وقت تایید مدارک سفارت آلمان

وقت تایید مدارک سفارت آلمان

تایید مدارک در سفارت آلمان

تایید مدارک توسط سفارت آلمان، به منظور قانونی کردن مدارک داوطلب در سفارت آلمان و یا برابر با اصل کردن کپی ترجمه های مدارک تحصیلی و شناسایی و … می باشد.

آنچه در این صفحه خواهید آموخت:

  • آشنایی با تایید انواع مدارک در سفارت آلمان در تهران
  • اطلاع از نحوه تایید مدارک شناسایی و تحصیلی در سفارت آلمان
  • کاربرد و اعتبار مدارک تایید شده توسط سفارت آلمان
  • هزینه انجام تصدیق مدارک توسط سفارت آلمان
  • محدودیت های کرونایی در سفارت آلمان برای انجام تایید مدارک
  • تایید مدارک در سفارت آلمان توسط شرکت ویزامتریک
  • نحوه چینش مدارک برای ارائه به سفارت آلمان جهت تصدیق

تایید مدارک توسط سفارت آلمان، یکی از اولین گام هایی است که شما برای مهاجرت به آلمان باید انجام دهید:

  • چنانچه قصد دارید برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان اقدام کنید، ترجمه های مدارک تحصیلی شما باید توسط سفارت تایید شود تا دانشگاه های آلمان آنها را به رسمیت بشناسد.
  • چنانچه قصد دریافت موقعیت کاری و ویزای کار در آلمان را دارید، باید مدارک لازم را توسط سفارت آلمان تایید کنید.(مدارک تحصیلی و هر آنچه در لیست مدارک روز مصاحبه در سایت سفارت آلمان ذکر شده است.)
  • برای ملحق شدن به خانواده و دریافت ویزای پیوست، باید ترجمه مدارک شناسایی خود (مانند شناسنامه و سند ازدواج و …) را توسط سفارت آلمان تایید نمایید.

با توجه به نوع درخواست شما، و بسته به لیست مدارکی که سفارت در روز مصاحبه و یا سازمان های مربوطه در کشور آلمان از شما درخواست دارند، شما باید مدارک مورد نیاز خود را به تایید سفارت برسانید.

تایید مدارک سفارت آلمان در تهران

تایید مدارک تحصیلی توسط سفارت آلمان

وقت تایید مدارک سفارت آلمان برای دانشجویانی که ادامه تحصیل در آلمان را انتخاب نموده‌اند، امر مهمی به شمار می‌رود. تایید مدارک در سفارت آلمان در واقع به منظور “برابر با اصل کردن کپی‌های ترجمه مدارک” و ارسال آنها به دانشگاه‌های آلمان برای دریافت پذیرش صورت می‌گیرد. مدارکی که جهت اخذ پذیرش به کالج‌ها و دانشگاه‌های آلمان ارسال می‌شود باید توسط مرجع یا سازمان معتبر برای این دانشگاه‌ها بررسی شوند و اصالت آنها تایید گردد. این امر در ایران توسط سفارت آلمان در تهران صورت می‌گیرد. درواقع کپی ترجمه مدارک تحصیلی و شناسنامه افراد (و در صورت نیاز مدارک دیگری از جمله گواهی عدم سوءپیشینه، سند ملکی و …) به همراه ترجمه‌های رسمی و اصل این مدارک توسط سفارت بررسی می‌گردد و در صورت برابری، مهر تایید در انتهای پک پلمپ شده این مدارک توسط سفارت زده می‌شود. البته در این زمینه که آیا مدارک مربوطه نیاز به تایید دارد و یا به همان صورت در آلمان قابل قبول است، اداره مربوطه تصمیم گیری می‌کند.
تایید مدارک تحصیلی در سفارت آلمان

تایید مدارک تحصیلی توسط سفارت آلمان در تهران

در واقع سفارت آلمان اصل مدارک و یا ترجمه‌های آنها را تایید نمی‌کند و فقط کپی ترجمه‌ها را مهر می‌کند و پس از آن برای ارائه به سفارت و همچنین برای ارسال به دانشگاه‌های آلمان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برای مصاحبه دانشجویی نیز سفارت آلمان از شما می‌خواهد یک سری از مدارک خود را به آلمانی ترجمه کرده و سپس، اصل ترجمه و یا کپی آنها را به تایید سفارت برسانید. تایید مدارک تحصیلی در سفارت آلمان جز مدارک اصلی برای ارائه به سفارت در روز مصاحبه می‌باشد.

برای تایید مدارک تحصیلی در سفارت آلمان، مدارک فارسی باید ترجمه رسمی شده و دارای مهر دادگستری و وزارت امور خارجه باشند. برای تایید مدارک انگلیسی در سفارت آلمان نیز، مدرک مورد نظر باید دارای مهر تایید سازمان مربوطه باشد.

تایید شناسنامه و مدارک شناسایی توسط سفارت آلمان

برای دریافت ویزای پیوست و برخی از ویزاهای بلندمدت آلمان نیاز است، مدارکی مانند شناسنامه، سند ازدواج، گواهی تجرد و … توسط سفارت آلمان در تهران تایید شود. همینطور اگر مقیم کشور آلمان هستید و درخواست گرفتن پاسپورت آلمان را داشته باشید، قطعا سازمان مربوطه در آلمان، تایید شناسنامه شما را از شما درخواست خواهد کرد.
تایید شناسنامه و سند ازدواج در سفارات آلمان برای دریافت ویزای پیوست

تایید شناسنامه و سند ازدواج در سفارات آلمان برای دریافت ویزای پیوست

به این منظور شما باید در ابتدا شناسنامه یا دیگر مدارک شناسایی لازم را توسط مترجمین معتبر دادگستری ترجمه نمایید، سپس به تایید وزارت دادگستری و پس از آن، به تایید وزارت امور خارجه در ایران برسانید.

در مرحله بعد می توانید اصل ترجمه و یا کپی ترجمه های رسمی را (با توجه به نیاز شما) با گرفتن وقت قبلی توسط سفارت آلمان در تهران تایید نمایید.

ترجمه آلمانی یا انگلیسی برای تایید مدارک در سفارت آلمان ؟

برای تایید اصل ترجمه مدارک یا کپی ترجمه آنها در سفارت آلمان، نیاز است که مدارک به آلمانی یا انگلیسی ترجمه شده باشند. تایید ترجمه‌های انگلیسی معمولا برای درخواست پذیرش معتبر می‌باشد، ولی برای مصاحبه دانشجویی سفارت آلمان، کلیه ترجمه‌ها باید به زبان آلمانی باشند.

همینطور ارگان‌های داخل آلمان در بسیاری از موارد می‌خواهند که شما ترجمه آلمانی ارایه کنید. در نتیجه بهتر است از ابتدا مدارک خود را به آلمانی ترجمه کنید. در هر صورت، این گفته که سفارت آلمان، مدارک ترجمه شده به انگلیسی را تایید نمی‌کند اشتباه است.

تایید کپی ترجمه مدارک در سفارت آلمان

مدارک ترجمه شده توسط مترجم رسمی دادگستری

تایید اصل مدارک فارسی در سفارت آلمان

اصل مدارک فارسی شما به صورت کلی امکان تایید سفارت آلمان را نخواهند داشت. بلکه وزارت امور خارجه ایران، ترجمه مدارکی را که توسط مترجمین رسمی دادگستری انجام شده‌اند تایید اولیه می‌نماید. در این صورت شما می‌توانید ترجمه‌های مدارک خود را به تایید سفارت آلمان در تهران برسانید.

بدین منظور برای تایید دادگستری و وزارت امور خارجه، و نیز تایید مدارک در سفارت آلمان، ترجمه‌های مربوطه باید به زبان آلمانی و یا انگلیسی همراه با اصل مدارک ایرانی ارائه شوند. به این نکته نیز توجه داشته باشید که ترجمه های انگلیسی مدارک، ممکن است برای سازمان‌های کشور آلمان مورد قبول قرار نگیرند.

تایید اصالت مدارک و امضا در سفارت آلمان

توجه داشته باشید اگرچه سفارت آلمان، کپی ترجمه مدارک را به تایید می‌رساند، اما این تایید تنها نشان دهنده برابر با اصل بودن کپی این ترجمه‌ها خواهد بود و اصالت مدارک اصلی، امضا و یا مهر صادرکننده و و یا سمت ایشان تایید نمی‌گردد.

طبق تجربه سفارت آلمان در تهران، برخی نهادهای ایرانی (به عنوان مثال، مترجمین ایرانی) مرتبا درخواست تایید اصالت مدارک را می‌نمایند. اصالت یک سند یا مدرک، تنها از طریق نمایندگی خارجی ایران در آلمان می‌تواند به تایید و تصدیق برسد.

تایید مدارک در سفارت آلمان بصورت حضوری و غیر حضوری

تایید مدارک در سفارت آلمان تنها به صورت حضوری و در باجه‌های امور کنسولی صورت می‌گیرد. البته اقوام و آشنایان، وکلای دادگستری و یا دار الترجمه‌ ها نیز می‌توانند به نیابت از شما برای انجام تایید مدارک در سفارت آلمان اقدام نمایند.

در این صورت ارائه وکالتنامه از طرف شخص مراجعه کننده الزامی نمی‌باشد. اما تایید مدارک در سفارت آلمان در تهران، با ارسال توسط پست از آلمان و یا از طریق ادارات آلمانی اصولا امکان پذیر نمی‌باشد

اعتبار ترجمه مدارک برای تایید سفارت آلمان

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید، اینکه مدارکی که امضاهای آنها جدید نباشند، از سوی سفارت تایید نخواهد شد. بهتر است بلافاصله بعد از ترجمه مدارک و تایید آنها توسط وزارت امور خارجه، برای انجام تایید توسط سفارت آلمان اقدام نمایید. البته معمولا تا یک سال پس از تاریخ ترجمه، مورد قبول سفارت خواهد بود.

بعد از انجام تایید مدارک توسط سفارت، اعتبار آنها مادام العمر خواهد بود. برای انجام تاییدات، باید تمامی ترجمه‌ها و کپی آنها بصورت کامل اقدام کنید، در غیر این صورت تایید مدارک شما توسط سفارت آلمان انجام نخواهد شد و نیز، بخشی از هزینه پرداختی شما کسر خواهد گردید.

وقت تایید مدارک سفارت آلمان

وقت تایید مدارک سفارت آلمان برای افرادی که برای گرفتن ویزا، اقدام نموده‌اند معضل بزرگی محسوب می‌شود. شما مدارک تایید شده خود برای در پروسه دریافت پذیرش، برای ارسال به دانشگاه مورد نظر لازم خواهید داشت. در پروسه ویزا نیز باید یک سری کامل از ترجمه مدارک تحصیلی خود با مهر تایید سفارت آلمان، به سفارت تحویل دهید.

اگر برای گرفتن وقت تایید مدارک سفارت آلمان با مشکل روبرو هستید، در صورتی که این مدارک تایید شده را برای مصاحبه دانشجویی لازم دارید، و یا اینکه مصاحبه خود را در سفارت آلمان انجام داده‌اید و برای رفع نقصی به این مدارک نیاز دارید، نیازی به گرفتن وقت تایید مدارک سفارت آلمان نخواهید داشت و به صورت‌های زیر می‌توانید مدارک خود را به تایید سفارت برسانید:

وقت تایید مدارک سفارت آلمان برای مصاحبه دانشجویی

اگر تا زمانی که وقت مصاحبه دانشجویی شما اعلام گردد، موفق به گرفتن وقت تایید مدارک از سفارت آلمان نشده باشید، جای هیچگونه نگرانی نیست. چرا که می‌توانید یک هفته قبل از تاریخ مصاحبه خود به سفارت مراجعه کنید و مدارک تحصیلی خود را بدون گرفتن وقت قبلی بصورت رایگان و به تعداد 2 نسخه تایید سفارت کنید. البته با توجه به ظرفیت محدود سفارت و احتمال اینکه تقاضا برای تایید مدارک زیاد باشد، بهتر است در ساعت شروع کار سفارت، در آنجا حضور داشته باشید. تایید مدارک بدون نوبت برای افراد دارای زمان مصاحبه دانشجویی در روزهای دوشنبه و پنجشنبه و طبق شرایط زیر صورت می‌گیرد:

برای تایید مدارک سفارت آلمان در روزهای دوشنبه، تنها به کسانی اجازه ورود داده می‌شود که نوبت مصاحبه آنها برای روزهای سه‌شنبه، چهارشنبه و پنج‌شنبه‌ همان هفته باشد.
برای تایید مدارک سفارت آلمان در روزهای پنج‌شنبه، نیز تنها به کسانی اجازه ورود داده می‌شود که نوبت مصاحبه آنها برای روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته بعد تعیین شده باشد.

وقت تایید مدارک در سفارت آلمان برای رفع نقصی مدارک

اگر زمان مصاحبه شما اعلام شده باشد و تا روز مصاحبه موفق به گرفتن وقت تایید مدارک تحصیلی و تایید آنها در سفارت آلمان نشده باشید، زمانی که به سفارت مراجعه کنید، آفیسر پرونده شما را بررسی کرده و اگر بقیه مدارک شما کامل باشد، به شما فرصتی خواهد داد تا مدارک خود را بعد از مصاحبه به تایید سفارت برسانید و سپس آنها را به صندوق پستی سفارت پست کنید. در این حالت نیز شما می‌توانید با مراجعه در روزهای دوشنبه و پنجشنبه به سفارت آلمان، مدارک خود را تایید سفارت آلمان کنید. در این حالت، معمولا یک یا دو نسخه از مدارک را بصورت رایگان برای شما تایید خواهند کرد.
تصدیق و تایید ترجمه شناسنامه در سفارت آلمان

تایید ترجمه شناسنامه در سفارت آلمان

وقت رایگان تایید مدارک سفارت آلمان

گرفتن وقت رایگان تایید مدارک سفارت آلمان، برای همه افراد امکان پذیر است. شما در صورتی که تصمیم داشته باشید، ترجمه مدارک خود را برای درخواست پذیرش به دانشگاه‌های آلمان ارسال کنید، باید قبل از آن، این ترجمه‌ها را به تایید سفارت آلمان در تهران برسانید و به این ترتیب، برابر با اصل بودن کپی ترجمه‌ها، تایید شود. برای مراجعه به سفارت برای تایید مدارک، می‌بایست از پیش، وقت خود را رزرو کنید و سپس در روز و ساعت مشخص شده، به سفارت آلمان مراجعه کنید. در ادامه به نحوه گرفتن رایگان وقت تایید مدارک سفارت آلمان خواهیم پرداخت:

نحوه گرفتن وقت تایید مدارک سفارت آلمان

گرفتن وقت تایید مدارک سفارت آلمان به صورت آنلاین و از طریق سایت سفارت آلمان امکان پذیر است. شما می‌توانید بصورت رایگان و از طریق لینک زیر، اقدام به گرفتن وقت تایید مدارک سفارت آلمان نمایید:
وقت‌های تایید مدارک سفارت آلمان در زمان‌های مشخصی باز شده و به سرعت پر می‌شوند. کسی به صورت دقیق نمی‌داند این وقت‌ها چه زمانی باز می‌شوند. بنابراین بهتر است به صورت تیمی اقدام به گرفتن وقت تایید مدارک از سفارت آلمان نمایید و به صورت گروهی کشیک دهید. چرا که در سایت سفارت و در حالت عادی (زمانی که وقتی باز نشده باشد) با پیغام زیر رو به رو می شوید:

Unfortunately, there are no appointments available at this time. New appointments will be made available for booking at regular intervals.

چنانچه در حال بررسی سایت تایید مدارک سفارت آلمان باشید و ناگهان وقت تایید مدارک باز شود، با صفحه زیر روبرو خواهید شد:

نحوه پر کردن فرم مربوط به وقت تایید مدارک در سفارت آلمان

برای تکمیل فرم بالا، به نکات زیر توجه کنید:
  • اسم و فامیل خود را مطابق با اسپل پاسپورت خود وارد کنید.
  • ایمیل خود را به صورت دقیق وارد کنید، چرا که تاییدیه وقت رزرو شده به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد.
  • در قسمت نوع اقدام یا Application type، اگر تصمیم به تایید کپی ترجمه های مدارک خود دارید، گزینه دوم را همانند تصویر زیر انتخاب کنید، اما در صورتی که تصمیم دارید اصل مدرک و یا اصل ترجمه خود را تایید کنید، گزینه اول را انتخاب کنید. (مشابه تصویر زیر)
  • در صورتی که فرد دیگری به جای شما، قصد مراجعه و انجام تایید مدارک در سفارت آلمان را دارد، باید اسم ایشان را در قسمت messenger وارد کنید.
  • شماره موبایل خود را به صورت 0912… وارد کنید.
  • وارد کردن شماره پاسپورت یا کد ملی الزامی خواهد بود.
  • در نهایت کد امنیتی را به صورت دقیق وارد کرده و گزینه submit را کلیک کنید.
وقت تایید مدارک سفارت آلمان

انتخاب درخواست برای گرفتن وقت تایید مدارک سفارت آلمان

در صورتی که موفق به رزرو و گرفتن وقت تایید مدارک از سفارت آلمان شده باشید، ایمیلی برای شما ارسال خواهد شد که اطلاعات دقیق وقت تایید مدارک در آن ذکر شده است. شما باید در زمان مراجعه به سفارت آلمان برای انجام تایید مدارک، این ایمیل را پرینت گرفته و در هنگام ورود به سفارت ارائه دهید.

ساعت کار باجه‌ها برای تایید مدارک در سفارت آلمان

ساعت کار باجه‌های تایید مدارک سفارت آلمان، روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 7:30 الی 10:30 صبح می‌باشد. برای مراجعه به سفارت جهت انجام تایید مدارک، باید وقت قبلی دریافت کرده باشید و پرینت ایمیل سفارت را به همراه خود داشته باشید. در مطالب گذشته درباره نحوه گرفتن وقت تایید مدارک سفارت آلمان توضیحات کامل را ارائه کرده‌ایم. بطور معمول مدارک تایید شده در سفارت آلمان، حدود ساعت 14:30 همان روز یا نهایتاً در روز کاری بعد، آماده تحویل هستند. در موارد نادری امکان دارد بررسی مدارک و یا ترجمه آنها الزامی باشد که در این صورت روند انجام کار ممکن است چند روز یا حتی چندین هفته به طول انجامد. بنابراین در صورتی که برای انجام مصاحبه خود نیاز به مدارک تایید شده دارید، بهتر است احتمال طولانی شدن پروسه تایید مدارک را در نظر گرفته و برای انجام تاییدات خود عجله فرمایید.

کاربرد مدارک تایید شده سفارت آلمان

تایید مدارک تحصیلی برای روز مصاحبه سفارت

تایید مدارک تحصیلی برای ارائه به سفارت آلمان، از اصلی‌ترین مدارک برای دریافت ویزای آلمان و روز مصاحبه دانشجویی سفارت می‌باشد. البته در انواع دیگر ویزای کشور آلمان ممکن است مدارک متفاوتی مورد نیاز سفارت باشد. از طریق لینک زیر می‌توانید مدارک مورد نیاز سفارت برای دریافت ویزای کشور آلمان را مشاهده کنید:
تنها مدارکی نیاز به تایید دارند که در توضیحات آن ذکر شده باشد. در هنگام تکمیل مدارک خود برای ارائه به سفارت به این نکته توجه کنید که آیا اصل ترجمه نیاز به تایید دارد و یا تایید کپی ترجمه کافی خواهد بود.

تایید مدارک تحصیلی برای درخواست پذیرش از دانشگا‌ه‌های آلمان

تایید 5 نسخه از کپی مدارک تحصیلی در هر ترم (به شرط داشتن مکاتبات) رایگان می باشد. همچنین برای درخواست بورس تحصیلی از DAAD می‌توانید دو نسخه از کپی مدارک خود را به صورت رایگان تایید نمایید. لازم به ذکر است که جهت تسریع در روند تایید کپی مدارک مورد نیاز تحصیلی، می‌بایست این تعداد نسخه از مدارک، معاف از هزینه تایید، همزمان و در یک نوبت ارائه گردد. معافیت از پرداخت هزینه تایید مدارک، شامل آن گروه از مدارکی می‌شود که مستقیماً به تحصیل در آلمان مربوط باشد و دیگر مدارک (همچون مدارک برای پیوستن به خانواده و یا گواهینامه رانندگی) شامل این شرایط نمی‌گردد. جهت استفاده از خدمات رایگان باید برای تایید هر سری از کپی مدارک، یک گواهی جدید در خصوص درخواست پذیرش دانشگاهی (به عنوان مثال: مکاتبه جدید با دانشگاه، روادید دانشجویی) و یا پذیرش از یک دانشگاه آلمانی همراه مدارک ارائه گردد.
از آنجایی که دانشگاه‌های مختلف، مدارک متفاوتی را برای ارائه پذیرش مد نظر دارند، لذا توصیه می شود که کلیه مدارک تحصیلی خود از دیپلم به بالا را ترجمه کرده و به همراه کپی پاسپورت خود جهت تایید به سفارت اراده کنید. اما در کل، باید توجه کنید که دانشگاه مورد نظر در آلمان، چه مدارکی را از شما درخواست کرده است. بعنوان مثال، در اکثر موارد نیازی به تایید کپی پاسپورت نخواهد بود، مگر آنکه دانشگاه مورد نظر، مستقیماً از شما خواسته باشد.

هزینه انجام تایید مدارک سفارت آلمان

هزینه‌های تایید مدارک در سفارت آلمان برای انواع مدارک تحصیلی و شغلی و … در سایت سفارت آلمان در ایران مشخص شده است. در حال حاضر برای تایید ترجمه مدارکی شامل ” شناسنامه ایرانی ، گواهی ولادت، سند ازدواج، سند طلاق، گواهی فوت، گواهی تجرد”، باید 25 یورو به سفارت آلمان پرداخت نمایید. برای تایید ترجمه سایر مدارک مانند احکام دادگاه، گواهی سوءپیشینه و سایر گواهی‌ها نیز می‌بایست 45 یورو برای هر پک ترجمه پرداخت کنید. لذا بسته به نوع ویزا ممکن است برای انجام تایید مدارک خود، مجبور شوید هزینه تایید مدارک به سفارت پرداخت کنید. بنابراین در زمان مراجعه به سفارت (خصوصا اگر برای ویزای غیر دانشجویی اقدام کرده‌اید) حتما یورو به مقدار کافی همراه داشته باشید. هزینه تایید مدارک سفارت آلمان در همان ابتدا و در زمان درخواست به یورو دریافت می‌شود.

شما در جدول زیر می توانید هزینه های دریافتی توسط سفارت آلمان برای انجام تصدیق مدارک را مشاهده نمایید:

نوع مدرک
هزینه دریافتی سفارت
مدارک عمومی: شناسنامه، اثبات تجرد، طلاق نامه، سند ازدواج، گواهی فوت
25 یورو
تمامی مدارک دیگر از قبیل: سند ملکی، جواز کسب، کارت ملی، رضایتنامه ازدواج، کارت شناسایی نظام پزشکی، دیپلم دبیرستانی، گواهی عدم سوء پیشینه، گواهینامه رانندگی، وکالت نامه رسمی از قبیا وکالت تام و یا مبایعه نامه و …
45 یورو

همچنین شما در جدول زیر می توانید هزینه های دریافتی توسط سفارت برای تایید کپی های مدارک را مشاهده نمایید:

نوع مدرک
هزینه دریافتی سفارت
اسناد به زبان آلمانی و یا به زبان خارجی دیگر با حروف لاتین
از 1 الی 10 صفحه 10 یورو (به ازای هر صفحه اضافی +1 یورو)
اسناد به زبان خارجی دیگر بدون حروف لاتین
از 1 الی 10 صفحه 15 یورو (به ازای هر صفحه اضافی +1.5 یورو)
در صورتی که مدرک یا سندی تایید نشود، 75 درصد هزینه (یعنی به مبلغ 15 یا 30 یورو) کسر شده و بقیه پول پرداختی به شما برگردانده خواهد شد. یکی از دلایل عدم تایید مدارک توسط سفارت، جعلی بودن آن می‌باشد. لازم است بدانید که گذرنامه‌های ایرانی تایید نمی‌شوند و تنها کپی صفحه اول گذرنامه قابل تایید هستند. اگر شما دارای مکاتبات برای ارائه به سفارت نباشید و یا در ترم تحصیلی جاری، 5 سری از مدارک خود را به صورت رایگان تایید کرده باشید، برای تایید مجدد مدارک خود لازم است هزینه آن را به سفارت پرداخت کنید. هزینه تایید برای کپی یک مدرک با زبانی به خط لاتین برابر با 10 یورو و برای تایید کپی مدرک به خط غیر لاتین برابر با 15 یورو می باشد که به یورو دریافت می‌گردد.
برای کسب اطلاع از تغییرات قوانین سفارت آلمان، می‌توانید از طریق لینک زیر، به سایت سفارت مراجعه کنید:

نحوه چینش مدارک برای تایید در سفارت

زمانی که قرار است شما اصل ترجمه های خود را برای تایید به سفارت آلمان تحویل دهید، نیاز نیست کار خاصی انجام دهید. تنها کافیست که اصل مدارک و اصل ترجمه ها و نیز هزینه لازم برای انجام تاییدات (به صورت یورو) را از قبل به همراه داشته باشید. به همراه داشتن اصل پاسپورت الزامی نیست و تنها کپی با کیفیت صفحه اول پاسپورت کفایت می کند.

اما زمانی که برای تایید کپی مدارک فارسی خود، به سفارت آلمان در تهران مراجعه می کنید باید سه دسته مدارک به سفارت تحویل دهید.

توجه داشته باشید، برای تایید مدارک انگلیسی و آلمانی، کپی ساده آن‌ها کافی می‌باشد.

در ادامه به صورت مثال، نحوه چینش مدارک تحصیلی، برای انجام تایید کپی مدارک، شرح داده شده است:

دسته اول  

از تمام ترجمه ها با همان ترتیب پانچ دارالترجمه کپی بگیرید و بعد مدارک را با ترتیب زیر بدون استفاده از منگنه فقط روی هم بچینید، دقت کنید که تمام کپی ها باید در کاغذ A4 باشند حتی اگر اندازه ی اصل مدرک A4 نیست.
  1. کپی صفحه اول گذرنامه (گذرنامه باید قبل از کپی گرفتن امضاء شده باشد)
  2. کپی های مدارک زبان آلمانی (کپی پشت صفحه ها هم باید گرفته شود)
  3. کپی ترجمه مدارک مدرسه شامل دیپلم و ریز نمرات و پیش دانشگاهی و ریز نمرات
  4. کپی ترجمه دانشنامه کاردانی و ریز نمرات
  5. کپی ترجمه دانشنامه کارشناسی و ریز نمرات
  6. کپی ترجمه دانشنامه کارشناسی ارشد و ریزنمرات
  7. کپی ترجمه مدارک دکترا
نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که صفحه اول پک ترجمه که اطلاعات دارالترجمه بر روی آن مشخص شده است، نباید در مدارک ارائه شده به سفارت قرار داشته باشد. اما در تمامی ترجمه‌ها، درون پک ترجمه، کپی مدارک فارسی هم موجود می باشد و از آنها هم باید کپی گرفته شود.

دسته دوم 

اصل ترجمه مدارک با ترتیب بالا

دسته سوم 

اصل فارسی مدارک با همان ترتیب به همراه اصل پاسپورت

تایید مدارک سفارت آلمان پس از کرونا

با شیوع ویروس کرونا، زندگی روزمره مردم دچار تغییراتی شد و این معضل، تایید مدارک توسط سفارت آلمان را نیز تحت الشعاع خود قرار داده است.

پس از اعلام رسمی شیوع ویروس کرونا در ماه مارس 2020 (اسفندماه 1398)، سفارت با اعلام تعطیلی، پروسه انجام مصاحبه و تایید مدارک را متوقف نمود و بعد از حدود 4-5 ماه، بصورت بسیار محدود به ادامه فعالیت های خود پرداخت. در واقع بعد از بازگشایی سفارت، فعالیت های سفارت آلمان محدود به بررسی مدارک ویزای پیوست، ویزای قرارداد کاری (جاب آفر) خصوصا در زمینه های رشته IT و نیز ویزای کاری کادر درمان بوده است. 

تایید مدارک توسط سفارت آلمان نیز پس از بازگشایی سفارت تا کنون ، محدود به ویزاهای در جریان (تایید در همان روز مصاحبه)  و نیز تایید مدارک شناسایی افراد مقیم کشور آلمان، بوده است.

تایید مدارک در سفارت آلمان توسط ویزامتریک

تقریبا از ابندای نوامبر سال 2020، به دلیل محدودیت های کرونایی و کاهش ظرفیت های سفارت آلمان، مسئولیت عمل تایید مدارک در سفارت آلمان، برونسپاری شد و به شرکت ویزامتریک سپرده شد.

شرکت ویزامتریک پیش از این، بعنوان شرکت واسطه، مسئولیت دریافت و بررسی اولیه مدارک ویزای توریستی را به عهده داشت.

شرایط تایید مدارک در سفارت آلمان، در حال حاضر مشابه شرایط قبل می باشد، با این تفاوت که شما می بایست مدارک خود را از پیش آماده کرده و این بار، به شرکت ویزامتریک تحویل دهید. برای گرفتن وقت تایید مدارک در سفارت آلمان نیز، باید از طریق سایت شرکت ویزامتریک اقدام نمایید.

هزینه تایید مدارک در سفارت آلمان توسط ویزامتریک

هزینه انجام تایید مدارک در سفارت آلمان توسط ویزامتریک، مشابه قبل می باشد، با این تفاوت که شرکت ویزامتریک بابت تصدیق اصل مدرک و یا تایید کپی های آن، به ازای هر مدرک مبلغ 8 یورو از شما دریافت خواهد کرد.

البته انجام کپی از مدارک نیز، به صورت انحصاری توسط خود ویزامتریک انجام می شود و به ازای هر برگ کپی، شما باید مبلغ 30 سنت، به این شرکت پرداخت نمایید.

نکته مهم دیگر، اینکه مجموع هزینه های پرداختی شما به شرکت ویزامتریک، به سمت بالا رند خواهد شد، به عنوان مثال، اگر شما قصد داشته باشید 4 مدرک را توسط سفارت تایید نمایید و هزینه تایید هر مدرک برابر با 8 یورو باشد، شما به جای 32 یورو، می بایست مبلغ 35 یورو به ازای ارائه این خدمات به این شرکت پرداخت نمایید، جدای هزینه دریافتی توسط سفارت که در مطالب قبل به آن اشاره شده است.

خرید وقت تایید مدارک سفارت آلمان

با توضیحاتی که در مطالب گذشته ارائه کردیم، متوجه شده‌اید که برای همه کسانی که تصمیم به مهاجرت به آلمان گرفته باشند، تایید مدارک در سفارت آلمان برای آنها از نان شب واجب‌تر خواهد بود!!! اگر اقدام به ثبت درخواست وقت تایید مدارک در سفارت آلمان کرده باشید حتما متوجه سختی این کار شده‌اید.

البته که گرفتن وقت تایید از سفارت آلمان غیرممکن نبوده و در مطالب گذشته به نحوه گرفتن وقت تایید مدارک از سفارت آلمان پرداخته‌ایم. اما ما برای افرادی که خود موفق به انجام این کار نشده باشند، این امکان را فراهم کرده‌ایم تا بتوانند با خیالی آسوده به انجام دیگر امور مهاجرتی خود بپردازند. در ادامه به معرفی و شرح خدمات ویزایار خواهیم پرداخت.

وقت تضمینی تایید مدارک سفارت آلمان

اصلی‌ترین خدمات ویزایار در این زمینه، گرفتن وقت تایید مدارک از سفارت آلمان به صورت تضمینی می باشد. به این صورت شما برای گرفتن وقت تایید مدارک هیچگونه نگرانی نخواهید داشت. چرا که همکاران ما این کار را برای شما به صورت تضمینی و با اطمینان 100 درصد انجام خواهند داد.

اگر به هر دلیلی، امکان گرفتن وقت تایید مدارک برای شما فراهم نشود، کل هزینه پرداختی به شما برگردانده خواهد شد. البته برای اینکه اتفاقات غیر  قابل پیش بینی، مشکلی در روند درخواست پذیرش شما ایجاد نکند، بهتر است بلافاصله پس از انجام ترجمه، نسبت به گرفتن وقت تایید مدارک از سفارت آلمان اقدام نمایید.

وقت فوری تایید مدارک سفارت آلمان

وقت فوری تایید مدارک سفارت آلمان مناسب افرادی است که برای انجام تایید مدارک خود دارای محدودیت زمانی هستند. در واقع گرفتن وقت تایید مدارک به دو صورت عادی و فوری صورت می‌گیرد و حتی برای کسانی که زمان برایشان مهم است نیز مفید خواهد بود.

وقت‌های فوری تایید مدارک به مدت یک تا دو هفته بعد از ثبت درخواست زمان می‌برد و البته شرایط سفارت نیز در این اقدام بی تاثیر نیست. بنابراین ما می‌توانیم بصورت فوری و نهایتا دو هفته پس از درخواست شما، اقدام به دریافت وقت فوری تایید مدارک برای شما نماییم. البته همانطور که گفته شد، بهتر است با توجه به شرایط سفارت، برنامه تایید مدارک تحصیلی در سفارت آلمان را به روزهای آخر ددلاین موکول نکنید!

تایید رایگان مدارک در سفارت آلمان

اگر تصمیم ندارید برای تایید مدارک خود توسط سفارت آلمان هزینه زیادی پرداخت کنید، ما می‌توانیم برای شما مکاتباتی را تهیه کنیم که با ارائه آنها به سفارت آلمان، دیگر نیازی به پرداخت هزینه برای تایید مدارک تحصیلی نخواهید داشت.

این مکاتبات با اسم خود شما دریافت می‌شود و با ارائه آنها به همراه دیگر مدارک، سفارت هیچ هزینه دیگری را از شما دریافت نمی‌کند!

انجام تایید مدارک متقاضی در سفارت آلمان

حتی اگر ساکن تهران نیستید و یا به دلیل مشغله‌های روزانه، رفت و آمد به سفارت آلمان جهت گرفتن تایید مدارک برای شما مشکل و دردسرساز باشد، ما می‌توانیم مدارک شما را در زمان تعیین شده به سفارت ارائه کنیم و زمانیکه مدارک شما آماده تحویل باشد، آنها را از سفارت آلمان دریافت کرده و بصورت پستی و یا از طریق پیک برای شما ارسال خواهیم کرد.

درخواست وقت مصاحبه سفارت آلمان

در نهایت، اگر برای گرفتن انواع وقت‌های مصاحبه از سفارت آلمان دچار سردرگمی هستید و یا نمی‌دانید از چه طریق می‌توانید اقدام به رزرو وقت مصاحبه از سفارت آلمان نمایید، ما می‌توانیم با دریافت اطلاعات شما به صورت دقیق، اقدام به رزرو وقت مصاحبه از سفارت آلمان و با ایمیل شخصی خود شما نماییم.

به این صورت خاطرجمع خواهید بود که در زمان اعلام وقت قطعی، ایمیل آن برای خود شما ارسال خواهد شد و نگرانی ای بابت از دست دادن وقت مصاحبه خود نخواهید داشت.

سخن پایانی

اگر متقاضی دریافت انواع ویزاهای بلندمدت آلمان و مهاجرت به کشور آلمان هستید، با توجه به نوع درخواست خود، لیست مدارک مورد نیاز برای انجام پروسه و نیز ارائه به سفارت را بررسی نمایید.

چنانچه ارگان مربوطه در آلمان و یا سفارت آلمان در تهران، مدرکی را به صورت تایید شده از شما بخواهد، به صورت واضح در لیست مورد نیاز خود ذکر خواهد کرد. بنابراین شما می بایست ابتدا مدرک مورد نیاز را تهیه نمایید.

چنانچه نیاز به تایید داشته باشد، ابتدا به صورت رسمی ترجمه نمایید (همراه با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه) و سپس اقدام به گرفتن وقت سفارت برای تصدیق مدرک نمایید.

هنگام ترجمه مدارک، به اعتبار ترجمه ها توجه داشته باشید و با برنامه ریزی دقیق، اقدام به گرفتن وقت سفارت نمایید.

در صورتی که برای گرفتن وقت تایید مدارک از سفارت آلمان، نیاز به کمک داشته باشید، موسسه ویزایار به عنوان کارگزاری که سالهاست این خدمت را به صورت تخصصی ارائه می دهد، می تواند به شما در پیشبرد این هدف، یاری رساند.

در صورت نیاز به هر گونه راهنمایی، می توانید از طریق راه های ارتباطی موسسه، با ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول شما درباره وقت تایید مدارک سفارت آلمان:

دانشجویان پس از تحویل مدارک خود به سفارت آلمان رسیدی دریافت خواهند کرد و روز و ساعتی را که می بایست برای گرفتن تاییدات به سفارت مراجعه کنند مشخص می کند. معمولا یک روز بعد از زمان تحویل، مدارک تایید شده آماده خواهد شد و داوطلب می تواند با ارائه رسید، مدارک تایید شده خود را دریافت کند. در زمان دریافت مدارک تایید شده از سفارت آلمان ، نیازی به حضور شخص متقاضی نیست و هر فردی که برگه ی رسید را داشته باشد می تواند مدارک تایید شده را از سفارت دریافت کند.

داوطلبانی که برای مصاحبه دانشجویی به سفارت آلمان درخواست داده اند و وقت مصاحبه آنها مشخص گردیده است، دوشنبه و یا پنجشنبه یک هفته قبل از روز مصاحبه خود می توانند بدون وقت قبلی به سفارت مراجعه کرده و مدارک تحصیلی خود را بصورت رایگان و حداکثر تا 2 نسخه به تایید سفارت آلمان برسانند. البته رایگان بودن تایید مدارک تنها شامل مدارک تحصیلی بوده و درصورت نیاز به تایید ترجمه شناسنامه، هزینه آن بصورت یورویی توسط سفارت دریافت خواهد شد. در صورت استفاده از این شرایط، داشتن ایمیل وقت مصاحبه سفارت آلمان در زمان مراجعه الزامی است.

برای تایید مدارک در سفارت آلمان، نیاز به دریافت وقت قبلی از سفارت می باشد. ظرفیت وقت های اعلام شده برای تایید مدارک به داوطلبان بسیار محدود می باشد. وبسایت سفارت برای ثبت درخواست وقت و رزرو نوبت تایید مدارک، در ساعت های خاصی از شبانه روز باز شده و بسیار سریع ظرفیت آن تکمیل می گردد. پس از ثبت درخواست، ایمیلی برای داوطلب ارسال خواهد شد که تاریخ و ساعت نوبت دریافتی متقاضی در آن ذکر شده است و در زمان مراجعه به سفارت برای تایید مدارک، می بایست پرینت این ایمیل همراه متقاضی باشد. درصورت تمایل می توانید از خدمات متنوع و با کیفیت ویزایار در زمینه رزرو وقت تایید مدارک در سفارت آلمان بهره مند شوید.

برابر با اصل کردن کپی و تایید مدارک در ایران و آلمان شامل پرداخت هزینه می باشد. سفارت آلمان در تهران، در هر ترم تحصیلی 5 سری کپی مدارک تحصیلی دانشجویان را در ازای دریافت هزینه تایید می کند که هزینه تایید مدارک در سفارت آلمان به ازای هر پک در وبسایت سفارت اعلام شده است و مبلغ دقیق آن با توجه به نوع مدرک متفاوت است (و امکان تغییر آن توسط سفارت آلمان وجود دارد). اما برای مدارک تحصیلی نزدیک به 50 یورو برای تایید هر پک یا مدرک می باشد. با ایمیل هایی که موسسه در اختیار داوطلب قرار می دهد سفارت مدارک را بدون هزینه و به صورت رایگان تایید خواهد کرد و حداکثر تعدادی که سفارت بصورت رایگان در هر ترم تایید خواهد کرد 5 سری خواهد بود. در صورت تمایل می توانید از خدمات ویزایار برای تایید مدارک در سفارت آلمان بدون هزینه بهره مند شوید.

پیش از این ترجمه های به زبان انگلیسی و آلمانی مورد تایید سفارت آلمان و همچنین دانشگاه های آلمان بود. اما از اول اکتبر 2019 سفارت آلمان اعلام کرد تنها مدارکی را تایید خواهد کرد که به زبان آلمانی ترجمه شده باشند. این قانون شامل داوطلبانی که پس از اکتبر 2019 وقت مصاحبه دانشجویی سفارت آلمان داشته باشند نیز خواهد شد و کسانی که پیش از این مدارک خود را به زبان انگلیسی ترجمه کرده باشند، هرچند سفارت آلمان آنها را تایید کرده باشد، برای روز مصاحبه دانشجویی مورد قبول سفارت آلمان نخواهد بود.

پیش از اقدام برای تایید مدارک در سفارت آلمان، مدارک شما باید به زبان آلمانی ترجمه گردد و به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه برسد (ترجمه رسمی). سفارت تنها ترجمه هایی را تایید می کند که وزارت امور خارجه در ایران آنها را تایید کرده باشد و برای این امر ملزم به تایید دادگستری پیش از این فرایند می باشد. تنها مدارکی که قابل ترجمه باشند به تایید دادگستری خواهند رسید و مدارک موقت دانشگاه ها که در آنها قید می شود ارزش ترجمه ندارند، امکان انجام ترجمه رسمی را نخواهند داشت.

مدارکی که توسط سفارت آلمان در تهران مورد بررسی و تایید واقع می گردد شامل تمامی مدارک تحصیلی، مدرک زبان (برای ارائه به دانشگاه‌های آلمان) و نیز ترجمه شناسنامه ( در صورت نیاز و در زمان داشتن توضیحات در شناسنامه متقاضی) و در انواع دیگر اقامت، مدارکی شامل سند ملکی، گواهی عدم سوءپیشینه و …می باشد

ترجمه مدارک برای دریافت تاییدیه دادگستری مدت زمان مشخصی اعتبار دارد (معمولا یک سال) و نیز به دلایل امنیتی ممکن است ظاهر مهر دادگستری و وزارت امور خارجه تغییر کند. سفارت آلمان در صورتیکه مهر وزارت امور خارجه تغییر نکرده باشد، با دریافت وقت قبلی برای تایید مدارک از سفارت آلمان، آنها را تایید می کند و پس از آنکه مدارک توسط سفارت آلمان تایید شود، مدت اعتبار آنها بصورت نامحدود خواهد بود و در هر زمان و برای همه دانشگاه های آلمان معتبر و قابل استفاده می باشد.

درخواست گرفتن وقت تایید مدارک

با توجه به توضیحات فوق، چنانچه مایل هستید مدارک خود را توسط سفارت آلمان در تهران تایید نمایید، می توانید فرم زیر را کامل نموده و پس از پرداخت موفق، اطلاعات شما برای کارشناسان موسسه ویزایار ارسال خواهد شد.

هزینه گرفتن وقت تایید مدارک در سفارت آلمان توسط ویزایار به مبلغ 300 هزار تومان می باشد و مبلغ 300 هزار تومان نیز باید برای رزرو وقت به حساب شرکت ویزامتریک واریز گردد.(این مبلغ پس از مراجعه به ویزامتریک عودت داده می شود)

پس از انجام پرداخت، به فاصله 7 تا 20 روز کاری، برای شما وقت تایید مدارک گرفته خواهد شد که از طریق اطلاعات تماس پر شده در فرم به اطلاع شما خواهد رسید.

  • Hidden
  • 0 ریال
  • Max. file size: 1 MB.
    1. ارائه تمامی خدمات بصورت تضمینی می باشد و درصورت عدم انجام، کل مبلغ پرداختی بازگردانده خواهد شد.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
5/5 - (1 امتیاز)
اطلاع رسانی
اطلاع رسانی هنگام
guest
67 پرسش و پاسخ
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات
امینی

با سلام و خسته نباشید من ساکن المان هستم برای گرفتن پاسپورت آلمانی نیاز به احراز حویت شناسنامه یا کارت ملی را دارم ! اصل شناسنامه با کارت ملی پیش من هستن ایا برای تایید یا تصدیق نیاز به اصل شناسنامه است ؟ ایا برادرم در ایران می‌تواند پیگیر این کار باشد ؟؟ ممنون

حسین رضایی

سلام ، اگر کسی پیشنهاد کاری داشته باشد ، برای تایید مدارک در سفارت مهر ویزامتریک اجباری یا لازم است؟

سید سعید

سلام .ببخشید میخواستم بدونم میتونم مدارکم بدون مدرک زبان ببرم ویزامتریک برای تاییدیه؟ اخه شما نوشتین مدارک زبانم نیازه .الان 1 ماه دیگه مونده که 1 سال از مدرکم بگذره .آیا میتونم بدون مدرک زبان مدرک تحصیلی ببرم واسه تایید؟

سعید

سلام وقت بخیر ببخشید من الان میخام تو سایت ویزامتریک ثبت نام کنم برای تایید شناسنامه برادر خانومم که الان تو آلمان هست و پاسپورت آلمانی داره .برای وقت گرفتن باید اسم و فامیل و موبایل المانیش و ایمیل اونو بنویسم یا مشخصات خودم و فقط پاسپورت اونو بارگذاری کنم.؟

مهسا مربی

سلام میخواستم بدونم برای لگالایز سند ازدواج چه مدارکی باید به ویزامتریک تحویل بدیم

آرام

سلام من و همسرم ساکن آلمان هستیم وبه صورت وکالتی در ایران عقد کردیم و الان باید سند ازدواج را در سفارت آلمان ثبت کنیم چه مدارکی مورد نیاز است؟

دانیال شمس

من برای ویزای دانشجویی اقدام کرده ام و مدارکم را به تایید سفارت رسانده ام. من مجرد هستم.می خواستم بدانم لازم است ترجمه رسمی شناسنامه و کارت ملی خود را نیز به تایبد سفارت برسانم. سوال دوم اینکه من دانشجوی دانشگاه هستم و در گواهی که دانشگاه و وزارت علوم به دانشجویان می دهند قید شده که غیرقابل ترجمه و تایید دادگستری و وزارت امور خارجه است. در این باره چه باید کرد. آیا فارسی یا ترجمه بدون تایید آن پدیرفته می شود. من از دانشگاه در آلمان پدیرش دارم.

نسرین

سلام من ۲۵ آذر با وکالتنامه از همسرم در ایران ازدواج کردیم ،الان برای پیوست به همسر چه مدارکی اول باید تاییدیه بگیرم؟هنوز اقدام برای مصاحبه از سفارت المان نکردم قبل از اون می‌شود مدارک تایید کرد؟چه مراحلی باید انجام بدم

کارشناس ویزایار

سلام نسرین عزیز؛
برای درخواست ویزای پیوست شناسنامه دونفر و سند ازدواج می بایست توسط سفارت آلمان لگال شود.
موفق باشید

سامان

سلام وقت بخیر
میخاستم بدونم من برای تصدیق مدارکم شامل عقد نامه و شناسنامه ها و مدارک تحصیلیم از دیپلم تا ارشد چه مقدار پول باید همراه داشته باشم؟
و اینکه یه سری کپی از این مدارک تصدیق شده برای سفارت کافیه یا نه؟

کارشناس ویزایار

سلام سامان عزیز؛
برای مشخص شدن مقدار هزینه مورد نیاز برای تایید مدارک در سفارت آلمان (ویزامتریک) می بایست مدارک شما بصورت جزئی بررسی شود. شما می توانید با اطلاعات موجود در سایت ویزامتریک و بررسی مدارک خود هزینه مورد نیاز را برآورد نمایید.
بستگی به پرونده شما و همسرتون داره که چه مدارکی و چند سری کپی تایید شده درسفارت نیاز هست.
موفق باشید

نعمت الله

سلام روز تان بخیر بنده به تاریخ 14.12.2021 همین یک ماه بعد وقت مصاحبه الحاق خانواده دارم
مدارک ها رو پیش از روز مصاحبه باید تأیید کنم یا همون روز تأیید ش می‌کنند؟؟
و وقت تأیید مدارک‌ رو در همون سایت وقت مصاحبه گرفته میشود است یا کدام سایت دیگر ؟؟؟؟
ممنون اگر لطف کنید جواب دهید.

کارشناس ویزایار

سلام دوست عزیز؛
مدارکتون رو قبل از مصاحبه تایید کنید و تایید مدارک سفارت آلمان توسط ویزامتریک انجام میشود.
موفق باشید

ساناز مجلل

سلام. وقتتون بخیر؛ مدارک ویزای پیوست به همسر حتما باید مورد تایید ویزامتریک قرار بگیره؟ یا اینکه زمانی که وقت سفارت اوکی شد همون موقع اونجا تاییدیه انجام میشه؟ حتمن الزام داره که تاییدیه توسط ویزامتریک انجام شه؟

مدیر سایت

سلام ساناز عزیز؛
سند ازدواج و شناسنامه حتما باید به تایید سفارت برسه. بهتره قبل از وقت سفارتتون این کار رو انجام بدید تا در روند کارتون تاخیر ایجاد نشود.

موفق باشید

فاطمه ترابیان

سلام وقت بخیر من مدارکم رو برای ازدواج در المان دادم ولی از من مدرکی خواستند که ثابت کنم در این مکانی که در حال حاضر ساکنم بیشتر از ۶ ماه است سکونت دارم میشه بفرمایید چه مدرکی براشون قابل قبوله

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر
موسسه ما فقط اقدامات مربوط به لگال و تایید مدارک رو انجام می دهد و در این ضمینه نمیتونیم کمکی بهتون داشته باشیم.
بهتر هست به خودشون ایمیل بزنید و بصورت دقیق ازشون سوال کنید.
موفق باشید.

سحرناز

سلام و روز بخیر. من از یه دانشگاه برای ارشد مجدد پذیرش گرفتم. الان تمام مدارک تحصیلی رو دادم برای ترجمه همرام با مهر دادگستری و امورخارجه. ایا ترجمه شناسنامه و گذرنامه و کارت ملی هم لازمه؟ (مجرد هستم بدون توضیحات در شناسنامه.) و اینکه گرفتن وقت تایید مدارک الزامی هست برای تمام افراد یا مستقیم وقت مصاحبه سفارت رو بگیرم و 600 واریز کنم برای ویزامتریک؟ ممنون

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر
درحال حاضر برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان، نیازی به ترجمه و تایید کارت ملی و پاسپورت نمی باشد. ترجمه و لگال شناسنامه هم تنها برای افرادی ضروری است که شناسنامه آنها دارای توضیحات باشد.
برای اطمینان از کامل بودن مدارک برای ارائه به سفارت آلمان، بهتر است مدارک خود را با چک لیست مدارک موجود در وبسایت خود سفارت آلمان، تطابق و آماده نمایید.
برای تایید مدارک، نیاز به دریافت وقت جداگانه می باشد.
موفق باشید

ملیحه

با سلام..برای تایید ترجمه های مدارکم (پیوست به همسر) در ویزامتریک باید یک سری داده شود یا دو سری ترجمه؟ممنونم

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر
طبق آخرین آبدیت سفارت آلمان برای مدارک پیوست به همسر، شما باید اصل ترجمه آلمانی شناسنامه های دو نفر، به همراه اصل ترجمه آلمانی سند ازدواج را توسط سفارت تصدیق کنید. برای این کار، یک سری ترجمه مدارک کافی می باشد.
موفق باشید.

پریسا

با سلام
همسر در من در مصاحبه برای پیوست به خانواده ترجمه مدارک با تایید مدارک را به سفارت تحویل داده ولی متاسفانه قدیمی بودند و احتیاج به ترجمه جدید داشته الان مدارک ترجمه شدند و احتیاج به وقت فوری برای تایید مدارک داریم . لطف کنید راهنمایی کنید چطور امکان پذیر هست
متشکرم

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر
امکان دریافت وقت فوری برای انجام تایید مدارک توسط سفارت آلمان در تهران، توسط موسسه ویزایار وجود خواهد داشت.
شما می توانید از طریق شماره های تماس موسسه، از کارشناسان ویزایار اطلاعات لازم را کسب کنید.
موفق باشید.

ملیحه

با سلام..من در تاریخ سوم آبان وقت سفارت دارم میخوستم بدونم چه زمانی وقت ویرامتریک بگیرم برای اینکه مدارکم مهر سفارت بخوره؟و آیا باید فرم برا ویزامتریک بگیرم؟ممنونم

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر
همه مدارک شما که الان تایید سفارت بشه، تا 3 آبان که وقت سفارتتون هستش اعتبار داره.
بهتر هستش در اسرع وقت ، وقت تایید مدارک رو بگیرین تا برای روز مصاحبه همه مدارکتون آماده باشه.
موفق باشید

ملیحه

با سلام.من در تاریخ ۳ آبان وقت سفارت دارم میخوام بدونم چه تاریخی ویزامتریک وقت بگیرم برای اینکه مدارکم مهرسفارت بخوره؟آیا باید برا ویزامتریک فرم پر کنم؟

مجیدقدسی

ویزای کارازاداره کارالمان (Arbeitsagentur)دارم پزشک هستم

محسنی

من شهریور ماه پارسال مدارک خودم را ترجمه کردم ولی تایید نکردم سوالم اینه که همون ترجمه ها قابل تایید هستند یا باید دوباره ترجمه شوند

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر
مدارک تحصیلی شما تا زمانی که مهر وزارت خارجه ایران تغییر نکرده باشد قابل تایید توسط سفارت آلمان خواهد بود (بین یک تا دو سال عموماً)
مدارک شناسایی همچون شناسنامه و سند ازدواج، به دلیل اینکه امکان تغییر اطلاعات وجود دارد، معمولا 6 ماه فرصت برای تایید توسط سفارت آلمان را خواهد داشت.
موفق باشید.

مهسا رودباری

سلام وقتتون بخیر
ببخشید من میخواستم بدونم برای تایید مدارک من میتونم تمام مدارکم به جز تایید سفارت رو کرمان انجام بدم و تهران نیام؟
به جز سفارن تایید چیز دیگه ای هم هست که فقط تهران میتونم تاییدش کنم؟

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر
بله امور مربوط به ترجمه و تاییدات وزارت خارجه و دادگستری را می توانید از طریق دارالترجمه رسمی در تهران انجام دهید.
موفق باشید.

لیلا

با سلام
من ساکن ترکیه هستم،همسرم ساکن آلمان،برای ویزای پیوست به همسر نیاز به تایید مدارک ازدواج و همین طور شناسنامه ها هستم امامن و همسرم نمیتوانیم به ایران بیایم،چطور میتوانم تاییدیه مدارک را از سفارت المان بگیرم؟

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر
شما می توانید از طریق فرم درخواست انتهای همین صفحه، درخواست خودتون رو ثبت کنید و این کار از طریق موسسه ویزایار انجام پذیر خواهد بود.
موفق باشید.

آشوری

سلام من میخواستم بپرسم که من الان در موسسه گوته در ترم b1.3 زبان میخونم و میخواهم برای تحصیل به المان بروم و تمام مدارکم را ترجمه کردم و در آلمان آشنا دارم که میخواهد کارهای من رو انجام دهد.ایا من باید به سفارت بروم برای تاییدیه یا خیر همینجوری مدارک رو بفرستم براشون؟

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر
شما می بایست بر اساس پیش نیاز های اقدام خود، مدارک مورد نیاز را تکمیل نمایید و این موضوع برای عموم یکسان نخواهد بود.
موفق باشید.

Hamed Niknia

با عرض سلام ‌خسته نباشید من میخواستم بدونم برای تایید مدارک ازدواج به چه مدارکه دیگری احتیاج دارد و من با خانومم در المان زندگی میگم و از طریق وکالت نامه ازدواج کردیم ممنون میشم که جواب بدین

کارشناس ویزایار

سلام حامد نیک نیا عزیز؛
برای تایید سند ازدواج در سفارت آلمان در تهران ارائه شناسنامه ها نیز لازم است.
موفق باشید

باران

با سلام و تشکر از سایت خوبتون، من هفته دیگه سه شنبه به آلمان پرواز دارم و باید مدارکم رو تایید شده باخودم ببرم، شما میتونید برام وقت فوری بگیرین؟

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر
اگر امروز تا قبل از ساعت 11 درخواستتون رو ثبت کنید، میتونیم همین امروز مدارکتون رو به تایید سفارت آلمان برسونیم، اما اینکه تا چه روزی مدارک از جانب سفارت آماده بشه، بستگی به سفارت آلمان داره و طبق تجربه موسسه ما، تا یکشنبه و دوشنبه هفته آینده آماده خواهد شد، ولی قطعی نخواهد بود.
موفق باشید؛

محمد رضا

سلام
نیاز به تایید وکالتنامه ب ای المان دارم لطفا بفرمائید چطورنوبت بگیرم
تشکر
فروزنده

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر
تمامی مدارکی که توسط دارالترجمه های رسمی ترجمه شده باشند و توسط خود دادگستری و وزارت امور خارجه تایید شده باشند، توسط سفارت قابل تایید هستند و پروسه انجام تاییدات توسط سفارت آلمان در تهران، در حال حاضر بین 7 تا 10 روز کاری زمان خواهد برد.
موفق باشید؛

حسین

سلام
پسرم در آلمان هست و نیاز به تائید شناسنامه داره، امروز میبرم برای ترجمه، یک هفته حاضر میشه. زحمت میکشید برام ۱۶ آوریل وقت بگیرید؟

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر
با توجه به اینکه روز 16 آپریل، جمعه می باشد، وقت تایید مدارک، برای روز پنجشنبه 15 آپریل و یا برای یکشنبه 18 آپریل قابل دریافت می باشد. در صورت تمایل می توانید با بخش پشنیبانی تماس بگیرید.
موفق باشید.

سارا دولتخواه

با سلام و احترام
برای تصدیق مدارک شناسنامه زوج و زوجه و سند ازدواج توسط سفارت آلمان در کل چقدر باید هزینه پرداخت بشه؟
مدارک رو چطور باید به دست شما رسوند؟
آیا میشه زود تر از دو هفته تصدیق مدارک انجام بشه؟
ممنون میشم جواب منو بدید
با سپاس

مدیر سایت

با سلام و تشکر از شما
برای هر مدرک شناسنامهه و سند ازدواج، مبلغ 33 یورو هزینه توسط سفارت و ویزامتریک دریافت خواهد شد. بعنوان مثال برای شناسنامه خانم + شناسنامه آقا + سند ازدواج، مجموعا مبلغ 99 یورو دریافت خواهد شد.
برای اطلاع از نحوه پیکاپ و همینطور اولین زمان دریافتی، با بخش پشتیبانی در ارتباط باشید.

سعید احمدیان

با سلام و احترام
بر اساس مطالب نوشته شده در سایت چطوری میشه درخواست تایید مدارک برای پذیرش دانشگاه داد با هزینه کمتری.آیا این امکان هنوز وجود دارد.آیا می توانید در این زمینه کمک کنید؟
با تجدید احترام

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر در حال حاضر، با گرفتن مکاتبات، شما می توانید بصورت رایگان مدارکتون رو توسط سفارت تایید کنید، تنها هزینه 8 یورو خدمات ویزا متریک را برای تایید هر پک تایید شده، پرداخت خواهید کرد. البته طبق تجربه موسسه ویزایار، ممکن است سفارت از شما کپی ترجمه ها را قبول نکند و بابت هر برگ ترجمه، ازشما مبلغ 30 سنت دریافت کند. متاسفانه در شرایط حاضر، تنها گزینه همین خواهد بود. البته درحال حاضر اقدام از طریق کشور ثالث، گزینه مناسب تری برای متقاضیان خواهد بود و پیشنهاد میکنم صفحه مهاجرت به آلمان از طریق کشور… بیشتر

سعید احمدیان

با سلام و احترام
هفته گذشته با دو شماره تلفن در پایین صفحه تماس گرفتم کسی پاسخگو نبود لطف می کنید ساعت کاری و تلفن جهت مشاوره را بفرمایید

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر
احتمالا اختلال از جانب خط شما و یا از طرف مخابرات بوده است. ساعت کاری موسسه ویزایار بین ساعت 9:30 الی 17:30 و روزهای پنجشنبه بین ساعت 9:30 الی 13:30 هستش. از طریق واتس اپ به شماره 09107342982 نیز می توانید با همکاران بخش پشتیبانی ارتباط بگیرید.
موفق باشید؛

Hasina Mortazaei

سلام وقت بخیر من سال گذشته رفتم سفارت اما نقصی مدارک داشتم الان مدارکام کامل شدن باید وقت بگیرم و یا اینکه بدون وقت گرفتن سفارت بروم حضوری تحویل مگیرند مدارکامو با تشکر

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر
مدارک مورد نیاز سفارت آلمان که در زمان مصاحبه، به عنوان نقصی مدارک بهتون اعلام شده، را به آدرس پستی سفارت بفرستید و اسکن همین مدارک را به آدرس ایمیل سفارت ارسال کنید و بعد از اون با سفارت، برای دریافت ویزا پیگیری کنید.
موفق باشید

Karin Mueller wahn

من یک خانم المانی هستم که درایران زندگی میکنم . برای تایید سالیانه مدارک بازنشستگی توسط کنسولات نیاز به وقت دارم که به سفارت جهت تایید مراجعه کنم

مدیر سایت

با سلام،
شما در ابتدا می بایست فرم پایین همین صفحه را تکمیل و پرداخت کنید، به فاصله 7 تا 10 روز بعد، برای شما وقت تصدیق مدارک دریافت خواهد شد.
موفق باشید؛

Karin Mueller wahn

Ich bin ein deustche lebe mit mein man in Teheran .ich brauche eine Termin fuer beschtaetigung meine Rente unterlagen fuer Deutschland

مدیر سایت

با سلام،
شما در ابتدا می بایست فرم پایین همین صفحه را تکمیل و پرداخت کنید، به فاصله 7 تا 10 روز بعد، برای شما وقت تصدیق مدارک دریافت خواهد شد.
موفق باشید؛

Iman

سلام و تشکر از سایت خیلی خوبتون
دارالترجمه دو هفته دیگه مدارک منو آماده میکنه، شما اولین وقتی که میتونید بگیرید کیه؟

مدیر سایت

با سلام و تشکر از شما

بله امکانش هست.
از طریق درگاه، پرداختتون رو انجام بدین و بعد از اون، با همکاران برای هماهنگی تایم درخواستی، هماهنگ کنید

موفق باشید

Mahya Mohammadi

سلام
میخواستم ببینم الان که سفارت باز شده شما میتونید وقت فوری بگیرین؟

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر
متاسفانه سفارت آلمان دائما باز میشه و مجدداً تعطیل میشه، همونطوری که طبق اطلاعیه جدید سفارت دوباره از امروز ۸ مرداد سفارت تعطیل شده است.
بعد از تعطیلی سفارت بخاطر کرونا، سیستم وقت دهی تایید مدارک به هیچ عنوان طبق شرایط قبل باز نشد و حتی روزهایی که سفارت باز بود، فقط به کسانی وقت تایید مدارک دادند که شرایط خاص داشتند و نیاز به تایید مدارک خود به صورت فوری داشتند. اگر فکر میکنید شامل شرایط خاص می شوید با ما در ارتباط باشید.
موفق و پیروز باشید

فرناز

سلام روزبخیر
من برای مستر مجدد پذیرش گرفتم آیا لازم هست مدرک دیپلم و پیش دانشگاهیم را هم ترجمه کنم؟و یک سوال دیگه ممکن است لیست دارالترجمه های مورد تایید سفارت را بگید

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر
شما می بایست مدارک مورد نیاز برای پذیرش و ویزا را مطابق با لیست سفارت آلمان و دانشگاه مورد نظر تکمیل نمایید.
تمامی دارالترجمه های زیرنظر دادگستری، مورد تایید سفارت آلمان هستند و درصورتی که دارالترجمه ای مورد تایید سفارت نباشد، در سایت سفارت آلمان اطلاع رسانی خواهد شد.
موفق باشید.