وقت تایید مدارک سفارت آلمان

وقت تایید مدارک سفارت آلمان

تایید مدارک در سفارت آلمان
تایید مدارک توسط سفارت آلمان، یکی از اولین گام‌هایی است که شما برای مهاجرت به آلمان باید انجام دهید. افرادی که نیاز به انجام تایید و تصدیق مدارک خود در سفارت آلمان در تهران دارند، معمولا به چند گروه تقسیم می‌شوند:
 1. افرادی که قصد ادامه تحصیل در آلمان را دارند.
 2. افرادی که قصد اشتغال در آلمان را دارند
 3. افرادی که قصد دریافت ویزای پیوست آلمان را دارند.
 4. افرادی که قصد گرفتن اقامت دائم و پاسپورت آلمانی دارند.
در ادامه به بررسی بیشتر این موضوع و کاربرد تایید مدارک در سفارت آلمان و نحوه انجام آن خواهیم پرداخت:
تایید مدارک سفارت آلمان توسط ویزامتریک

تایید مدارک در سفارت آلمان

تایید مدارک توسط سفارت آلمان، به منظور قانونی کردن ترجمه مدارک داوطلب در سفارت این کشور و یا برابر با اصل کردن کپی ترجمه‌های مدارک تحصیلی و شناسایی و … می‌باشد.

تایید و تصدیق مدارک، یکی از امور و خدمات رایج در سفارتخانه کشورهای مختلف می‌باشد. دلیل این امر، تایید اصالت مدارک شما برای دانشگاه‌ها و سازمان‌های آن کشور می‌باشد. چرا که دانشگاه یا سازمانی که در کشور مقصد شما قرار دارد و شما برای هر دلیلی (دریافت پذیرش تحصیلی، درخواست کاری، دریافت اقامت دائم و …) برای آنجا درخواست داده اید، تنها به این صورت می‌تواند از اصالت این مدارک مطمئن شود.

انواع تایید مدارک در سفارت آلمان

فرض کنید که قصد دارید برای یکی از دانشگاه‌های کشور آلمان درخواست پذیرش بدهید، در ابتدا مدارک تحصیلی خود را توسط مترجمین رسمی دادگستری، به زبان آلمانی ترجمه می‌کنید.

بعد از آن، ترجمه‌های خود را به تایید دادگستری رسانده و سپس توسط وزارت امور خارجه، تایید می‌کنید. در این حالت، مدارک شما به صورت رسمی، ترجمه شده است.

بعد از این مرحله می‌توانید اصل ترجمه‌های خود را به تایید سفارت آلمان در ایران برسانید (که به این اقدام، لگال (Legalisation) ترجمه مدرک می‌گویند) و یا از ترجمه‌های خود کپی تهیه کرده و کپی ترجمه‌های خود را به تایید سفارت برسانید(که به آن تایید کپی های مدارک یا Beglaubigung می گویند).

در صورتی که نیاز به انجام تایید مدارک دارید، می‌بایست با توجه به نوع درخواستی که دارید، لیست مدارک مورد نیاز خود را از سایت سفارت آلمان در تهران دانلود کرده و بر اساس آن، مدارک مورد نیاز خود را به تایید سفارت آلمان برسانید.

اعتبار ترجمه مدارک برای تایید سفارت آلمان

اعتبار ترجمه مدارک برای تایید سفارت آلمان

سوالی که ممکن است ذهن شما را درگیر کرده باشد این است که بهترین زمان برای ترجمه و تایید مدارک چه زمانی است؟ در پاسخ به این سؤال نیاز دارید بدانید که اعتبار ترجمه مدارک برای تایید سفارت آلمان، چه مدت خواهد بود.

پیش از تایید مدارک توسط سفارت آلمان، ترجمه مدارک معمولا یک سال اعتبار دارد. یعنی شما تا یک سال پس از انجام ترجمه رسمی مدارک خود، می‌توانید این ترجمه‌ها را به تایید سفارت آلمان برسانید. (البته در صورتی که در این مدت، تغییری در اطلاعات اسناد شما، ایجاد نشده باشد)

اما اینکه مدارک شما پس از تایید توسط سفارت آلمان، چه مدت اعتبار دارد، به نوع مدرک شما بستگی دارد.

 1. مدارکی که اطلاعات آنها، در گذر زمان ممکن است تغییر کند. همچون شناسنامه شما که پس از ازدواج، طلاق، تولد فرزند و … اطلاعات آن تغییر می‌کند. در این حالت، اعتبار مدارک تایید شده تا زمانی است که تغییری در مدارک ایجاد نشود.
 2. مدارکی که اطلاعات آنها، در گذر زمان، قابل تغییر نیستند. مانند اطلاعات مدارک تحصیلی شما که در گذر زمان قرار نیست تغییری کند، مثلا معدل دیپلم شما پس از گذشت زمان، تغییری نخواهد کرد. در این حالت، اعتبار مدارک تایید شده توسط سفارت آلمان، مادام العمر خواهد بود.
کاربرد مدارک تایید شده در سفارت آلمان

کاربرد مدارک تایید شده سفارت آلمان

هر فردی به دلایل خاص و متفاوتی ممکن است نیاز به تایید مدارک خود در سفارت آلمان داشته باشد. بنابراین کاربرد مدارک تایید شده سفارت آلمان، برای هر فرد و هر پرونده ای متفاوت خواهد بود.

 • اگر قصد تحصیل در آلمان را دارید برای گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های آلمان، باید بدانید که اکثر دانشگاه‌های آلمان، برای بررسی درخواست پذیرش شما، از شما ترجمه مدارک را به صورت تایید شده درخواست خواهند کرد.
نکته: البته دانشگاه‌هایی هم هستند که در ابتدا برای بررسی درخواست پذیرش، از شما مدارک تایید شده درخواست نمی‌کنند، اما برای ثبت نام قطعی در همین دانشگاه‌ها نیز، شما نیاز به ارائه مدارک تایید شده خواهید داشت.
 • اگر قصد گرفتن ویزای کاری آلمان را دارید، احتمالاً کارفرما از شما مدارک تایید شده درخواست خواهد کرد.
تایید مدارک برای انواع ویزای آلمان
 • برای گرفتن ویزای پیوست یا ویزای همراه آلمان، نیاز خواهید داشت مدارک شناسایی از جمله شناسنامه و سند ازدواج (برای پیوست به همسر) خود را لگال نمایید.
 • در روز مصاحبه سفارت برای گرفتن ویزای بلندمدت کشور آلمان، نیاز دارید مدارکی را که سفارت آلمان به‌صورت تایید شده از شما درخواست کرده است، پیش از زمان مصاحبه تایید کرده و در روز مصاحبه به سفارت تحویل دهید.
 • در صورتی که ساکن آلمان هستید و شرایط لازم برای گرفتن اقامت دائم آلمان را دارید، احتمالا باید ترجمه شناسنامه خود را لگال کرده و ارائه نمایید.
مطمئن باشید در هر پروسه کاری که باشید، در زمان تهیه و تکمیل مدارک لازم، متوجه خواهید شد که نیاز به تایید و تصدیق مدارک توسط سفارت آلمان را دارید یا خیر!

ترجمه آلمانی یا انگلیسی برای تایید مدارک در سفارت آلمان ؟

برای لگال و تصدیق ترجمه مدارک یا تایید کپی آنها در سفارت آلمان، نیاز است که مدارک به آلمانی ترجمه شده باشند. مدارکی که در گذشته به زبان انگلیسی ترجمه و تایید شده اند، معمولا برای درخواست پذیرش معتبر می‌باشند، اما برای ارائه در روز مصاحبه در سفارت آلمان، کلیه ترجمه‌ها باید به زبان آلمانی باشند.

همینطور ارگان‌ها و سازمان‌های داخل آلمان در بسیاری از موارد می‌خواهند که شما مدارک خود را به‌صورت ترجمه آلمانی ارائه کنید. در نتیجه بهتر است از ابتدا مدارک خود را به آلمانی ترجمه کنید.

تایید مدارک در سفارت آلمان: ترجمه به زبان آلمانی یا انگلیسی؟

انجام تایید مدارک متقاضی در سفارت آلمان

در گذشته، تایید مدارک متقاضی در سفارت آلمان، بصورت مستقیم توسط همین سفارتخانه انجام می‌شد. به این صورت که روزانه تعداد محدودی وقت تایید مدارک در وبسایت سفارت آلمان، ارائه می‌شد و شما می‌بایست، وقت تایید مدارک خود را از پیش رزرو می‌کردید.

در همان زمان، برخی از افراد، اقدام به نوشتن ربات برای گرفتن وقت تایید مدارک کرده بودند و با فروش وقت تایید مدارک، کسب و کار پر درآمدی را برای خود راه انداخته بودند.

در آن زمان، افراد عادی به سختی می‌توانستند برای خود وقت تایید مدارک بگیرند، آن هم با استفاده از برنامه‌هایی همچون اِکستِنشن اُتوفیل (افزودنی مرورگر کُروم که بصورت اتوماتیک و با اطلاعات از پیش ثبت شده، فیلدهای فرم را پر می‌کند.)

پس از شیوع ویروس کرونا، نزدیک به 1.5 سال، تایید و تصدیق مدارک با شرایط عادی توسط سفارت آلمان صورت نمی‌گرفت، تا پس از آن سفارت آلمان، تغییرات موثری را در سیستم وقت تایید مدارک خود، ایجاد کرد.

تایید مدارک در سفارت آلمان پس از دوران کرونا

تایید مدارک سفارت آلمان پس از کرونا

با شیوع ویروس کرونا، زندگی روزمره مردم دچار تغییراتی شد و این معضل، تایید مدارک توسط سفارت آلمان را نیز تحت الشعاع خود قرار داد.

پس از اعلام رسمی شیوع ویروس کرونا در ماه مارس 2020 (اسفندماه 1398)، سفارت آلمان با اعلام تعطیلی، پروسه انجام مصاحبه و تایید مدارک خود را متوقف نمود و بعد از حدود 4-5 ماه، به‌صورت بسیار محدود به ادامه فعالیت‌های خود پرداخت.

در واقع بعد از بازگشایی سفارت، فعالیت‌های سفارت آلمان محدود به بررسی مدارک ویزای پیوست، ویزای قرارداد کاری (جاب آفر) خصوصاً در زمینه‌های رشته IT و نیز ویزای کاری کادر درمان بوده است. این افراد در آن زمان می‌توانستند در روز مصاحبه، مدارک خود را به تایید سفارت آلمان برسانند.

اما از آپریل 2021، سفارت آلمان، با برون‌سپاری وقت تایید مدارک به شرکت ویزامتریک، تحول بزرگی را در این زمینه ایجاد نمود. از آن زمان به بعد شما می‌توانید به سادگی، از سایت شرکت ویزامتریک اقدام به گرفتن وقت تایید مدارک کنید و به دلیل ارائه تعداد زیاد وقت تایید مدارک، دیگر خبری از رقابت‌های وحشتناک برای گرفتن وقت تایید مدارک نیست.

تایید مدارک در ویزامتریک

تایید مدارک در سفارت آلمان به صورت حضوری و غیر حضوری

تایید مدارک در سفارت آلمان، تنها به صورت حضوری انجام می‌شود. اما این به این معنی نیست که حتما باید خود شما به ویزامتریک مراجعه کنید، شما می‌توانید شخصی را برای این کار به ویزامتریک معرفی کنید و تنها نیاز است برگه وکالت‌نامه مربوطه را پر کرده و امضا کنید و در روز مصاحبه، این فرد، برگه وکالت‌نامه پر شده را به همراه سایر مدارک، به شرکت ویزامتریک ارائه کنند.

انواع تایید و تصدیق مدارک در سفارت آلمان

تایید و تصدیق مدارک در سفارت آلمان، انواع مختلفی دارد که در این بخش قصد داریم به معرفی رایج ترین آنها بپردازیم.

تایید کپی مدارک در سفارت آلمان

همان گونه که از اسم این نوع پیداست، تایید کپی مدارک در سفارت آلمان، به معنی برابر با اصل کردن کپی ترجمه مدارک شماست. گاهی شما به تعداد زیادی از ترجمه‌های لگال شده خود نیاز دارید. در این صورت اگر بخواهید به تعداد مورد نیاز خود، ترجمه تهیه کنید و به تایید سفارت برسانید، هزینه‌های شما بسیار بالا خواهد شد.

در این حالت می‌توانید کپی این مدارک را به تایید سفارت برسانید. با این کار، صرفه جویی زیادی در هزینه‌های خود کرده‌اید.

کپی برابر اصل مدارک در سفارت آلمان

البته کاربرد این نوع تایید، معمولاً در تایید مدارک تحصیلی به چشم می‌خورد. زمانی که شما قصد دارید برای دانشگاه‌های مختلف در آلمان اپلای کنید و ممکن است هر دانشگاهی از شما، یک سری ترجمه تایید شده توسط سفارت آلمان درخواست کند.

در ادامه همین مطلب، به هزینه‌های تایید کپی مدارک در سفارت آلمان خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

تایید و تصدیق اصل ترجمه توسط سفارت آلمان

تایید و تصدیق اصل ترجمه توسط سفارت آلمان معمولا در زمان‌هایی کاربرد دارد که موسسه یا ارگان مدنظر شما، صراحتاً به این نوع تایید اشاره کرده باشد.

در این حالت، شما باید اصل ترجمه مدرک خود را توسط سفارت آلمان، تایید (لگالایز) کنید.

معمولاً لگال و یا تصدیق اصل ترجمه توسط سفارت آلمان، برای مدارک تحصیلی و شناسایی کاربرد دارد، بعنوان مثال، در درخواست ویزای پیوست به همسر، همسر متقاضی می‌بایست اصل شناسنامه خود و همسر خود و نیز سند ازدواج خود را به زبان آلمانی ترجمه کرده و اصل ترجمه‌های خود را به تایید سفارت آلمان برساند و در روز مصاحبه، به سفارت ارائه دهد.

در ادامه به شرح هزینه‌های این نوع تایید نیز خواهیم پرداخت!

تایید و تصدیق اصل ترجمه ها در سفارت آلمان

تایید اصالت امضا در سفارت آلمان

گاهی ممکن است شما نیاز داشته باشید تا اصالت امضای خود را توسط سفارت آلمان تایید کنید، در این حالت می‌توانید با ارسال ایمیلی مبنی بر این موضوع به سفارت آلمان، درخواست وقت برای تایید اصالت امضا نمایید.

هم اکنون تایید اصالت امضا در سفارت آلمان، مستقیماً توسط خود سفارت انجام می‌گیرد و همانگونه که ذکر شد، در حال حاضر سیستمی برای گرفتن وقت برای این اقدام وجود ندارد و تنها با ارسال ایمیل به سفارت آلمان می‌توانید درخواست وقت مصاحبه دهید.

تایید اصل مدارک آلمانی در سفارت آلمان

گاهی ممکن است شما مدرکی را از موسسات کشور آلمان دریافت کرده باشید، در این حالت ممکن است برای اقداماتی همچون ترجمه این مدارک، نیاز پیدا کنید تا اصالت مدارک شما تایید شود.

اصالت یک سند یا مدرک، تنها از طریق نمایندگی خارجی ایران در آلمان می‌تواند به تایید و تصدیق برسد.

درصورتیکه نیاز به ارائه مدرکی داشته باشید که خود آن به زبان آلمانی یا انگلیسی صادر شده باشد، می توانید کپی آن مدرک را به تایید سفارت آلمان برسانید و کپی تایید شده را برای سازمان مورد نظر ارسال نمایید.

تایید اصل مدارک فارسی در سفارت آلمان

اصل مدارک فارسی شما امکان تایید در سفارت آلمان را نخواهند داشت. بلکه وزارت امور خارجه ایران، ترجمه مدارکی را که توسط مترجمین رسمی دادگستری انجام شده‌اند تایید اولیه می‌نماید. پس از آن شما می‌توانید ترجمه‌های مدارک خود را به تایید سفارت آلمان در تهران برسانید.
تایید اصل مدارک در سفارت آلمان

بدین منظور برای تایید دادگستری و وزارت امور خارجه، و نیز تایید مدارک در سفارت آلمان، ترجمه‌های مربوطه باید به زبان آلمانی، همراه با اصل مدارک ایرانی ارائه شوند. به این نکته نیز توجه داشته باشید که ترجمه‌های انگلیسی مدارک، ممکن است برای سازمان‌های کشور آلمان مورد قبول قرار نگیرند.

تایید مدارک تحصیلی در سفارت آلمان

تایید مدارک تحصیلی توسط سفارت آلمان برای دانشجویانی که ادامه تحصیل در آلمان را انتخاب نموده‌اند، امر مهمی به شمار می‌رود. در پروسه مهاجرت تحصیلی به آلمان، تایید و تصدیق مدارک به دو صورت انجام می‌پذیرد:

 1. تصدیق و لگال اصل ترجمه مدرک تحصیلی داوطلب
 2. تایید کپی‌های ترجمه مدارک تحصیلی داوطلب

اینکه برای پروسه پذیرش و اپلای، شما به کدام نوع از دو اقدام بالا احتیاج خواهید داشت، بستگی به دانشگاه مورد نظر شما دارد. اما عموماً برای اپلای و درخواست پذیرش تحصیلی، تایید کپی‌های ترجمه مدارک تحصیلی کفایت خواهد کرد.

تایید کپی مدارک در سفارت آلمان به منظور “برابر با اصل کردن کپی‌های ترجمه مدارک” و ارسال آنها به دانشگاه‌های آلمان برای دریافت پذیرش صورت می‌گیرد.

مدارکی که جهت اخذ پذیرش به کالج‌ها و دانشگاه‌های آلمان ارسال می‌شود باید توسط مرجع یا سازمان معتبر برای این دانشگاه‌ها بررسی شوند و اصالت آنها تایید گردد. این امر در ایران توسط سفارت آلمان در تهران صورت می‌گیرد.

تایید مدارک تحصیلی در سفارت آلمان

درواقع کپی ترجمه مدارک تحصیلی و شناسنامه افراد (و در صورت نیاز، مدارک دیگری از جمله گواهی عدم سوءپیشینه، سند ملکی و …) به همراه ترجمه‌های رسمی و اصل این مدارک توسط سفارت بررسی می‌گردد و در صورت برابری، مهر تایید در پشت آخرین صفحه ترجمه ها توسط سفارت آلمان زده می‌شود.

برای تایید مدارک تحصیلی در سفارت آلمان، مدارک فارسی باید ترجمه رسمی شده و دارای مهر دادگستری و وزارت امور خارجه باشند. برای تایید مدارک انگلیسی در سفارت آلمان نیز، مدرک مورد نظر باید دارای مهر تایید سازمان مربوطه باشد.

تایید کپی مدارک تحصیلی برای درخواست پذیرش از دانشگا‌ه‌های آلمان

همانطور که در مطالب قبل توضیح دادیم، افرادی که قصد اپلای و گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های آلمان را دارند، می‌توانند کپی ترجمه مدارک خود را به تایید سفارت برسانند.

در صورتی که شما ثابت کنید که قصد گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های آلمان را دارید، می‌توانید در هر ترم تحصیلی 5 نسخه از کپی مدارک تحصیلی خود را بصورت رایگان تایید کنید. برای اثبات این موضوع، ارائه مکاتبات رسمی با دانشگاه‌های مورد نظر شما ضروری است.

همچنین در صورت داشتن بورسیه تحصیلی از DAAD می‌توانید دو نسخه اضافه‌تر از کپی مدارک خود را به صورت رایگان تایید نمایید.

معافیت از پرداخت هزینه تایید مدارک، شامل آن گروه از مدارکی می‌شود که مستقیماً به تحصیل در آلمان مربوط باشد و سایر مدارک همچون مدارک برای پیوستن به خانواده و یا گواهینامه رانندگی، شامل این شرایط نمی‌گردد.

جهت استفاده از خدمات رایگان برای تایید هر سری از کپی مدارک، شما باید یک گواهی جدید در خصوص درخواست پذیرش دانشگاهی (به عنوان مثال: مکاتبه جدید با دانشگاه، روادید دانشجویی) و یا پذیرش از یک دانشگاه آلمانی را همراه مدارک خود ارائه کنید.

از آنجایی که دانشگاه‌های مختلف، مدارک متفاوتی را برای ارائه پذیرش مد نظر دارند، لذا توصیه می‌شود که کلیه مدارک تحصیلی خود از دیپلم به بالا را ترجمه کرده و به همراه کپی پاسپورت خود جهت تایید به سفارت ارائه کنید. اما در کل، باید توجه کنید که دانشگاه مورد نظر در آلمان، چه مدارکی را از شما درخواست کرده است. بعنوان مثال، در اکثر موارد نیازی به تایید کپی پاسپورت نخواهد بود، مگر آنکه دانشگاه مورد نظر، مستقیماً از شما درخواست کرده باشد.

تایید مدارک تحصیلی برای روز مصاحبه سفارت

تایید مدارک تحصیلی برای ارائه به سفارت آلمان، از اصلی‌ترین دلایل برای انجام این کار می‌باشد. شما برای گرفتن ویزای تحصیلی کشور آلمان، نیاز دارید تا مدارک تایید شده خود را به سفارت آلمان ارائه دهید. از طریق لینک زیر می‌توانید مدارک مورد نیاز سفارت برای دریافت ویزای کشور آلمان را مشاهده کنید:
تنها مدارکی نیاز به تایید دارند که در توضیحات مربوط به آن در این لیست، به این موضوع اشاره شده باشد. در هنگام تکمیل مدارک خود برای ارائه به سفارت به این نکته توجه کنید که آیا اصل ترجمه نیاز به تایید دارد و یا تایید کپی ترجمه کافی خواهد بود.

تایید شناسنامه و مدارک شناسایی توسط سفارت آلمان

برای دریافت ویزای پیوست و برخی از ویزاهای بلندمدت آلمان نیاز است، مدارکی مانند شناسنامه، سند ازدواج، گواهی تجرد و … توسط سفارت آلمان در تهران تایید شود. همینطور اگر مقیم کشور آلمان هستید و درخواست گرفتن پاسپورت آلمان را داشته باشید، قطعا سازمان مربوطه در آلمان، ترجمه تایید شده از شناسنامه شما را درخواست خواهد کرد.

تایید شناسنامه و مدارک شناسایی توسط سفارت آلمان

به این منظور شما باید در ابتدا شناسنامه یا دیگر مدارک شناسایی لازم را توسط مترجمین مورد تایید دادگستری، به زبان آلمانی ترجمه نمایید، سپس به تایید وزارت دادگستری و پس از آن، به تایید وزارت امور خارجه در ایران برسانید.

در مرحله بعد می‌توانید اصل ترجمه و یا کپی ترجمه‌های رسمی را (با توجه به نیاز شما) توسط سفارت آلمان در تهران تایید نمایید.

تایید سند ازدواج در سفارت آلمان

وقت تایید مدارک سفارت آلمان

وقت تایید مدارک سفارت آلمان برای افرادی که قصد گرفتن ویزای آلمان را دارند، موضوع مهمی محسوب می‌شود. شما برای انجام تایید مدارک در سفارت آلمان، باید از قبل وقت مصاحبه خود را از شرکت ویزامتریک رزرو کنید، وقت تایید مدارک شما در ویزامتریک، به‌صورت روز و ساعت مشخص به شما اعلام می‌شود که باید در همان زمان، در شرکت ویزامتریک حضور داشته باشید. زمان انتظار برای گرفتن وقت تایید مدارک، به تایم درخواست شما بستگی دارد. در برخی از زمان‌ها (از جمله تایم درخواست پذیرش برای دانشگاه‌های آلمان) ممکن است به دلیل تقاضای زیاد، زمان طولانی‌ای را منتظر گرفتن وقت تایید مدارک باشید. اما نگران نباشید، ظرفیت وقت تایید مدارک در سفارت آلمان، طی دو سال گذشته افزایش چشمگیری داشته و بعید است نتوانید وقت تایید مدارکی را برای خود دریافت کنید.

وقت تایید مدارک سفارت آلمان در تهران

درحال حاضر و با برون‌سپاری بسیاری از خدمات سفارت آلمان به شرکت ویزامتریک، وقت تایید مدارک نیز به این شرکت واگذار شده است. به این معنی که شما برای تایید مدارک خود در سفارت آلمان، باید به شرکت ویزامتریک مراجعه کنید.

بدیهی است که برای گرفتن وقت تایید مدارک از سفارت آلمان نیز، باید به سایت شرکت ویزامتریک مراجعه کنید.

وقت تایید مدارک سفارت آلمان برای مصاحبه دانشجویی

در گذشته، افرادی که وقت مصاحبه دانشجویی در سفارت آلمان داشتند، می‌توانستند دو روز در هفته به سفارت آلمان در تهران مراجعه کنند و با ارائه ایمیل وقت مصاحبه خود، بدون نوبت قبلی، مدارک خود را به تایید سفارت آلمان برسانند.

اما در حال حاضر همچین امکانی برای شما وجود ندارد، چرا که ظرفیت وقت‌های مصاحبه دانشجویی، به اندازه کافی زیاد هست که شما بتوانید بصورت سیستمی وقت تایید مدارک خود را دریافت کنید.

تایید مدا

وقت تایید مدارک در سفارت آلمان برای رفع نقصی مدارک

همانگونه که در پاراگراف قبل توضیح دادیم، در شرایط حاضر که مشکل جدی‌ای در تکمیل مدارک برای روز مصاحبه سفارت آلمان وجود ندارد، بهتر است مدارک خود را از قبل کامل کنید. چون این ریسک وجود دارد که در صورت نقصی در مدارک شما، کلا آفیسر مدارک شما را نپذیرد.

اما در صورتی که آفیسر سایر مدارک شما را کامل ببیند، ممکن است به شما فرصتی دهد تا در این مدت مدرکی که نیاز به تایید سفارت داشته را آماده کنید و به ویزامتریک (و یا مستقیماً خود سفارت آلمان) تحویل دهید.

در کل، همه اینها بستگی به نظر آفیسر و شرایط زمان مصاحبه شما دارد. بنابراین بهتر است ریسک نکرده و مدارک خود را پیش از زمان مصاحبه آماده و کامل کنید.

ویزامتریک چیست؟

«ویزامتریک مرکز درخواست ویزا می‌باشد که توسط هیئت‌های مربوطه دیپلماتیک تصویب شده است.» این پاسخی است که در سایت ویزامتریک منتشر شده است.

در واقع ویزامتریک یک شرکت واسطه بین متقاضیان دریافت ویزای آلمان و سفارت آلمان می‌باشد که وظیفه آماده سازی، دریافت مدارک، تشکیل پرونده و انجام مصاحبه (در صورت لزوم) با متقاضیان را بر عهده دارد.

خدمات ویزامتریک، خیلی از مراحل دریافت ویزا و نیز تایید مدارک توسط سفارت آلمان را برای متقاضیان تسهیل نموده است.

تایید مدارک در سفارت آلمان توسط ویزامتریک

تقریباً از ابتدای نوامبر سال 2020، به دلیل محدودیت‌های کرونایی و کاهش ظرفیت‌های سفارت آلمان، تایید مدارک توسط سفارت آلمان به تعلیق در آمد. حدود 1.5 سال پس از آن، تقریباً از آپریل سال 2021، مسئولیت خدمت تایید مدارک در سفارت آلمان، برون‌سپاری شد و به شرکت ویزامتریک سپرده شد.

شرکت ویزامتریک پیش از این، به عنوان شرکت واسطه، مسئولیت دریافت و بررسی اولیه مدارک ویزای توریستی را به عهده داشت.

شرح خدمات شرکت ویزامتریک در مورد تایید و تصدیق مدارک در سفارت آلمان در حال حاضر، دقیقاً مشابه ویزای توریستی است، این شرکت تنها وظیفه دریافت و بررسی مدارک شما را بر عهده دارد و همچنان تصدیق مدارک توسط خود سفارت آلمان صورت می‌گیرد.

ویزامتریک هزینه خدماتی که در این زمینه انجام می‌دهد، را به همراه هزینه تایید و تصدیق مدارک از شما دریافت می‌کند که در ادامه مطالب، به شرح دقیق این هزینه‌ها خواهیم پرداخت.

وقت تایید مدارک سفارت آلمان از ویزامتریک

در مطالب پیشین توضیح دادیم که شما برای انجام تایید مدارک در سفارت آلمان، می‌بایست وقت تایید مدارک از ویزامتریک دریافت کنید.

برای رزرو وقت تایید مدارک از ویزامتریک، شما باید از قبل، مبلغ 600.000 تومان به ازای هر متقاضی، به حساب شرکت ویزامتریک واریز کنید.

این مبلغ پس از 24 ساعت کاری در سیستم حسابداری شرکت ویزامتریک ثبت شده و پس از آن شما می‌توانید با توجه به ظرفیت خالی موجود در وقت‌های تایید مدارک، اقدام به رزرو وقت کنید.

همچنین شما می‌توانید تا 72 ساعت قبل از وقت مصاحبه تایید مدارک خود در ویزامتریک، زمان وقت رزرو شده را یک مرتبه جابجا کرده و یا وقت خود را کنسل کنید.

هزینه تایید مدارک سفارت آلمان

هزینه تایید مدارک در سفارت آلمان، در حال حاضر به 2 بخش تقسیم می‌شود.

 1. هزینه‌ای که سفارت آلمان، بابت تایید و تصدیق مدارک، از شما دریافت می‌کند.
 2. هزینه‌ای که شرکت ویزامتریک بابت ارائه این خدمات از شما دریافت می‌کند.
در ادامه به شرح دقیق این هزینه‌ها خواهیم پرداخت:

هزینه تایید مدارک در سفارت آلمان

منظور هزینه‌ای است که سفارت آلمان بابت هر پَک مدرک، از شما دریافت می‌کند. این هزینه در زمان تحویل مدارک به ویزامتریک محاسبه و از شما دریافت می‌شود. این هزینه می بایست به‌صورت یورویی پرداخت شود، بنابراین باید قبل از زمان رزرو شده برای تایید مدارک خود، به مقدار لازم یورو تهیه کرده باشید.

شرح هزینه انجام تایید مدارک سفارت آلمان، به صورت زیر است:

هزینه تصدیق مدارک (برای کلیه مدارک)
30 یورو
هزینه تایید کپی‌ها (برای کلیه مدارک)
25 یورو
در این زمینه موارد خاصی هم وجود دارد، بعنوان مثال:
 • تایید گواهی فوت برای کسانی که قبل از فوت توسط یک نهاد آلمانی بازنشسته شده بودند، رایگان است.
 • هزینه تصدیق مدارک و تایید کپی‌ها برای متقاضیان یا دانشجویان در آلمان در صورت ارائه ایمیل و مکاتبات رسمی با دانشگاه‌ها ، کالج‌ها یا سایر نهاد‌های مرتبط تا سقف 5 سری رایگان خواهد بود. در صورتی که سه مکاتبه ارائه شود فقط سه مورد رایگان انجام می‌پذیرد .
 • در صورت ارائه پذیرش از دانشگاه‌ها یا موسسات معتبر عالی آلمان تنها یک مورد تصدیق مدارک و دو سری تایید کپی‌ها به صورت رایگان انجام خواهد پذیرفت.
 • برای دارندگان بورس DAAD تا دو سری اضافه‌تر کپی رایگان محاسبه می‌گردد.
 • هزینه تایید کپی برای بازنشستگانی که قصد انجام امور بازنشستگی در آلمان را دارند رایگان می‌باشد.
نکته: در صورتی که به هر دلیلی، مدرک شما توسط سفارت آلمان تایید نشود، هزینه مربوط به آن به شما عودت داده می‌شود.

هزینه تایید مدارک در سفارت آلمان توسط ویزامتریک

هزینه خدمات ویزامتریک برای تایید مدارک در سفارت آلمان، نیز همانند هزینه تایید توسط سفارت آلمان، برای هر پَک مدرک محاسبه خواهد شد.

این هزینه نیز با توجه به تعداد مدارکی که شما برای تایید سفارت آلمان، به ویزامتریک تحویل می‌دهید، در زمان تحویل مدارک از شما دریافت خواهد شد. با این تفاوت که این هزینه را می‌توانید بصورت ریالی و یا یورویی به ویزامتریک پرداخت کنید.

شرح هزینه خدمات تایید مدارک توسط ویزامتریک، به صورت زیر است:

هزینه خدمات ویزامتریک برای تایید کپی ها (Beglaubigung)
11 یورو
هزینه خدمات ویزامتریک برای تصدیق ترجمه ها (Legalisation)
8 یورو

نکته: هزینه خدمات ویزامتریک برای تایید مدارک در سفارت آلمان، فارغ از نتیجه انجام، قابل استرداد نمی‌باشد.

همچنین برای تایید کپی مدارک، تهیه کپی از آنها به عهده ویزامتریک می‌باشد (در صورتی که از قبل، کپی مدارک را خودتان تهیه کرده باشید، از شما نمی‌پذیرند) و هزینه هر برگه کپی و یا پرینت نیز، مبلغ 30 سنت می‌باشد که در پایان و هنگام تسویه حساب از شما دریافت خواهد شد.

نحوه گرفتن وقت تایید مدارک سفارت آلمان

برای گرفت وقت تایید مدارک سفارت آلمان، کافیست به سایت ویزامتریک مراجعه کرده و از طریق ویزامتریک، اقدام به گرفتن وقت وقت تایید مدارک نمایید.

سپس در تاریخ رزرو شده، به شرکت ویزامتریک مراجعه نمایید و مدارک خود را جهت انجام تاییدات، به کارمندان این شرکت تحویل دهید. بطور معمول، 3 تا 5 روز کاری بعد، مدارک شما آماده خواهد شد و برای تحویل آنها باید با رسید صندوق ویزامتریک، به این شرکت مراجعه کنید.

در ادامه به نحوه گرفتن وقت تایید مدارک از ویزامتریک خواهیم پرداخت:

نحوه گرفتن وقت تایید مدارک از ویزامتریک

برای گرفتن وقت تایید مدارک از ویزامتریک، در ابتدا باید مبلغ 600.000 هزار تومان به حساب این شرکت واریز کنید. اطلاعات حساب به صورت زیر است:

 • نام شرکت : رهیاب گذرآرتا
 • نام بانک : سامان
 • شماره حساب : 80981027883031
 • شماره کارت : 6219867000010435

از آنجایی که ممکن است این مبلغ از جانب ویزامتریک تغییر کند، حتما پیش از واریز (با مراجعه به وبسایت ویزامتریک) از مبلغ دقیق واریز مطمئن شوید.

پس از 24 ساعت کاری، این مبلغ توسط حسابداری ویزامتریک ثبت شده و پس از آن شما می‌توانید اقدام به گرفتن وقت مصاحبه نمایید.

در مرحله اولیه رزرو وقت، متوجه خواهید شد که آیا ظرفیت خالی برای گرفتن وقت تایید مدارک وجود دارد یا خیر.

در مرحله بعد، پس از وارد نمودن اطلاعات پرداختی  600.000 تومان ، وارد صفحه‌ای به صورت زیر خواهید شد:

نحوه گرفتن وقت تایید مدارک سفارت آلمان

پس از تکمیل این فرم و تایید آن، وقت‌های آزاد برای رزرو وقت تایید مدارک برای شما نمایش داده خواهد شد که با انتخاب روز و ساعت دقیق، می‌توانید وقت مورد نظر خود را رزرو کنید.

پس از پایان فرآیند ثبت فرم، ایمیلی برای شما ارسال خواهد شد که در زمان مصاحبه برای تایید مدارک، باید آن را پرینت گرفته و به همراه سایر مدارک، به این شرکت ارائه کنید.

ترتیب و نحوه چینش مدارک برای تایید در سفارت آلمان

نگران ترتیب مدارک برای تایید سفارت آلمان نباشید، چرا که کارمند ویزامتریک در این مورد به شما کمک خواهد کرد و مدارک مورد نیاز را با توجه به درخواست شما، مورد به مورد، از شما تحویل خواهد گرفت.

در گذشته که تایید و تصدیق مدارک توسط سفارت آلمان انجام می‌گرفت، نحوه چینش مدارک برای تایید سفارت از اهمیت بالایی برخوردار بود. چرا که آفیسر سفارت آلمان، ممکن بود فرصت مرتب کردن مدارک را در روز مصاحبه به شما ندهد.

اما با واگذاری این خدمت به ویزامتریک، استرس برای نحوه چینش مدارک برای تایید سفارت بسیار کم شده است. چرا که کارمند ویزامتریک در این زمینه، با خونسردی و حوصله بسیار، شما را همراهی خواهد کرد و مدارک شما را، یکی یکی از شما دریافت کرده و به شیوه درست می‌چیند و به سفارت آلمان تحویل می‌دهد.

ویزامتریک پیگیری درخواست

بعد از آن‌که مدارک خود را به ویزامتریک تحویل دادید، پس از تسویه هزینه‌های مربوطه، صندوق به شما رسیدی می‌دهد که حاوی شماره پیگیری می‌باشد.

با ثبت این شماره پیگیری 8 رقمی و نیز تاریخ تولد، در آدرس زیر می‌توانید پیگیری درخواست خود را در سایت ویزامتریک انجام دهید و از وضعیت اخیر مدارک خود مطلع شوید.

البته لازم به ذکر است که اطلاع رسانی درباره آماده شدن مدارک از سوی ویزامتریک به سه صورت زیر صورت می‌گیرد:

 1. ارسال ایمیل: رایگان
 2. ارسال پیامک: 1 یورو
 3. اطلاع رسانی از طریق تماس: 3 یورو

ارتباط با ویزامتریک

در ادامه می‌توانید با راه‌های ارتباطی با شرکت ویزامتریک آشنا شوید:

آدرس ویزامتریک آلمان

در حال حاضر، تنها دفتر تهران شرکت ویزامتریک دایر است که آدرس آن به صورت زیر است:

تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان خالد اسلامبولی (خیابان وزرا )، نبش خیابان بیست و یکم ، ساختمان شیراز، شماره ۱۳۷ ، طبقه ۱

کدپستی: 1513933134

آدرس، تلفن و مسیرهای تماس با ویزامتریک

شماره تلفن ویزامتریک آلمان

شماره مرکز تماس ویزامتریک به صورت زیر است:

88700343 – 21 – 98 +

در بعضی از زمان‌ها ممکن است به دلیل شلوغی و حجم بالای تماس‌ها، ناچار باشید مدت‌ها پشت خط منتظر باشید. اما ناامید نشوید و حتی الامکان تماس خود را به زمان خلوت‌تری موکول کنید.

ساعت کار باجه‌ها برای تایید مدارک در سفارت آلمان

ساعت کار باجه‌های ویزامتریک برای انجام تایید مدارک سفارت آلمان، بین ساعت 8:30 تا 16:30 و در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه می‌باشد.

تعطیلات شرکت ویزامتریک ممکن است با تعطیلات رسمی ایران و نیز تعطیلات سفارت آلمان متفاوت باشد. بنابراین برای اطلاع دقیق از روزهای تعطیل شرکت ویزامتریک بهتر است به وبسایت این شرکت مراجعه کنید.

درخواست وقت مصاحبه سفارت آلمان

در نهایت لازم است بدانید که در حال حاضر، علاوه بر انجام تایید و تصدیق مدارک، انجام مصاحبه‌های دانشجویی و نیز مصاحبه ویزای توریستی آلمان نیز از طریق شرکت ویزامتریک انجام می‌شود. بنابراین برای گرفتن وقت مصاحبه لازم است به وبسایت این شرکت مراجعه کنید.

وقت سفارت آلمان از طریق ویزامتریک

روند گرفتن وقت سفارت آلمان برای مصاحبه ویزای ملی و شینگن، دقیقا مشابه روند گرفتن وقت تایید مدارک از این شرکت است. با این تفاوت که برای رزرو وقت مصاحبه ویزای ملی و شینگن، بجای 600.000 تومان، باید مبلغ 900.000 تومان به حساب شرکت ویزامتریک واریز کنید.

خرید وقت تایید مدارک سفارت آلمان

در حال حاضر اصلا نیازی نیست که برای خرید وقت تایید مدارک سفارت آلمان، به کسی پولی پرداخت کنید. چرا که خودتان به سادگی می‌توانید این کار را در سایت ویزامتریک انجام دهید. فقط ممکن است در بعضی از تایم‌های شلوع مجبور باشید دائما سایت ویزامتریک را چک کنید. چرا که هرچند ظرفیت انجام تایید مدارک در ویزامتریک بیشتر شده است، اما همچنان تقاضا برای این امر بیشتر از میزان وقت‌های ارائه شده است.

وقت رایگان تایید مدارک سفارت آلمان

با توضیحاتی که ارائه کردیم متوجه شدید که وقت تایید مدارک در سفارت آلمان بصورت کاملا رایگان ارائه می‌شود، تنها هزینه پرداختی شما، هزینه‌های مربوط به تایید و تصدیق مدارک به سفارت آلمان و نیز هزینه ارائه این خدمات توسط ویزامتریک می‌باشد.

خدمات ویزایار

سعی کردیم در این مطلب، معرفی کامل و مفصلی درباره وقت تایید مدارک سفارت آلمان و نحوه انجام آن داشته باشیم. برای گرفتن وقت تایید مدارک هم، نیازی نیست این کار را به کسی واگذار کنید و خودتان می‌توانید از عهده انجام آن برآیید.

و اما خدمات ما برای چه کسانی مناسب است؟

برای افرادی که ساکن تهران (و یا ایران) نیستند، هزینه‌های رفت و آمد و اسکان در طول مدت آماده شدن مدارک در تهران، بسیار بالا خواهد بود. علی‌الخصوص طی دو سال اخیر که هزینه رفت و آمد بسیار افزایش داشته است. بنابراین در صورتی که ساکن تهران نیستید و رفت و آمد به تهران برای شما هزینه‌بر و زمان‌بر است، می‌توانید انجام این کار را به شرکت ویزایار بسپارید.
خدمات ویزایار برای تایید مدارک سفارت آلمان

وقت تضمینی تایید مدارک سفارت آلمان

خدمات گرفتن وقت تایید مدارک سفارت آلمان توسط ویزایار به صورت کاملا تضمینی می‌باشد و در صورت عدم انجام آن، کلیه هزینه پرداختی شما، به شما عودت داده خواهد شد. در این حالت می‌توانید فرم زیر را کامل کنید تا طی 24 ساعت کاری، همکاران ما جهت هماهنگی با شما تماس بگیرند.

وقت فوری تایید مدارک سفارت آلمان

خیلی از مواقع ممکن است شما زمان کافی برای انجام تایید مدارک به صورت روتین را نداشته باشید، در این حالت می‌توانیم برای شما وقت فوری تایید مدارک دریافت کنیم و این امر توسط افرادی انجام می‌شود که به صورت دائمی در حال بررسی سایت ویزامتریک هستند و در این حالت، می‌توانند وقت‌های کنسل شده را برای شما رزرو کنند.

برای گرفتن وقت فوری تایید مدارک سفارت آلمان، نیاز به هماهنگی قبلی می‌باشد، به همین منظور، حتما قبل از پرداخت هر گونه وجهی، با همکاران ما هماهنگی لازم را انجام دهید.

تایید رایگان مدارک در سفارت آلمان

اگر تصمیم ندارید برای تایید مدارک تحصیلی خود توسط سفارت آلمان هزینه زیادی پرداخت کنید، ما می‌توانیم برای شما مکاتباتی را تهیه کنیم که با ارائه آنها به سفارت آلمان، دیگر نیازی به پرداخت هزینه برای تایید مدارک تحصیلی نخواهید داشت.

این مکاتبات با اسم خود شما دریافت می‌شود و با ارائه آنها به همراه دیگر مدارک، هزینه دریافتی توسط سفارت آلمان، برای شما رایگان خواهد بود.

سوالات متداول شما درباره وقت تایید مدارک سفارت آلمان:

مدارک شما برای تایید توسط سفارت آلمان باید به آلمانی ترجمه شده باشند. 

ویزامتریک بعنوان یک شرکت واسطه بین شما و سفارت آلمان عمل می‌کند و وظیفه بررسی اولیه مدارک و تشکیل پرونده در سفارت آلمان را به عهده دارد.

هزینه تایید مدارک در سفارت آلمان، با توجه به تعداد هر پَک ترجمه مشخص می شود و مبلغ آن به ازای هر پَک، 30 یورو می باشد.

هزینه خدمات ویزامتریک به ازای هر پک ترجمه و برای هر یک از خدمات، مبلغ 8 یورو می باشد.

مدت زمان گرفتن وقت تایید مدارک، متغیر بوده و معمولا بین 7 تا 30 روز می باشد. مدت زمان انجام تاییدات تمدارک در سفارت آلمان، معمولا بین 3 تا 7 روز کاری زمان می برد.

درخواست گرفتن وقت تایید مدارک 

4.7/5 - (33 امتیاز)
اطلاع رسانی
اطلاع رسانی هنگام
guest
72 پرسش و پاسخ
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات
چنور شریعتی

سلام من می خوام درخواست انجام صرفاً تایید و تصدیق سند ازدواج در سایت شما ثبت بکنم؛ هزینه و مدت زمان لازم جهت انجام تصدیق رو می خواستم؟ آیا برای فقط تصدیق هم هزینه ۱۵۰۰ هست؟ و وقتِ از قبل رزرو شده دارید که منِ متقاضي معطل باز شدن وقت در ویزامتریک نباشم؟

عظیمی

با سلام
لطفا هزینه گرفتن وقت فوری و وقت عادی برای ویزامتریک جهت تایید و تصدیق مدارک (شناسنامه) را اعلام فرمایید.

و همین طور کل هزینه مربوط به تعیین وقت و تایید و تصدیق مدارک به صورت عادی و فوری توسط شرکت خودتان را نیز اعلام فرمایید. با تشکر

زارعی

سلام
من وقت تایید مدارک رو تونستم بگیرم اما وقت سفارت نه و نمیدونمم کی بتونم بگیرم چون فعلا همه وقت ها بسته است.
ممکنه راهنمایی بفرمایید

امینی

با سلام و خسته نباشید من ساکن المان هستم برای گرفتن پاسپورت آلمانی نیاز به احراز حویت شناسنامه یا کارت ملی را دارم ! اصل شناسنامه با کارت ملی پیش من هستن ایا برای تایید یا تصدیق نیاز به اصل شناسنامه است ؟ ایا برادرم در ایران می‌تواند پیگیر این کار باشد ؟؟ ممنون

حسین رضایی

سلام ، اگر کسی پیشنهاد کاری داشته باشد ، برای تایید مدارک در سفارت مهر ویزامتریک اجباری یا لازم است؟

سید سعید

سلام .ببخشید میخواستم بدونم میتونم مدارکم بدون مدرک زبان ببرم ویزامتریک برای تاییدیه؟ اخه شما نوشتین مدارک زبانم نیازه .الان 1 ماه دیگه مونده که 1 سال از مدرکم بگذره .آیا میتونم بدون مدرک زبان مدرک تحصیلی ببرم واسه تایید؟

سعید

سلام وقت بخیر ببخشید من الان میخام تو سایت ویزامتریک ثبت نام کنم برای تایید شناسنامه برادر خانومم که الان تو آلمان هست و پاسپورت آلمانی داره .برای وقت گرفتن باید اسم و فامیل و موبایل المانیش و ایمیل اونو بنویسم یا مشخصات خودم و فقط پاسپورت اونو بارگذاری کنم.؟

مهسا مربی

سلام میخواستم بدونم برای لگالایز سند ازدواج چه مدارکی باید به ویزامتریک تحویل بدیم

آرام

سلام من و همسرم ساکن آلمان هستیم وبه صورت وکالتی در ایران عقد کردیم و الان باید سند ازدواج را در سفارت آلمان ثبت کنیم چه مدارکی مورد نیاز است؟

دانیال شمس

من برای ویزای دانشجویی اقدام کرده ام و مدارکم را به تایید سفارت رسانده ام. من مجرد هستم.می خواستم بدانم لازم است ترجمه رسمی شناسنامه و کارت ملی خود را نیز به تایبد سفارت برسانم. سوال دوم اینکه من دانشجوی دانشگاه هستم و در گواهی که دانشگاه و وزارت علوم به دانشجویان می دهند قید شده که غیرقابل ترجمه و تایید دادگستری و وزارت امور خارجه است. در این باره چه باید کرد. آیا فارسی یا ترجمه بدون تایید آن پدیرفته می شود. من از دانشگاه در آلمان پدیرش دارم.

نسرین

سلام من ۲۵ آذر با وکالتنامه از همسرم در ایران ازدواج کردیم ،الان برای پیوست به همسر چه مدارکی اول باید تاییدیه بگیرم؟هنوز اقدام برای مصاحبه از سفارت المان نکردم قبل از اون می‌شود مدارک تایید کرد؟چه مراحلی باید انجام بدم

کارشناس ویزایار

سلام نسرین عزیز؛
برای درخواست ویزای پیوست شناسنامه دونفر و سند ازدواج می بایست توسط سفارت آلمان لگال شود.
موفق باشید

سامان

سلام وقت بخیر
میخاستم بدونم من برای تصدیق مدارکم شامل عقد نامه و شناسنامه ها و مدارک تحصیلیم از دیپلم تا ارشد چه مقدار پول باید همراه داشته باشم؟
و اینکه یه سری کپی از این مدارک تصدیق شده برای سفارت کافیه یا نه؟

کارشناس ویزایار

سلام سامان عزیز؛
برای مشخص شدن مقدار هزینه مورد نیاز برای تایید مدارک در سفارت آلمان (ویزامتریک) می بایست مدارک شما بصورت جزئی بررسی شود. شما می توانید با اطلاعات موجود در سایت ویزامتریک و بررسی مدارک خود هزینه مورد نیاز را برآورد نمایید.
بستگی به پرونده شما و همسرتون داره که چه مدارکی و چند سری کپی تایید شده درسفارت نیاز هست.
موفق باشید

نعمت الله

سلام روز تان بخیر بنده به تاریخ 14.12.2021 همین یک ماه بعد وقت مصاحبه الحاق خانواده دارم
مدارک ها رو پیش از روز مصاحبه باید تأیید کنم یا همون روز تأیید ش می‌کنند؟؟
و وقت تأیید مدارک‌ رو در همون سایت وقت مصاحبه گرفته میشود است یا کدام سایت دیگر ؟؟؟؟
ممنون اگر لطف کنید جواب دهید.

کارشناس ویزایار

سلام دوست عزیز؛
مدارکتون رو قبل از مصاحبه تایید کنید و تایید مدارک سفارت آلمان توسط ویزامتریک انجام میشود.
موفق باشید

ساناز مجلل

سلام. وقتتون بخیر؛ مدارک ویزای پیوست به همسر حتما باید مورد تایید ویزامتریک قرار بگیره؟ یا اینکه زمانی که وقت سفارت اوکی شد همون موقع اونجا تاییدیه انجام میشه؟ حتمن الزام داره که تاییدیه توسط ویزامتریک انجام شه؟

مدیر سایت

سلام ساناز عزیز؛
سند ازدواج و شناسنامه حتما باید به تایید سفارت برسه. بهتره قبل از وقت سفارتتون این کار رو انجام بدید تا در روند کارتون تاخیر ایجاد نشود.

موفق باشید

فاطمه ترابیان

سلام وقت بخیر من مدارکم رو برای ازدواج در المان دادم ولی از من مدرکی خواستند که ثابت کنم در این مکانی که در حال حاضر ساکنم بیشتر از ۶ ماه است سکونت دارم میشه بفرمایید چه مدرکی براشون قابل قبوله

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر
موسسه ما فقط اقدامات مربوط به لگال و تایید مدارک رو انجام می دهد و در این ضمینه نمیتونیم کمکی بهتون داشته باشیم.
بهتر هست به خودشون ایمیل بزنید و بصورت دقیق ازشون سوال کنید.
موفق باشید.

سحرناز

سلام و روز بخیر. من از یه دانشگاه برای ارشد مجدد پذیرش گرفتم. الان تمام مدارک تحصیلی رو دادم برای ترجمه همرام با مهر دادگستری و امورخارجه. ایا ترجمه شناسنامه و گذرنامه و کارت ملی هم لازمه؟ (مجرد هستم بدون توضیحات در شناسنامه.) و اینکه گرفتن وقت تایید مدارک الزامی هست برای تمام افراد یا مستقیم وقت مصاحبه سفارت رو بگیرم و 600 واریز کنم برای ویزامتریک؟ ممنون

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر
درحال حاضر برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان، نیازی به ترجمه و تایید کارت ملی و پاسپورت نمی باشد. ترجمه و لگال شناسنامه هم تنها برای افرادی ضروری است که شناسنامه آنها دارای توضیحات باشد.
برای اطمینان از کامل بودن مدارک برای ارائه به سفارت آلمان، بهتر است مدارک خود را با چک لیست مدارک موجود در وبسایت خود سفارت آلمان، تطابق و آماده نمایید.
برای تایید مدارک، نیاز به دریافت وقت جداگانه می باشد.
موفق باشید

ملیحه

با سلام..برای تایید ترجمه های مدارکم (پیوست به همسر) در ویزامتریک باید یک سری داده شود یا دو سری ترجمه؟ممنونم

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر
طبق آخرین آبدیت سفارت آلمان برای مدارک پیوست به همسر، شما باید اصل ترجمه آلمانی شناسنامه های دو نفر، به همراه اصل ترجمه آلمانی سند ازدواج را توسط سفارت تصدیق کنید. برای این کار، یک سری ترجمه مدارک کافی می باشد.
موفق باشید.

پریسا

با سلام
همسر در من در مصاحبه برای پیوست به خانواده ترجمه مدارک با تایید مدارک را به سفارت تحویل داده ولی متاسفانه قدیمی بودند و احتیاج به ترجمه جدید داشته الان مدارک ترجمه شدند و احتیاج به وقت فوری برای تایید مدارک داریم . لطف کنید راهنمایی کنید چطور امکان پذیر هست
متشکرم

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر
امکان دریافت وقت فوری برای انجام تایید مدارک توسط سفارت آلمان در تهران، توسط موسسه ویزایار وجود خواهد داشت.
شما می توانید از طریق شماره های تماس موسسه، از کارشناسان ویزایار اطلاعات لازم را کسب کنید.
موفق باشید.

ملیحه

با سلام..من در تاریخ سوم آبان وقت سفارت دارم میخوستم بدونم چه زمانی وقت ویرامتریک بگیرم برای اینکه مدارکم مهر سفارت بخوره؟و آیا باید فرم برا ویزامتریک بگیرم؟ممنونم

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر
همه مدارک شما که الان تایید سفارت بشه، تا 3 آبان که وقت سفارتتون هستش اعتبار داره.
بهتر هستش در اسرع وقت ، وقت تایید مدارک رو بگیرین تا برای روز مصاحبه همه مدارکتون آماده باشه.
موفق باشید

ملیحه

با سلام.من در تاریخ ۳ آبان وقت سفارت دارم میخوام بدونم چه تاریخی ویزامتریک وقت بگیرم برای اینکه مدارکم مهرسفارت بخوره؟آیا باید برا ویزامتریک فرم پر کنم؟

مجیدقدسی

ویزای کارازاداره کارالمان (Arbeitsagentur)دارم پزشک هستم

محسنی

من شهریور ماه پارسال مدارک خودم را ترجمه کردم ولی تایید نکردم سوالم اینه که همون ترجمه ها قابل تایید هستند یا باید دوباره ترجمه شوند

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر
مدارک تحصیلی شما تا زمانی که مهر وزارت خارجه ایران تغییر نکرده باشد قابل تایید توسط سفارت آلمان خواهد بود (بین یک تا دو سال عموماً)
مدارک شناسایی همچون شناسنامه و سند ازدواج، به دلیل اینکه امکان تغییر اطلاعات وجود دارد، معمولا 6 ماه فرصت برای تایید توسط سفارت آلمان را خواهد داشت.
موفق باشید.

مهسا رودباری

سلام وقتتون بخیر
ببخشید من میخواستم بدونم برای تایید مدارک من میتونم تمام مدارکم به جز تایید سفارت رو کرمان انجام بدم و تهران نیام؟
به جز سفارن تایید چیز دیگه ای هم هست که فقط تهران میتونم تاییدش کنم؟

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر
بله امور مربوط به ترجمه و تاییدات وزارت خارجه و دادگستری را می توانید از طریق دارالترجمه رسمی در تهران انجام دهید.
موفق باشید.

لیلا

با سلام
من ساکن ترکیه هستم،همسرم ساکن آلمان،برای ویزای پیوست به همسر نیاز به تایید مدارک ازدواج و همین طور شناسنامه ها هستم امامن و همسرم نمیتوانیم به ایران بیایم،چطور میتوانم تاییدیه مدارک را از سفارت المان بگیرم؟

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر
شما می توانید از طریق فرم درخواست انتهای همین صفحه، درخواست خودتون رو ثبت کنید و این کار از طریق موسسه ویزایار انجام پذیر خواهد بود.
موفق باشید.

آشوری

سلام من میخواستم بپرسم که من الان در موسسه گوته در ترم b1.3 زبان میخونم و میخواهم برای تحصیل به المان بروم و تمام مدارکم را ترجمه کردم و در آلمان آشنا دارم که میخواهد کارهای من رو انجام دهد.ایا من باید به سفارت بروم برای تاییدیه یا خیر همینجوری مدارک رو بفرستم براشون؟

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر
شما می بایست بر اساس پیش نیاز های اقدام خود، مدارک مورد نیاز را تکمیل نمایید و این موضوع برای عموم یکسان نخواهد بود.
موفق باشید.

Hamed Niknia

با عرض سلام ‌خسته نباشید من میخواستم بدونم برای تایید مدارک ازدواج به چه مدارکه دیگری احتیاج دارد و من با خانومم در المان زندگی میگم و از طریق وکالت نامه ازدواج کردیم ممنون میشم که جواب بدین

کارشناس ویزایار

سلام حامد نیک نیا عزیز؛
برای تایید سند ازدواج در سفارت آلمان در تهران ارائه شناسنامه ها نیز لازم است.
موفق باشید

باران

با سلام و تشکر از سایت خوبتون، من هفته دیگه سه شنبه به آلمان پرواز دارم و باید مدارکم رو تایید شده باخودم ببرم، شما میتونید برام وقت فوری بگیرین؟

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر
اگر امروز تا قبل از ساعت 11 درخواستتون رو ثبت کنید، میتونیم همین امروز مدارکتون رو به تایید سفارت آلمان برسونیم، اما اینکه تا چه روزی مدارک از جانب سفارت آماده بشه، بستگی به سفارت آلمان داره و طبق تجربه موسسه ما، تا یکشنبه و دوشنبه هفته آینده آماده خواهد شد، ولی قطعی نخواهد بود.
موفق باشید؛

محمد رضا

سلام
نیاز به تایید وکالتنامه ب ای المان دارم لطفا بفرمائید چطورنوبت بگیرم
تشکر
فروزنده

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر
تمامی مدارکی که توسط دارالترجمه های رسمی ترجمه شده باشند و توسط خود دادگستری و وزارت امور خارجه تایید شده باشند، توسط سفارت قابل تایید هستند و پروسه انجام تاییدات توسط سفارت آلمان در تهران، در حال حاضر بین 7 تا 10 روز کاری زمان خواهد برد.
موفق باشید؛

حسین

سلام
پسرم در آلمان هست و نیاز به تائید شناسنامه داره، امروز میبرم برای ترجمه، یک هفته حاضر میشه. زحمت میکشید برام ۱۶ آوریل وقت بگیرید؟

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر
با توجه به اینکه روز 16 آپریل، جمعه می باشد، وقت تایید مدارک، برای روز پنجشنبه 15 آپریل و یا برای یکشنبه 18 آپریل قابل دریافت می باشد. در صورت تمایل می توانید با بخش پشنیبانی تماس بگیرید.
موفق باشید.

سارا دولتخواه

با سلام و احترام
برای تصدیق مدارک شناسنامه زوج و زوجه و سند ازدواج توسط سفارت آلمان در کل چقدر باید هزینه پرداخت بشه؟
مدارک رو چطور باید به دست شما رسوند؟
آیا میشه زود تر از دو هفته تصدیق مدارک انجام بشه؟
ممنون میشم جواب منو بدید
با سپاس

مدیر سایت

با سلام و تشکر از شما
برای هر مدرک شناسنامهه و سند ازدواج، مبلغ 33 یورو هزینه توسط سفارت و ویزامتریک دریافت خواهد شد. بعنوان مثال برای شناسنامه خانم + شناسنامه آقا + سند ازدواج، مجموعا مبلغ 99 یورو دریافت خواهد شد.
برای اطلاع از نحوه پیکاپ و همینطور اولین زمان دریافتی، با بخش پشتیبانی در ارتباط باشید.

سعید احمدیان

با سلام و احترام
بر اساس مطالب نوشته شده در سایت چطوری میشه درخواست تایید مدارک برای پذیرش دانشگاه داد با هزینه کمتری.آیا این امکان هنوز وجود دارد.آیا می توانید در این زمینه کمک کنید؟
با تجدید احترام

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر در حال حاضر، با گرفتن مکاتبات، شما می توانید بصورت رایگان مدارکتون رو توسط سفارت تایید کنید، تنها هزینه 8 یورو خدمات ویزا متریک را برای تایید هر پک تایید شده، پرداخت خواهید کرد. البته طبق تجربه موسسه ویزایار، ممکن است سفارت از شما کپی ترجمه ها را قبول نکند و بابت هر برگ ترجمه، ازشما مبلغ 30 سنت دریافت کند. متاسفانه در شرایط حاضر، تنها گزینه همین خواهد بود. البته درحال حاضر اقدام از طریق کشور ثالث، گزینه مناسب تری برای متقاضیان خواهد بود و پیشنهاد میکنم صفحه مهاجرت به آلمان از طریق کشور… بیشتر

سعید احمدیان

با سلام و احترام
هفته گذشته با دو شماره تلفن در پایین صفحه تماس گرفتم کسی پاسخگو نبود لطف می کنید ساعت کاری و تلفن جهت مشاوره را بفرمایید

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر
احتمالا اختلال از جانب خط شما و یا از طرف مخابرات بوده است. ساعت کاری موسسه ویزایار بین ساعت 9:30 الی 17:30 و روزهای پنجشنبه بین ساعت 9:30 الی 13:30 هستش. از طریق واتس اپ به شماره 09107342982 نیز می توانید با همکاران بخش پشتیبانی ارتباط بگیرید.
موفق باشید؛

Hasina Mortazaei

سلام وقت بخیر من سال گذشته رفتم سفارت اما نقصی مدارک داشتم الان مدارکام کامل شدن باید وقت بگیرم و یا اینکه بدون وقت گرفتن سفارت بروم حضوری تحویل مگیرند مدارکامو با تشکر

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر
مدارک مورد نیاز سفارت آلمان که در زمان مصاحبه، به عنوان نقصی مدارک بهتون اعلام شده، را به آدرس پستی سفارت بفرستید و اسکن همین مدارک را به آدرس ایمیل سفارت ارسال کنید و بعد از اون با سفارت، برای دریافت ویزا پیگیری کنید.
موفق باشید

Karin Mueller wahn

من یک خانم المانی هستم که درایران زندگی میکنم . برای تایید سالیانه مدارک بازنشستگی توسط کنسولات نیاز به وقت دارم که به سفارت جهت تایید مراجعه کنم

مدیر سایت

با سلام،
شما در ابتدا می بایست فرم پایین همین صفحه را تکمیل و پرداخت کنید، به فاصله 7 تا 10 روز بعد، برای شما وقت تصدیق مدارک دریافت خواهد شد.
موفق باشید؛

Karin Mueller wahn

Ich bin ein deustche lebe mit mein man in Teheran .ich brauche eine Termin fuer beschtaetigung meine Rente unterlagen fuer Deutschland

مدیر سایت

با سلام،
شما در ابتدا می بایست فرم پایین همین صفحه را تکمیل و پرداخت کنید، به فاصله 7 تا 10 روز بعد، برای شما وقت تصدیق مدارک دریافت خواهد شد.
موفق باشید؛

Iman

سلام و تشکر از سایت خیلی خوبتون
دارالترجمه دو هفته دیگه مدارک منو آماده میکنه، شما اولین وقتی که میتونید بگیرید کیه؟

مدیر سایت

با سلام و تشکر از شما

بله امکانش هست.
از طریق درگاه، پرداختتون رو انجام بدین و بعد از اون، با همکاران برای هماهنگی تایم درخواستی، هماهنگ کنید

موفق باشید

Mahya Mohammadi

سلام
میخواستم ببینم الان که سفارت باز شده شما میتونید وقت فوری بگیرین؟

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر
متاسفانه سفارت آلمان دائما باز میشه و مجدداً تعطیل میشه، همونطوری که طبق اطلاعیه جدید سفارت دوباره از امروز ۸ مرداد سفارت تعطیل شده است.
بعد از تعطیلی سفارت بخاطر کرونا، سیستم وقت دهی تایید مدارک به هیچ عنوان طبق شرایط قبل باز نشد و حتی روزهایی که سفارت باز بود، فقط به کسانی وقت تایید مدارک دادند که شرایط خاص داشتند و نیاز به تایید مدارک خود به صورت فوری داشتند. اگر فکر میکنید شامل شرایط خاص می شوید با ما در ارتباط باشید.
موفق و پیروز باشید

فرناز

سلام روزبخیر
من برای مستر مجدد پذیرش گرفتم آیا لازم هست مدرک دیپلم و پیش دانشگاهیم را هم ترجمه کنم؟و یک سوال دیگه ممکن است لیست دارالترجمه های مورد تایید سفارت را بگید

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر
شما می بایست مدارک مورد نیاز برای پذیرش و ویزا را مطابق با لیست سفارت آلمان و دانشگاه مورد نظر تکمیل نمایید.
تمامی دارالترجمه های زیرنظر دادگستری، مورد تایید سفارت آلمان هستند و درصورتی که دارالترجمه ای مورد تایید سفارت نباشد، در سایت سفارت آلمان اطلاع رسانی خواهد شد.
موفق باشید.