مهاجرت به آلمان از طریق ترکیه

مهاجرت به آلمان از طریق ترکیه
  1. دریافت وقت مصاحبه از سفارت آلمان به فاصله 6 ماه
  2. دریافت ویزای تحصیلی و کاری کشور آلمان با مدرک زبان ب1
  3. امکان برنامه ریزی برای پروسه دریافت پذیرش و وقت مصاحبه سفارت آلمان
  4. امکان ثبت ازدواج ایرانی و دریافت ویزای پیوست به همسر
  5. امکان انجام کار در مدت زمان انتظار برای دریافت وقت مصاحبه از سفارت آلمان

همه این مزیت ها، در طرح مهاجرتی آلمان از طریق کشور ترکیه امکان‌پذیر است. با ما همراه باشید تا از جزئیات آن مطلع شوید:

مهاجرت به آلمان از طریق ترکیه

با مهاجرت به آلمان از طریق ترکیه ، صف طولانی سفارت آلمان در ایران را دور بزنید. برای کوتاه کردن فرآیند دریافت ویزای آلمان با ویزایار همراه باشید!

تحصیل رایگان در کشور آلمان رویای بسیاری از داوطلبانی است که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند. تحصیل رایگان و بدون هزینه در کشور آلمان، امکان انجام کار دانشجویی در حین تحصیل و کار تمام وقت پس از اتمام تحصیل، امکان دریافت اقامت کشور آلمان پس از دوره تحصیل و تمامی اینها در کشوری در قلب اروپا، از برترین دلایل انتخاب کشور آلمان به شمار می‌رود.

با توجه به برتری‌های کشور آلمان نسبت به سایر کشورها، تقاضا برای دریافت اقامت این کشور نیز بسیار بالا و رقابتی می‌باشد. چنانچه ممکن است زمان انتظار برای دریافت وقت مصاحبه از سفارت آلمان در ایران بیشتر از دو سال به طول بینجامد.

علاوه به این، شرایط دشوارتری برای دریافت ویزا از کشور آلمان وجود دارد. بعنوان مثال کسانی که دارای معدل پایین و سن بالا (گپ تحصیلی) باشند و نیز کسانی که مدرک زبان آلمانی در سطح B2 (پذیرش های آلمانی زبان) نداشته باشند شانس دریافت ویزای بسیار پایینی از سفارت آلمان در ایران دارند.

اما مطالب ذکر شده به این معنا نیست که کسانی که دارای شرایط بسیار عالی برای دریافت ویزا نیستند هیچ شانسی برای دریافت اقامت کشور آلمان ندارند. درواقع شرایط کلی دریافت ویزا از کشور آلمان در تمامی کشورها یکسان است. مانند نیاز به ارائه تمکن مالی 10236 یورو، اما برخی شرایط مانند مدرک زبان مورد نیاز برای سفارت در هر کشوری متفاوت است. همچنین سختگیری‌های سفارت آلمان برای معدل مقاطع تحصیلی و سن داوطلب در هر کشوری نیز متفاوت است.

یکی از راه هایی که همواره برای دریافت ویزای کشور آلمان، محبوب متقاضیان بوده است مهاجرت به آلمان از طریق ترکیه می‌باشد که علاوه بر شرایط زندگی مناسب، شرایط آسان‌تری برای دریافت انواع ویزاهای کشور آلمان را دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

شرایط مهاجرت به آلمان از طریق ترکیه

چگونه می‌توان ویزای آلمان را از طریق ترکیه دریافت نمود؟

بر اساس قوانین اقامتی و مهاجرتی، هر فردی که اقامت بیشتر از 6 ماه در هر کشوری داشته باشد، می‌تواند از آن کشور برای کشور سوم تقاضای دریافت وقت مصاحبه نماید و توسط سفارت واقع در آن کشور، تشکیل پرونده برای دریافت ویزا دهد. بر همین اساس داوطلبانی که تمایل به دریافت ویزای کشور آلمان بصورت تضمینی و سریع‌ و آسان‌ دارند، می‌توانند از طریق کشور ترکیه اقدام نمایند. به این صورت که با دریافت پذیرش از مراکز معتبر برای آموزش زبان آلمانی، اقامت تحصیلی کشور ترکیه را دریافت می‌نمایند.

6 ماه اقامت مستمر و بدون خروج از این کشور کافی است تا بتوانند پس از 6 ماه، تقاضای دریافت وقت مصاحبه از سفارت آلمان در ترکیه کنند. این روند بصورت کاملاً قانونی می‌باشد و کسانی که با دریافت اقامت تحصیلی کشور ترکیه، وارد سفارت آلمان در این کشور شوند به هیچ مشکلی برخورد نخواهند کرد.

اما کسانی که با ویزای توریستی، این عمل را انجام دهند و یا پس از مدت زمان کوتاه تر از 6 ماه وارد سفارت آلمان در ترکیه شوند، بدون هیچ بررسی‌ای درخواست ویزای آنجا رد خواهد شد. بنابراین برای اقدام به دریافت ویزای کشور آلمان از طریق ترکیه، برخورداری از دانش قوانین و مسائل جزئی و نیز تجربه این کار برای موفقیت در دریافت ویزا امری ضروری است.

مزایای دریافت ویزای آلمان از ترکیه

ویزای فوری آلمان

سرعت انجام کار

با مهاجرت به آلمان از طریق ترکیه، دیگر نیاز نیست ماه‌ها در انتظار دریافت وقت مصاحبه از کشور آلمان باشید. می‌توانید 6 ماه پس از اقامت و یادگیری زبان آلمانی در کشور ترکیه، برای وقت سفارت آلمان درخواست دهید و تا 3 ماه پس از آن، ویزای کشور آلمان را دریافت نمایید.

ویزای آلمان با کمترین هزینه

هزینه های بسیار پایین

هزینه‌های زندگی و آموزش زبان آلمانی در کشور ترکیه بسیار پایین می‌باشد. علاوه بر آن هزینه های رفت و آمد به این کشور نیز بسیار پایین می‌باشد و کشور ترکیه برای کسانی که به دنبال دریافت ویزای آلمان با کیفیت بالا و کمترین هزینه هستند، گزینه بسیار مناسبی می‌باشد.

ویزای آلمان با حداقل مدرک زبان

لزوم ارائه مدرک زبان ب1

به دلیل رقابتی بودن شرایط دریافت ویزا در کشور ایران، داشتن مدرک زبان ب2 و ارائه آن به سفارت آلمان برای داوطلبان ایرانی الزامی است. اما برای مهاجرت به آلمان از  طریق ترکیه، داشتن مدرک زبان ب1 کافی می‌باشد و کسانی که دارای مدرک زبان بالاتر باشند، شانس دریافت ویزای آنها بیشتر خواهد شد.

ویزای تضمینی آلمان

شانس بیشتر برای دریافت ویزا

سفارت آلمان در ایران هرساله به علت حفظ ترکیب جمعیتی خود با تعداد مشخصی از پرونده های درخواست ویزا از طرف داوطلبان ایرانی موافقت می‌کند. بنابراین با افزایش تقاضا و قیمت ارز، رقابت برای دریافت ویزای آلمان از کشور ایران بیشتر شده است. اما این سخت گیری ها برای دریافت ویزای آلمان از ترکیه وجود نخواهد داشت.

دریافت وقت فوری سفارت آلمان از طریق ترکیه!

با دریافت وقت سفارت آلمان از طریق ترکیه، صف طولانی سفارت آلمان در ایران را دور بزنید.

دریافت ویزای تحصیلی و امکان تحصیل رایگان در کشور آلمان آرزوی همه کسانی است که هدف ادامه تحصیل در کشوری با امکانات رفاهی بالا را دارند. در این میان، تنها مسئله‌ای که داوطلبان تحصیل در کشور آلمان را با مشکل روبرو کرده است، طولانی بودن زمان انتظار برای دریافت وقت مصاحبه از سفارت آلمان است.

این مسئله برای کسانی که محدودیت زمانی برای خروج از کشور دارند، و نیز برای کسانی که تا زمان مشخصی مشمول خدمت سربازی می‌شوند مشکل‌ساز شده است.

مشکل دیگر این است که برای داوطلبان تحصیل رایگان در کشور آلمان، به صورت دقیق مشخص نیست که این زمان انتظار برای وقت مصاحبه سفارت آلمان، کی فرا خواهد رسید.

حتی کسانی که مشکلی برای زمان خروج خود از کشور ایران ندارند نیز به دلیل مشخص نبودن این زمان، کلافه می‌شوند و نمی‌توانند برنامه ریزی دقیقی برای انجام امور مهاجرتی خود داشته باشند. ممکن است 6 ماه بعد از درخواست وقت سفارت، وقت مصاحبه داوطلب اعلام گردد و ممکن است تا دو سال بعد از درخواست دریافت وقت، نیز وقتی برای مصاحبه دانشجویی سفارت آلمان، به داوطلب اعلام نگردد.

ممکن است کسانی که مدارک پذیرش و سفارت آلمان آنها آماده است مدتها در انتظار وقت مصاحبه باشند و نیز ممکن است زمانی که مدارک متقاضی برای ارائه به سفارت تکمیل نکرده نشده است، وقت مصاحبه سفارت آلمان به وی اعلام گردد.

تمامی این مشکلات تنها به این دلیل ایجاد می‌شود که داوطلب اطلاعی از زمان دقیق مصاحبه خود در سفارت آلمان در تهران ندارد. موضوع مهم دیگر برای دانشجویان این است که با توجه به شرایط سیاسی حساس کشور ایران، هر لحظه این نگرانی وجود دارد که دولت آلمان دیگر پذیرشی برای داوطلبان مقیم ایران نداشته باشد و یا سفارت آلمان در ایران برای مدت‌ها بسته شود، همان‌گونه در شاهد این امر در خیلی از سفارت‌های کشورهای اروپایی بوده‌ایم.

بنابراین بهترین تصمیم در این شرایط، گرفتن وقت فوری سفارت آلمان از طریق اقدام از کشور ترکیه می‌باشد. به این صورت داوطلبان با خیالی آسوده به برنامه ریزی برای دریافت پذیرش و آموزش زبان آلمانی خود می‌پردازند و مطمئن هستند که پس از 6 ماه می‌توانند وقت مصاحبه سفارت آلمان را بصورت فوری دریافت نمایند.

با سن بالا و معدل پایین ویزای تحصیلی آلمان را دریافت کنید!

چگونه می‌توان با سن بالا و معدل پایین، ویزای تحصیلی آلمان را دریافت کرد؟ این سوال بسیاری از متقاضیانی است که رویای تحصیل رایگان در کشور آلمان را در سر می‌پرورانند.

از آنجا که تقاضا برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان بسیار زیاد است و با توجه به اینکه دولت آلمان تغییری در ترکیب جمعیتی خود نمی‌دهد، بنابراین دولت آلمان با بسیاری از درخواست‌های ویزا در سفارت آلمان در ایران موافقت نخواهد کرد.

در شرایط کنونی تنها کسانی شانس بالایی در دریافت ویزا از کشور آلمان را دارند که معدل مقاطع تحصیلی آنها بالا باشد و نیز گپ تحصیلی آنها حداقل باشد. بعنوان مثال در شرایط کنونی، کسانی که با معدل‌های بالا و بلافاصله پس از اتمام تحصیل خود، برای مهاجرت به آلمان اقدام می‌نمایند و نیز دارای حداقل مدرک زبان B2 آلمانی هستند، شانس دریافت ویزای تحصیلی و استفاده از تحصیل رایگان در کشور آلمان را دارند.

اما این وضعیت و نگرانی‌ها در سفارت آلمان در ترکیه وجود نخواهد داشت. تقاضا برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان از کشور ترکیه بسیار کمتر از ایران است و سختگیری های سفارت آلمان در ترکیه بسیار کمتر از ایران است. کسانی که معدل مقاطع تحصیلی آنها در ایران کمی پایین است و نیز کسانی که فاصله بین تحصیل آنها افتاده است این شانس را دارند که از طریق سفارت آلمان در ترکیه، ویزای تحصیلی آلمان را دریافت نمایند.

این وضعیت و نگرانی‌ها در سفارت آلمان در ترکیه وجود نخواهد داشت. تقاضا برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان از کشور ترکیه بسیار کمتر از ایران است و سختگیری های سفارت آلمان در ترکیه بسیار کمتر از ایران است. کسانی که معدل مقاطع تحصیلی آنها در ایران کمی پایین است و نیز کسانی که فاصله بین تحصیل آنها افتاده است این شانس را دارند که از طریق سفارت آلمان در ترکیه، ویزای تحصیلی آلمان را دریافت نمایند.

با حداقل مدرک زبان ب1، ویزای آلمان را دریافت کنید!

مشتاقان تحصیل در دانشگاه‌های دولتی و رایگان آلمان می‌توانند با حداقل مدرک زبان B1، به آرزوی خود برسند. این موضوع مدتهاست که در سفارت آلمان در ایران به رویایی دست نیافتنی برای داوطلبان بدل شده است.

اما داوطلبان همچنان می‌توانند از طریق سفارت آلمان در ترکیه، ویزای تحصیلی آلمان را دریافت کنند.

البته این موضوع وجود دارد که در سایت رسمی سفارت آلمان در ایران، مدرک زبان B1، برای ارائه به سفارت کافی می‌باشد. اما بیش از یک سال است کسانی که مدرک زبان B1 آلمانی به سفارت ارائه کرده اند، یا پرونده آنها با نقصی مدرک مواجه شده است و می‌بایست با فاصله 2 تا 3 ماه، مدرک زبان بالاتر B2 به سفارت ارائه می‌دادند، و یا اینکه به دلیل کافی نبودن مدرک زبان B1 برای سفارت، پرونده آنها ریجکت شده است.

درواقع این شرایط به دلیل طولانی شدن زمان انتظار برای دریافت وقت مصاحبه، و نیز افزایش چشمگیر تقاضا برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان ایجاد شده است. اما خوشبختانه این شرایط بر سفارت آلمان در ترکیه حاکم نیست و داوطلبان به سادگی می‌توانند با همان حداقل مدرک زبان B1، ویزای تحصیلی آلمان را دریافت نمایند.

مراحل گرفتن ویزای آلمان از ترکیه

ایران
مشاوره اولیه و انتخاب بهترین راهکار
در مرحله اول، شرایط داوطلب بصورت دقیق بررسی می‌گردد و در صورتی که شرایط اقدام برای دریافت ویزای آلمان از طریق ترکیه تاثیر چشمگیری در فرآیند دریافت ویزای وی داشته باشد، این راهکار به ایشان پیشنهاد می‌شود. تمامی مزیت‌ها و هزینه های در حین کار برای داوطلب تشریح می‌شود و به این ترتیب متقاضی، با دانش و آگاهی لازم، وارد این مسیر خواهد شد.
ایران
ایران
تکمیل مدارک مورد نیاز برای انجام کار
در این مرحله، مدارک مورد نیاز برای انجام کار جمع آوری خواهد شد و اقدامات لازم برای مدارکی که نیاز به ترجمه و یا تاییدات داشته باشند انجام خواهد شد. در همین حین، هماهنگی‌های لازم برای انتخاب منزل مناسب با توجه به درخواست و سلیقه متقاضی انجام خواهد شد.
ایران
ایران
تهیه بلیط و سفر به ترکیه
تمام راهنمایی‌های لازم برای تهیه بلیط بصورت زمینی و هوایی به متقاضی ارائه می‌گردد و در صورت تمایل، امکان تهیه بلیط با مناسب‌ترین قیمت و با بهترین زمان‌بندی برای داوطلب وجود خواهد داشت.
ایران
ترکیه
ورود به ترکیه و اسکان در محل اقامت
ترانسفر فرودگاهی هنگام ورود به ترکیه، نماینده ویزایار، به استقبال متقاضی رفته و ایشان را برای نهایی کردن قرارداد اجاره و تحویل گرفتن خانه، و یا اسکان در هتل و یا خوابگاه، همراهی خواهد کرد.
ترکیه
ترکیه
ثبت‌نام کلاس زبان آلمانی در ترکیه و دریافت کارت اقامت
یک روز پس از ورود به کشور ترکیه، با همراهی نماینده ویزایار در ترکیه، اقدامات لازم برای ثبت‌نام کلاس زبان آلمانی انجام خواهد شد. همچنین امور اداری مربوط به اخذ کارت اقامت، با همراهی نماینده صورت خواهد گرفت.
ترکیه
ترکیه
تکمیل مدارک مورد نیاز برای سفارت آلمان در ترکیه
عموماً تا 3 الی 4 ماه پس از ورود به ترکیه، جلسات توجیهی و مشاوره‌ای بصورت آنلاین توسط وکیل موسسه در آلمان برای متقاضی برگزار خواهد شد و در طی آن مدارک مورد نیاز برای ارائه به سفارت از جمله نگارش انگیزه نامه، تهیه و تکمیل خواهد شد.
ترکیه
ترکیه
اقدام برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌های دولتی و رایگان آلمان
دریافت پذیرش از دانشگاه‌های آلمان معمولا بین 2 تا 3 ماه زمان بر است و با توجه به زمانبندی انجام شده برای دریافت وقت مصاحبه سفارت آلمان در ترکیه، معمولاً 3 الی 4 ماه پس از ورود متقاضی به کشور ترکیه، اقدام برای دریافت پذیرش توسط وکیل ویزایار در کشور آلمان انجام خواهد شد.
ترکیه
ترکیه
دریافت وقت سفارت و آمادگی برای انجام مصاحبه سفارت آلمان در ترکیه
متقاضی تحصیل در آلمان، می‌تواند 6 ماه پس از ورود به کشور ترکیه، برای ویزا از سفارت آلمان در ترکیه درخواست دهد باتوجه به زمانبندی ارائه وقت توسط سفارت آلمان رزرو وقت با کمک افراد رابط ویزایار در کشور ترکیه انجام خواهد شد. همچنین قبل از زمان مصاحبه متقاضی در سفارت آلمان در ترکیه، جلسات مشاوره بصورت آنلاین توسط وکیل ویزایار در آلمان با ایشان انجام خواهد شد و درباره مدارک لازم برای ارائه به سفارت و نیز آمادگی برای پاسخگویی به سوالات روز مصاحبه، راهنمایی‌های لازم به ایشان ارائه خواهد شد.
ترکیه
ترکیه
دریافت ویزای آلمان از طریق ترکیه
معمولا 1.5 تا 3 ماه پس از انجام مصاحبه داوطلب در سفارت آلمان در ترکیه، درصورت کامل بودن مدارک ارائه شده به سفارت، نتیجه ویزا اعلام خواهد شد. در این مدت ممکن است مدارک اضافی از متقاضی درخواست گردد که به کمک وکیل ویزایار رفع نقصی خواهد شد.
ترکیه
آلمان
ورود به آلمان و ثبت نام در دانشگاه‌های دولتی آلمان
در نهایت نیز، راهنمایی‌های لازم برای تهیه بلیط پرواز به مقصد آلمان انجام خواهد شد. پس از ورود به آلمان تمامی راهنمایی‌های لازم برای ثبت نام خوابگاه و ورود به دانشگاه و یا کلاس زبان انجام خواهد شد. در صورتی که برای ورود به دانشگاه نیاز به شرکت در آزمون ورودی باشد، مشاوره برای شرکت در این آزمون توسط نماینده ویزایار صورت خواهد گرفت.
آلمان

دوره زبان آلمانی در ترکیه

سطح آموزشی دوره زبان آلمانی در ترکیه

کلاس‌های زبان آلمانی در ترکیه بصورت فوق فشرده برگزار می‌شوند و هر سطح آموزشی A1 و A2 و B1 به مدت 2 ماه به طول خواهد انجامید. برنامه زمانی کلاس‌های اموزش زبان آلمانی در ترکیه به مدت 4 روز در هفته برنامه ریزی شده است.

کلاس‌های زبان در کشور ترکیه در سطح بالایی قرار دارد و کسانی که دوره آموزشی خود را با تلاش و پشتکار پیش می‌برند، به سادگی می توانند در آزمون‌های زبان B1 در ترکیه قبول شوند. این کلاسها در شهر استانبول واقع شده است و داوطلبان از لحاظ امکانات رفاهی و کیفیت زندگی در سطح مطلوبی قرار دارند.

با توجه به این احتمال که قوانین مهاجرتی و روابط سیاسی ایران با سایر کشورها دائما در حال تغییر است، بهترین زمان برای اقدام برای طرح دریافت ویزای آلمان از طریق ترکیه، زمانی است که داوطلب شرایط و آمادگی خروج از کشور را دارد.

ددلاین و شروع ترم کلاس زبان آلمانی در ترکیه

یکی از برتری‌های کشور ترکیه به نسبت سایر کشورها برای دریافت انواع ویزاهای آلمان، این است که داوطلبان در هر زمان و ابتدای هر ماه می‌توانند برای دریافت پذیرش و ثبت نام کلاس زبان آلمانی در ترکیه اقدام نمایند.

دوره های کلاس زبان آلمانی در ترکیه بصورت فشرده برگزار می‌گردد و 4 روز در هفته این کلاس‌ها برگزار خواهد شد. به این صورت که هر سطح زبان آلمانی A1 و A2 و B1 به مدت دو ماه در کشور ترکیه به طول خواهد کشید و به این صورت 6 ماه پس از ورود به کشور ترکیه، داوطلب می‌تواند مدرک زبان B1 خود را دریافت نماید.

با توجه به این احتمال که قوانین مهاجرتی و روابط سیاسی ایران با سایر کشورها دائما در حال تغییر است، بهترین زمان برای اقدام برای طرح دریافت ویزای آلمان از طریق ترکیه، زمانی است که داوطلب شرایط و آمادگی خروج از کشور را دارد.

هزینه دوره زبان آلمانی در ترکیه

هزینه‌های کلاس زبان آلمانی در ترکیه بسیار مقرون بصرفه و مناسب می‌باشد. هزینه هر ترم کلاس فشرده زبان آلمانی در کشور ترکیه مابین 450 تا 500 دلار برآورد می‌شود که با توجه به متغیر بودن نرخ تبدیل لیر به دلار این مبلغ متغیر می‌باشد. بنابراین برای 6 ماه آموزش زبان آلمانی در ترکیه و یادگیری سطوح A1 و A2 و B1 زبان آلمانی در این کشور، به طور تقریبی مبلغ 1300 تا 1500 دلار برآورد می‌گردد.

البته این مبلغ ممکن است با توجه به افزایش یا کاهش ارزش دلار، افزایش یا کاهش یابد. متقاضیانی که تمایل به دریافت ویزای تحصیلی آلمان و تحصیل رایگان در این کشور را دارند، و قصد اقدام از کشور سوم را دارند،

به این نکته توجه داشته باشند که هزینه‌های آموزش زبان آلمانی در ترکیه به نسبت بسیاری از کشورها بسیار مناسب می‌باشد و علاوه بر پایین بودن هزینه‌های آموزشی و هزینه‌های زندگی در کشور ترکیه، می‌توانند از زندگی در این کشور با جاذبه‌های تفریحی و گردشگری نیز لذت ببرند.

موسسه گوته Goethe در ترکیه

یکی از مزیت‌های آموزش زبان آلمانی در ترکیه این است که داوطلبان، به سادگی و پس از اتمام دوره آموزش زبان آلمانی خود می‌توانند برای آزمون‌های B1 گوته در ترکیه ثبت نام نمایند.

موسسه زبان گوته در ترکیه دارای سه شعبه در شهرهای آنکارا، استانبول و ازمیر می‌باشد و عموماً هر سه ماه یک بار یکی از این شعب، آزمون زبان B1 آلمانی را برگزار می‌کنند. بنابراین هرماه در یکی از این شهرها آزمون زبان آلمانی B1 برگزار می‌شود و داوطلبان هیچگونه نگرانی ای بابت ثبت نام آزمون و نیز تکمیل ظرفیت آزمون گوته در ترکیه نخواهند داشت.

متقاضیان می‌توانند بصورت دقیق برای آزمون گوته برنامه ریزی کنند و هر زمان که نیاز به دریافت مدرک زبان آلمانی داشتند و نیز آماده برای شرکت در آزمون بودند، در یکی از این شعب برای امتحان B1 گوته آلمانی ثبت نام نمایند. خیلی از داوطلبانی که در ایران به دلیل تقاضای بالای شرکت در آزمون‌های گوته، موفق به ثبت نام و شرکت در آزمون‌های گوته در تهران نمی‌شوند، یکی از بهترین پیشنهادات و راهکارها، ثبت نام و شرکت در آزمون‌های زبان آلمانی گوته در کشور ترکیه می‌باشد.

هزینه‌های زندگی در ترکیه

شرح هزینه های زندگی در ترکیه

هزینه های زندگی در ترکیه به نسبت کیفیت بالای سطح زندگی بسیار مناسب است. بطور متوسط هزینه های زندگی دانشجویی در شهر استانبول بین 500 تا 700 دلار در ماه برآورد می‌شود که با توجه به سبک زندگی فردی و کیفیت رفاهی برای افراد مختلف متفاوت است.

طبق آمار جهانی، متوسط هزینه زندگی در شهر استانبول، 16.63 درصد پایین‌تر از شهر تهران می‌باشد و حتی هزینه اجاره خانه در این شهر نیز 58.11% پایین‌تر از شهر تهران می‌باشد. البته این آمار براساس استانداردهای مشخصی محاسبه شده است و کیفیت زندگی در هر شهر یا کشوری در این آمار را تغییر خواهد داد.

طبق آمار بدست آمده از نظرسنجی میان 810 مورد مختلف در شهر استانبول، متوسط هزینه ماهانه برای هر فرد در این شهر به مبلغ 418.24 دلار تعیین شده است. این مبلغ برای یک خانواده چهار نفره به مبلغ 1468.67 دلار در ماه برآورد شده است که هزینه های اجاره خانه، در این ارقام لحاظ نشده است.

البته هزینه اجاره یک واحد مسکونی یک خوابه در مرکز شهر استانبول بطور متوسط برابر با 315.05 دلار و این هزینه برای اجاره این واحد مسکونی با همین امکانات و در حومه شهر برابر با 187.03 دلار در ماه می‌باشد. اجاره یک واحد مسکونی سه خوابه در مرکز شهر برابر با 573.66 دلار و در حومه شهر برابر با 331.12 دلار در ماه و بطور میانگین می‌باشد.

بطور کلی می‌توان نسبت هزینه‌های زندگی در شهر استانبول را بصورت نمودار روبرو ترسیم نمود. بیشترین هزینه‌های ماهانه در شهر استانبول متعلق به گروه خریدهای سوپرمارکتی است که 32.8 درصد از کل هزینه‌ها را به خود اختصاص داده است. پس از آن هزینه اجاره خانه با نسبت 20.1 درصد، در جایگاه دوم متوسط هزینه‌ها در شهر استانبول قرار می‌گیرد و پس از آن هزینه‌های حمل و نقل با 17.3 درصد در جایگاه سوم بیشترین هزینه‌ها قرار دارد. پس از آن، هزینه‌های رستوران با 12.3 درصد، هزینه‌های ورزش و تفریح با 7.4 درصد، پوشاک با 3.6 درصد در جایگاه‌های بعدی قرار دارند.

هزینه های رفت و آمد به ترکیه

یکی از ویژگی‌های مثبت دریافت ویزای تحصیلی آلمان از طریق کشور ترکیه، سهولت در رفت و آمد و پایین بودن هزینه‌های رفت و برگشت به این کشور است. کسانی که قصد دارند اقامت تحصیلی 6 ماهه کشور ترکیه را دریافت کنند می‌توانند در هر زمانی از طریق زمینی یا هوایی و به سادگی به این کشور سفر کنند.

در مسیر زمینی، این امکان برای داوطلبان وجود دارد که با وسیله شخصی خود، با اتوبوس و یا با قطار به ترکیه سفر کنند. متقاضیان می‌توانند برای سفر با اتوبوس، از مبدا تهران و یا تبریز حرکت کنند که در تهران، همه روزه اتوبوس‌های این مسیر از پایانه‌های آزادی و بیهقی آماده حرکت هستند.

علاوه بر این، تردد به وسیله هواپیما نیز توسط پروازهای ایران به ترکیه همه روزه و با اکثر ایرلاین‌های ایرانی و خارجی امکان پذیر است. ایرلاین‌های کشور ترکیه مانند ترکیش ایرلاینز، اطلس گلوبال، ایرلاین پگاسوس و دیگر ایرلاین‌های فعال در این مسیر، هرروز آماده خدمت‌رسانی به مسافران هستند و داوطلبان می‌توانند در زمان‌های مناسب، بلیط‌هایی با قیمت‌های بسیار مناسب تهیه کنند و به این صورت هزینه‌های رفت و آمد خود را کاهش دهند.

لیست خدمات ویزایار

واضح است که برای مهاجرت به آلمان از طریق ترکیه، دارا بودن اطلاعات دقیق در این زمینه و نیز بهره‌گیری از تجربه‌های موفق، امری لازم و ضروری است. بخصوص در زمان تکمیل مدارک مورد نیاز برای ارائه به سفارت آلمان در ترکیه این موضوع به وضوح به چشم می‌خورد. چه بسیار افرادی که با عدم آگاهی و شناخت شرایط، وارد این مسیر شده‌اند و شانس دریافت ویزای آلمان را برای همیشه از خود سلب کرده‌اند. گاهی اشتباهی کوچک در زمینه مهاجرت می‌تواند پیامدهای جربان نشدنی‌ای را به همراه داشته باشد.
تفاوتی که بین اقدام برای دریافت ویزا از طریق سفارت آلمان در ایران و سفارت آلمان در سایر کشورها از جمله ترکیه وجود دارد این است که در زمان اقدام، علاوه بر اینکه شانس دریافت ویزای فرد در اقدام بعدی بسیار کم خواهد شد، این موضوع نیز وجود دارد که فرد داوطلب مدت زمانی را در کشور دیگر مانند ترکیه سپری نموده و علاوه بر تنهایی و غربت، هزینه‌هایی از جمله هزینه زندگی و آموزش کلاس زبان آلمانی و … را نیز پرداخت کرده است و در صورتی که با ویزای وی موافقت نگردد، بهای بیشتری در مقابل فردی که بصورت مستقیم از ایران اقدام کرده، پرداخت نموده است.
بنابراین کارشناسان ما با تکیه بر تجربه‌های موفق خود در زمینه دریافت انواع ویزاهای آلمان از طریق ترکیه، تمام تلاش خود را برای موفقیت در این پرونده‌ها داشته و به صورت کامل بر تمامی این مسائل واقف هستند. هدف مجموعه ویزایار رضایت متقاضیان و موفقیت پرونده آنها در دریافت ویزای کشور آلمان از این طریق خواهد بود و در راستای همین هدف، از ابتدا با انجام پرونده داوطلبانی که شرایط مناسبی برای این مسیر نداشته باشند، موافقت نخواهد کرد.

کمک به اجاره منزل مسکونی مناسب در ترکیه

اجاره منزل مسکونی مناسب در کشور ترکیه، یکی از نگرانی‌های متقاضیان در زمان ورود به این کشور می‌باشد. افراد تمایل دارند پیش از ورود به هر کشوری، محل اقامت آنها از قبل مشخص باشد و به این صورت، کمی از اضطراب هنگام ورود آنها به این کشور کاهش یابد.

خدماتی که توسط موسسه ویزایار در این زمینه و برای آرامش افراد انجام می‌شود هماهنگی برای انتخاب خانه مناسب، متناسب با سلیقه فرد داوطلب می‌باشد. به این صورت که حدود یک ماه قبل از زمان ورود متقاضی به کشور ترکیه، گزینه‌هایی از اجاره خانه که متناسب با توان مالی فرد باشد، به وی معرفی می‌گردد و هر کدام که مورد پسند داوطلب باشد، از پیش برای وی رزرو می‌گردد و بلافاصله بعد از ورود به کشور ترکیه می‌تواند در این مکان سکونت یابد.

چنانچه داوطلب مایل باشد از خوابگاه‌های دانشجویی واقع در ترکیه استفاده کند، نیز می‌توان با هزینه بسیار مناسب، خوابگاه‌هایی با امکانات بسیار خوب را برای وی رزرو و اجاره نمود.

ترانسفر فرودگاهی و انعقاد قرارداد اجاره خانه در ترکیه

ترانسفر فرودگاهی و انعقاد قرارداد اجاره خانه در زمان ورود به کشور ترکیه، از جمله خدمات کاربردی موسسه ویزایار برای متقاضیان دریافت ویزای آلمان از طریق کشور ترکیه می‌باشد. داوطلبان در زمان ورود به کشور ترکیه، با مسیرهای رفت و آمد و نیز قوانین اجاره آشنایی ندارند و حضور فرد امین موسسه ویزایار در این کشور، در سهولت و نیز کاهش خطرات احتمالی فرد به هنگام ورود به کشور ترکیه، بسیار موثر خواهد بود.

نماینده موسسه ویزایار در کشور ترکیه، داوطلب را از زمان ورود به فرودگاه یا ترمینال کشور ترکیه، تا دفتر املاک همراهی نموده و پس از انعقاد قرارداد نهایی اجاره، ایشان را به منزل اجاره شده راهنمایی خواهد کرد. در روزهای آتی نیز، داوطلب با همراهی وکیل موسسه در ترکیه، اقدام به مراجعه به اداره برق، اداره مالیات و نیز دیگر مراجع لازم پس از اجاره خانه خواهد نمود.

ثبت نام و پرداخت شهریه کلاس زبان آلمانی در ترکیه

یکی از مسائلی که داوطلبان در هنگام ورود به ترکیه، آشنایی چندانی با آن ندارند، ثبت نام در کلاس‌های زبان آلمانی در ترکیه می‌باشد. وکیل موسسه ویزایار در کشور ترکیه، که پیش از این و در هنگام ورود داوطلب به کشور ترکیه، به ایشان معرفی شده بود، اقدامات لازم برای ثبت نام داوطلب در کلاس زبان آلمانی در ترکیه را انجام خواهد داد.

چنانچه داوطلب پیش از ورود به ترکیه، آشنایی با زبان آلمانی داشته باشد، هنگام ثبت نام آزمونی جهت تعیین سطح زبان آلمانی از ایشان گرفته خواهد شد و بر اساس نتیجه آزمون، برای کلاس زبان آلمانی در ترکیه ثبت نام خواهد کرد.

علاوه بر این، چنانچه داوطلب در زمان پرداخت شهریه کلاس زبان آلمانی در ترکیه با مشکل مواجه شود و یا در زمان ورود به ترکیه، امکان تبدیل دلار به لیر ترکیه، برای ایشان فراهم نباشد، برای سهولت و تسریع در انجام امور، این اقدام توسط وکیل موسسه انجام خواهد پذیرفت.

خرید سیم کارت و انجام اقدامات لازم برای دریافت کارت اقامت در ترکیه

در هنگام ورود به فرودگاه و یا هر زمان دیگری که داوطلب آمادگی داشته باشد، اقدام برای خرید سیم کارت برای ایشان خواهد شد تا مشکلی بابت برقراری ارتباط با خانواده در زمان ورود برای داوطلب ایجاد نشود. علاوه بر آن، طی یک تا دو هفته،  اقدامات لازم برای دریافت اقامت تحصیلی کشور ترکیه برای داوطلب، با همراهی وکیل موسسه در کشور ترکیه انجام خواهد گرفت.

اخذ پذیرش از دانشگاه های دولتی آلمان برای ارائه به سفارت آلمان در ترکیه

عموما 2 الی 3 ماه پس از ورود متقاضی به کشور ترکیه، هماهنگی و اقدام برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌های دولتی آلمان انجام می‌گیرد.

پروسه بررسی مدارک توسط دانشگاه‌های آلمان و نیز تأیید درخواست توسط دانشگاه، معمولا 1 تا 3 ماه زمان می‌برد. با توجه به اینکه طبق برنامه ریزی، می‌بایست 6 ماه پس از ورود متقاضی به کشور ترکیه، تمامی مدارک ایشان (از جمله پذیرش تحصیلی) برای ارائه به سفارت کامل باشد، لذا بهترین زمان برای اقدام، 2 تا 3 ماه پس از ورود داوطلب به ترکیه می‌باشد.

البته ددلاین و زمان‌بندی دانشگاه‌ها برای درخواست پذیرش نیز در این باره تأثیرگذار است.

دریافت وقت مصاحبه دانشجویی از سفارت آلمان در ترکیه

یکی دیگر از نگرانی‌های متقاضیان در زمان اقامت در کشور ترکیه، دریافت وقت مصاحبه از سفارت آلمان در ترکیه است. البته این نگرانی کاملاً بجاست، چرا که فرد پس از سپری کردن مدت زمان اقامت در ترکیه، و نیز پرداخت مبلغ زیادی هزینه برای آموزش زبان آلمانی و هزینه‌های زندگی در این کشور، اگر با برای دریافت وقت مصاحبه از سفارت آلمان در ترکیه دچار مشکل شود، همه این زحمات و سختی‌ها و هزینه‌های انجام شده از بین رفته و در بهترین حالت، پروسه دریافت ویزا و اقامت کشور آلمان به مدت حداقل یک ترم تحصیلی (6 ماه) عقب خواهد افتاد.
به علاوه اینکه در این مدت، هزینه های اقامت اضافه در کشور ترکیه نیز، به هزینه های جانبی فرد داوطلب اضافه خواهد شد. بنابراین اهمیت دریافت وقت مصاحبه دانشجویی در زمان مناسب برای هیچ کس قابل چشم پوشی نیست.
البته اطلاع از قوانین مربوط به سفارت آلمان در ترکیه نیز در نحوه انجام صحیح این موضوع تاثیر بسزایی خواهد داشت. بعنوان مثال، در کشور ترکیه و در سه شهر آنکارا، استانبول و ازمیر، مصاحبه دانشجویی در سفارت آلمان انجام می‌گیرد. اما هر فرد می‌تواند به سفارتی مراجعه نماید که 6 ماه اقامت ایشان در آن شهر بوده باشد.
بنابراین ممکن است عدم آگاهی از این قوانین، پروسه دریافت ویزای فرد از کشور آلمان را برای مدتی به عقب بیندازد. تمامی این خدمات و ارائه مشاوره و راهنمایی های صحیح برای متقاضیانی که انجام پرونده آنها به عهده موسسه ویزایار باشد، به صورت رایگان انجام خواهد گرفت و نگرانی ای در این باره برای آنها وجود نخواهد داشت.

تکمیل مدارک مورد نیاز برای ارائه به سفارت آلمان در ترکیه

تکمیل تمامی مدارک مورد نیاز برای ارائه به سفارت آلمان در ترکیه، یکی از خدمات ویژه موسسه ویزایار برای داوطلبانی می‌باشد که انجام پرونده دریافت ویزای خود را به این موسسه سپرده‌اند.

سخن پایانی

در نهایت می توان گفت، کشور ترکیه برای کسانی مناسب است که در مجموع شرایط خوبی برای دریافت ویزا دارند، به این معنی که از لحاظ سنی و معدل مقاطع تحصیلی و البته سطح زبان آلمانی، در طبقه بندی گروه پرریسک قرار نمی گیرند.
و همینطور افرادی که دارای اقامت موقت و دائم کشور ترکیه هستند و افرادی که دارای منزل مسکونی در کشور ترکیه هستند، بسیار برای استفاده از طرح مهاجرتی آلمان از طریق ترکیه مناسب هستند.
مجموع هزینه های زندگی (شامل اجاره منزل مسکونی و خورد و خوراک) برای هر نفر در ماه به مبلغ 500 تا 600 دلار برآورد می شود. البته این هزینه بسته به شهر محل سکونت و سبک زندگی فرد داوطلب، متفاوت خواهد بود.
امیدواریم مطالب فوق، برای شما مفید بوده باشد. در صورت تمایل می توانید با اشتراک گذاری این مقاله، به ما در جهت توسعه فعالیت موسسه ویزایار، کمک کنید.
باعث افتخار و خوشنودی ما خواهد بود که تجربه های خود در این زمینه را در قسمت “پرسش و پاسخ” با ما در میان بگذارید. در صورتیکه سوالی در این زمینه دارید، نیز می توانید در همان قسمت مطرح نمایید و کارشناسان ما، در اسرع وقت به آنها پاسخ خواهند داد.

اطلاع رسانی
اطلاع رسانی هنگام
guest
76 پرسش و پاسخ
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات
فریما

منظورم اینه مشکلی در سفارت برام پیش نمیاد برای مهر خروج بعد از ۶ ماه؟

کارشناس ویزایار

سلام فریما عزیز؛
در حال حاضر در حد یکی دو هفته مشکلی نداره ولی تا زمان صدور ویزا خروج نداشته باشید بهتره.
موفق باشید

فریما

سلام، وقت بخیر
همسر من ساکن آلمان هست و من به همراه دخترم حدودا ۶ ماهی هست ساکن استانبول هستیم ، میخوام بدونم بعد از ۶ ماه میتونم از ترکیه به ایران خروج داشته باشم حدود یکی دو هفته تا وقت سفارتم بیاد؟!

یونس

با سلام
اگر شخص ساکن ترکیه باشد شما فقط پذیرش از کالج دولتی آلمان بگیرید هزینه قرارداد؟

مصطفی رسولی

من مصطفی رسولی اهستم من از کشور افغانستان استم و فعلا در کشور ترکیه زندگی میکنه و از کشور آلمان می خواهم مهاجررت کنم از کشور آلمان در خواست دارم من را بپذیرت

مصطفی رسولی

من مصطفی رسولی اهستم من از کشور افغانستان استم و فعلاً در کشور ترکیه زندگی میکنه و از کشور آلمان می خواهم مهاجررت کنم از کشور آلمان در خواست دارم من را بپذیر ت

یونس

اگر ترکیه فقط برای پذیرش از کالج دولتی آلمان بگیرید هزینه قراردادشما؟
آیا اگر پذیرش مقدور نبود عودت هزینه؟

کارشناس ویزایار

سلام یونس عزیز؛
بله برای پذیرش از کالج های دولتی آلمان اقدام می کنیم. جهت بررسی شرایط و اطلاع از هزینه قرارداد با مشاورین موسسه تماس بگیرید.

مصطفی رسولی

مصطفی رسولی اهستم از کشور افغانستان استم ودر کشور ترکیه زندگی میکنه

mehdi

سلام من درست متوجه نشدم منی که الان ۷ ماهه ترکیه هستم و کیملیک دارم نمیتونم برای ویزای جاب سیکر برم سفارت یا کنسولگری المان؟

کارشناس ویزایار

سلام مهدی عزیز؛
پس از 6 ماه اقامت می توانید برای دریافت ویزای آلمان از طریق ترکیه اقدام کنید.
موفق باشید.

محمد یاسین هنریار

سلام
من یک شهروند کشور افغانستان هستم که به دلیل جنگ و نا امنی کشورم را ترک کردم فعلا هم در ترکیه هستم و مدارک اقامت ترکیه را ندارم چه گونه میتوانم درخواست پناهندگی برای کشور آلمان کنم

مرتضی

بادرودوسلام بنده اتباعم ساکن تهران میخاسم معلومات راجع به ویزای زمینی ترکیه بگیرم هزینه اش چقده ممنون میشم اگ معلومات بدین

شعیب نظری

سلام آقاه و خانم محترم سلام من شعیب نظری است و در ترکیه زنده گی میکنم در شعره مالاتیا من از ولایت پنجشیر هستم ما در اینجا خیلی با مشگل زنده گی میکنیم من شاگرد هستم آله نمیتونم درس هایم را به درست ادامه بدم لطفن به ما کمک کنن
با ارزه سلام
شعیب نظری

فريبا

سلام من استانبول زندگي ميكنم كيمليك تركيه ارو هم دارم حدود ٥ ماهه اينجام با شخصي كه المان زندگي ميكنه و اقامت داره ازدواج كردم راهي هست كه من بتونم ويزاي المان رو با كمترين زمان ممكن بگيرم لطفا منو راهنمايي بفرمايين

مجید اسدی

با سلام من به عنوان پناهنده ای که از سال 2014 در ترکیه هستم ثبت نام un هستم و با توجه به دعوت به کاری که از یک شرکت آلمانی دارم میتوانم از سفارت آلمان در ترکیه اقدام به مهاجرت به آلمان کنم یعنی ویزای کار آلمان شامل حال پناهندگان در ترکیه میشود

عبدالحق کوهستانی

سلام من وکیل داد گستری در افغانستان بودم و با تسلط گروه طالبان در افغانستان من بصورت غیر قانونی از طریق کشور ایران وارد ترکیه شدم آیا امکانش است آلمان بروم.

عبدالله

نرخ ویزه آلمان چند است

معصومه اسدپور

بچهای من به همراه پدرشون که همسر سابق من هست آلمان هستن منم تازه وارد ترکیه شدم و کارت اقامتم رو گرفتم چطور میتونید کمکم کنید که ویزای المان رو بگیرم

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر
ویزای همسر شامل پیوستن همسر و فرزند زیر 18 سال به فرد می باشد (پیوستن فرزندان شما به پدرشون)، و شامل پیوستن پدر و مادر به فرزندشون نخواهد شد.
شما از طریقی غیر از ویزای پیوست باید برای دریافت ویزای آلمان اقدام نمایید.
موفق باشید.

niloofar

سلام
ما حدود یکسال هست که با اقامت توریستی در ترکیه زندگی میکنیم و قصد مهاجرت کاری به آلمان رو داریم. آیا با تمدید اقامت توریستی امکان دریافت ویزای جاب سیکر یا جاب آفر وجود داره یا حتما باید اقامت رو به تحصیلی تغییرش بدیم؟

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر
شما باید یکی از انواع اقامت های بلندمدت کشور ترکیه را داشته باشید تا بتوانید درخواست ویزای آلمان را به سفارت این کشور ارائه کنید.
موفق باشید.

نقیب الله نظری

سلام ودرود
من یک سوال داشتم برای من یک دعوت نامه از المان آمده هست البته دعوت نامه کاری من اهل افغانستان هستم ‌فعلا در ایران زنده گی میکنم وهمچنان اقامت ترکیه را نیز دارم در ترکیه ملک خرید کردهم مسله اقامت دایمی در پروسس هست
سوال من این هست کی من درخواست ویزه خودرا از سفارت المان در ایران کنم خوب هست یا ترکیه ؟
دوم چی مدارک لازم هست بخاطر دریافت ویزه

مریم

سلام وقت بخیر،من 37سالمه مجردم ،لیسانس ریاضی،و بین 700تا یک میلیارد سرمایه
آیا من شرایط اقامت آلمان رو از طریقه ترکیه میتونم داشته باشم؟؟؟؟

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر
شرایط دریافت انواع اقامت های کشور آلمان متفاوت می باشد، و برای بررسی دقیق این موضوع می بایست شرایط شما به صورت دقیق بررسی شود.
پیشنهاد میکنیم فرم ارزیابی رایگان سایت را تکمیل نمایید تا در اسرع وقت، کارشناسان ما برای ارائه مشاوره دقیق با شما تماس بگیرند.
موفق باشید.

غلام قادر

آیا من از طریق ترکیه به آلمان رفته میتوانم مهاجر هستم

سونیا نوری. Sonia noori

آیا نظامی های افغان را پناهندگی میتن

مرجان

سلام و وقت بخیر شما از روند ویزای جاب آفر و جاب سیکر آلمان در ترکیه هم اطلاعاتی دارید؟ ممنون

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر
شرای طدریافت ویزای کاری آلمان (جاب آفر) برای همه کشورها تقریبا یکسان هستش، اما برای ویزای جاب سیکر تفاوت های جزئی وجود دارد.
پیشنهاد میکنیم فرم ارزیابی رایگان سایت را تکمیل نمایید تا در اسرع وقت، کارشناسان ما برای ارائه مشاوره دقیق با شما تماس بگیرند.
موفق باشید.

حسین متقی

با سلام و سپاس از اطلاعات ارزشمندتان
بنده مدرک دکترا از دانشگاهی در ایران دارم و تمایل دارم در یک رشته (شرق شناسی)، دوباره از آلمان دکترا بگیرم آیا با این روشی که شما پیشنهاد دادید امکانی برای امثال بنده که ۵۲ سال دارم فراهم هست؟
با سپاس

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر
برای مقطع دکترا عموما شرایط سنی وجود ندارد و پیشنهاد میکنیم شما از طریق سفارت آلمان در ایران اقدام نمایید. وقت مصاحبه دانشجویی برای مقطع دکترا در ایران بسیار کوتاه بوده و هزینه های سنگین زندگی در ترکیه را هم نخواهید داشت. شانس ویزای شما برای اقدام از هر دو کشور ایران و ترکیه برابر است.
موفق باشید.

Maliha amini

درخواست ویزه مهاجرتی از ترکیه میخایم به سفارت آلمان داشته باشم اینجه وضیعت ماخوب نیست هیچ کمکی نداریم چون طفل کوچک نداریم کمک به اشخاص که طفل کوچک دارن است ما میخواهم به سفارت آلمان درخواست ویزه کنم افغانستان که رفته نمیتوانیم همه میمیرن.

شکیلا

من در خواست ویزه دارم آیا قبول میشد

محسن

با درود و احترام. من میخواهم برای اقامت یک ساله توریستی از طریق اجاره ملک در ترکیه اقدام کنم و سپس برای “ویزای جویای کار آلمان(جاب زوخر)” از طریق ترکیه اقدام نمایم. آیا اخذ “ویزای کار آلمان” با اقامت “یکساله توریستی” ترکیه امکان پذیر هست؟

مدیر سایت

باسلام و وقت بخیر
یکی از شرایط لازم برای این اقدام، دریافت یکی از انواع اقامت های بلندمدت کشور ترکیه می باشد. اما برای دریافت ویزای جاب سیکر، شرایط لازم دیگری نیز وجود دارد که می بایست منحصراً برای شخص شما بررسی شود.
پیشنهاد میکنیم فرم ارزیابی رایگان سایت را تکمیل نمایید تا در اسرع وقت، کارشناسان ما برای ارائه مشاوره دقیق با شما تماس بگیرند.
موفق باشید.

سعیده

چرا جواب نمی دهید اگر در ترکیه ازدواج کنم ویزای آلمان به راحتی می دهند ؟و چقدر زمان می برد

سعیده

سلام من می خواهم برم استانبول با نامزدم ازدواج کنم که تبعه آلمانه بعد باهم بریم آلمان چند روز طول می کشه تا این دوکار انجام بشه و حدودا چقدر هزینه داره آیا سفارت آلمان ویزا می ده ممنون

محمد رضا

سلام وقت بخیر
من الان 2 ماه هست ترکیه هستم و کارت کیملیک گردشگری اینجا رو گرفتم. منتهی زبان رو دارم خودخوان میخونم. با توجه به این شرایط میتونم وقت سفارت بگیرم؟

محمد

سلام من ۲۲ سالمه معدل کل دوره متوسطه ۱3.۶۹ هست و معدل کل پیش دانشگاهیم ۱۲ هست. سربازی هم رفتم. آیا شانس قبولی ویزای تحصیلی آلمان از طریق یادگیری زبان آلمانی و گرفتن مدرک زبان در ترکیه رو دارم؟ ممنونم

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر
شانس دریافت ویزای شما از ترکیه بسیار پایین است، اما از طریق کشور ارمنستان امکان پذیر خواهد بود.
پیشنهاد میکنیم فرم ارزیابی رایگان سایت را تکمیل نمایید تا در اسرع وقت، کارشناسان ما برای ارائه مشاوره دقیق با شما تماس بگیرند.
موفق باشید.

سعید

سلام وقت بخیر من ۳۵سالمه برای ویزای اسبیلدونگ میخواستم اقدام کنم تمکن مالی دارم هزینه ها هم میتونم ساپورت کنم امکان ویزا شدن دارم؟؟

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر
درحال حاضر بصورت رسمی، انجام مصاحبه و دریافت ویزای آوسبیلدونگ از طریق کشورهای خارج از اتحادیه اروپا آغاز نشده است و نمیتوان نظر دقیقی در این باره داشت.
موفق باشید

ایمان

سلام روزتون به خیر
من الان ۴ ماه که ترکیه هستم برای آلمان می خوام اقدام کنم می خواستم ببینم از اونجایی که ممکنه ۲ الی ۳ ماه پس از درخواست وقت نوبت وقت سفارتم بشه الان می تونم تقاضای وقت کنم تا بعد از ۲ ماه که نوبتم شد دوره ۶ ماه اسکان داخل ترکیه هم گذشته باشه
یا نه جهت تقاضا وقت هم باید ۶ ماه از اسکان گذشته باشه

ساناز

سلام و درود
وقت بخیر
بعد از اجاره خونه و درخواست ویزای ترکیه میگن باید ۶ماه از اقامت ترکیه گذشته شود بعد اقدام به وقت سفارت آلمان کرد درسته؟
سوالم اینه که تو این‌۶ماه حق خروج از ترکیه دارم؟
یعنی برم اجاره کنم و کارارو انجام بدم بیام ایران؟
امکان پذیر است؟
یا ۶ماه کامل باید زندگی‌کرد ترکیه؟

کارشناس ویزایار

سلام ساناز عزیز؛
بله بعد از 6 ماه اقامت می تونید برای ویزای آلمان از طریق ترکیه درخواست بدید.
در مدت 6 ماه نیز نباید از ترکیه خارج شوید مگر اینکه دلیل و یا توجیه منطقی داشته باشید و مدت زمان آن نباید طولانی باشد.
موفق باشید.

Parsa

ایا میتوان در این مدت به ایران برگشت برای مدت کوتاه

کارشناس ویزایار

سلام پارسا عزیز؛
بهتره که به ایران برنگردین ولی در شرایط خاص و با دلایل قانع کننده امکان پذیر است.
موفق باشید

علی

سلام من دو ماه هست که به کشور ترکیه مهاجرت کرده ام و کارت کیملیک را دریافت نموده ام
و برای اقامت المان میخواهم درخواست بدهم
ولی در ایران دارای سوءسابقه کیفری میباشم ایا این باعث میشود در دریافت ویزای المان مشکلی ایجاد شود یا خیر؟ با تشکر از پاسخ و راهنمایی شما

کارشناس ویزایار

سلام علی عزیز؛
برای درخواست ویزای تحصیلی آلمان از طریق ترکیه ارائه گواهی عدم سوءپیشینه نیاز نیست.
موفق باشید

الناز

سلام خسته نباشید من میخام بیام ترکیه ازاونجااقدام کنم واسه المان ولی ۶ماه که هستم کارم کنم میشه یان هم زبان یادبگیرم کلا موجودی جیبم ۱۵میلیون میتونم یان باتشکر

کارشناس ویزایار

سلام الناز عزیز؛
شرایط پیداکردن کار در ترکیه باتوجه به شرایط هر فرد متفاوت هست و ما اقدامی در این زمینه نداریم و نمی تونیم راهنمایی دقیقی داشته باشیم.
اما باتوجه به اینکه برای دریافت ویزای آلمان از طریق ترکیه می بایست تمکن مالی معادل 10332 یورو ارائه دهید و با در نطر گرفتن دیگر هزینه ها اقدام از این طریق را برای شما توصیه نمی کنیم.
موفق باشید

امیر فتحی

سلام وقت بخیر
لطفا راجب دریافت ویزای کاری المان از کشور ثالث هم توضیحات بزارید

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر
شرایط گرفتن انواع ویزاهای بلندمدت کشور آلمان از طریق کشور ثالث (ویزاهای تحصیلی، کاری و …) مشابه هستند.
اما سعی میکنیم توضیحاتی رو بصورت اختصاصی در این باره منتشر کنیم.
با تشکر از پیشنهاد شما

محمد

سلام وقتتون بخیر
ممنون از سایت عالیتون و وقتی که گذاشتید..
مهاجرت به آلمان از طریق دوره زبان آلمانی از کشور ارمنستان نیاز به چه مدارکی داره؟
ینی سابقه بیمه و وثیقه هم لازمه یا خیر؟

مدیر سایت

با سلام و تشکر از شما
برای خروج از کشور، اگر مشمول سربازی باشید نیاز به وثیقه می باشد، اما نیازی به سابقه بیمه نمی باشد.
برای دریافت مشاوره تخصصی می تونید، با تکمیل فرم ارزیابی رایگان، از راهنمایی کارشناسان موسسه ویزایار بهره مند بشید.
با سپاس

عباس

من در ترکیه زندگی میکنم و یکی از دوستانم در یکی از شهرهای آلمان رستوران دارد اگر دوست من برای من دعوتنامه بفرستند ومرا به عنوان نیروی کار بخواهم چه کاری باید انجام دهد ؟ لطفا مرا راهنمایی کنید سپاسگزارم

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر
صرفا ارائه دعوتنامه کافی نخواهد بود و ایشون باید به شما قرارداد کار ارائه کنند.
در صورت داشتن چنین قراردادی، می توانید بصورت مستقیم با مشاورین موسسه ویزایار ارتباط برقرار کنید تا شما را به صورت دقیق راهنمایی کنند.
موفق باشید؛

نازنین

سلام
ببخشید من الان ترکیه هستم، چقدر طول میکشه بتونم وقت مصاحبه بگیرم؟ شما میتونید این کار رو واسم انجام بدین؟

مدیر سایت

سلام و وقت بخیر
وقت مصاحبه بستگی به زمان درخواست داره، بعنوان مثال عموما نزدیک شروع ترم های تحصیلی، تقاضا بیشتر و گرفتن وقت مصاحبه از سفارت سخت تر خواهد بود.
بله امکان پذیر است، شما برای هماهنگی می تونید با پشتیبانی سایت ارتباط بگیرین.
موفق باشید.

فرزانه

سلام و وقت بخیر
ببخشید شما کورس زبان انگلیسی در ترکیه هم ثبتنام میکنید؟

مدیر سایت

با سلام و تشکر
بله کورس زبان انگلیسی هم در کشور ترکیه ثبت نام داریم
موفق باشید

سوگل

سلام
شما تضمین میکنید بعد این همه هزینه و وقتی که میذاریم، ویزا بگیریم؟

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر

ویزای آلمان به هیچ عنوان تضمینی نیست، نه از جانب موسسه ما و نه از جانب هیچ موسسه دیگه ای!
اما شانس دریافت ویزای شما از این طریق خیلی بیشتر خواهد شد.
برای بررسی دقیق تر شرایطتون، جهت شانس دریافت ویزا، با مشاوران موسسه در ارتباط باشید.

موفق باشید

حامد

سلام
امکان کار در ترکیه هستش؟ اگر بله چه نوع کارهایی؟

ویرایش شده در 1 سال قبل بوسیله حامد
مدیر سایت

با سلام
شما در صورت پیدا کردن کار و کسب اجازه کار از کارفرما، می توانید اقامت کاری ترکیه را دریافت کنید و البته کار سیاه نیز می توانید انجام دهید و این موضوع، بستگی به میزان توانایی های شما خواهد داشت.
موفق باشید

Nader

درود بر شما .
یکی از دوستان ما در سفارت آلمان در تهران انگشت انگاری شده و هزینه ی صدور ویزا رو هم پرداخت کرده اما متاسفانه از بدشانسی خورده به پاندمی کرونا و تا به امروز خبری از سفارت نشده ،تصمیم داره از طریق ترکیه اقدام کنه ،میخواد بدونه این مسئله تداخلی با سفارت آلمان در ترکیه دارد یا خیر ؟؟؟؟

مدیر سایت

سلام و وقت شما بخیر؛
خیر مشکلی نداره و میتونید هردو پرونده رو به موازات هم پیش ببرید.
موفق باشید؛

روناک

سلام ببخشید برای ویزای پیوست همسر شما می توانید کمک کنید ؟ و الان سفارت آلمان وقت میدهد ؟

مدیر سایت

با سلام و تشکر از شما؛
اگر سفارت آلمان در تهران منظور شما هست، به دلیل کرونا مجدداً تعطیل شده است. ولی از طریق کشور ثالث می توانیم برای شما اقدام به گرفتن ویزای آلمان کنیم. برای کسب اطلاع بیشتر با شماره های تماس موسسه با ما در ارتباط باشید. از طریق شماره 09107342982 هم می توانید بصورت آزاد یا از طریق واتس اپ با کارشناس بخش مربوطه در ارتباط باشید.
موفق باشید؛

بیتا محبی

سلام
پیشنهاد ویژه تون که گقتین تا بهار 1400 میشه ویزای تحصیلی آلمان رو گرفت، از طریق ترکیه هم میشه یا فقط آلمان هستش؟
سپاس

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر
درصورت باز شدن به موقع مرزهای ترکیه، بله امکانش هست.
اما در کل گرفتن ویزای آلمان از کشور ارمنستان ساده تر و سریع تر از ترکیه هستش.
در صورتی که نیاز به مشاوره بیشتر داشتید، فرم مشاوره سایت رو تکمیل کنید و یا از طریق تلفن ثابت و واتس اپ با کارشناسان ما در ارتباط باشید.
موفق باشید.

سیما

سلام
ببخشید کدوم شهر ترکیه ست؟

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر
شهر استانبول

yaser

الان که مرزا بسته ست با ویزای تحصیلی ای که شما میگیرید میشه به عنوان داشتن اقامت وارد ترکیه شد؟

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر
تا زمانی که مرزها باز بشه نمیتونیم شما رو اعزام کنیم که بتونید وارد ترکیه بشید تا بتونید از اونجا اقامتتون رو بگیرین
می تونید با موسسه ما در ارتباط باشید که به محض باز شدن هرکدوم از مرزها، بلافاصله بهتون اطلاع رسانی بشه. 🙂
موفق و پیروز باشید؛