مهاجرت به آلمان از طریق ارمنستان

مهاجرت به آلمان از طریق ارمنستان
  1. آیا مدت زمان زیادی است که منتظر گرفتن وقت مصاحبه از سفارت آلمان در تهران هستید؟
  2. آیا به دلیل شرایط رقابتی سفارت آلمان در تهران، ترس از ریجکت شدن درخواست ویزای خود را دارید؟
  3. آیا به دلیل مشمولیت سربازی، باید خیلی سریع از کشور ایران خارج شوید؟
  4. آیا به دنبال راهی جایگزین برای دور زدن وقت های سفارت آلمان در تهران هستید؟
  5. آیا قصد دارید تا بتوانید با کمترین هزینه و حداقل ریسک، ویزای تحصیلی و کاری کشور آلمان را دریافت کنید؟

اگر حتی به یکی از این سوالات، پاسخ مثبت داده اید، با ما همراه باشید تا شما را با بهترین و مطمئن ترین راه برای گرفتن ویزای تحصیلی و کاری کشور آلمان آشنا کنیم:

مهاجرت به آلمان از طریق ارمنستان

با مهاجرت به آلمان از طریق ارمنستان می توانید میانبری برای ورود به کشور آلمان داشته باشید. این فرصت استثنائی به مدت چهار ماه در سال قابل استفاده می باشد و از 20 جولای تا 20 نوامبر فرصت حضور در کشور ارمنستان را خواهید داشت. چنانچه در تایم طلایی قبل از 20 جولای بتوانید مقدمات کار خود را انجام داده و وارد کشور ارمنستان شوید می توانید برای ژانویه پیش رو، وقت مصاحبه سفارت آلمان در ارمنستان را دریافت کرده و برای ترم تابستان جاری وارد کشور آلمان شوید. برای اطلاع بیشتر از جزئیات انجام کار و زمان بندی امور، با ویزایار همراه باشید.

کشور آلمان یکی از محبوب ترین و بهترین کشورهای جهان، برای ادامه تحصیل و کار می باشد. شرایط این کشور برای دریافت اقامت، استثنائی بوده و مهم ترین این موارد شامل تحصیل رایگان در مقاطع دانشگاهی و شرایط کاری ویژه برای تمامی رشته ها از جمله پزشکی، پیراپزشکی و مهندسی می باشد. به دلیل دارا بودن این شرایط استثنائی، حجم بالایی از تقاضا برای دریافت وقت سفارت این کشور در ایران ایجاد گردیده که علاوه بر طولانی شدن زمان انتظار برای دریافت وقت سفارت، شرایط دریافت ویزا را نیز رقابتی و سخت نموده است. برای شرایط حاضر،به عنوان جایگزینی برای وقت فوری سفارت آلمان پیشنهاد ما به شما مهاجرت به آلمان از طریق ارمنستان است بدین صورت که پس از دریافت ویزای تحصیلی کشور ارمنستان و از طریق آن دریافت ویزای کشور آلمان می باشد.

معرفی کلی طرح دریافت ویزای آلمان از طریق ارمنستان به این صورت است که فرد متقاضی برای دریافت انواع ویزاهای کشور آلمان، مدت زمان 6 ماه را با توجیه آموزش زبان آلمانی در کشور ارمنستان سپری می‌کند و پس از مدت 6 ماه اقامت مستمر، برای دریافت وقت مصاحبه از سفارت آلمان در ارمنستان تقاضا می‌دهد. با این روش می‌توان برای انواع ویزاهای تحصیلی، کاری و دیگر ویزاهای پر تقاضای کشور آلمان که زمان انتظار برای دریافت وقت مصاحبه سفارت در ایران طولانی می‌باشد اقدام نمود.

در ادامه به نحوه انجام کار، مزیت های طرح، دانستنی‌های لازم برای انجام کار و نیز خدمات موسسه ویزایار برای انجام کار خواهیم پرداخت.

شرایط مهاجرت به آلمان از ارمنستان

چگونه می‌توان ویزای آلمان را از طریق ارمنستان دریافت نمود؟

برای مهاجرت به آلمان از طریق ارمنستان، می‌بایست فرد به مدت حداقل 6 ماه در خاک ارمنستان حضور داشته باشد و در این مدت از کشور خارج نشده باشد. زمانی که داوطلب در سفارت آلمان در ارمنستان، درخواست وقت مصاحبه برای دریافت ویزا می‌دهد و در زمان مصاحبه سفارت، می‌بایست دارای یکی از انواع ویزاهای بلندمدت (غیر توریستی کشور ارمنستان) باشد و در این صورت مدارک وی توسط سفارت، مورد بررسی قرار می‌گیرد.

داوطلبانی که از طریق موسسه ویزایار اقدام به دریافت ویزای آلمان از طریق ارمنستان نمایند، پس از ورود به ارمنستان، شروع به آموزش زبان آلمانی در ارمنستان می‌نمایند که به این طریق ویزای تحصیلی کشور ارمنستان را دریافت می‌کنند. این روش به نسبت دیگر روش های دریافت اقامت ارمنستان، هزینه کمتری را در بر می‌گیرد و علاوه بر آن متقاضیان می‌توانند به یادگیری زبان آلمانی در مرکزی با سطح آموزشی بالا بپردازند. 

مزایای مهاجرت به آلمان از ارمنستان

ویزای فوری آلمان

سرعت انجام کار

پروسه انجام کار در طرح ارمنستان از زمان شروع تا دریافت ویزای کشور آلمان کمتر از یک سال خواهد بود. متقاضیان می توانند پس از 6 ماه حضور در ارمنستان تقاضای وقت سفارت نمایند و مدت زمان تقاضای وقت سفارت تا دریافت ویزا بین 3 تا 4 ماه زمان می برد.

ویزای آلمان با کمترین هزینه

هزینه های بسیار پایین

هزینه های تحصیل و زندگی در ارمنستان بسیار پایین می باشد و می توان از این کشور بعنوان یک سکوی پرتاب ارزان برای دریافت اقامت آلمان استفاده کرد. همچنین به دلیل نزدیکی مسافت، به سادگی وخیلی ارزان می توان به ایران رفت و آمد نمود.

ویزای آلمان بدون مدرک زبان

عدم نیاز به ارائه مدرک زبان

با وجود اینکه سفارت آلمان در ارمنستان، درخواست ارائه مدرک زبان آلمانی از متقاضیان تحصیل در آلمان ندارد، با این حال به متقاضیان عزیز پیشنهاد می کنیم که برای اطمینان بیشتر و شرایط بهتر ویزا، مدرک زبان B1 را برای روز مصاحبه به سفارت ارائه دهند.

ویزای تضمینی آلمان

شانس بیشتر برای دریافت ویزا

با شرایط فعلی سفارت آلمان در ایران، معدل بالا و سن پایین در دریافت ویزا به شدت تاثیرگذار خواهد بود. به دلیل حجم پایین تقاضا در سفارت آلمان در ارمنستان، رقابت کمتری برای دریافت ویزا خواهد بود و سخت گیری برای سن و معدل مقاطع قبل، کمتر می‌باشد.

دریافت وقت فوری سفارت آلمان از طریق ارمنستان!

همانطور که می دانید در حال حاضر وقت های سفارت برای داوطلبانی که مدرک زبان کافی برای ورود به دانشگاه های آلمان را ندارند بسیار طولانی می باشد. با تغییر سیستم وقت‌‌دهی سفارت آلمان روزنه امیدی برای داوطلبان باز شده و توقع این بود که نوبت‌دهی سفارت آلمان نظم بهتری پیدا کند. اما این امید هم پس از گذشت بیش از 6 ماه برای دانشجویانی که مدرک زبان کافی برای دانشگاه های آلمان را ندارند به ناامیدی تبدیل شد. چرا که در این سیستم اولویت با کسانی می باشد که مدرک زبان لازم برای ورود به دانشگاه های آلمان را داشته باشند و در بین کسانی که مدرک زبان آنها کافی نباشد هم اولویت با مقاطع بالای تحصیلی خواهد بود. حتی در پاسخ ایمیلی که سفارت به یکی از داوطلبان داده است این نکته خاطرنشان شده است.

مشکل دیگری نیز داوطلبانی را درگیر کرده است که در سیستم قدیم ( قبل از سپتامبر 2019 ) درخواست وقت سفارت داده اند و اکنون نمی دانند بهتر است وقت قبلی خود را کنسل کنند و وقت جدید بگیرند یا همچنان منتظر بمانند. چرا که روند اعلام وقت سیستم قبلی بسیار کند پیش می رود. بعضی از این داوطلبان 2 سال پیش درخواست وقت داده اند و اینکه انتظار 2 ساله خود را نادیده بگیرند برایشان بسیار سخت می باشد. بهترین راه حل برای داوطلبانی که در سیستم جدید نوبت‌دهی سفارت شرایط مطلوبی ندارند، اقدام برای سفارت آلمان از طریق ارمنستان می باشد. چرا که مطمئن هستند نهایتاً بعد از 6 ماه اقامت در ارمنستان می توانند برای دریافت وقت مصاحبه درخواست دهند و پروسه دریافت ویزای آنها از ابتدا تا دریافت ویزا بیشتر از 9 ماه طول نخواهد کشید.

با سن بالا و معدل پایین ویزای تحصیلی آلمان را دریافت کنید!

با افزایش قیمت ارز، تقاضا برای دریافت پذیرش و ویزا از کشورهایی که دارای هزینه تحصیل هستند به شدت کاهش پیدا کرد و این حجم تقاضا به سمت کشورهایی که تحصیل در آنها رایگان است روانه شد. به جرات می‌توان از آلمان بعنوان بهترین کشوری که تحصیل در آن همچنان رایگان می باشد و از لحاظ کیفیت آموزشی و سطح زندگی دارای رتبه بالایی می باشد نام برد. به همین خاطر تقاضا برای دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی کشور آلمان بسیار بالا رفت و همین امر شرایط دریافت ویزا را دشوار و تا حد زیادی رقابتی نمود. سفارت آلمان در ایران در حال حاضر به کسانی ویزای تحصیلی می دهد که دارای سن پایین (حداقل گپ تحصیلی) و دارای معدل بالا هستند و عمده این رخداد به دلیل تقاضای داوطلبان با شرایط بهتر می باشد. ( چرا که تا 3 یا 4 سال پیش این سختگیری ها برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان وجود نداشت.) اما در بقیه کشورها این شرایط و حجم تقاضا به وجود نیامده است. یکی از بهترین گزینه های حاضر، اقدام از طریق کشور ارمنستان می باشد و این طرح برای کسانی مناسب است که به دلیل رقابتی بودن شرایط ویزای آلمان از طریق ایران، شانس کمی را برای دریافت ویزا دارند.

بدون مدرک زبان، ویزای آلمان را دریافت کنید!

کشور آلمان جزء معدود کشورهایی است که به دلیل امکان تحصیل رایگان، دارای قوانین خاصی برای اعطای ویزای تحصیلی به داوطلبان می باشد. یکی از این قوانین داشتن دانش زبان مورد نیاز دانشگاه‌های آلمان می باشد که عموماً زبان آلمانی می باشد. از برخی از دانشگاه‌ها می‌توان پذیرش مشروط به کلاس زبان دریافت نمود،به این معنی که می‌توان پس از گذراندن کلاس زبان دانشگاه، تحصیلات دانشگاهی خود را در همان دانشگاه و بدون شرط دیگری ادامه داد. در گذشته به این صورت بود که دانشجو می‌توانست با داشتن مدرک زبان B1 ویزای تحصیلی آلمان را دریافت نماید و سپس در کشور آلمان دانش زبان خود را تکمیل نماید، اما با شرایط رقابتی حاضر این سطح زبان به B2 رسیده است و کسانی که بدون مدرک زبان B2 مدارک خود را به سفارت تحویل دهند، یا پرونده ای برای آنها تشکیل نخواهد شد و یا به آنها فرصت 2 تا 3 ماهه ای داده خواهد شد که مدرک زبان B2 را برای سفارت آلمان ارسال نمایند. اما سفارت آلمان در ارمنستان، مدرک زبان آلمانی (حتی سطح B1 آلمانی) را جز مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی اعلام نکرده است. البته توصیه ما به همه دانشجویان ایرانی که از طریق سفارت آلمان در ارمنستان، اقدام به دریافت ویزای تحصیلی می‌کنند ایین است که ترجیحاً مدرک زبان B1 را به همراه دیگر مدارک مورد نیاز برای ویزا به سفارت آلمان در ارمنستان ارائه دهند.

دریافت وقت سفارت آلمان از طریق ارمنستان!

قوانین سفارت آلمان در همه کشورها در کلیات یکسان و در جزئیات دارای تفاوت‌هایی می باشد. بعنوان مثال داشتن مبلغ 10236 یورو بعنوان تمکن مالی از طرف اداره مهاجرت اتباع خارجی اعلام گردیده و تمامی دانشجویانی که قصد داشته باشند ویزای تحصیلی آلمان را دریافت نمایند می‌بایست این مبلغ را بعنوان تمکن مالی به سفارت ارائه نمایند. انگیزه نامه و رزومه و پذیرش معتبر از دانشگاه‌های آلمان نیز جز مدارک ضروری مورد نیاز سفارت آلمان در همه کشورها می باشد. اما مدرک زبان مورد نیاز بسته به شرایط سفارت کشور مورد نظر مشخص می‌گردد. بعنوان مثال سفارت آلمان در کشور ایران در لیست مدارک خود مدرک زبان B1 را کافی دانسته اما در عمل از اکثر متقاضیان مدرک زبان B2 را تقاضا می‌کند. سفارت آلمان در ارمنستان مدرک زبان را جز مدارک ضروری اعلام نکرده و ارائه گواهی شرکت در کلاس زبان آلمانی را کافی می‌داند. به همین خاطر اشراف به شرایط سفارت آلمان در کشور مورد نظر برای موفقیت در دریافت ویزا امری ضروری است.

برای ورود به سایت سفارت آلمان در کشور ارمنستان ( ایروان) می‌توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

کسانی که تمایل دارند از طریق سفارت آلمان در ارمنستان ویزای تحصیلی دریافت نمایند، می‌بایست برای 6 ماه پس از ورود خود به ارمنستان، تقاضای وقت مصاحبه تحصیلی نمایند. در حال حاضر دریافت وقت مصاحبه دانشجویی برای داوطلبان ایرانی با محدودیت مواجه است و اخیراً دریافت وقت مصاحبه برای دانشجویان ایرانی کمی دشوار شده است. لذا داوطلبانی که تمایل دارند از طریق کشور ارمنستان برای دریافت انواع ویزای آلمان اقدام نمایند، باید به این نکته توجه داشته باشند.

مراحل مهاجرت به آلمان از ارمنستان

ایران
مشاوره اولیه و انتخاب بهترین راهکار
در مرحله، پس از مشاوره اولیه، شرایط متقاضی بررسی شده و در صورتی که استفاده از طرح مهاجرت به آلمان از طریق ارمنستان، شرایط گرفتن ویزا را تسهیل کند، این طرح به متقاضی پیشنهاد داده می‌شود. پیش از شروع کار، راهنمایی‌های کامل درباره هزینه‌ها، مزایا و دیگر اطلاعات لازم به داوطلب ارائه شده و ایشان می‌تواند با آگاهی کافی برای این طرح اقدام می‌نماید.
ایران
ایران
تکمیل مدارک مورد نیاز برای انجام کار
پس از انجام مشاوره و انعقاد قرارداد، مدارک متقاضی برای دریافت اقامت ارمنستان و نیز، مدارک لازم برای دریافت پذیرش و ویزای کشور آلمان اعلام و تکمیل می‌شود و نیز، هماهنگی‌های لازم برای رزرو هتل و یا انتخاب منزل مسکونی مناسب در ارمنستان انجام خواهد شد.
ایران
ایران
تهیه بلیط و سفر به ارمنستان
در هنگام تهیه بلیط برای سفر به ارمنستان، ایرلاین‌های تخصصی، پروازهای با قیمت مناسب و ترمینال‌های مسافربری دارای مسیر به مقصد ایروان (درصورت نیاز و درخواست) به متقاضی معرفی شده و در صورتی که داوطلب مایل به خرید بلیط به ارمنستان باشد، این کار توسط موسسه انجام خواهد شد. تمام راهنمایی‌های لازم برای تهیه بلیط بصورت زمینی و هوایی به متقاضی ارائه می‌گردد و در صورت تمایل، امکان تهیه بلیط با مناسب‌ترین قیمت و با بهترین زمان‌بندی برای داوطلب وجود خواهد داشت.
ایران
ارمنستان
ورود به ارمنستان و اسکان در محل اقامت
در ترانسفر فرودگاهی، به هنگام ورود داوطلب به ارمنستان، نماینده ویزایار به استقبال داوطلب رفته و ایشان را تا دفتر املاک، برای انعقاد قرارداد منزل مسکونی همراهی خواهد کرد. سپس ایشان را تا اسکان کامل در منزل خود همراهی خواهد کرد. در صورتی که متقاضی مایل به رزرو هتل باشد، این امکان وجود دارد و پس از اسکان کامل در هتل، می‌تواند به کمک نماینده ویزایار در ارمنستان، به صورت حضوری به انتخاب منزل مسکونی مناسب بپردازد و به صورت حضوری قرارداد منزل خود را منعقد نماید.
ارمنستان
ارمنستان
ثبت‌نام کلاس زبان آلمانی در ارمنستان و دریافت کارت اقامت
پس از ورود به ارمنستان، هماهنگی‌های لازم برای ثبت نام کلاس زبان آلمانی در ارمنستان، انجام تست سلامت و در نهایت دریافت کارت اقامت ارمنستان با کمک نماینده ویزایار در ارمنستان انجام خواهد شد. هماهنگی‌های لازم با سازمان‌های مربوطه، پیش از ورود داوطلب به ارمنستان انجام شده و تنها بخش تحویل حضوری مدارک، در این مرحله انجام خواهد گرفت.
ارمنستان
ارمنستان
تکمیل مدارک مورد نیاز برای سفارت آلمان در ارمنستان
در این مرحله، طی جلسه‌های آنلاین با متقاضی، هماهنگی‌های لازم برای تکمیل مدارک مورد نیاز سفارت آلمان، از جمله نگارش انگیزه نامه صورت خواهد گرفت. البته در زمینه نگارش انگیزه نامه بهتر است نگارش انگیزه نامه به زبان فارسی توسط داوطلب صورت گیرد و سپس توسط وکیل ویزایار، به زبان آلمانی بازگردانی شود.
ارمنستان
ارمنستان
اقدام برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌های دولتی و رایگان آلمان
از زمان درخواست تا دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر در آلمان، معمولا 1 تا 3 ماه زمان خواهد برد و البته ددلاین دانشگاه‌ها نیز در زمان اپلای تاثیرگذار خواهد بود. با در نظر گرفتن تمام این موارد، در زمان مناسب برای دریافت پذیرش اقدام خواهد شد تا در بهترین و کوتاهترین زمان، با مراجعه متقاضی به سفارت، ویزای کشور آلمان دریافت شود.
ارمنستان
ارمنستان
دریافت وقت سفارت و آمادگی برای انجام مصاحبه سفارت آلمان در ارمنستان
با توجه به اینکه پس از 6 ماه از ورود متقاضی به ارمنستان، امکان حضور وی در سفارت آلمان وجود خواهد داشت، برای به حداقل رساندن زمان سکونت متقاضی در ارمنستان، وکلای ویزایار پیش از اتمام 6 ماه اقدام به گرفتن وقت سفارت آلمان در ارمنستان خواهند کرد. همچنین برای آمادگی کافی متقاضی در سفارت آلمان در ارمنستان، چند روز پیش از تاریخ مصاحبه، جلسات پشتیبانی بصورت آنلاین توسط وکیل ویزایار در آلمان برگزار خواهد شد و به این صورت، داوطلب با سوالات احتمالی روز مصاحبه، آشنا خواهد شد و خود را برای انجام مصاحبه بهتر در سفارت آلمان آماده خواهد ساخت.
ارمنستان
ارمنستان
دریافت ویزای کشور آلمان از طریق ارمنستان
به طور کلی، 1 تا 3 ماه پروسه بررسی مدارک ویزا و موافقت با آن زمان خواهد برد. درصورت ایجاد نقصی، ممکن است پروسه طولانی تر شود. در این مدت وکلای ویزایار، همچنان همراه داوطلب بوده و در صورت نیاز به رفع نقصی، کمک و راهنمایی‌های لازم را به ایشان ارائه می‌دهند.
ارمنستان
آلمان
ورود به آلمان و ثبت نام در دانشگاه‌های دولتی آلمان
پس از دریافت ویزای کشور آلمان از طریق ارمنستان، تمامی راهنمایی‌های لازم برای خرید بلیط هواپیما انجام خواهد شد. در صورت نیاز رزرو خوابگاه در آلمان به کمک ویزایار صورت خواهد گرفت و علاوه بر آن، تمام راهنمایی‌های لازم برای گرفتن کارت اقامت آلمان، از جمله ثبت نام دانشگاه، ملده کردن در شهرداری، افتتاح حساب بانکی و ... برای تسهیل کار داوطلب صورت خواهد گرفت.
آلمان

آموزش زبان آلمانی در ارمنستان

سطح آموزشی دوره زبان آلمانی در ارمنستان

کلاس های زبان آلمانی در ارمنستان عموماً بصورت یک دوره 9 ماهه از A1 تا B1 می‌باشد که شروع سطح A1 از اکتبر ماه میلادی می باشد. البته در زمان ثبت نام، آزمونی جهت تعیین سطح زبان از داوطلبان گرفته می‌شود و بر اساس نمره دریافتی از آزمون، سطح کلاس زبان متقاضی مشخص می‌گردد. با توجه به بازخوردی که از دانشجویان در حال تحصیل در این کلاس های زبان گرفته شده است، سطح زبان تدریس شده بسیار بالا و بسیار بالاتر از کتاب های در حال تدریس و یا حتی آزمون زبان آلمانی گوته می‌باشد. چنان که داوطلبان پس از اتمام سطح A2 آلمانی، خود را در سطح آزمون زبان B1 گوته دانسته و گاهاً در همین سطح، آزمون B1 را با موفقیت پشت سر گذرانده اند. البته این موضوع بصورت قطعی و برای تمامی دانشجویان صادق نیست و بستگی به عملکرد و تلاش داوطلب دارد. کتاب‌های تدریس شده در این کلاس های زبان، عموماً کتاب‌های Begegnungen می باشد که دارای سطح بالاتری از کتاب‌های منشن (menschen) می‌باشد.

ددلاین و شروع ترم کلاس زبان آلمانی در ارمنستان

هر ترم کلاس زبان آلمانی در ارمنستان در حدود 3.5 ماه طی می شود و ترم اول این دوره در ماه نوامبر سال میلادی شروع شده و در ماه دسامبر پایان می یابد. ترم دوم این دوره در ماه فوریه سال میلادی شروع شده و در ماه می پایان می یابد.
با توجه به زمان بندی ددلاین های کالج و دانشگاه های آلمان، و همچنین احتساب حداقل مدت اقامت در ارمنستان و زمان لازم برای دریافت ویزا، بهترین زمان برای اقدام برای این طرح استثنائی تا قبل از سپتامبر (ماه شهریور سال شمسی) می باشد.

هزینه دوره زبان آلمانی در ارمنستان

هزینه های کلاس زبان آلمانی در ارمنستان به نسبت دیگر کشورهایی که می‌توان از آنها بعنوان راه میانبری برای ورود به آلمان استفاده کرد بسیار مناسب می‌باشد. بسته به زمانی که داوطلب وارد ارمنستان می‌شود نیاز است یک یا دو ترم کلاس زبان آلمانی را در ارمنستان بگذراند. هزینه هر ترم کلاس زبان آلمانی در ارمنستان تقریباً معادل با 650 دلار می باشد که عموماً بین 3.5 تا 4 ماه زمان می‌برد. در ابتدای ورود هزینه هایی مانند هزینه اولیه پرداختی به دانشگاه و نیز انجام تست سلامت برای دریافت اقامت ارمنستان، نیز نهایتاً تا 200 دلار (برای یک بار) نیز باید پرداخت گردد. داوطلبانی که در زمان مناسبی وارد ارمنستان شوند می‌توانند با پرداخت یک بار شهریه کلاس زبان آلمانی در ارمنستان به هدف اصلی خود برسند. در این حالت آنها می‌بایست نهایتاً تا آخر تیر ماه وارد ارمنستان شوند که پس از آن می‌توانند در ماه ژانویه میلادی وارد سفارت آلمان در ارمنستان شوند.

موسسه گوته Goethe در ارمنستان

آزمون زبان آلمانی گوته (Goethe) ازجمله آزمون‌های معتبری می‌باشد که برای اثبات دانش زبان آلمانی در دانشگاه‌های آلمان و بعضاً سفارت آلمان در کشورهایی که نیاز به مدرک زبان معتبر دارند می‌توان ارائه نمود. آزمون زبان گوته در سطح استاندارد و یکسان در بیشتر کشورهای دنیا برگزار می‌شود و برنامه برگزاری آزمون با توجه به تقاضا و ظرفیت موسسه برگزارکننده آزمون متفاوت خواهد بود. اما عموماً برای هر سطح، در هر فصل حداقل یک بار این آزمون برگزار خواهد شد. برنامه های آزمون زبان گوته در ارمنستان نیز مانند بسیاری از کشورها بصورت منظم در شهر ایروان پایتخت ارمنستان برگزار می گردد و داوطلبانی که تصمیم دارند از طریق کشور ارمنستان برای دریافت ویزا از کشور آلمان اقدام کنند می‌توانند با برنامه ریزی قبلی برای آزمون ثبت نام کنند. تنها به این نکته باید توجه داشته باشید که معمولا ثبت نام آزمون‌های گوته معمولاً 2 تا 3 ماه قبل از زمان برگزاری انجام خواهد شد و برای بهتر است داوطلبان دائماً سایت آزمون گوته در ارمنستان را چک و بررسی کنند تا بتوانند به موقع ثبت نام خود را قطعی نمایند.
برای دسترسی راحت تر به سایت آزمون گوته در ارمنستان می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید:

هزینه های زندگی در ارمنستان

شرح هزینه های زندگی در ارمنستان

پیش از شروع زندگی در ارمنستان لازم است نسبت به هزینه های زندگی در این کشور اطلاعات جامعی کسب کرده باشید. طبق آمار ثبت شده در ماه فوریه سال 2020، بر روی 167 نفر از افراد ساکن ایروان، شاخص هزینه های زندگی در این شهر، 14.87 درصد پایین تر از هزینه های زندگی در تهران می باشد. البته هزینه های اجاره خانه در ارمنستان به نسبت دیگر هزینه های زندگی، به مراتب خیلی پایین تر از تهران می باشد و این نسبت به مقدار 42.72 درصد ثبت گردیده است. طبق آمار منتشر شده، متوسط هزینه های زندگی در شهر ایروان کشور ارمنستان به مقدار 451.13 دلار در ماه برای یک نفر برآورد گردیده است. بعنوان مثال برای هزینه اجاره خانه در ارمنستان برای یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر، می بایست بطور متوسط مبلغ 363.95 دلار در ماه اجاره پرداخت نمود که این مبلغ برای موقعیتی در حومه شهر برابر با 194.20 دلار در ماه می باشد. در ایروان میتوان یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر را به مبلغ 800.80 دلار بطور متوسط اجاره نمود که همچنان این مبلغ برای همین آپارتمان در حومه شهر به مبلغ 358.56 دلار در ماه کاهش خواهد یافت. به طور کلی میتوان نسبت گروه های هزینه زندگی در ارمنستان را به صورت روبرو تفکیک نمود. همانطور که در نمودار مشاهده می شود، بیشترین گروه هزینه های زندگی در ارمنستان شامل هزینه های سوپرمارکتی می شود که حدود 29.5% از کل هزینه های زندگی در ارمنستان را به خود اختصاص داده است. پس از آن متوسط هزینه های اجاره خانه در ارمنستان با 23.5% از کل هزینه ها، در جایگاه دوم قرار دارد و سپس هزینه های شامل رستوران با 14%، هزینه های حمل و نقل با 12.1% و ورزش و اوقات فراغت با 10.2% دیگر هزینه های زندگی در ارمنستان را به خود اختصاص داده اند.

هزینه های رفت و آمد به ارمنستان

یکی از مزیت‌های مهم ارمنستان بعنوان کشور سوم برای دریافت ویزای آلمان هزینه‌های بسیار پایین رفت و آمد به این کشور می‌باشد. هزینه های رفت و آمد به ارمنستان بسیار پایین است و داوطلبان می‌توانند از طریق پرواز مستقیم آرمنیا (Armenia Airways) 4 روز در هفته پرواز مستقیم به مقصد ایروان و یا برعکس داشته باشند. برنامه پرواز آرمنیا همه روزهای هفته بجز شنبه، دوشنبه و پنجشنبه می‌باشد و مدت پرواز 90 دقیقه می‌باشد. البته از طریق ایرلاین های دیگر نیز می‌توان استفاده کرد که تفاوت جشم گیری در هزینه پرواز نخواهد بود و تنها به دلیل توقف در کشور دیگر، مدت پرواز طولانی تری خواهند داشت. بعنوان مثال در ایرلاین های ترکیه مانند ترکیش و پگاسوس، توقف چند ساعته ای در کشور ترکیه خواهد بود. امکان جابجایی از طریق اتوبوس نیز برای دانشجویان وجود دارد. اتوبوس‌های تهران به ایروان هر روز در ساعت 12 از ترمینال بیهقی و ساعت 13 از ترمینال تهران غرب به مقصد ایروان در حرکت هستند و نیز کسانی که بخواهند از تبریز سفر کنند می توانند در ساعت 8 هر شب نسبت به تهیه بلیط اقدام کنند. هزینه سفر زمینی از تهران به ایروان به مبلغ 250 هزار تومان برای هر مسیر می‌باشد.

لیست خدمات ویزایار

مهاجرت به آلمان از طریق ارمنستان با توجه به حساسیت موضوع، مستلزم ارائه خدمات ویژه ای می باشد. آشنایی با شرایط سفارت و ویزای آلمان در ارمنستان، دانش به روز و صحیح، حرکت در مسیر صحیح و ارائه دلایل منطقی برای ارائه به سفارت آلمان، از جمله دلایل اهمیت اقدام صحیح در این زمینه است. قوانین سفارت دائماً در حال تغییر است و گاهی یک اشتباه کوچک می‌تواند سرنوشت فردی را تغییر دهد و یا حتی شانس دریافت ویزای آلمان را برای همیشه از وی سلب نماید. به همین خاطر کارشناسان ما نیز تمام تلاش و تجربه خود را به کار گرفته‌اند تا بهترین پکیج را برای استفاده از این خدمات ارائه نمایند. شرح خدمات ما برای استفاده از طرح ارمنستان به شرح زیر می‌باشد:

کمک به اجاره منزل مسکونی مناسب برای داوطلبان در ارمنستان

یک ماه پیش از ورود داوطلبان به ارمنستان، موقعیت‌های مناسبی از منازل مسکونی برای آنها ارسال می‌گردد تا بتوانند با دقت و حوصله منزل مناسب خود را انتخاب کنند. دراین حالت بیشتر از 5 موقعیت سکونی مناسب برای داوطلب ارسال خواهد شد تا بتواند به درستی مقایسه و بهترین گزینه را انتخاب نماید. این موقعیت‌ها بصورت چندین تصویر از زاویه های مختلف خانه گرفته شده و برای آنها ارسال می‌گردد. امکانات رفاهی، موقعیت جغرافیایی مناسب در شهر ایروان و مسیر کوتاه تا دانشگاه از جمله دیگر مسائلی می‌باشد که قبل از انتخاب منزل در اختیار داوطلب قرار می‌گیرد. درصورت درخواست متقاضی می‌توان منزلی بزرگتر با امکانات رفاهی بیشتر و البته هزینه کمتر بصورت مشترک با ایشان و دیگر داوطلبان موسسه، برای آنها اجاره نمود. در این حالت بسته به تعداد نفرات داوطلب، تعداد اتاق‌های منزل اجاره شده بصورت مجزا خواهد بود و قسمت‌هایی از منزل مانند سرویس بهداشتی و آشپزخانه بصورت مشترک قابل استفاده می‌باشد. در این حالت جنسیت داوطلبان برای انتخاب همخانه مناسب در نظر گرفته خواهد شد.

ترانسفر فرودگاهی و انعقاد قرارداد اجاره خانه در ارمنستان

در زمان ورود داوطلب به ارمنستان، چه از طریق پرواز هوایی و چه از طریق اتوبوس، همکاران ما با هماهنگی قبلی به دنبال داوطلب می‌روند و وی را تا انعقاد قرارداد اجاره خانه و اسکان کامل در منزل مسکونی همراهی می‌کنند. در این حالت بخشی از پول داوطلب که به ریالی بعنوان بیعانه برای اجاره خانه پرداخت شده، به واحد دلار محاسبه می‌گردد و از مبلغ کل قرارداد کسر ‌می‌شود. مبالغی که در زمان انعقاد قرارداد اجاره خانه می‌بایست پرداخت گردد نیز به این شرح می‌باشد: اجاره ماه اول + اجاره ماه آخر + کمیسیون قرارداد اجاره خانه به مقدار 50% مبلغ اجاره .

ثبت نام و پرداخت شهریه کلاس زبان آلمانی در ارمنستان

در این مرحله هماهنگی‌های لازم برای ثبت نام و ورود داوطلب به کلاس زبان آلمانی در ارمنستان پیش از ورود وی به ارمنستان انجام شده و ایشان می‌بایست بصورت حضوری مدارک خود را به دانشگاه تحویل دهد و ثبت نام خود را قطعی نماید. پرداخت شهریه کلاس زبان برای یک ترم تحصیلی در این زمان انجام خواهد شد و داوطلب هزینه آن را مستقیماً به خود دانشگاه پرداخت خواهد کرد. جزئیات مدارک لازم برای ثبت نام،  آدرس دقیق محل ثبت نام و راهنمایی برای نحوه انجام کار، پیش از ورود داوطلب به ارمنستان انجام خواهد شد.

راهنمایی برای انجام تست سلامت و دریافت کارت اقامت در ارمنستان

جهت دریافت کارت اقامت در ارمنستان، داوطلب می‌بایست مدارکی را تهیه نماید که آماده سازی برخی از این مدارک در ایران قابل انجام می‌باشد. اما برخی از آنها را دوطلب باید در زمان حضور خود در ارمنستان انجام دهد. یکی از این اقدامات، انجام تست سلامت و ارائه گواهی سلامت به اداره اقامت ارمنستان می‌باشد. خدماتی که در این زمینه ارائه می‌گردد شامل نحوه انجام تست سلامت، موقعیت دقیق انجام تست سلامت، و راهنمایی لازم برای انجام آسان این فرآیند می‌باشد.

اخذ پذیرش از دانشگاه های دولتی آلمان برای ارائه به سفارت آلمان در ارمنستان

یکی از مدارک مورد نیاز برای ارائه به سفارت آلمان، ارائه پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه‌های معتبر آلمان ‌می‌باشد. در واقع تأییدیه از دانشگاه‌های آلمان برای اطمینان سفارت از عدم وجود مانع برای ورود به دانشگاه و ادامه تحصیل است. معمولاً ددلاین دانشگاه‌های آلمان برای درخواست پذیرش، 2 الی 4 ماه پس از ورود داوطلب به ارمنستان خواهد بود و در این هنگام، پس از ارائه مشاوره به داوطلب توسط وکلای ویزایار در آلمان، اقدام به دریافت پذیرش از دانشگاه‌های دولتی و در سطوح بالای کیفی خواهد شد.

دریافت وقت مصاحبه دانشجویی از سفارت آلمان در ارمنستان

6 ماه پس از ورود داوطلب به ارمنستان و پس از تکمیل مدارک وی برای ارائه به سفارت، برای ایشان تقاضای وقت مصاحبه دانشجویی می‌گردد. تکمیل مدارک مورد نیاز برای سفارت با توجه به شرایط متقاضی و بسته به نظر کارشناسان خبره انجام می‌شود و ممکن است درصورت داشتن شرایط پرریسک برای دریافت ویزای آلمان از طریق ارمنستان، ارائه مدرک زبان B1 آلمانی نیز به شدت توصیه گردد. با توجه به شرایط کنونی سفارت آلمان در ارمنستان، دریافت وقت مصاحبه دانشجویی برای داوطلبان ایرانی با محدودیت‌هایی روبرو می‌باشد، اما در این زمینه برای متقاضیانی که با ویزایار قرارداد طرح ارمنستان را دارند، جای هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد.

تکمیل مدارک مورد نیاز برای ارائه به سفارت آلمان در ارمنستان

پیش از این نسبت به حساسیت موضوع مدارک مورد نیاز برای سفارت آلمان در ارمنستان توضیح داده شد. مهم‌ترین قسمت این مدارک، ارائه انگیزه نامه قوی و زندگی نامه صحیح به سفارت آلمان می‌باشد. نکته ای که در نگارش انگیزه نامه باید به آن توجه نمود، ارائه دلیل قابل قبول از دیدگاه سفارت برای انتخاب مسیر ارمنستان به آلمان می‌باشد. از طرفی ادبیات نویسنده انگیزه نامه برای سفارت آلمان نباید تکراری باشد.به همین خاطر با برگزاری جلسات توجیهی بین کارشناسان خبره و داوطلب دریافت ویزای آلمان از طریق ارمنستان، به داوطلب کمک می‌شود تا بهترین انگیزه نامه با بهترین دلایل را با ادبیات خود داوطلب  با زبان فارسی تهیه کند. در این میان ایرادات نگارشی و محتوایی توسط کارشناسان بررسی و رفع می‌گردد. پس از آن کارشناسان خبره ویزایار در کشور آلمان، این انگیزه نامه را به زبان آلمانی برمی‌گردانند و در زمان مصاحبه به سفارت آلمان ارائه می‌گردد.

یکی دیگر از مدارکی که برای ارائه به سفارت آلمان مورد نیاز است ارائه تمکن مالی 10236 یورو در حساب بانکی متصل به آلمان می باشد. یکی دیگر از خدمات ویزایار افتتاح این حساب بانکی به منظور تسهیل امور برای متقاضی می‌باشد.

مدارک دیگر مورد نیاز برای ارائه به سفارت آلمان در ارمنستان نیز به همین صورت تهیه و انجام می‌شود.

سخن پایانی

در نهایت می توان گفت، طرح مهاجرت به آلمان از طریق ارمنستان برای افرادی مناسب است که به هر دلیلی، تصمیم به خروج سریع از کشور ایران را دارند و ترجیح می دهند با مشخص بودن زمان تقریبی مصاحبه در سفارت آلمان، برای امور مهاجرتی خود برنامه ریزی مشخصی داشته باشند.

هزینه های زندگی در کشور ارمنستان به نسبت گزینه های مشابه بسیار پایین است. بصورت تقریبی می توان گفت با دریافت ویزای آلمان از طریق ارمنستان، حدود 4 تا 5 هزار دلار برای هزینه های زندگی و آموزش زبان آلمانی در ارمنستان، به هزینه های شما اضافه خواهد شد. درصورتی که دو نفر هم زمان اقدام نمایند (زن و شوهر، خواهر و برادر و …) مجموع هزینه ها برای دو نفر بین 7 تا 8 هزار دلار برای کل دوره برآورد می شود.

امیدواریم مطالب این صفحه برای شما مفید واقع شده باشد. در صورتی تمایل، می توانید با به اشتراک گذاری این صفحه، دوستان خود را نیز بهره مند کنید، در صورتیکه تجربه و یا سوالی در این زمینه دارید، خوشحال خواهیم شد که آنها را از طریق بخش نظرات، با ما و دیگر خوانندگان این مقاله در میان بگذارید.

4.2/5 - (5 امتیاز)
اطلاع رسانی
اطلاع رسانی هنگام
guest
42 پرسش و پاسخ
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات
Mahla

سلام بنده شش ماه اقامتم در ارمنستان تمام شده و درخواست وقت سفارت المان رو دادم
برای مقطع ارشد پذیرش مشروط گرفته ام
بیشتر از یک ماه از وقت درخواست میگذره اما هنوز پاسخی از سفارت دریافت نکرده ام میخاستم بدونم ممکنه چقدر طول بکشه این پروسه

سمیرا

سلام وقت بخیر سوالم اینه که درست چه زمانی باید ده هزار یورو واریز بشه و اینکه ما نمیتونیم از ایران این همه ارز خارج کنیم پس باید چکار کرد

کارشناس ویزایار

سلام سمیرا عزیز؛
بهترین راه برای ارائه تمکن مالی به سفارت آلمان در ارمنستان، باز کردن حساب بلاکت اکانت (Blocked Account) و واریز مبلغ تمکن مالی به این حساب می باشد. تا قبل از وقت سفارت این مبلغ می بایست در حساب شما نشسته باشد.
در این زمینه می توانید از خدمات ویزایار استفاده کنید.
موفق باشید

سمیرا

مشکل اینه که من اینقدر مبلغ رو نمیتونم از ایران ببرم ارمنستان سوالم اینه که آیا از ایران نمیشه بلاکت حساب باز کرد؟

بهار

سلام،من آلمانی تا بی یک خوندم مدرک نگرفتم اگر در تعیین سطح ارمنستان با توجه به اینکه فقط دو ترم هست من یک ترم لازم باشه شرکت کنم باز هم یک سال میتوانم در ارمنستان بمونم تا وقت سفارت یا زبان تموم شه نمیشه موند؟

کارشناس ویزایار

سلام بهار عزیز؛
برای درخواست ویزای آلمان از سفارت آلمان در ارمنستان می بایست اقامت شما معتبر باشد و برای این منظور شما نیاز دارید در دوره زبان آلمانی در ارمنستان ثبت نام کرده باشید.
موفق باشید

ملیحه

سلام وقتتون بخیر می خواستم بدونم من از آلمان میخواهم برای پس فردا به ارمنستان سفر کنم آیا با وجود آمپول کرونا دوز اول ودومی را ردم آیا نیا به آزمایش پی دی ار هست یا نه لطفا سریع به من خبر دهید

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر
لطفا این موضوع را از طریق شرکت هواپیمایی که از آن بلیط تهیه کردین، پیگیری کنید.
موفق باشید

پوریا

سلام و وقت بخیر.
من 33 ساله با سه سال سابقه کاری آرایشگری(با مدرک فنی حرفه ای) و مدارک زبان انگلیسی و آلمانی می خواستم برای آلمان اقدام بکنم. این کلاس ها محدودیت سنی ندارند؟ این امکان وجود داره که اون شش ماه اقامت در خاک ارمنستانو _به جای کالج زبان_ در راستای شغلم فعالیت کنم تا گرفتن وقت از سفارت و باقی داستان؟
ممنون از شما.

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر
شرایط شما نیاز به بررسی دقیق در باره سوابق تحصیلی و شغلی شما دارد. اما گرفتن اقامت کاری ارمنستان بسیار دشوار خواهد بود و شانس شما برای این امر بسیار پایین است.
پیشنهاد میکنیم فرم ارزیابی رایگان سایت را تکمیل نمایید تا در اسرع وقت، کارشناسان ما برای ارائه مشاوره دقیق با شما تماس بگیرند.
موفق باشید.

علی

سلام . با معافیت تحصیلی دانشگاه و مدرک دیپلم و بدون خدمت (با قرار دادن وثیقه) آیا راهی برای مهاجرت به آلمان از طریق ارمنستان بدونه اینکه اینجا غیبت بخورم و مشکلی پیش بیاد وجود داره؟

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر
قانوناً شما اجازه تحصیل در مقطع کارشناسی را در خارج از کشور نخواهید داشت و در صورتی که قصد داشته باشید برای تحصیل در مقطع کارشناسی به خارج از کشور سفر کنید، طبیعتا غیبت خواهید خورد.
برای اطلاع دقیقتر از قوانین این موضوع، لطفا به سازمان نظام وظیفه مراجعه فرمایید.
موفق باشید.

فاطمه

با سلام برادر من در آلمان زندگی میکنه ولی ویزا ندارد میتونه برگرده به ارمنستان و شش ماه رو در ارمنستان بمونه و سطح زبان آلمانی b1رو بگذرونه و با ویزای کار برگرده به المان ؟؟؟؟

کارشناس ویزایار

سلام فاطمه عزیز؛
به طور کلی هر کسی می تواند با شش ماه اقامت برای ویزای آلمان از طریق کشور ثالث اقدام کند اما برای پاسخ به سوال شما نیاز به بررسی دقیق تری هست. درصورت تمایل میتونید با کارشناسان ما در تماس باشید.

مانا

سلام، وقتتون به خیر. با پذیرش در مقطع ارشد به زبان انگلیسی، باز هم احتیاج به ارائه‌ی مدرک الکانی به سفارت ایران هست؟
و اینکه ارشد مجدد گرفتن در ریجکتی تاثیر داره؟ تغییر رشته‌ چطور؟ منظورم رشته‌های مشابه هست، مثلا هردو بیس دیزاین دارند
شما خدمات پورتفولیو هم در ارمنستان انجام میدهید؟
ممنون

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر
درصورتی که کورس تحصیلی شما در آلمان به زبان انگلیسی باشد، احتیاجی به ارائه مدرک زبان آلمان وجود ندارد.
شرایط ویزا بسیار پیچیده خواهد بود و بدون بررسی شرایط دقیق، نمیتوان به سوال شما درباره ویزا پاسخ داد.
خدمات موسسه ما در کشور ارمنستان بصورت پکیج خواهد بود و به صورت موردی ارائه نمی شود.
موفق باشید.

فاطمه

با سلام من مدرک فوق دیپلم حسابداری دارم و ۳۶ سال و متاهل و دارای دو دختر زیر ۱۸ سال هستم و همسرم هم ۴۱ سال دارند و کارمند خانه بهداشت هستند ۱۸ سال سابقه دارند آیا می توانیم از طریق ارمنستان ویزای کار در آلمان رو دریافت کنیم لطفا راهنمایی بفرمایید

سعید

سلام و خسته نباشید
من میخوام پذیرش انگلیسی از دانشگاه های آلمان بگیرم. میتونم تو ارمنستان زبان انگلیسی بخونم؟

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر
بله امکان تحصیل هر دو زبان انگلیسی و آلمانی در ارمنستان برای شما وجود خواهد داشت.
موفق باشید؛

تارا

سلام
هزینه های کلاس های زبان آلمانی در ارمنستان برای 6 ماه و برای دو نفر چقدر می شود؟

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر
بطور متوسط هزینه کل دوره برای هر نفر بین 600 تا 1300 دلار می باشد و با توجه به محل ثبت نام و زمان آغاز دوره، متفاوت خواهد بود.
موفق باشید؛

مصومه

سلام
الان توی شرایط کرونا، کلاس های زبان در ارمنستان حضوری برگزار میشه یا آنلاین؟

مدیر سایت

با سلام
درحال حاضر با توجه به سفید بودن وضعیت کرونا در کشور ارمنستان، کلاس ها بصورت حضوری برگزار میشود، اما شرایط کرونا قابل پیش بینی نیست و ممکن است در صورت بالارفتن آمار مبتلایان در کشور ارمنستان، تصمیم دولت این کشور، برگزاری کلاس ها به صورت آنلاین باشد.
موفق باشید.

Omid

Salam
Man madrak zaban nadaram , mitonam az tarighe Armanestan baraye visa alaman eghdam konam ???

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر
بستگی به مجموعه ای از شرایط داره که شما چقدر شانس گرفتن ویزای آلمان رو دارید، اما در حالت کلی، برای گرفتن ویزای آلمان از کشور ارمنستان، نیازی به ارائه مدرک زبان آلمانی نیست.
برای بررسی بهتر شرایطتون توسط مشاوران موسسه، لطفا فرم ارزیابی رایگان موسسه ویزایار رو تکمیل بفرمایید.
موفق باشید

متین کاوه

سلام و خسته نباشید
من الان ارمنستان هستم، چقدر زمان میبره تا بتونم از سفارت آلمان وقت بگیرم؟

مدیر سایت

سلام و وقت بخیر
وقت مصاحبه بستگی به زمان درخواست داره، بعنوان مثال عموما نزدیک شروع ترم های تحصیلی، تقاضا بیشتر و گرفتن وقت مصاحبه از سفارت سخت تر خواهد بود.
برای هماهنگی جهت دریافت وقت مصاحبه از سفارت آلمان در ارمنستان، می تونید با پشتیبانی سایت ارتباط بگیرین.
موفق باشید.

سعید

سلام در حال حاضر سفارت المان در ارمنستان به ایرانیها وقت می دهد؟

مدیر سایت

با سلام
بله امکان پذیر هست
در صورت نیاز به دریافت وقت سفارت آلمان در ارمنستان، میتوانید با پشتیبانی موسسه ارتباط برقرار کنید.
موفق باشید

مینا

سلام آیا همسر من می تونه همزمان با من بیاد ارمنستان؟

مدیر سایت

با سلام
بله، امکان گرفتن ویزای پیوست برای همسر و فرزند زیر 18 سال، بصورت همزمان وجود دارد و در زمان اقدام برای دریافت ویزای کشور آلمان نیز به همین صورت خواهد بود.
موفق باشید

سیامک

سلام.بهترین زمان اقدام جهت رفتن به ارمنستان و از اونجا جهت اخذ ویزا و تحصیل در آلمان چه ماهی است؟

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر
اعزام به ارمنستان عموماً در 3 زمان در سال، صورت میگیره که گزینه مناسب با توجه به شرایط هر فرد، متفاوت خواهد بود.
در صورت تمایل می تونید برای بررسی شرایطتون، با تکمیل فرم ارزیابی رایگان موسسه، از بهترین زمان مهاجرت به ارمنستان مطلع بشین!
موفق باشید؛

Sara Ataee

با سلام
من بیشتر از یک سال هست که ارمنستان هستم (اوایل اکتبر ۲۰۱۹) و نتونستم وقت مصاحبه از سفارت آلمان بگیرم؛
شما میتونید برای من وقت مصاحبه بگیرین؟

مدیر سایت

سلام و وقت شما هم بخیر
متاسفانه این خدمات در حال حاضر، بصورت مجزا از قرارداد ارائه نمیشه!
موفق باشید؛

سوفیا

سلام
آزمون گوته در حال حاضر در ایران برگزار نمیشه میخواستم ببینم آزمون B2در ارمنستان برگزار میشه چون من پذیرش از دانشگاه دارم و الان به خاطر کرونا دو ترم مرخصی گرفتم
گفتم مطمئن بشم اگه آزمون در ارمنستان برگزار میشه اونجا آزمون بدم که بتونم وقت مصاحبه از سفارت بگیرم.

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر؛
شما برنامه آزمون های گوته در کشور ارمنستان رو می تونید از طریق سایت رسمی گوته دنبال کنید، اما تا زمانی که اقامت کشور ارمنستان رو نداشته باشین، و 6 ماه از اقامتتون در کشور ارمنستان نگذشته باشه، نمیتونید وارد سفارت آلمان در ارمنستان بشین؛
موفق باشید؛

شاورد عبادتی

سلام
همونطور که میدونید در کشور نروژ هم تحصیلات رایگان هست،
شما از طریق ارمنستان و همین راه میتونید برای نروژ هم اقدام کنید؟ که متقاضی کمتر و احتمال بالا تری داره؟

مدیر سایت

با سلام و وقت بخیر نروژ رو البته ما اقدام نداریم، اما باید دقت کنید ببینید نروژ توی ارمنستان سفارت داره یا خیر، در صورتی که سفارت داشته باشه، بله می تونید اقدام کنید از همین طریق… البته دقت کنید که دلیل اقدام برای دریافت ویزای آلمان از طریق ارمنستان، دور زدن وقت طولانی سفارت آلمان و نیز تسهیل در روند دریافت ویزای کشور آلمان هستش، اگر این دستاوردها رو برای ویزای نروژ از طریق ارمنستان هم دارید، گزینه مناسبی رو انتخاب کردید. بهتره قبل هر اقدامی شرایط دریافت ویزای نروژ از کشور ارمنستان رو با دقت بررسی کنید! موفق… بیشتر

بیتا محبی

با سلام و وقت بخیر
مرسی از سایت خیلی خوبتون
میخواستم ببینم الان با شرایط کرونا سفارت آلمان در ارمنستان باز هستش؟ این پیشنهاد ویژه که گذاشتین برای بهار 1400 میتونیم ویزای آلمان رو بگیریم، چجوری هستش شرایطش؟ چیزی ازش تو مطالب سایت ندیدم!!!
ممنون از شما

مدیر سایت

با سلام
جلب رضایت شما هدف ما هست و از این بابت خوشحال هستیم.:-)
بله سفارت بیش از 1 ماه گذشته مشغول به فعالیت بوده و تشکیل پرونده های جدید تحصیلی نیز انجام میگیره، افرادی که واجد شرایط باشن، در صورتی که توی زمان برنامه ریزی شده موسسه، وارد ارمنستان شوند، میتونن برای ماه آپریل یا نهایتاً ماه جون میلادی، ویزای آلمان را از این کشور دریافت کنن.
در صورتیکه نیاز به مشاوره دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا پس از بررسی شرایط شما، بهترین راهکار رو به شما ارائه دهند.
موفق و پیروز باشید.