حساب مسدود شده بانکی در آلمان

حساب مسدود شده بانکی در آلمان

حساب مسدود شده بانکی در آلمان

آنچه در این صفحه می‌خوانید:

حساب مسدود شده در آلمان

بر اساس قوانین فعلی در آلمان، اگر از دانشجوی بین‌المللی کشورهای اتحادیه اروپا یا کشورهای منطقه اقتصادی اروپا نیستید، باید ثابت کنید که منابع مالی برای پوشش هزینه‌های زندگی خود در آلمان را دارید. اثبات منابع مالی (تمکن مالی) شرط مهمی برای دریافت ویزای دانشجویی و اجازه اقامت تحصیلی شما در کشور آلمان است. از این جهت، در این مطلب قصد داریم شما را با صفر تا صد افتتاح حساب مسدود شده بانکی در آلمان آشنا کنیم تا یکی از گام‌های مهم در این پروسه را راحت‌تر از قبل بردارید.

حساب مسدود شده بانکی یا بلاکت اکانت آلمان

منظور از حساب مسدود شده بانکی یا بلاکت اکانت (Blocked Account) در آلمان چیست؟

حساب مسدود شده یا Sperrkonto (به زبان آلمانی)، نوع خاصی از حساب بانکی است که توسط قوانین مهاجرتی آلمان، برای بسیاری از داوطلبین اخذ ویزای این کشور (به خصوص ویزای تحصیلی) لازم است. این حساب به عنوان حساب مسدود شده (Blocked Account) شناخته می‌شود، چرا که پول واریز شده به حساب تا زمانی که صاحب حساب به آلمان نرسد قابل برداشت نیست.

حساب بانکی مسدود شده در آلمان برای ارائه خدمات به دانشجویان بین‌المللی و جویندگان کار به عنوان مدرکی برای اثبات تمکن مالی – برای اقامت در آلمان به مدت یک سال – طراحی شده است، و همانطور که قبلا گفتیم، در هنگام درخواست ویزای دانشجویی آلمان، ارائه این مدرک الزامی است. با اینکه روش‌های دیگری برای اثبات کردن وضعیت مناسب مالی وجود دارد، حساب مسدود شده رایج‌ترین روش در بین دانشجویان بین‌المللی است.

ویزای آلمان بدون حساب مسدود شده بانکی (بلاکت اکانت)

امکان اخذ ویزا بدون حساب مسدود شده بانکی در آلمان

اخذ ویزای آلمان بدون حساب مسدود شده در صورتی امکان‌پذیر است که بتوانید با ارائه یکی از موارد زیر ثابت کنید که تمکن مالی و سرمایه کافی را دارید:

 • مدرکی مبتنی بر درآمد والدین و وضعیت مالی شما
 • گواهی بورسیه تحصیلی از یکی از ارائه‌دهندگان خدمات بورسیه شناخته شده در آلمان
 • تعهدنامه: از طریق این گواهی، یکی از بستگان دانشجو که مقیم دائم آلمان باشد می‌تواند تضمین کند که تمام هزینه‌های شما را در طول دوران دانشجویی پوشش می‌دهد
 • ضمانت‌نامه رسمی از بانک

با توجه به اهمیت ارائه مدرک تمکن مالی، در ادامه این مطلب، به طور ویژه با هر یک از این 4 روش گفته شده در بالا آشنا خواهید شد.

بهترین زمان برای افتتاح حساب مسدود شده بانکی در آلمان

در برخی موارد که در ادامه به آنها می‌پردازیم، ممکن است روند افتتاح حساب مسدود شده دانشجویان بین‌المللی بیش از حد معمول طول بکشد. قبل از شروع ترم‌های دانشگاهی که بانک‌ها با تعداد زیادی از این گونه درخواست‌ها مواجه می‌شوند، دلیل اصلی طول کشیدن دریافت گواهی تمکن مالی است. از طرف دیگر، دانشگاه‌های آلمانی نیز تعداد بسیار زیادی از این نوع اپلیکیشن‌ها (درخواست‌ها) را دریافت می‌کنند، در صورتی که نمی‌توانند همه آنها را پردازش کنند. پیشنهاد ما به شما این است که به محض آماده شدن و دریافت نامه پذیرش‌تان از دانشگاه مربوطه، مراحل افتتاح مسدود شده بانکی در آلمان را آغاز کنید.

بهترین زمان برای افتتاح حساب مسدود شده (بلاکت اکانت) فینتیبا

مدت زمان مورد نیاز برای تایید شدن حساب مسدود بانکی شما

عواملی مانند ملیت، بانک ارائه دهنده، میزان گردش کار سفارت و اداره مهاجرت آلمان، مدارک و پرونده دانشجو و غیره، در مدت زمان افتتاح حساب مسدود شده بانکی تاثیرگذار هستند. در سال‌های قبل از کرونا، این مدت زمان حداکثر دو هفته طول می‌کشید. با این حال، با افتتاح حساب آنلاین از طریق فینتیبا (Fintiba)، می‌توانید در عرض ده دقیقه، یک حساب مسدود شده بانکی در آلمان برای خود ایجاد کنید.

نحوه برداشت از حساب مسدود شده

برای برداشت از حساب مسدود شده باید به این نکته توجه داشته باشید که مستقیما امکان برداشت وجود ندارد؛ برای این کار بهتر است یک حساب بانکی جداگانه‌ای در آلمان افتتاح کنید تا مبلغ مشخص شده به صورت ماهانه به حساب‌تان واریز شود.

پس از اینکه به آلمان مهاجرت کردید، میزان برداشت شما از حساب Sperrkonto یا همان مسدود شده، 861 یورو در ماه است (حداکثر میزان). اگر در حساب مسدود شده خود مبلغ بیشتری را سپرده‌گذاری کرده باشید، این میزان (یعنی 861 یورو در ماه) به رقم بالاتری افزایش پیدا خواهد کرد (بسته به میزان اضافه مبلغ سپرده‌گذاری شده).

ضرورت افتتاح حساب مسدود شده بانکی در آلمان برای گروه‌های مختلف

حساب بانکی مسدود شده یک نوع حساب ویژه برای دانشجویان خارجی (غیر اروپایی) در آلمان است که از این طریق دانشگاه و دولت آلمان به آنها اجازه تحصیل در این کشور را می‌دهند. اما این حساب تنها برای دانشجویان خارجی کاربرد ندارد و متقاضیان دیگری هم باید حساب مسدود شده‌ای – با مقدار مشخصی سپرده – داشته باشند:

دانشجویانی که در صدد اخذ مجوز اقامت آلمان هستند

دانشجویان کشورهایی که برای ورود به آلمان، نیازی به اخذ ویزا ندارند، بایستی مدرک حساب مسدود شده‌ای را ارائه دهند. دانشجویان کشورهایی مثل استرالیا، هندوراس، کانادا، نیوزلند، ژاپن، آمریکا، و کره جنوبی عمدتا به این مدرک احتیاج پیدا خواهند کرد.

افرادی که در صدد اخذ ویزای جستجوی کار هستند

متقاضیان دریافت ویزای جستجوی کار آلمان (Job Seeker Visa) هم باید به فکر افتتاح حساب مسدود شده در آلمان باشند که از این طریق بتوانند به مدت شش ماه به این کشور سفر کنند و به دنبال کار بگردند. لازم است به این نکته اشاره کنیم که به محض ورود دانشجو یا متقاضی به خاک آلمان، امکان برداشت از حساب مسدود شده میسر خواهد شد.

بلاکت اکانت یا حساب مسدود شده برای ویزای آلمان

تازه‌ترین اخبار در مورد حساب مسدود شده بانکی در آلمان

پیش از اینکه به چگونگی افتتاح حساب مسدود شده در آلمان بپردازیم، لازم است با آخرین اخبار و تغییرات در این قانون آشنا شوید. از ژانویه سال 2021، میزان اعتباری که باید در هنگام در خواست ویزای کشور آلمان به حساب مسدود شده پرداخت شود، 10،332 یورو است. اما بهتر است قبل از این اقدام، مبلغ دقیق مسدود شده درخواستی را با مقامات محلی آلمان بررسی کنید.

توجه به این نکته لازم است که همه حساب‌ها به طور یکسان توسط همه مقاماتِ مهاجرتی آلمان پذیرفته نمی‌شوند، لذا اطمینان حاصل کنید که تامین‌کننده (Provider) انتخابی شما، همه نیازهایتان را پوشش دهد. از آنجایی که بسیاری از موسسات مالی آلمانی مورد پذیرش سازمان مهاجرتی این کشور نیستند، حتما در بانکی حساب باز کنید که دارای تمامی مجوزهای ضروری است تا سپرده شما به نحو احسنت نگهداری شود و همچنین روند اخذ ویزای آلمان با کوچک‌ترین مشکلی مواجه نشود.

بسیاری از دانشجویانی که به این کشور مهاجرت کرده‌اند، در بانک فینتیبا (Fintiba) افتتاح حساب کرده‌اند و تا الان اخباری مبتنی بر کلاهبرداری و مشکلی در روند مهاجرت آنها گزارش نشده است.

هزینه و مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب مسدود شده بانکی در آلمان

هزینه افتتاح حساب بلاک شده در آلمان به بانکی که در آن حساب باز کردید بستگی دارد. اکثر دانشجویان مشتاقِ مهاجرت به آلمان از طریق سه بانک فینتیبا، کوراکل، و اکسپارتیو، اقدام به افتتاح حساب می‌کنند.

 • در بانک اکسپاتریو (Expatrio)، هزینه سالانه نگهداری از سپرده مسدود شما 49 یورو (ماهیانه 5 یورو) است
 • در بانک فینتیبا (Fintiba)، هزینه سالانه نگهداری از سپرده مسدود شما 89 یورو (ماهیانه 4.90 یورو) است
 • در بانک کوراکل (Coracle)، هزینه سالانه نگهداری از سپرده مسدود شما 59 یورو (بدون هزینه ماهیانه) است

مدارک مورد نیاز جهت افتتاح حساب مسدود شده بانکی در آلمان به ملیت و ارائه دهنده حساب بانکی بستگی دارد. جهت باز کردن حساب در فینتیبا، برای مثال، تنها به یک کارت شناسایی یا پاسپورت معتبر احتیاج دارید. تمامی مراحل در Fintiba به صورت آنلاین انجام می‌شوند و در کمتر از ده دقیقه صاحب یک حساب مسدود شده خواهید شد. برای افتتاح حساب در بانک‌ها و ارائه دهندگان بانکی غیرآنلاین، به ارائه مدارک زیر احتیاج دارید:

 • فرم درخواست (Application Form)
 • نامه پذیرش از دانشگاه آلمانی (Admission Letter)
 • گذرنامه معتبر (Passport)
 • کپی و اصل از صورتحساب بانکی (درآمد شما در کشور مبدا)
 • رسید پرداخت هزینه‌ها

چهار ارائه دهنده معتبر حساب‌های مسدود شده در آلمان

تا همین چند سال پیش، افتتاح حساب مسدود شده بانکی در آلمان تنها از طریق دویچه بانک امکان‌پذیر بود. این بانک که در حال حاضر نیز به روند کاری خود ادامه می‌دهد، در بسیاری از جهات از رقبای خود عقب است و دیگر انتظارات متقاضیان امروزی را برآورده نمی‌کند. افتتاح حساب مسدود شده یک فرآیند دستی بود که نیاز به تایید حضوری در سفارت کشور شما و ارسال فیزیکی مدارک داشت.

از سال 2017، سه ارائه‌دهنده معتبر دیگر وارد عرصه شدند که راه‌حل‌های آنلاین برای افتتاح حساب‌های مسدود شده و همچنین بیمه سلامت و سایر خدمات را ارائه می‌دهند. عمده این شرکت‌ها به عنوان بانک عمل نمی‌کنند بلکه با یک بانک شریک یا با یک ارائه‌دهنده خدمات مالی کار می‌کنند.

از آنجایی که شرکت‌های مختلفی به ارائه حساب‌های مسدود شده در آلمان می‌پردازند، انتخاب بهترین و به صرفه‌ترین آنها کاری دشوار به نظر می‌رسد. ما برای سهولت روند اخذ ویزای آلمان، تصمیم گرفتیم محبوب‌ترین ارائه‌دهندگان این سرویس را به شما معرفی کنیم:

جساب مسدود شده بانکی در دویچه بانک

دویچه بانک (Deutsche Bank)

جهت افتتاح حساب بانکی مسدود شده در بانک دویچه (Deutsche Bank) حتما باید از طریق سفارت آلمان در کشور مبدا اقدام کرد، چرا که این بانک فاقد هرگونه سامانه ثبت نام به صورت آنلاین است. برای باز کردن حساب در دویچه بانک، حتما بایستی نزدیک به 150 یورو بیشتر از مبلغ مورد نیاز پرداخت کنید، چرا که نزدیک به 150 یورو تنها هزینه افتتاح حساب در این بانک می‌شود. اقدامات زیر جهت باز کردن حساب مسدود شده در این بانک الزامی است:

 • دانلود فرم اپلیکیشن (درخواست) از وب‌سایت بانک
 • پر کردن کامل فرم درخواست به صورت آنلاین و کامپیوتری
 • تهیه دو نسخه پرینت از فرم تکمیل شده (یکی برای سفارت و دانشگاه، و دیگری برای دانشجو)
 • اخذ وقت سفارت آلمان برای تایید مدارک
 • ارسال مدارک به صورت مستقیم و آنلاین به دویچه بانک از طریق پست الکترونیکی
 • متقاضی برای ارسال مدارک می‌تواند از طریق سفارت یا کنسولگری آلمان اقدام کند
 • دریافت تاییدیه حساب از دویچه بانک از طریق ایمیل
 • واریز هزینه بررسی پرونده (مبلغ در ایمیل ذکر می‌شود)
 • دریافت تاییدیه افتتاح حساب بانکی مسدود شده از طریق ایمیل
 • ارائه تاییدیه افتتاح حساب مسدود شده در زمان درخواست ویزای دانشجویی
حساب مسدود شده فینتیبا (Fintiba)

درگاه آنلاین فینتیبا (Fintiba Bank)

یکی از مرسوم‌ترین روش‌های که دانشجویان خارجی به خصوص ایرانی برای اثبات منابع مالی کافی در روند دریافت ویزای دانشجویی استفاده می‌کنند، افتتاح حساب مسدود شده در وب‌سایت Fintiba Bank است. افتتاح حساب در فینتیبا کمتر از ده دقیقه زمان شما را خواهد گرفت. برای هرچه شفاف بودن کل پروسه، مراحل زیر را یک به یک دنبال کنید:

 • ابتدا در وب‌سایت فینتیبا بانک ثبت نام کنید
 • سپس فرم درخواست را به درستی پر کنید
 • از طریق سامانه آنلاینی که در اختیار شما قرار خواهد گرفت، اطلاعات حساب بانکی خود را چک کنید
 • مبلغ درخواستی که راهنمای آن از طریق واتساپ به کمک شما خواهد آمد را واریز کنید
 • ایمیلی مبتنی بر فعال شدن حساب مسدود شده، پس از پردازش درخواست و انتقال مبلغ، دریافت خواهید کرد
بانک اکسپاتریو (Expatrio)

بانک اکسپاتریو (Expatrio)

بانک اکسپاتریو (Expatrio)، با خدمات نوین بانکی که ارائه می‌دهد، سالیانه بیش از 10،000 نفر به مشتریان خود اضافه می‌کند. این بانک با ارائه حساب‌های مسدود شده و پوشش بیمه درمانی ضروری برای درخواست ویزا و اقامت دائم آلمان، از دانشجویان بین‌المللی پشتیبانی می‌کند تا به راحتی به آلمان مهاجرت کنند. شما به راحتی و بدون نیاز به دانستن زبان آلمانی می‌توانید در این بانک یک حساب مسدود شده باز کنید.

افرادی که در بانک اکساپتریو حساب مسدود شده دارند، می‌توانند از برداشت سریع و آنلاین، ضمانت بازگشت وجه (در صورت ریجکت شدن ویزا)، کارمزد کم، دریافت پوشش کامل بیمه درمانی، بیمه سلامت توریستی رایگان و ده‌ها مزیت دیگر بهره‌مند شوند.

حساب مسدود شده (بلاکت اکانت) بانک کوراکل (Coracle)

بانک کوراکل (Coracle)

اگر فینتیبا را به عنوان آسان‌ترین روش جهت افتتاح حساب مسدود شده بدانیم، کوراکل (Coracle) را هم می‌توان به عنوان مقرون به صرفه‌ترین حساب مسدود شده بانکی در آلمان دانست. پس از اینکه به آلمان مهاجرت کردید، بانک کوراکل بدون اتلاف وقت سپرده شما را در اختیارتان قرار می‌دهد (861 یورو به صورت ماهیانه).

بانک کوراکل به تازگی درگاه آنلاین خود را ایجاد کرده و به دانشجویان خارجی این امکان را می‌دهد تا ظرف 24 ساعت کاری بتوانند نامه تاییدیه حساب مسدود شده بانکی خود را دریافت کنند. همچنین کمتر از یک هفته (حداکثر 5 روز) زمان لازم است تا تاییدیه نهایی حساب را – پس از پرداخت کل هزینه – از طریق ایمیل دریافت کنید.

انتقال پول به حساب مسدود شده بانکی (Blocked account) آلمان با خدمات ویزایار

در حال حاضر باتوجه به شرایط تحریمی که کشور ما قرار دارد، انتقال پول به حساب های خارجی کار آسانی نیست. حتی بسیاری از صرافی ها نیز به این نوع حساب ها پول انتقال نمی دهند.

شرکت ویزایار با توجه به پرونده های موفق بسیار زیاد در زمینه اخذ ویزای آلمان از طریق کشور های ارمنستان، ترکیه و مجارستان مطمئن ترین و سریع ترین مسیر جهت انتقال پول به حساب های مسدود شده بانکی (بلاکت اکانت Blocked account) آلمان را فراهم آورده است.

شما می توانید با خدمات ویزایار در زمینه انتقال مبلغ تمکن مالی خود به حساب مسدود شده بانکی آلمان در کمترین زمان ممکن و با هزینه مناسب اقدام نمایید.

خدمات ویزایار در زمینه حساب مسدود شده بانکی آلمان و ارائه مدرک تمکن مالی:

اگر نگران فرآیند ارائه نامه تمکن مالی به سفارت آلمان هستید، ویزایار این کار را به بهترین شکل و در کوتاه ترین زمان ممکن برای شما انجام می دهد.

لیست خدمات ویزایار در زمینه حساب مسدود شده بانکی آلمان و ارائه مدرک تمکن مالی به سفارت آلمان:

 • افتتاح حساب بانکی مسدود شده فینتیبا (Fintiba)
 • انتقال پول به حساب مسدود شده در کمترین زمان ممکن
 • اخذ تاییدیه تمکن مالی جهت ارائه به سفارت آلمان

چهار روش دیگر برای اعلام تمکن مالی جهت اخذ ویزای آلمان

به طور کلی به پنج روش می‌توانید برای اعلام تمکن مالی خود جهت اخذ ویزای تحصیلی کشور آلمان اقدام کنید. در این میان، افتتاح حساب مسدود شده بانکی در این کشور از راحت‌ترین و مرسوم‌ترین آنها است. چهار روش دیگر را که پیش‌تر تنها نام برده بودیم، قصد داریم در این بخش به آنها بپردازیم.

پیش از درخواست ویزای دانشجویی، توصیه ما این است که با سفارت آلمان در رابطه با چگونگی اعلام تمکن مالی و بهترین روش مشورت کنید. از آنجایی که ممکن است قوانین در هر کشور متفاوت باشد، بهتر است سنجیده‌تر عمل کرد و در مورد انتخاب گزینه‌های پیش‌رو دقت بیشتری به خرج داد.

اعلام تمکن مالی از طریق درآمد والدین

در صورتی که والدین دانشجویی از درآمد بالایی جهت تامین هزینه‌های زندگی و تحصیل فرزند خود در آلمان برخوردار باشند، فرد متقاضی (دانشجو) می‌تواند از این درآمد به عنوان مدرکی به عنوان تضمین کننده تمکن مالی خود در زمان درخواست و اپلای کردن ویزای دانشجویی در سفارت آلمان استفاده کند.

در چنین سناریویی، سفارت آلمان ممکن است از والدین دانشجو بخواهد تا گردش حساب بانکی یا رسید حقوق خود را در اختیار نماینده سفارت قرار بدهند. همچنین ممکن است ارائه کپی از قرارداد استخدام والدین جهت تضمین برخورداری از منابع مالی مناسب برای پشتیبانی کردن هزینه‌های فرزند خود نیز لازم باشد، که در هر صورت حتما باید با سفارت هماهنگی‌های لازم صورت بگیرد.

بورسیه تحصیلی

زمانی که دانشجوی بین المللی از طریق بورسیه تحصیلی وارد آلمان می‌شود، وی می‌تواند از این بورسیه که با بودجه مورد نیاز برای تحصیل در این کشور برابر است، به عنوان اثبات تمکن مالی جهت اخذ ویزای دانشجویی بهره‌مند شود.

در چنین سناریویی (یعنی داشتن بورسیه تحصیلی که تمام مخارج تحصیل و زندگی دانشجو را پوشش می‌دهد)، حتما قبل از استفاده از این مدرک در روند اخذ ویزای تحصیلی، باید اصل مدرک مبتنی بر دریافت بورسیه تحصیلی در اختیار دانشجو باشد و آن را به سفارت آلمان ارائه دهد. اطلاعات مربوط به مدرک و میزان پوشش مخارج توسط بورسیه تحصیلی نیز در سفارت مشخص خواهد شد.

تمکن مالی آلمان با بلاکت اکانت (حساب مسدود شده)

تمکن مالی از طریق ضمانت‌نامه بانکی

یکی از مرسوم‌ترین روش‌های اعلام تمکن مالی برای اخذ ویزای تحصیلی از دولت آلمان، وام بانکی است. در کشورهایی که تعداد متقاضیان تحصیل در آلمان زیاد است، بسیاری از بانک‌ها وام‌های دانشجویی مقرون به صرفه‌ای ارائه می‌کنند.

در چنین سناریویی، برای استفاده از وام دانشجویی جهت اثبات تمکن مالی و اخذ ویزای دانشجویی آلمان، فرد متقاضی (دانشجو) می‌بایست ضمانت‌نامه بانکی دریافت کند که نشان می‌دهد بانک مربوطه تمامی امور مالی دانشجو را در زمان تحصیل و زندگی وی در آلمان بر عهده می‌گیرد.

تمکن مالی از طریق شخص دارای اقامت دائمِ آلمان

اگر هیچ یک از روش‌های ذکر شده برای شما کارساز نیست، می‌توانید آخرین روش اعلام تمکن مالی را امتحان کنید. در این روش، تامین هزینه‌های تحصیل و زندگی شما در آلمان بر عهده شخص دیگری خواهد بود که حتما لازم نیست از وابستگان‌تان باشد (داشتن اقامت دائم آلمان کفایت می‌کند).

در چنین سناریویی، سفارت آلمان از شخص اسپانسر (کسی که تعهد داده است هزینه‌های زندگی و تحصیل شما را پرداخت کند) می‌خواهد تا صورت‌حساب درآمد را تسلیم سفارت کند تا دولت و دانشگاه آلمانی مطمئن شود که وی توانایی حمایت از دانشجو را دارد. در مواقعی که شخص از وابستگان دانشجو نباشد، ارائه مدرکی مبتنی بر توافق دانشجو از شرایط و ضوابط انجام مراحل الزامی است.

بستن حساب مسدود شده بانکی در آلمان

به طور معمول، در طول مدت تحصیل و اقامت شما یا تا زمانی که شغلی پیدا نکرده باشید، حتما باید از حساب مسدود شده خود استفاده کنید. هنگامی که شغل مناسبی پیدا کردید، بانکِ شما ممکن است حساب مسدود شده شما را به صورت خودکار به یک حساب جاری یا معمولی تغییر دهد و یا حساب مسدود شده شما را – پس از برداشت تمام مبلغ – ببندد. با این حال، دو دلیل وجود دارد که ممکن است لازم باشد حساب مسدود شده خود را زودتر از موعد مقرر ببندید:

 1. اگر درخواست ویزای شما ریجکت شود
 2. اگر باید زودتر از زمان مورد نظر، خاک آلمان را ترک کنید

اگر درخواست ویزای آلمان شما رد شود

اگر کماکان در کشور خود هستید و با ویزای تحصیلی شما موافقت نشد و یا درخواست خود را پس گرفتید، برای بستن حساب مسدود شده خود باید تاییدیه رسمی از سفارت آلمان را ارائه دهید. نامه ریجکتی ویزای آلمان به عنوان تاییدیه رسمی محسوب می‌شود و در کمترین زمان ممکن تمام وجوه به حساب‌تان در کشور مبدا واریز خواهید شد.

اگر زودتر از موعد مقرر باید آلمان را ترک کنید

اگر در آلمان هستید و می‌خواهید به طور غیرمنتظره‌ای این کشور را ترک کنید، قبل از اینکه بانک بتواند حساب مسدود شده‌تان را ببندد، باید از نزدیک‌ترین اداره مهاجرت (Ausländerbehörde) برگه رضایت بگیرید. توجه داشته باشید که نامه لغو ثبت‌نام (Abmeldebestätigung) به عنوان برگه رضایت رسمی پذیرفته نخواهد شد. پس از بسته شدن حساب، مبلغ موجود در آن به حسابی که از آن واریز شده است بازگردانده می‌شود.

انتقال و شارژ حساب مسدود شده با ویزایار

آخرین اخبار مهاجرت را از ما بخواهید

همانطور که دیدید، اخذ ویزای تحصیلی و تمکن مالی – به غیر از دانشجویانی که دارای بورسیه تحصیلی هستند – نیازمند هزینه‌های کوچک و بزرگی است، از این‌رو هرگز گول موسساتی که به عنوان تحصیل رایگان در آلمان دست به کلاهبرداری می‌زنند را نخورید. ما با تکیه بر وکلا و نمایندگان ماهر خود در کشورهای مقصد، می‌توانیم پذیرش شما را از بهترین دانشگاه‌های اروپایی و آمریکایی دریافت و در پروسه اخذ ویزا و مدارک مورد نظر کنارتان باشیم.

سوالات متداول درباره حساب مسدود شده بانکی در آلمان

بله. این مبلغ نشان‌دهنده کمترین میزان مبلغ مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی است.

اگر از طریق Fintiba اقدام کنیم لازم نیست منبع مالی خود را اعلام کنید. اما اگر از طریق دویچه بانک اقدام می‌کنید، ذکر منبع مالی (ارث، پس‌انداز، وام، یا فروش خانه و ماشین) الزامی است.

خیر. در لحظه افتتاح حساب مسدود شده بانکی در آلمان، مبلغی از شما اخذ خواهد شد و به صورت ماهیانه نیز مبلغی (بسته به بانک) که عمدتا کمتر از 6 یورو در ماه است به عنوان سرویس‌هایی که بانک ارائه می‌دهد اخذ می‌شود.

راه‌های مختلفی وجود دارد که بسته به کشوری که در آن زندگی می‌کنید برای انتقال وجه می‌توانید اقدام کنید. استفاده از شرکت‌های انتقال پول و صرافی ها پیشنهاد می‌شود. ویزایار در کمترین زمان ممکن این کار را برای شما انجام می دهد.