کالج و کورس (W-Kurs) آلمان

کالج و کورس (W-Kurs) آلمان

کالج W-Kurs آلمان (وِ کورس) یکی از کالج‌های این کشور است که همواره متقاضیان تحصیل رشته‌های علوم اقتصادی و اجتماعی، برای تحصیل در آن اقدام می‌کنند. دوره کالج W-Kurs (وِ کورس) در دانشگاه‌های بسیاری ارائه می شود که از جمله این دانشگاه‌ها می‌توان به دانشگاه‌های هامبورگ، برلین و فرانکفورت اشاره کرد. شما با تحصیل در این کالج می‌توانید برای تحصیل انواع رشته‌های علوم انسانی در دانشگاه‌های آلمان اقدام کنید. اما شرایط تحصیل در این کالج به چه صورت است؟ آیا می‌توان به راحتی در این کالج قبول شد؟ آیا آزمون‌های ورودی برای پذیرش در کالج W-Kurs (وِ کورس) آلمان وجود دارند؟ در ادامه این مطلب از ویزایار قصد داریم تا به جوانب مختلف تحصیل در این کالج و پاسخ به سوالات بالا بپردازیم.

تحصیل در کالج W-Kurs (وِ کورس) آلمان

با StudienKolleg آشنا شوید!

در کشور آلمان کالج‌های دانشگاهی و غیر دانشگاهی بسیاری وجود دارد که StudienKolleg از جمله برترین کالج‌‍‌های دانشگاهی این کشور به شمار می‌رود. ورود به دانشگاه‌های کشور آلمان به دلیل شرایط پذیرش نسبتا سخت، کار چندان آسانی نیست و از این رو اگر قصد تحصیل دانشگاهی در آلمان را داشته باشید، سختی‌های بسیاری را باید تحمل کنید.

دانش‌آموزان آلمانی پس از دریافت مدرک دیپلم، باید مدرک دیگری به نام Abitur را دریافت کنند. این در حالی است که دانش‌آموزان و دانشجویان بین‌الملی از جمله ایرانیان دوران تحصیلی خود را در خارج از آلمان گذرانده‌اند و از این رو شرایط پذیرش آن‌ها کمی متفاوت است.

ایرانیان و دیگر دانشجویان بین‌المللی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های کشور آلمان را دارند، باید یک دوره یک ساله دوترمی را در یکی از کالج‌های کشور آلمان پشت سر بگذارند. این کالج‌ها معروف به StudienKolleg هستند و پس از پایان یک سال دوره تحصیلی، به دانشجویان مدرک Abitur را اعطا می‌کنند. این مدرک، کلید طلایی راهیابی شما به دانشگاه‌های کشور آلمان خواهد بود.

Studienkolleg - کالج های آلمان

همه متقاضیان تحصیلی، در یک کلاس قرار نمی‌گیرند. رشته‌های تحصیلی متنوع در کشور آلمان در کورس‌های مختلفی ارائه می‌شوند. سالانه حدود 3000 نفر از 40 کشور مختلف برای تحصیل در این کالج‌ها اقدام می‌کنند که در پایان مدت تحصیلی، می‌توانند با شرکت در آزمونی شبیه به کنکور، در دانشگاه‌های آلمان به تحصیل مشغول شوند.

انواع کالج های آلمان در یک نگاه

همانطور که گفته شد دوره‌های StudienKolleg متفاوت هستند دانشجویان رشته‌های مختلف، در کورس‌های متنوع شرکت می‌کنند. تمام این کالج ها در کشور آلمان دارای دوره تحصیلی یکسان و آزمون شبیه به هم هستند که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شویم:

 • دوره T-Kurs: دوره تی-کورس کشور آلمان یکی از دوره‌هایی است که برای رشته‌های نظری ریاضیات، فیزیک، شیمی و انفروماتیک مناسب است. این دوره شما را برای تحصیل در انواع رشته‌های مهندسی آماده خواهد کرد
 • دوره M-Kurs: دوره اِم کورس یکی از دوره‌های دیگر کالج StudienKolleg است که برای تحصیل در رشته‌های زیست شناسی و علوم پزشکی مناسب می‌باشد. در این دوره انواع دروس ریاضی، فیزیک، شیمی و زیست شناسی ارائه می‌شوند
 • دوره W-Kurs: دوره وِ_کورس کالج StudienKolleg مربوط به رشته‌های علوم انسانی و علوم اقتصادی است که در ادامه با آن آشنا می‌شویم. از جمله دروس این دوره هم می‌توان به آلمانی، ریاضیات، اقتصاد، تجارت و جامعه‌شناسی اشاره کرد
 • دوره G-Kurs: دوره جی-کورس یا گِ-کورس یکی دیگر از دوره‌های تحصیلی کالج StudienKolleg در کشور آلمان است که برای رشته‌های هنر و علوم انسانی می‌باشد. در این رشته انواع رشته‌های دورس آلمانی، تاریخ، ادبیات آلمانی، جامعه‌شناسی و آمار تدریس می‌شوند

آشنایی با کالج W-Kurs (وِ-کورس) آلمان

در کالج W Kurs آلمان، حرف W مخفف کلمه Wirtschaft به معنای اقتصاد یا تجارت در زبان آلمانی است. دوره‌های کالج وِ-کورس آلمان شما را برای آزمون ارزیابی آلمانی FSP یا Feststellungsprüfung آماده می‌کنند که بتوانید با کمک آن در دانشگاه‌های کشور آلمان پذیرفته شوید. افرادی که به دنبال تحصیل در زمینه مطالعات بازرگانی یا علوم اجتماعی و مدیریت هستند، تحصیل در دوره W-Kurs (وِ-کورس) را انتخاب می‌کنند. در زبان فارسی، این دوره‌ها به نام دوره‌های مقدماتی شناخته می‌شوند.

مزایای تحصیل در کالج W kurs در آلمان

با توجه به اینکه شرایط پذیرش در دانشگاه‌های کشور آلمان کمی متفاوت‌تر از کشورهای دیگر است و تنها افراد برتر در آن پذیرفته می‌شوند. از این رو شرکت در دوره‌های مقدماتی مانند و کورس می‌تواند امر اخذ ویزای تحصیلی کشور آلمان را برای شما بسیار آسان‌تر کند. اما چه دلایلی باعث می‌شوند که ما کشور آلمان را برای تحصیل انتخاب کنیم؟ در ادامه با مزایای تحصیل در کشور آلمان آشنا می‌شویم.

مزایای تحصیل در کالج W kurs در آلمان

تحصیل رایگان در آلمان

یکی از مزایای تحصیل در کشور آلمان این است که شما می‌توانید با هزینه ناچیز به تحصیل در دانشگاه‌های این کشور بپردازید. به طور کلی هزینه تحصیل در دانشگاه‌های کشور آلمان و اروپا رایگان است. البته دانشگاه‌ها، مدارس و کالج‌های بسیاری وجود دارند که به دلیل خصوصی بودن و ارائه امکانات بیشتر رفاهی و آموزشی از دانشجویان هزینه تحصیل دریافت می‌کنند. از جمله این امکانات می‌توان به سالن‌های ورزشی بیشتر، کلاس‌های هوشمند مجهزتر و تدریس به زبان انگلیسی اشاره کرد.

امکان دریافت بورسیه تحصیلی

در بسیاری از اوقات، دانشگاه‌های کشور آلمان یا بنیادها و موسسات مختلف، بورسیه‌های تحصیلی را ارائه می‌دهند. شرایط دریافت و میزان پوشش بورسیه، به ارائه‌دهنده آن بستگی دارد و از این رو باید به این مورد توجه داشته باشید.

بورسیه‌های تحصیلی می‌توانند موارد مختلفی را شامل شوند. برخی اوقات این بورسیه‌ها هزینه‌های تحصیلی شما را پوشش می‌دهند. برخی اوقات به صورت ماهیانه به شما مبلغی را پرداخت می‌کنند. برخی اوقات نیز در ازای پوشش تمام هزینه‌های تحصیلی و زندگی دانشجویی، شما تعهد می‌دهید که پس از پایان تحصیل، در شرکت یا بنیاد ارائه دهنده بورسیه مشغول به کار شوید.

تحصیل رایگان در دانشگاه های برتر آلمان

دریافت مدرک تحصیلی معتبر

مدارس و دانشگاه‌های کشور آلمان از جایگاه علمی بسیار بالایی برخوردار هستند. از این رو اگر بتوانید از طریق شرکت در دوره‌های کالج و کورس آلمان به دانشگاه‌های این کشور راه پیدا کنید، می‌توانید مدرک تحصیلی دریافت کنید که تقریبا در تمام کشورهای دنیا کاربرد دارد.

امکان تبدیل اقامت تحصیلی به انواع دیگر اقامت

یکی از مواردی که می‌تواند شما را به تحصیل در کشور آلمان ترغیب کند، امکان تبدیل ویزای تحصیلی این کشور به انواع دیگر ویزا است. از طریق ویزای تحصیلی کشور آلمان نمی‌توانید به اقامت دائم یا تابعیت این کشور دست پیدا کنید. اما اگر بتوانید ویزای تحصیلی خود را به انواع دیگر ویزا تبدیل کنید، امکان اخذ اقامت دائم آلمان برای شما فراهم می‌شود.

به عنوان مثال، شما می‌توانید با با اخذ ویزای کاری کشور آلمان، پس از چند سال اقامت موقت در این کشور، اقامت دائم آن را دریافت کنید. در شرایطی نیز این امکان برای شما فراهم خواهد شد که بتوانید تابعیت کشور آلمان را به‌دست بیاورید.

بازار کار مناسب در آلمان

یکی دیگر از مزایای تحصیل در کالج وِ-کورس آلمان و دانشگاه‌های این کشور، بازار کار مناسب برای کار کردن در حین و پس از تحصیل است. در دانشگاه‌ها و کالج‌های کشور آلمان این امکان به شما داده می‌شود تا در حین تحصیل به صورت محدود و نیمه وقت در این کشور کار کنید.

نرخ بیکاری در کشور آلمان تقریبا در پایین‌ترین حد ممکن قرار دارد. از این رو می‌توانید تنها با یک جست‌وجوی ساده، شغل مورد نظر خود را پیدا کنید. در نظر داشته باشید که در کشور آلمان پیدا کردن کار می‌تواند از طریق سایت‌های مختلف کاریابی انجام شود، یا اینکه می‌تواند از طریق دانشگاه یا کالج مورد نظر، به کار معرفی شوید.

اخذ ویزای همراه خانواده

شما می‌توانید با گذراندن دوره تحصیلی W-Kurs در آلمان و پذیرش در دانشگاه‌های آن، برای خانواده خود ویزای همراه  آلمان را دریافت کنید. ویزای همراهی خانواده یا ویزای پیوست کشور آلمان می‌تواند برای افراد متاهل و در حال تحصیل در این کشور بسیار کارآمد باشد. شما با برخورداری از این ویزا می‌توانید به راحتی خانواده اعم از همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را به کشور آلمان ببرید. برای این کار باید تمکن مالی خود را هم اثبات کنید.

مدت زمان ویزای همراه آلمان حدود 8 تا 12 هفته طول میکشد و خانواده می‌توانند در آلمان حضور پیدا کنند. خانواده درکشور آلمان از تمام امتیازات اقامت برخوردار می‌شوند و همسر هم این امکان را خواهد داشت که بتواند به‌صورت تمام وقت کار کند.

اخذ ویزای همراهی خانواده شرایطی دارد. از جمله این شرایط می‌توان به الزام اخذ بیمه درمانی همراه اشاره کرد. فردی که در آلمان زندگی می‌کند و خانواده او قصد دارند تا به این کشور بیایند، باید خانواده خود را بیمه درمانی کند. با اخذ بیمه درمانی، دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های درمانی زیاد ندارید و می‌توانید با خیالی آسوده در زمان نیاز به دکتر مراجعه کنید.

چه کسانی در دوره کالج W-Kurs آلمان شرکت می‌کنند؟

به طور کلی می‌توان گفت که در دوره‌های W-Kurs آلمان افرادی درخواست شرکت می‌دهند که قصد دارند در رشته‌های مدیریت بازرگانی یا علوم اجتماعی در یکی از دانشگاه‌های کشور آلمان تحصیل کنند. همچنین در این کالج، رشته‌های مربوط به مدیریت کسب و کار و همینطور زبان انگلیسی هم ارائه می‌شوند که دانشجویان متقاضی تحصیل در این رشته‌ها، می‌توانند رشته مورد نظر خود را برای تحصیل انتخاب کنند.

رشته‌هایی که با تحصیل در کالج W kurs (وِ-کورس) آلمان به آن‌ها دست پیدا می‌کنید

با تحصیل در کالج W Kurs (وِ-کورس) آلمان می‌توانید در رشته‌های تحصیلی مختلفی در این کشور به تحصیل بپردازید. از جمله رشته‌های متنوع پس از گذراندن کالج وِ-کورس می‌توان به اقتصاد، علوم اجتماعی، برنامه‌ریزی فضایی، انفورماتیک، جامعه‌شناسی، جغرافیا، مدیریت کسب و کار، آموزش اجتماعی و کار اجتماعی اشاره کرد.

البته رشته‌های تحصیلی که با انتخاب کالج W Kurs آلمان، برای شما وجود دارند، بسیار گسترده هستند و به موارد ذکر شده ختم نمی‌شوند. از جمله رشته‌های دیگر  در دانشگاه‌ها می‌توان به اقتصاد تخصصی، علوم سیاسی، جهانگردی، علوم خانواده، علوم حقوقی، بیمه، اقتصاد خانگی، مطالعات تجاری و انفورماتیک تجارت یا سیستم‌های اطلاعاتی اشاره کرد.

در نظر داشته باشید که هرکدام از رشته‌های ذکر شده برای تحصیل در دانشگاه‌های کشور آلمان شرایط خاص خود را دارند و شما برای پذیرش در دانشگاه‌های کشور آلمان حتما باید از این شرایط برخوردار باشید. در صورت بروز هرگونه شک و ابهامی درباره این رشته‌ها و دیگر مواردی درباره تحصیل در کشور آلمان، می‌توانید با کارشناسان ویزایار تماس برقرار کنید.

دروس کالج W-Kurs (وِ-کورس) آلمان

اگر به دنبال تحصیل در کشور آلمان و کالج W-kurs (وِ-کورس) هستید، بد نیست ابتدا کمی هم درباره دروس در دوره‌های این کالج بدانید. در ابتدا و در ترم اول برای شما بخش اول از دوس زبان آلمانی، ریاضیات، اقتصاد مردمی، اجتماعی، تاریخ، جغرافی، سیاست، زبان انگلیسی و علوم کامپیوتر تدریس می‌شوند.

در ترم دوم، دروس ذکر شده با تخصص بیشتر و به صورت پیشرفته‌تر به شما ارائه می‌شوند و پس از گذشت دو ترم از تحصیل در این کالج، از آن فارغ‌التحصیل خواهید شود. در نظر داشته باشید که فارغ‌التحصیلی شما منوط به شرکت در آزمون پایانی است و در صورت قبولی در آن می‌توانید مدرک تحصیلی و کورس را دریافت کنید.

شرایط تحصیل در کالج W-kurs (وِ-کورس) آلمان

شرایط تحصیل در کالج W-Kurs (وِ-کورس) آلمان و اخذ ویزای تحصیلی این کشور

برای تحصیل در کشور آلمان باید به این نکته توجه داشته باشید که برای ورود دانشجویان و دانش‌آموزان بین‌المللی به این کشور شرایطی در نظر گرفته شده است. از جمله این شرایط می‌توان به این اشاره کرد که شما باید بتوانید به زبان آلمانی تسلط نسبی داشته باشید. یکی دیگر از شرایط پذیرش در دانشگاه‌ها و کالج‌های این کشور نیز داشتن معدل تحصیلی مناسب است. در ادامه با انواع شرایط پذیرش تحصیلی در آلمان بیشتر آشنا می‌شویم.

تسلط نسبی به زبان آلمانی

یکی از شرایط تحصیل در کالج W-kurs (وِ-کورس) آلمان و دانشگاه‌ها و کالج‌های دیگر این کشور، داشتن تسلط به زبان آلمانی است. در صورتی که شما تسلط کافی به زبان آلمانی نداشته باشید، در کشور آلمان دوره‌هایی وجود دارند که توسط دولت این کشور ارائه می‌شوند و باید در آن‌ها شرکت کنید.

البته به این معنی نیست که شما بدون دانش زبان آلمانی بتوانید ویزای تحصیلی کشور آلمان را جهت تحصیل در کالج های آلمان دریافت کنید در ادامه به حداقل سطح زبان مورد نیاز برای تحصیل در کالج W-kurs آلمان اشاره می کنیم.

اگر به زبان آلمانی تسلط دارید، باید در آزمون‌های سنجش میزان دانش این زبان شرکت کنید. میزان نمره‌دهی در زبان آلمانی در 6 سطح با دو شماره یک و دو حرف انگلیسی A، B و C هستند. در نظر داشته باشید که سطح A سطح مقدماتی است و اگر نمره‌ای با این پیش‌وند داشته باشید، باید در دوره‌های آموزش زبان آلمانی شرکت کنید.

سطح B، سطح میانی و سطح C سطح پیشرفته نام دارند. برای پذیرش در دانشگاه‌ها و کالج‌های کشور آلمان کسب نمره B1 یا B2 می‌تواند کافی باشد. از این رو اگر به دنبال این هستید که بتوانید در کشور آلمان پذیرش دریافت کنید، داشتن حداقل نمره با پیش‌وند B برای شما مناسب است. البته که داشتن سطح C می‌تواند شانس شما را برای اخذ پذیرش تحصیلی آلمان بالاتر ببرد.

محدودیت سنی

برای تحصیل در کشور آلمان، محدودیت سنی وجود دارد. به عنوان مثال، یک فرد پنجاه ساله نمی‌تواند برای تحصیل در دوره کالج در آلمان اقدام کند. این محدودیت معمولا برای دریافت ویزای تحصیلی کشور آلمان وجود دارد نه برای اخذ پذیرش از دانشگاه ها.

برخورداری از گواهی تمکن مالی

یکی از شرایط دریافت ویزای تحصیلی کشور آلمان برخورداری از تمکن مالی است. شاید شما برای تحصیل در این کشور شهریه ای را پرداخت نکنید، اما باید هزینه های جاری زندگی از جمله هزینه های  سکونت و زندگی پرداخت نمایید. از این رو، در کشور آلمان، برخورداری از گواهی تمکن مالی که خود می‌تواند از راه‌های مختلفی به‌دست بیاید، امری الزامی است. یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای اثبات تمکن مالی، ارائه گواهی حساب بانکی است.

آزمون ورودی به کالج W-kurs (وِ-کورس) آلمان

نه تنها‌ کالج‌ها و دانشگاه‌های کشور آلمان بلکه تمام جهان برای پذیرش افراد خارجی شرایطی دارند. از جمله این شرایط می‌توان به آزمون‌های ورودی اشاره کرد.

آزمون ورودی کالج های آلمان فیلتری است که متقاضیان باید برای تحصیل در کالج های دولتی از آن عبور کنند. قبولی در آزمون ورودی کالج های W-kurs آلمان به ظرفیت پذیرش هر کالج، تعداد شرکت کننده در آزمون و سطح رقابت بستگی دارد. 

فاکتور مهم قبولی در آزمون ورودی دانش زبان آلمانی است. چرا که اکثر دروسی که از آنها در آزمون ورودی سوال می آید، دروسی است که در دوره دبیرستان های ایران تدریس می شود.

بنابراین متقاضیان با تقویت دانش زبان آلمانی و آشنایی با سبک سوالات آزمون می توانند در آزمون ورودی کالج های W-kurs آلمان قبول شوند.

ما در ویزایار نمونه سوالات تمامی کالج های آلمان در رشته ها و سنوات مختلف را جمع اوری کرده ایم و در اختیار شما قرار می دهیم. این موضوع به شما کمک شایانی می کند تا در آزمون ورودی کالج های آلمان موفق شوید. 

شرط معدل

شرط معدل یکی از شرایط اخذ ویزای تحصیلی کشور آلمان و شرکت در کالج W kurs (وِ-کورس) آلمان است. بسیاری از دانشگاه‌ها و کالج‌های کشور آلمان برای پذیرش حتی با آزمون ورودی شرط معدل دارند. شرط معدل در برای تحصیل در کشور آلمان در حدود نمره 15 است. البته که برخی از دانشگاه‌ها و کالج‌های برتر این کشور ممکن است معدل 18 را برای پذیرش از شما درخواست کنند.

آزمون پایانی پس از تحصیل (FSP)

شرایط تحصیل در کالج W-kurs (وِ-کورس) آلمان به این صورت است که شما در ابتدای ورود به این کالج برای ثبت نام در یک آزمون شرکت می‌کنید. پس از پایان دوره تحصیلی، نوبت به یک آزمون دیگر می‌رسد که شباهت بسیاری با کنکور دارد.

آزمون پایانی کالج وِ-کورس  Feststellungsprufung (FSP) نام دارد. با شرکت در این آزمون، شما امکان تحصیل در دانشگاه‌های کشور آلمان را پیدا خواهید کرد. در صورتی که این آزمون را با نمره بالا پشت سر بگذارید، شما واجد شرایط تحصیل در دانشگاه های برتر آلمان خواهید شد.

نکاتی درباره شرکت در دوره‌های کالج W-Kurs آلمان

به طور کلی می‌توان گفت سطح دروس در کالج‌های کشور آلمان از دبیرستان‌های ایران پایین‌تر است و به همین خاطر می‌توانید به راحتی از پس آن بر بیایید. یکی از مواردی که در حین تحصیل درW-Kurs (وِ-کورس) باید به آن‌ها توجه کنید، این است که متقاضیان اخذ مدرک فارغ‌التحصیلی باید حتما در کلاس‌ها حضوری فعال داشته باشند و این حضور کاملا الزامی است.

نکته دیگر این است که اگر شما برای تحصیل در کالج W-Kurs (وِ-کورس) آلمان اقدام کرده‌اید و پیش از آن مدرک زبان آلمانی DHS یا testdaf داشته‌اید، دیگر نیازی به شرکت در کلاس زبان آلمانی وِ-کورس ندارید و از این رو شرایط تحصیل شما آسان‌تر می‌شود.

نکته دیگر درباره کالج W-Kurs (وِ-کورس) این است که بیشتر کالج‌های خصوصی آلمان برای ورود دانشجویان بین‌المللی آزمون ورودی برگزار نمی‌کنند.

اگر به هر دلیلی نتوانستید در آزمون پایانی کالج حداقل نمره مورد نیاز را کسب کنید، این امکان به شما داده می‌شود تا نهایتا یک ترم دیگر را در وِ-کورس شرکت کنید و سپس آزمون پایانی را پشت سر بگذارید. در صورتی که باز هم نتوانستید در این آزمون نمره مورد نیاز را کسب کنید، دیگر امکان ادامه تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان را نخواهید داشت.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیل در کالج W kurs (وِ-کورس) آلمان

برای اخذ ویزای تحصیلی کشور آلمان باید در نظر داشته باشید که ارائه برخی مدارک الزامی هستند و برخی مدارک نیز ممکن است از شما خواسته شوند که در لیست ما وجود ندارند. از این رو می‌توانید برای کسب اطلاعات دقیق درباره مدارک مورد نیاز، با ما در موسسه مهاجرتی ویزایار تماس بگیرید. برخی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کشور آلمان به شرح زیر هستند:

 • تکمیل تمام فرم‌های فردی مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کشور آلمان
 • نامه پذیرش از سمت کالج و کورس StudienKolleg
 • ارائه مدارک برای اثبات تمکن مالی
 • مدرک زبانی که کالج از شما درخواست کرده است
 • رزومه 
 • انگیزه‌نامه تحصیلی 
 • بیمه دانشجویی با اعتبار حداقل 3 ماه
 • عکس

نحوه اخذ ویزای تحصیلی آلمان

برای اخذ ویزای تحصیلی کشور آلمان ابتدا باید در کالج W kurs (وِ-کورس) این کشور پذیرفته شوید. پس از پذیرش در کالج برای شما نامه پذیرش صادر می‌شود که با داشتن آن می‌توانید برای دریافت اقامت تحصیلی کشور آلمان اقدام کنید.

حتما بخوانید:

ویزای تحصیلی آلمان برای تحصیل در کالج

پس از اخذ نامه پذیرش، باید  سفارت آلمان در ایران درخواست ویزای تحصیلی کنید. در حال حاضر ثبت درخواست ویزای تحصیلی المان از طریق شرکت ویزامتریک انجام می شود.

پس از ارائه مدارک مورد نیاز، مدارک شما توسط سفارت آلمان مورد بررسی قرار می‌گیرند و در صورت تایید، به شما ویزای تحصیلی آلمان ارائه می شود. 

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی آلمان حدودا 6 هفته زمان می برد.

معرفی کالج های برتر برای دوره W kurs آلمان

کالج W kurs آلمان کلید راه‌یابی شما به دانشگاه‌های برتر این کشور برای تحصیل در انواع رشته‌های مدیریت، علوم اجتماعی و علوم اقتصادی است. اما اگر قصد داشته باشیم تا این دوره را بگذرانیم، باید کمی هم درباره دانشگاه‌هایی که این دوره را ارائه می‌دهند بدانیم تا بتوانیم شهر مناسب را برای اقامت انتخاب کنیم.

 • کالج گروه علوم اقتصاد و مدیریت دانشگاه لایپزیگ،
 • کالج گروه علوم اقتصاد و مدیریت مدرسه تسیتا،
 • کالج گروه علوم اقتصاد و مدیریت مدرسه کیل،
 • کالج گروه علوم اقتصاد و مدیریت زاکسن آنهالت هاله در شهر هاله،
 • کالج علوم اقتصاد و مدیریت دانشگاه نوردهاوزن،
 • علوم اقتصاد و مدیریت هانوفر،
 • کالج علوم اقتصاد و مدیریت متینگن
 • کالج علوم اقتصاد و مدیریت یوهانس گوتنبرگ
 • کالج گروه علوم اقتصاد و مدیریت کایزرسلاوترن،
 • کالج گروه علوم اقتصاد و مدیریت مدرسه فناوری و اقتصاد در شهر زاربروکن،
 • کالج گروه علوم اقتصاد و مدیریت دانشگاه روپرشت کارلز هایدلبرگ،
 • کالج گروه علوم اقتصاد و مدیریت دانشگاه علوم کاربردی کنستانس،
 • کالج علوم اقتصاد و مدیریت دانشگاه آزاد برلین،
 • کالج علوم اقتصاد و مدیریت دانشگاه فنی برلین،
 • گروه علوم اقتصاد و مدیریت دانشگاه آزاد بایرن در شهر مونیخ،
 • علوم اقتصاد و مدیریت دانشگاه هامبورگ،
 • علوم اقتصاد و مدیریت دانشگاه گوته فرانکفورت،
 • علوم اقتصاد و مدیریت دانشگاه کاسل،
 • کالج علوم اقتصاد و مدیریت دانشگاه ویسمار
 • کالج علوم اقتصاد و مدیریت دانشگاه ماربورگ

 

از جمله کالج‌های کشور آلمان برای تحصیل در دوره W kurs هستند.

بهترین کالج های w kurs (وِ-کورس) آلمان