ویزای آلمان

ویزای آلمان

راه‌های متنوع رسیدن به ویزای آلمان

هر ساله متقاضیان زیادی برای دریافت ویزای آلمان اقدام می‌کنند تا آینده جدیدی را در این کشور برای خود رقم بزنند. اما متاسفانه افراد زیادی در این راه به مشکل می‌خورند؛ زیرا شناخت زیادی از روش‌های دریافت ویزای آلمان ندارند. همچنین درخواست ویزای این افراد به دلیل عدم اطلاع از شرایط اولیه و مدارک لازم ریجکت ( Reject ) می‌شود.

روش های دریافت ویزای آلمان

اگر شما هم قصد دارید که در آینده نچندان دور برای دریافت ویزای کشور آلمان اقدام کنید، این مطلب را از دست ندهید. در ادامه مطلب با شرایط اولیه و تمامی جزئیات دریافت انواع روش‌های دریافت ویزای این کشور آشنا خواهید شد.

سفارت و دولت آلمان روش‌های مختلفی را برای دریافت ویزا قرار داده تا بتواند مدیریت خوبی روی وضعیت اتباع خارجی در کشور داشته باشد. به همین دلیل زمانی که قصد دارید روادید این کشور را دریافت کنید، راه‌های مختلفی پیش روی شما قرار می‌گیرد. به طور کلی ویزاها به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند که به شرح زیر هستند:

 • ویزاهای بلند مدت
 • ویزاهای کوتاه مدت

ویزاهایی مانند تحصیلی، کاری، جاب سیکر ( Job Seeker ) یا جست و جوی کار همگی در دسته بلند مدت قرار می‌گیرند. همچنین افراد برای سفر تفریحی یا بازدید از نمایشگاه به ویزای آلمان کوتاه مدت نیاز دارند. البته که در ادامه مطلب تمامی ویزاها را با جزئیات کامل به شما معرفی خواهیم کرد.

انواع ویزای آلمان

شرایط عمومی اخذ ویزای آلمان

به طور کلی برای دریافت ویزای آلمان باید شرایط مناسبی داشته باشید تا بتوانید با موفقیت به ویزای مورد نظرتان برسید. همچنین بر اساس نوع ویزا شرایط عمومی نیز تغییر خواهد کرد. با این حال متقاضی باید سن مناسب ویزای درخواستی را داشته باشد. برای مثال جهت دریافت ویزای تحصیلی و پذیرش دانشگاه‌ها، باید سن متناسب با مقطع تحصیلی را داشته باشید. تمکن مالی، مدرک تحصیلی دانشگاهی و تسلط به زبان آلمانی نیز برای دریافت ویزای آلمان مزیت محسوب می‌شوند.

مدارک عمومی مورد نیاز برای ویزای آلمان

برای دریافت ویزای کشور آلمان به چند مدرک مهم نیاز دارید که به شدت روی شانس موفقیت شما تاثیر می‌گذارند. به همین دلیل در هنگام تکمیل مدارک باید نهایت دقت خود را به خرج دهید. مدارک عمومی مورد نیاز برای دریافت ویزای این کشور عبارتند از:

 • فرم‌های درخواست بر اساس نوع ویزا
 • پاسپورت با اعتبار کافی
 • عکس مطابق با استانداردهای سفارت آلمان که حداقل در سه ماه گذشته گرفته شده باشد
 • بیمه درمانی با حداقل پوشش 30000 یورو
 • برنامه سفر
 • مدارک تمکن مالی که بتواند توانایی مالی شما برای پرداخت هزینه‌های زندگی را تضمین کند

مدارکی که در بالا معرفی شدند، مدارک عمومی برای دریافت ویزای آلمان هستند. اما برای برخی از ویزاها به مدارک دیگری نیاز خواهید داشت. برای مثال باید برای دریافت ویزای تحصیلی مدارک تحصیلی و نامه پذیرش دانشگاه را نیز به همراه داشته باشید.

مدارک ویزای آلمان

نحوه دریافت وقت سفارت آلمان (از طریق ویزامتریک)

درحال حاضر دریافت وقت سفارت آلمان از طریق سایت ویزامتریک می باشد. در این سایت با ورود به بخش دریافت ویزای آلمان از ایران می‌توانید وقت سفارت بگیرید. برای انجام این کار پس از پرداخت هزینه مورد نظر، یک روز کاری بعد باید اطلاعات پرداخت خود را قرار دهید. برای مثال اگر هزینه را از طریق نرم افزارهای بانکی انجام داده‌اید، با شماره کارت و زمان دقیق واریز پول را ثبت کنید.

در مرحله بعد، متقاضی باید اطلاعات خود مانند نام، نام خانوادگی، شماره شناسایی، تاریخ تولد، شماره پاسپورت، ایمیل و شماره تلفن را در سایت ویزامتریک قرار دهد. بعد از انجام این کار و تایید اطلاعات متقاضی امکان تعیین وقت را خواهد داشت. ناگفته نماند که سایت ویزامتریک برای کاربر ایمیل تایید وقت سفارت و یادآوری 2 روز قبل از مصاحبه را ارسال خواهد کرد.

دریافت ویزای آلمان از ویزامتریک

ویزامتریک در واقع پلتفرمی است که کامل‌ترین خدمات دریافت ویزای کشور آلمان را ارائه می‌کند. شما با استفاده از این مرکز می‌توانید مراحل دریافت ویزای کشور آلمان خود را به پایان برسانید. البته که خدمات ویزامتریک رایگان نبوده و کاربر باید برای استفاده از آن‌ها مبالغ گوناگونی را بپردازد. همچنین ویزامتریک دریافت ویزای کشور آلمان را از دو طریق برنامه ویزای شینگن و ویزاهای ملی آلمان پیگیری می‌کند.

دریافت ویزای آلمان از ویزامتریک

ویزامتریک چیست؟

ویزامتریک یک شرکت مشهور است که خدمات منحصر به فردی را به کاربران ارائه می‌کند. این شرکت که از سال 2005 شروع به کار کرده، در حال حاضر دولت‌های 18 کشور دنیا آن را به عنوان نمایندگی رسمی می‌شناسند. 

هزینه های دریافت ویزای آلمان و خدمات ویزامتریک

به طور کلی ویزامتریک برای این که به شما بابت دریافت ویزای کشور آلمان کمک کند، هزینه مشخصی دریافت خواهد کرد. برخی از هزینه ها صرفا بصورت یورویی و برخی نیز بصورت ریالی براساس نرخ روز محاسبه می شود. به عنوان مثال هزینه کپی، عکس یا بررسی مدارک بصورت VIP در حال حاضر بصورت ریالی دریافت می شود. اما هزینه های مربوط به سفارت می بایست بصورت اسکناس یورو پرداخت شود.

ویزامتریک

قبل استفاده از خدمات باید هزینه را به طور کامل واریز کنید. برای مثال اگر می‌خواهید وقت ویزای دانشجویی آلمان را بگیرید، باید 600000 تومان بپردازید. در صورتی که هزینه دریافت ویزا برای سایر متقاضیان 300000 تومان به ازای هر متقاضی است. همچنین سایر خدماتی که در سایت ارائه می‌شوند، هزینه دیگری دارند که به شرح زیر است:

 • ویزای ملی برای زیر 18 سال 40 یورو و بالای 18 سال 75 یورو
 • هزینه ارسال درخواست ویزای ملی و سرویس‌های ویزامتریک 29.4 یورو
 • هزینه خدمات ویژه ( VIP ) سایت ویزامتریک 75 یورو

خدمات وی آی پی (VIP) ویزامتریک چیست؟

اگر به سرویس‌های ویژه‌تر نیاز دارید، می‌توانید از خدمات VIP سایت ویزامتریک استفاده کنید. با استفاده از خدمات VIP سایت ویزامتریک خدمات اضافی در شعب به متقاضی ارائه خواهد شد. همچنین هر یک از خدمات هزینه جداگانه‌ای دارد که در زیر می‌توانید مشاهده کنید:

 • فتوکپی و فکس ( هر صفحه 30 سنت )
 • پیامک ( 1 یورو برای هر پیامک )
 • ایمیل ( بدون هزینه )
 • تلفن ( 3 یورو برای هر تماس تلفنی )
 • تکمیل کردن فرم‌های درخواست ویزا ( 10 یورو برای هر فرم )
 • عکس بیومتریک برای ارسال درخواست ویزا ( 8 یورو برای هر نفر )
 • پاسپورت با تحویل درب منزل ( 9 یورو برای هر نفر )
 • بیمه درمانی سفر ( هزینه بر اساس نرخ روز ارز اعلامی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران )

زمانی که قصد دارید از چنین خدماتی برای دریافت ویزای آلمان استفاده کنید، در هنگام ثبت نام اولیه باید سرویس‌های VIP سایت ویزامتریک را انتخاب کنید. همانطور که در بخش‌های قبلی مطلب گفته شد نیز هزینه استفاده از این سرویس برای هر متقاضی 75 یورو است.

ویزای بلند مدت آلمان (ویزای ملی، نوع D)

زمانی که متقاضی قصد دارد که بیش از 3 ماه در کشور آلمان اقامت داشته باشد، باید برای دریافت ویزای بلند مدت (ملی) یا ویزای نوع D اقدام کند. همچنین ویزاهای بلند مدت کشور آلمان به چند دسته تحصیلی، کاری، درمانی، یادگیری زبان، جستجوی کار، بلوکارت، الحاق به خانواده و… تقسیم می‌شود. در ادامه مطلب نیز شما را با تمامی ویزاها نام برده شده آشنا خواهیم کرد.

مدت زمان صدور ویزا

مدت زمان صدور ویزای بلند مدت آلمان بر اساس وضعیت متقاضی ممکن است که با تفاوت‌هایی همراه باشد. به طور کلی مدت زمان ویزای کاری بین چند هفته تا چند ماه متفاوت بوده و به نوع ویزا نیز بستگی دارد. زمانی که متقاضی درخواست خود را به سفارت ارائه می‌کند، کنسولگری بین 2 تا 10 هفته راجع به وضعیت پرونده تصمیم خواهد گرفت. همچنین در بازه‌های زمانی که کشور آلمان در پیک مسافر قرار دارد، ممکن است که متقاضی در صف انتظار ارسال درخواست قرار بگیرد. به همین دلیل باید زمان مناسب‌تری را برای ارسال درخواست خود انتخاب کنید.

هزینه درخواست ویزای بلند مدت (ملی) آلمان

جدای از هزینه هایی که فرآیند هر نوع ویزا به صورت جداگانه دارد هزینه که سفارت و شرکت ویزامتریک بابت بررسی درخواست ویزای بلند مدت آلمان دریافت می کند بصورت زیر است:

 • ویزای ملی برای زیر 18 سال 40 یورو و بالای 18 سال 75 یورو
 • هزینه ارسال درخواست ویزای ملی و سرویس‌های ویزامتریک 29.4 یورو
 • هزینه خدمات ویژه ( VIP ) سایت ویزامتریک 75 یورو

درخواست تمامی ویزاهای بلند مدت آلمان این هزینه را دارا می باشد.

ویزای بلند مدت آلمان

1-ویزای تحصیلی آلمان

افرادی که در کشورهای خارج اتحادیه اروپا زندگی می‌کنند، با دریافت ویزای تحصیلی آلمان می‌توانند در خاک این کشور برای تحصیل اقامت داشته باشند. همچنین اعتبار این ویزا توسط متقاضی قابل تمدید است. ناگفته نماند زمانی که برای تحصیل به آلمان می‌روید، به مدت 120 روز تمام وقت یا 240 روز نیمه وقت، امکان کار دارید.

شرایط و مدارک

در اولین قدم دانشجویان خارجی برای دریافت ویزای آلمان و شروع به تحصیل در این کشور باید در یکی از دانشگاه‌های دولتی یا مورد تایید دولت پذیرش بگیرند. برای دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی مدارکی مانند آخرین مدرک تحصیلی، ریز نمرات آخرین مقطع دانشگاهی، ریز نمرات دبیرستان، مدرک زبان آلمانی، نامه تمکن مالی، توصیه نامه از استاد، پاسپورت و… مورد نیاز است. البته که توصیه می‌شود که مدارک و شرایط پذیرش را از طریق سایت دانشگاه پیگیری کنید.

هزینه‌ها

هزینه های فرآیند دریافت ویزای تحصیلی آلمان که به طور کلی شامل دریافت پذیرش از مراکز آموزشی آلمان و درخواست ویزای تحصیلی می باشد متفاوت است.

ویزای تحصیلی آلمان زیر مجموعه ویزای بلند مدت (ملی) آلمان است و هزینه ی آن برای افراد زیر 18 سال 40 یورو و برای افراد بالای 18 سال 75 یورو می باشد. لازم به ذکر است ویزامتریک بابت هر پرونده 29.4 یورو دریافت می نماید.

دلایل ریجکتی

متاسفانه هر ساله متقاضیان زیادی به دلیل عدم اطلاع از شرایط دریافت ویزای آلمان با مشکل ریجکتی پرونده مواجه می‌شوند. به طور کلی نیز درخواست‌های دریافت ویزای تحصیلی آلمان به دلایل مختلفی مانند عدم تمکن مالی، گپ تحصیلی، نقص مدارک و… ریجکت می‌شوند. به همین دلیل قبل از ارسال مدارک و شروع به انجام کارها، وضعیت پرونده خود را به طور دقیق بررسی کنید. برای مثال تمکن مالی مورد نیاز را با آخرین استانداردهای سفارت (در زمان نگارش این مقاله: 10332 یورو به مدت یک سال ) مطابقت دهید.

2-ویزای کار آلمان

همانطور که می‌دانید آلمان یکی از کشورهای برتر اروپا در صنعت و تکنولوژی است. به همین دلیل فرصت‌های شغلی زیادی در این کشور وجود دارد. همچنین سفارت آلمان هر ساله لیست مشاغل مورد نیاز را ارائه می‌دهد تا بتواند متخصصان خارجی را جذب کند. البته که برای دریافت ویزای آلمان و شروع به کار شرایط متفاوتی وجود دارد که باید آن‌ها را به خوبی بشناسید.

شرایط و مدارک

شرایط و مدارک مورد نیازتان بر اساس روشی که برای دریافت ویزای کار انتخاب می‌کنید متفاوت خواهد بود. برای مثال اگر با ویزای جاب آفر ( Job Offer ) برای کار به آلمان می‌روید، در ابتدا باید نامه رسمی پیشنهاد کاری یا قرارداد معتبر از شرکت‌های آلمانی داشته باشید.

اگر هم به شکل فریلنسری کار می‌کنید، سن بالای 45 سال کار را برای شما سخت خواهد کرد؛ زیرا این دسته از متقاضیان باید مدارک ارزشمندی را جهت کسب و کار خود ارائه دهند. به طور کلی نیز مدارکی مانند آخرین مدرک تحصیلی، رزومه کاری، نامه تمکن مالی، پاسپورت با دو صفحه خالی، بیمه نامه و مدرک زبان ( در صورت وجود ) را نیاز دارید.

هزینه ها

برای دریافت پیشنهاد شغلی و ویزای کار آلمان باید مبالغ مختلفی را بپردازید. همچنین تمامی هزینه‌ها بر اساس وضعیت متقاضی متفاوت خواهد بود. برای مثال شما راه‌های مختلفی برای پیدا کردن کار و پیشنهاد شغلی دارید که هر یک هزینه جداگانه‌ای دارند. ناگفته نماند که دریافت ویزای آلمان برای شروع کار مانند ویزای تحصیلی نیازمند بیمه درمانی است. به طور کلی نیز تمامی متقاضیان برای بررسی پرونده باید به ازای هر درخواست حدود 130 یورو بپردازند.

دلایل ریجکتی

عدم اعتبار نامه پیشنهاد شغلی یا قرارداد کاری یکی از اصلی‌ترین دلایل ریجکتی پرونده است. همچنین اگر اختلافی بین مدارک و فرم درخواست دیده شود، پرونده به طور کامل برای تمامی کیس‌ها ریجکت خواهد شد. به همین دلیل باید در تکمیل پرونده و ارائه مدارک باید نهایت دقت را به خرج دهید. ناگفته نماند که باید بیمه درمانی معتبر برای خود یا سایر اعضای پرونده تهیه کنید تا آفیسر سفارت هیچ دلیلی برای رد کردن درخواست نداشته باشد.

3- ویزای جستجوی کار (job seeker) آلمان

اگر بخواهیم به طور کلی به ویزای جاب سیکر آلمان نگاه کنیم، باید آن را به عنوان اقامت کوتاه مدت 6 ماهه در نظر بگیریم. اما با استفاده از ویزای جستجوی کار به راحتی امکان دریافت اقامت بیشتر را خواهید داشت. متقاضی زمانی که ویزای جاب سیکر را به دست می‌آورد، می‌تواند به آلمان سفر کند و در این کشور به دنبال کار بگردد. بدیهی است که پس استخدام متقاضی امکان ارسال درخواست برای ویزای دائم را خواهد داشت.

ویزای جستجوی کار (job seeker) آلمان

شرایط و مدارک

برای دریافت ویزای آلمان و جستجوی کار در این کشور نیاز به مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد در یک دانشگاه آلمانی دارید. البته مدارک تحصیلی بین المللی معادل قابل قبول است. همچنین متقاضی باید حداقل 5 سال سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیل خود داشته باشد. ویزای جستجوی کار آلمان هم نیاز به بیمه درمانی، بیمه سفر و تمکن مالی خواهد داشت.

اگر قصد دارید برای دریافت جاب سیکر آلمان شروع به کار کنید، باید مدارکی مانند کپی پاسپورت، عکس استاندارد پاسپورتی، نامه برنامه شروع به کار، کپی مدرک دیپلم و مدارک دانشگاهی، نسخه کپی از مدارک مهارتی ( در صورت وجود )، رزومه، مدارک تمکن مالی، گواهی تولد، مدارک اقامت در آلمان، بیمه درمانی و مدرک زبان آلمانی سطح ( A1 ) را آماده کنید.

هزینه ها

هزینه دریافت ویزای جاب سیکر آلمان برای متقاضیان بزرگسال 75 یورو است. البته اگر می‌خواهید که فرزندان و همسر خود را نیز به همراه داشته باشید، باید برای آن‌ها نیز مبلغ گفته شده را بپردازید.

دلایل ریجکتی

از آنجایی که دریافت ویزای جستجوی کاری با حساسیت بالایی همراه است، اگر نتوانید آفیسر را به خوبی قانع کنید، درخواست شما ریجکت خواهد شد. برای مثال باید توضیحات قانع کننده‌ای در نامه برنامه ریزی جستجوی کار خود قرار دهید. همچنین باید مدارک تحصیلی و رزومه کاری مناسبی داشته باشید تا شانس موفقیت شما بیشتر شود.

4-بلوکارت آلمان

افرادی که ساکن کشورهای اروپایی نیستند و در شغلی مهارت دارند، اگر درآمد سالانه بیش از 1.5 برابر میانگین آلمان کسب می‌کنند، می‌توانند برای دریافت بلوکارت ( Blue card ) اقدام کنند. در زمانی که این مطلب نوشته می‌شود، کمترین درآمد سالانه مورد نیاز برای کارت آبی آلمان حدود 56800 یورو است. البته اگر در شغل‌هایی کار می‌کنید که در آلمان کمبود متخصص دارند، درآمد سالانه 44304 یورویی برای شما کافی خواهد بود.

بلو کارت آلمان

شرایط و مدارک

افرادی که در زمینه‌های علوم طبیعی، ریاضیات، معماری و طراحی داخلی، شهرداری و نقشه کشی ترافیک شهری، رشته‌های مهندسی، فناوری اطلاعات و ارتباطات و پزشکی فعال هستند، با درآمد کمتری می‌توانند بلوکارت و ویزای آلمان را بگیرند. همچنین برای ارسال درخواست دریافت بلوکارت مدارک لازم است:

 • پاسپورت
 • عکس بیومتریک
 • فرم‌های درخواست بلوکارت
 • قرارداد کاری
 • مدرک دانشگاهی
 • بیمه درمانی
 • مدارک لازم جهت اقامت اولیه
 • گواهی ازدواج و تولد فرزندان برای پرونده‌های خانوادگی

هزینه ها

درآمد سالانه 56800 یوروی اولین مورد مالی است که برای دریافت کارت آبی آلمان نیاز دارید. البته که این رقم برای سال 2021 میلادی بوده و ممکن است که تغییر کند. همچنین برای ارسال درخواست دریافت بلوکارت نیاز به بیمه درمانی دارید که به صورت جداگانه هزینه‌ می‌برد. به همین دلیل قبل از شروع مراحل هزینه‌های تمامی آن‌ها را به درستی تخمین بزنید.

دلایل ریجکتی

متاسفانه بسیاری از افرادی که برای دریافت بلوکارت آلمان اقدام می‌کنند، به دلیل محاسبه اشتباه درآمد سالانه دچار مشکل می‌شوند. اگر در هنگام بررسی پرونده آفیسر پرونده نتواند مدارک لازم جهت اثبات میزان درآمد را پیدا کند، درخواست را ریجکت خواهد کرد. به همین دلیل اگر اندکی به میزان درآمد سالانه خود شک دارید، حتما تاییدیه آژانس فدرال کار آلمان را دریافت کنید. البته که صحت سایر مدارک نیز روی میزان موفقیت پرونده تاثیر می‌گذارد.

5-ویزای پیوست آلمان

بدون شک افرادی که دور از خانواده در کشور آلمان زندگی می‌کنند، فشار روحی و روانی قابل توجهی را متحمل می‌شوند. به همین دلیل دریافت ویزای آلمان برای اعضای خانواده چنین افرادی یک امتیاز ارزشمند خواهد بود. اگر شما هم چنین شرایطی را در خاک آلمان دارید، با استفاده از ویزای پیوست این کشور می‌توانید برای اعضای خانواده خود نیز اقامت دائم یا موقت بگیرید.

ویزای پیوست آلمان

شرایط و مدارک

ارسال درخواست ویزای پیوست به دو صورت همسر به همسر و فرزندان به والدین امکان پذیر است که هر کدام شرایط خاص خودشان را دارند. اما برخی شرایط برای تمامی روش‌های گفته شده یکسان هستند که می‌توانید در زیر مشاهده کنید:

 • اقامت معتبر ارسال کننده درخواست
 • حداقل 18 سال سن
 • تسلط کافی به زبان آلمانی
 • تمکن مالی برای حمایت از اعضای خانواده

اگر شرایط فوق را داشته باشید، با استفاده از مدارکی مانند پاسپورت، دو قطعه عکس بیومتریک، فرم‌های درخواست ویزا، تمکن مالی، بیمه مسافرتی، سند ازدواج، مدارک محل سکونت، تاییدیه حضانت فرزندان، مدرک زبان آلمانی و رزرو بلیط می‌توانید ویزای پیوست آلمان را بگیرید.

هزینه ها

هزینه ارسال درخواست ویزای پیوست برای بزرگسالان 75 یورو است، اما برای فرزندان زیر 18 سال این رقم 40 یورو خواهد بود.البته ویزامتریک بابت هر درخواست 29.4 یورو بصورت جداگانه دریافت می نماید. ناگفته نماند که این مبلغ به هیچ عنوان بازگردانده نمی‌شود و اگر مصاحبه را از دست دهید، باید دوباره این ارقام را بپردازید. همچنین ارسال کننده درخواست نیز باید از تمکن مالی خوبی برخوردار باشد.

دلایل ریجکتی

دلایل ریجکتی ویزای آلمان برای همسر و فرزندان بسیار متنوع است. برای مثال اگر در لیست مدارک، سند خانه‌ای را قرار دهید که فضای کافی برای زندگی تعداد نفرات درخواستی را ندارد، درخواست شما رد خواهد شد. همچنین افرادی که برای همسر خود درخواست ویزا ثبت می‌کنند، اگر ازدواج قبلی داشته‌اند، باید گواهی فوت یا طلاق وی را در اختیار سفارت بگذارند.

6-ویزای سرمایه گذاری آلمان

آلمان یکی از بهترین کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای سرمایه گذاری و بیزینس است؛ زیرا این کشور وضعیت اقتصادی بسیار مناسبی دارد. به همین دلیل اگر شما هم سرمایه قابل توجهی در حساب بانکی خود دارید یا صاحب کسب و کار بزرگی هستید، می‌توانید از سرمایه خود برای دریافت ویزای آلمان کمک بگیرید. همچنین دریافت ویزای سرمایه گذاری آلمان امتیازات زیادی دارد. برای مثال متقاضی امکان سفر به کشورهای عضو اتحادیه اروپا را خواهد داشت.

ویزای سرمایه گذاری آلمان

شرایط و مدارک

برای سرمایه گذاری در آلمان راه‌های زیادی وجود دارد که هر کدام شرایط خاص خودشان را دارند. برای مثال اگر قصد دارید که با استفاده از خرید ملک ویزای سرمایه گذاری بگیرید، باید ملکی به ارزش 250000 یورو خارج از طرح بخرید. همچنین متقاضیانی که با سرمایه نقد قصد ورود به آلمان را دارند، باید حداقل 100000 یورو در صندوق توسعه منطقه‌ای سرمایه گذاری کنند. داشتن حداقل 18 سال سن و عدم سوء سابقه نیز برای دریافت ویزای سرمایه گذاری آلمان ضروری است. ناگفته نماند که باید مدارک عمومی درخواست ویزا را نیز در دست داشته باشید.

هزینه ها

جدا از سرمایه اولیه که برای این نوع ویزای آلمان نیاز دارید، باید هزینه‌های دیگری نیز بپردازید. برای مثال دریافت ویزای سرمایه گذاری نیازمند بیمه درمانی با سطح پوشش مناسب است. همچنین جهت ارسال درخواست به سفارت  و ارائه برنامه سرمایه گذاری نیازمند پرداخت مبلغ 30000 یورو است. ناگفته نماند که متقاضیان این نوع ویزا باید مدارک تمکن مالی قابل قبولی را ارائه دهند.

دلایل ریجکتی

عدم ارائه برنامه سرمایه گذاری مناسب، یکی از اصلی‌ترین دلایل ریجکت شدن پرونده‌های ویزای سرمایه گذاری در آلمان است. به همین دلیل برای دریافت موفق این نوع ویزا باید مدارک کاملا معتبری را ارائه دهید؛ زیرا آفیسر باید به این اطمینان برسد که سرمایه شما برای رشد اقتصاد کشور مفید خواهد بود. همچنین وجود هرگونه مشکل در نحوه سرمایه گذاری یا مدارک مالی باعث رد پرونده می‌شود.

7-ویزای آوسبیلدونگ آلمان

کسانی که مدرک دانشگاهی ندارند و نمی‌خواهند وارد دانشگاه‌های آلمانی شوند، با استفاده از ویزای آوسبیلدونگ آلمان می‌توانند در دوره‌های فنی این کشور شرکت کنند. این دوره کارآموزی که طولش بین 2 تا 4 سال متغیر است، یک آینده شغلی روشن برای شما رقم می‌زند. جالب است بدانید که در برخی از آوسبیلدونگ‌ها می‌توانید ماهیانه بین 500 تا 1500 یورو حقوق بگیرید.

ویزای آوسبیلدونگ آلمان