حساب مسدود شده بانکی در آلمان

حساب مسدود شده بانکی در آلمان

حساب مسدود شده بانکی در آلمان

حساب مسدود شده در آلمان

بر اساس قوانین فعلی در آلمان، اگر از دانشجوی بین‌المللی کشورهای اتحادیه اروپا یا کشورهای منطقه اقتصادی اروپا نیستید، باید ثابت کنید که منابع مالی برای پوشش هزینه‌های زندگی خود در آلمان را دارید. اثبات منابع مالی (تمکن مالی) شرط مهمی برای دریافت ویزای دانشجویی و اجازه اقامت تحصیلی شما در کشور آلمان است. از این جهت، در این مطلب قصد داریم شما را با صفر تا صد افتتاح حساب مسدود شده بانکی در آلمان آشنا کنیم تا یکی از گام‌های مهم در این پروسه را راحت‌تر از قبل بردارید.

حساب مسدود شده بانکی یا بلاکت اکانت آلمان

منظور از حساب مسدود شده بانکی یا بلاکت اکانت (Blocked Account) در آلمان چیست؟

حساب مسدود شده یا Sperrkonto (به زبان آلمانی)، نوع خاصی از حساب بانکی است که توسط قوانین مهاجرتی آلمان، برای بسیاری از داوطلبین اخذ ویزای این کشور (به خصوص ویزای تحصیلی) لازم است. این حساب به عنوان حساب مسدود شده (Blocked Account) شناخته می‌شود، چرا که پول واریز شده به حساب تا زمانی که صاحب حساب به آلمان نرسد قابل برداشت نیست.

حساب بانکی مسدود شده در آلمان برای ارائه خدمات به دانشجویان بین‌المللی و جویندگان کار به عنوان مدرکی برای اثبات تمکن مالی – برای اقامت در آلمان به مدت یک سال – طراحی شده است، و همانطور که قبلا گفتیم، در هنگام درخواست ویزای دانشجویی آلمان، ارائه این مدرک الزامی است. با اینکه روش‌های دیگری برای اثبات کردن وضعیت مناسب مالی وجود دارد، حساب مسدود شده رایج‌ترین روش در بین دانشجویان بین‌المللی است.