های آوسبیلدونگ دوگانه عبارتند از: رزومه، گواهی مدرک تحصیلی و تاییدیه‌های تحصیلی دیگر (در صورت وجود). رزومه نخستین مدرک مورد نیاز است. به این مدرک در نخستین مراحل، برای معرفی خود به شرکتی که دوره‌ کارآموزی را ارائه می‌دهد نیز نیاز خواهید داشت. اطلاعات رزومه در هر بخش، باید مختصر باشد. رزومه همچنین باید شامل اطلاعات دقیقی در مورد شرایط و مراحل تحصیل، مکان‌های تحصیل و تجربیات کاری (درصورت وجود) باشد.

مدارک مورد نیاز برای دوره آوسبیلدونگ دوگانه در آلمان

اگر تجربه‌های کاری دارید، به نامه‌های تایید تجربه کاری نیز نیاز خواهد بود. همچنین شما باید ترجمه رسمی مدرک تحصیلی خود را به زبان‌های انگلیسی و آلمانی، به‌همراه کپی‌های تایید شده ارسال کنید. گواهی پایان دوره تحصیلی شما از این جهت اهمیت دارد که شرکت‌ها بتوانند آن را با معادل‌های آلمانی یعنی Hauptschule یا Realschule مقایسه کنند. ما در موسسه ویزایار متقاضیان را در تمامی زمینه‌های ترجمه رسمی مدارک، گردآوری اطلاعات و ایجاد یک روزمه مناسب و دیگر روندهای مهاجرت از طریق ویزای آوسبیلدونگ آلمان راهنمایی و همراهی می‌کنیم.

مراحلی که باید برای شرکت در دوره‌های آوسبیلدونگ دوگانه طی کنید

به‌طور خلاصه اگر یک شهروند غیر اتحادیه اروپا هستید، برای حضور در آلمان و ثبت نام در دوره‌های آوسبیلدونگ دوگانه باید این مراحل را طی کنید: تهیه مدارک مورد نیاز برای معرفی خود به شرکت و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای آوسبیلدونگ، ترجمه رسمی برخی از مدارک از جمله گواهینامه پایان دوره تحصیلی متوسطه، انتخاب رشته مورد نظر برای تحصیل، انتخاب موسسه کارآموزشی و آموزش آوسبیلدونگ، دریافت پذیرش از شرکت، اقدام برای ویزای آوسبیلدونگ و سفر به آلمان در صورت دریافت ویزای آوسبیلدونگ. در ادامه برخی از این مراحل با توضیحات بیشتر مرور می‌کنیم.

مراحل پذیرش آوسبیلدونگ دوگانه در آلمان

انتخاب موسسه آموزش دوره و شرکت برای کارآموزی

یکی از الزامات برنامه آوسبیلدونگ، پیدا کردن مرکزی است که این برنامه را ارائه می‌دهد و سپس ارسال درخواست برای آن. در مورد دوره آوسبیلدونگ دوگانه آن‌چه بیشتر اهمیت می‌یابد، شرکتی است که خدمات کارآموزی را ارائه می‌دهد. دو راه اصلی برای یافتن مکانی چنین مرکزی در آلمان وجود دارد:

 • برای درخواست از کشور خود اقدام کنید و مصاحبه‌ها را از طریق اسکایپ انجام دهید
 • برای جستجوی مرکز آوسبیلدونگ و یافتن مکان مطلوب آموزش و کارآموزی با ویزای دیگری به آلمان بیایید

مصاحبه با شرکت

اگر بخش منابع انسانی پروفایل و خلاصه رزومه شما را دوست داشته باشد، شما را به مصاحبه به‌صورت حضوری یا از طریق اسکایپ دعوت می‌کند. ممکن است شرکت از شما بخواهد که برای یک دوره آزمایشی کار کنید یا یک دوره کارآموزی کوتاه را تکمیل کنید. در این صورت می‌توانید برای ویزای جستجوی کار برای آمدن به آلمان اقدام کنید.

برای ویزای آوسبیلدونگ اقدام کنید

پس از دریافت قرارداد با مدرسه/کارفرما، شما می‌توانید برای ویزا در سفارت آلمان در کشور خود یا در آلمان _ اگر در این کشور حضور دارید _ درخواست ویزا دهید. این مرحله با دریافت وقت مصاحبه یا نوبت مصاحبه از سفارت شروع می‌شود. هزینه درخواست این ویزا در حدود ۶۰ یورو است.

توجه داشته باشید دریافت نوبت از سفارت آلمان فقط برای دریافت ویزا نیست، بلکه در این مرحله مدارک شما باید توسط سفارت مورد تایید قرار گیرد. موسسات آموزشی آلمانی تنها در صورتی مدارک تحصیلی را از شما می‌پذیرند که سفارت آلمان این مدارک را تایید کرده باشد. سفارت آلمان در ایران درحال حاضر یکی از طولانی‌ترین روندها را برای ارائه نوبت دارد؛ زیرا مراجعان آن‌ها بسیار زیاد هستند. بنابراین برای درخواست نوبت برای تایید مدارک و مصاحبه، پیشنهاد می‌کنیم از موسسه ویزایار در این زمینه مشاوره بگیرید. ما همچنین در موسسه ویزایار خدمات و امکانات زیر را در زمینه ارتباط با سفارت آلمان و دریافت نوبت و تایید مدارک فراهم کرده‌ایم:

 • وقت تضمینی تایید مدارک سفارت آلمان
 • وقت فوری تایید مدارک سفارت آلمان
 • تایید رایگان مدارک در سفارت آلمان
 • انجام تایید مدارک متقاضی در سفارت آلمان
 • درخواست وقت مصاحبه سفارت آلمان

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای آوسبیلدونگ

مدارکی که برای ثبت نام در دوره‌های آوسبیلدونگ دوگانه اشاره کردیم، برای درخواست و دریافت ویزای آوسبیلدونگ نیز کاربرد دارند. علاوه‌بر آن‌ها اما برای دریافت این ویزا به مدارک دیگری هم نیاز خواهید داشت که با مهم‌ترین موارد آن‌ها آشنا می‌شویم:

 • پاسپورت معتبر
 • دو قطعه عکس گذرنامه
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • یک تاییدیه کتبی یا یک قرارداد توسط شرکت آموزشی
 • مدرکی برای اثبات مکان اقامت در آلمان؛ بلیط هتل، دعوت‌نامه یا اجاره‌نامه
 • مدارک اثبات تمکن مالی مانند: اثبات قرارداد کاری و درآمد در ایران، صورت‌حساب بانکی، نامه تعهد کتبی از کسی که قصد دارد در آلمان هزینه‌های شما را تقبل کند و مدرک برای داشتن مقدار کافی پول، معادل 863 یورو در ماه برای تامین هزینه‌های زندگی در آلمان در طول مدت اقامت قبل از شروع دوره آوسبیلدونگ
 • یک بیمه درمانی معتبر برای سال اول یا پیش از شروع آموزش تخصصی شما
 • گواهی رزرو بلیط هواپیما
 • رزومه تحصیلی و کاری
 • فیش‌های پرداخت هزینه درخواست ویزا
 • گواهی ازدواج (در صورت تاهل)
 • پاسپورت‌های قبلی (در صورت وجود)
مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای آوسبیلدونگ

مشاغل تحت پوشش دوره‌های آوسبیلدونگ دوگانه در آلمان

دوره‌های آوسبیلدونگ دوگانه یا تخصصی بیشتر شامل مشاغلی می‌شوند که عمده کار آن‌ها کارهای عملی است و به آمادگی جسمانی و مهارت‌های تولید ابزارها و کالاهای دست‌ساز نیاز دارند. مشاغل خدماتی، مشاغل هنری و صنایع دستی و برخی رشته‌های مرتبط با تعمیرات در زمینه‌های مختلف از جمله مشاغل تحت پوشش این دوره‌ هستند. در ادامه با برخی از مشاغلی که تحت پوشش دوره‌های آوسبیلدونگ دوگانه قرار می‌گیرند آشنا می‌شویم:

 • ساخت انواع سازها مانند: سازهای چوبی و فلزی و سازهای ویولن، گیتار و هارپسیکورد
 • کفاشی و تولید کفش
 • لیتوگرافی
 • تکنسین کاغذ
 • دستیار دندان‌پزشکی
 • دستیار دام‌پزشکی
 • میکاپ آرتیست
 • قنادی
 • قصابی
 • دام‌پروری
 • نگهدارنده حیوانات
 • گل‌فروشی
 • جنگلبانی
 • باغبانی
 • مزرعه‌داری
 • پرورش‌دهنده ماهی
 • منشی هتل
 • آشپزی
 • پذیرایی از مهمانان و تشریفات
 • خدمات خانه‌داری
 • نانوایی
 • خدمات نظافت ساختمان
 • متصدی حمام طبی
 • پرستاری
 • دستیار پرستاری سالمندان
 • بهداشت، مراقبت شخصی، خدمات اجتماعی
 • نقاشی
 • عکاسی
 • صحافی
 • کارگر ماهر برای فرآوری چرم
 • کارگر ماهر تولید اکسسوری‌های چرم
 • خیاطی
 • خیاط مد
 • نجاری
 • ساخت اسباب‌ بازی
 • چترسازی
 • مدل‌ساز فنی
 • ساخت انواع کرکره
 • سازنده مجسمه‌های چوبی
 • شیشه‌گری
 • حصیربافی
 • ساخت قایق
 • ساخت برس و قلم مو

آیا دوره‌های آوسبیلدونگ دوگانه محدودیت سنی دارند؟

در مورد حداقل سن، این مورد بستگی به پایان طول دوره تحصیلات متوسطه دارد اما همچنین داشتن حداقل سن 17 سال در برخی شرکت‌ها عنوان شده است. اما در مورد حداکثر سن، باید مقداری توضیحات را ارائه دهیم؛ اول این‌که بر اساس قوانین آموزش فنی‌وحرفه‌ای در آلمان، تعیین حداکثر سن، مجاز نیست. نکته دوم این‌که در مورد برخی مشاغل از سوی اصناف و نهادها حداکثر سن تعریف شده است و به قوانین سازمانی بستگی دارد. همانطور که برای ورود به مشاغل انتظامی و پلیس، قوانین ویژه وجود دارد. با همه این احوال بدون شک، شرکت‌ها نیروهای جوان را در اولویت قرار می‌دهند. همچنین بر اساس تجارب افرادی که در این دوره‌ها پذیرفته شده‌اند می‌توان میانگین 17 تا 35 سال را بازه سنی مناسب برای شرکت این دوره‌ها عنوان کرد.

پذیرش در دوره آوسبیلدونگ دوگانه و دریافت ویزای آوسبیلدونگ آلمان با ویزایار

کشور آلمان قطب اقتصادی اروپا است و برترین شرکت‌ها و برندهای دنیا یا آلمانی هستند و یا احتمالا در این کشور شعب نمایندگی دارند. به‌همین دلیل آلمان هم از برترین فرصت‌های شغلی در میان کشورهای دنیا برخوردار است و هم دارای یکی از برترین سیستم‌های آموزش حرفه‌ای در دنیا است. دوره آسبیلدونگ دوگانه یکی از این دوره‌ها است که امکان فراگیری مهارت‌ها و دانش مورد نیاز در مدرسه و موسسات آموزشی و امکان کارآموزی و دریافت حقوق در طول دوره کارآموزی را برای متقاضیان فراهم کرده است.

برای شرکت در دوره آموزشی آوسبیلدونگ دوگانه، مراحل و روندهای گوناگونی باید طی شوند که از جمله آن‌ها می‌توان به ترجمه رسمی و گردآوری مدارک مورد نیاز، تهیه رزومه تحصیلی و کاری مناسب، مصاحبه با شرکت‌های ارائه دهنده دوره کارآموزی، دریافت وقت سفارت آلمان در ایران و دریافت ویزای آوسبیلدونگ اشاره کرد. به‌همین دلیل برای افزایش احتمال موفقیت در این پرونده مهاجرتی، پیشنهاد می‌کنیم از خدمات مشاوران مجرب ما در موسسه مهاجرتی ویزایار استفاده کنید. ویزایار یکی از شرکت‌های خدمات مهاجرتی با تخصص در زمینه انواع روش‌های مهاجرت به آلمان است و می‌تواند در تمامی روندها راهنما و همراه شما باشد تا بتوانید بهترین آینده شغلی و تحصیلی در آلمان را برای خود رقم بزنید.

اطلاع رسانی
اطلاع رسانی هنگام
guest
4 پرسش و پاسخ
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات
معصومه حسنی

خیلی ممنون بابت اطلاعات مفید تون.فقط اینکه متخصص ITاوسبیلدونگ دوگانه نداره ؟ یاکلا کار با کامپیوتر اوسیبلدونگ دوگانه نیست؟

مدیر وبسایت

با سلام و وقت بخیر
پیشنهاد میکنیم این صفحه رو مطالعه کنید:
https://visayaar.com/germany/ausbildung/computer-it/
در این صفحه می‌تونید با بعضی از دوره‌های آوسبیلدونگ پرطرفدار مرتبط با کامپیوتر آشنا شین که اغلب اون‌ها، دوگانه هستن.
موفق باشید.

صدیقه آجیل چی مشهدی

سلام من متولد ۱۳۴۷ هستم امکان این برام هست هدف من از رفتن این هست که بیشتر پیش دخترم در اسلواکی باشم ممنونم

مدیر وبسایت

با سلام و وقت بخیر
برای گرفتن ویزای آوسبیلدونگ آلمان، شرایط سنی وجود داره و شما واجد این شرایط نیستین.
بهتره از روش های دیگه برای رسیدن به هدفتون استفاده کنید.
موفق باشید