آوسبیلدونگ متخصص IT

Ausbildung zum Fachinformatiker/in

Classic dual vocational training

پر درآمد

مدرک پیش نیاز:پایان تحصیلات متوسطه

مدت دوره:2 سال – 3 تا 5 سال

نوع کار دوره:پروژه ای

پیش نیاز: پایان تحصیلات متوسطه

مدت دوره: 2 سال – 3 تا 5 سال

نوع کار دوره: پروژه ای

• آوسبیلدونگ متخصص IT در یک نگاه

دوره آوسبیلدونگ متخصص آی تی در 4 زمینه ارائه می‌شود: متخصص آی تی برای توسعه برنامه، متخصص آی تی برای یکپارچه سازی سیستم، متخصص آی تی برای شبکه‌های دیجیتال و متخصص آی تی برای تجزیه و تحلیل داده‌ها و فرآیندها. دو رشته آخر در تابستان 2020 به آوسبیلدونگ‌ها در آلمان اضافه شدند. شما در ابتدای دوره می‌توانید زمینه تحصیلی و کاری خود را انتخاب کنید… در این مطلب اطلاعات کلی در مورد دوره‌های کارآموزی و رشته‌های کاری خود می‌خوانید.

درباره آوسبیلدونگ متخصص آی تی

در این دوره آوسبیلدونگ تمرکز بر زیر ساخت‎‌های شبکه است. در طول آموزش کارآموزان یاد می‌گیرند که چگونه سیستم‌ها و برنامه‌های کاربردی را در فناوری اطلاعات شبکه یا آی تی بهبود بخشند، متخصصان خطاها و خرابی‌های سیستم را بررسی و اصلاح می‌کنند.

شما به عنوان یک متخصص آی تی برای تجزیه و تحلیل داده‌ها چه کارهایی انجام می‌دهید؟

در دنیای امروز بسیاری از کسب و کارها و فرآیندهای تولید دیجیتال مبتنی بر داده‎‌ها است. این بدان معنی است که داده‌های کاربر به منظور بهینه‌سازی و ارتقا یک محصول یا فرآیند خاص ارزیابی می‌شود. اینجا ست که متخصص آی تی برای تجزیه و تحلیل داده‌ها به میا ن می‌آید.

کارمندان بخش توسعه نرم افزار چه وظایفی دارند؟

یک متخصص آی تی در بخش توسعه نرم افزار یا اپلیکیشن برنام‌های جدید را توسعه داده یا در صورت نیاز اشکالات برنامه را اصلاح می‌کند. همچنین در صورت درست کار نکردن نرم افزاری که به درستی اجرا نمی شود یا آموزش نرم افزار جدید کمک می کنند. مشکلات را برطرف کرده و یا کار با نرم افزار جدید را آموزش می‌دهند. همچنین به دلیل زمینه کاری که انتخاب کرده‌اند بایستی به تمامی زبان‌های برنامه نویی مسلط بوده و دانش مهارت زبان انگلیسی نیز داشته باشند.

در مورد یک پارچه سازی متخصص سیستم

متخصصان آی تی در یکپارچه سازی سیستم، متخصص ساخت و راه اندازی کل سیستم‌های کامپیوتری برای مشتریان هستند. بر طبق این تعریف شما نه تنها مسئول سیستم‌های نرم افزاری هستید، بلکه مسئولیت تجزیه، تحلیل و مراقبت از شبکه و سرورها را نیز بر عهده دارید. بنابراین شما به عنوان پزشک مطلق و بی‌چون‌وچرای کامپیوتر شناخته می‌شوید. انجام امور تخصصی آی تی در شرکت‌ها، خرید و راه اندازی سیستم‌ها و تعمیر آنها از دیگر وظایف شما به عنوان یک متخصص آی تی است. از آنجایی که زبان کامپیوترها و برنامه نویسی اغلب به انگلیسی هستند پس لازم است که شما تا حدی دانش زبان انگلیسی داشته باشید. چرا که رمز موفقیت یک متخصص آی تی در تسلط کامل در برنامه نویسی است.

دوره آوسبیلدونگ متخصص آی تی برای شما مناسب است اگر ...

 • شما به برنامه نویسی و کارهای کامپیوتری علاقه دارید.
 • می‌توانید محاسبات ریاضی را به راحتی انجام دهید.

دوره آوسبیلدونگ متخصص آی تی برای شما مناسب نیست اگر ...

 • برنامه نویسی برای شما خسته کننده است.
 • به کار کردن با کامپیوتر علاقه ندارید.

• کارآموز آوسبیلدونگ متخصص IT در دوره آوسبیلدونگ چه درآمدی دارد؟

حقوقی که در دوره آوسبیلدونگ متخصص آی تی به صورت ماهیانه دریافت خواهید کرد در هر سال آموزش با توجه به پیشرفت‌های شما افزایش پیدا می‌کند؛ اما در حالت کلی کارآموزان آی تی در برخی از ایالت‌های آلمان در سال اول آموزش تقریباً 1050 یورو ناخالص در ماه در سال دوم 1100 یورو دریافت خواهید کرد. در صورتیکه بخواهید می‌توانید آموزش‌های خود را از سال سوم تا پنجم نیز ادامه دهید در این صورت می‌توانید انتظار دریافت حقوق ماهیانه تا 1200 یا 1300 یورو در ماه را داشته باشید. بدین ترتیب می‌توان آوسبیلدونگ متخصص آی تی را از پردرآمدترین آوسبیلدونگ‌های آلمان دانست.

از آنجایی که امروزه تمامی شرکت‌ها از بانک گرفته تا مؤسسات علمی کارآموز متخصص آی تی دارند درآمد شما نیز به شرکتی که در آن کارآموزی را انجام می‌دهید بستگی دارد. همچنین حقوق کارآموزان در برخی از شرکت‌ها به صورت توافقی پرداخت می‌شود بنابراین حقوق‌های ذکر شده به صورت تقریبی هستند.

متوسط حقوق کارآموز آوسبیلدونگ متخصص آی تی (IT) در حین دوره

مقایسه حقوق شغل متخصص آی تی (IT) با مشاغل دیگر

• در آینده به عنوان فارغ التحصیل آوسبیلدونگ متخصص IT چقدر می توانید درآمد داشته باشید؟

حقوق اولیه متخصصان IT در آلمان بین 1500 تا 2200 یورو ناخالص است. برخی از کارمندان تا 2500 یورو نیز حقوق دریافت می‌کنند. با این حال حقوق متخصصان آی تی که تا 5 سال سابقه کار دارند بین 2500 تا 3000 یورو است. هر چه قدر که بیشتر از فرصت‌های آموزشی استفاده کنید و زبان‌های برنامه نویسی خود را تقویت کنید به همان نسبت حقوق بیشتری را دریافت خواهید کرد. پس از 5 سال سابقه کار همچنان امکان این را دارید که با گذراندن دوره‌های آموزشی بیشتر حقوق خود را تا 4500 و حتی 8000 یورو افزایش دهید.

• مسیر شغلی کارآموز دوره آوسبیلدونگ متخصص IT

پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ متخصص آی تی این فرصت را دارید که با گذراندن دوره‌های تکمیلی مسیر شغلی زیر پیش بگیرید:

 • متخصص پردازش اطلاعات

به عنوان متخصص پردازش اطلاعات، می‌توانید سیستم‌های تجاری و ارتباطات را در شرکت‌ها راه‌اندازی و تقویت کنید. دوره‌های پردازش اطلاعات در دانشکده‌های فنی یا آکادمی‌های اداری و بازرگانی ارائه می‌شود.

 • تخصص با گواهی TGA

گواهی TGA از 14 زمینه تخصصی یک توسعه دهنده نرم افزار است.

 • آموزش تکمیلی آوسبیلدونگ متخصص آی تی

دوره‌های متخصص آی تی زمینه‌های بسیاری را شامل می‌شود. از این زمینه‌های کاری می‌توان بیوانفورماتیک، انفورماتیک کسب و کار، انفورماتیک رسانه و غیره را می‌‌توان نام برد.

 • مدیریت در متخصص آی تی

به عنوان یک متخصص حرفه‌‌ای آی تی می‌توانید پست‌های مدیریتی را در شرکت‌های کوچک، متوسط یا شرکت‌های بزرگ به عهده داشته باشید.

• بعد از پایان دوره آوسبیلدونگ متخصص IT شما می توانید ...

 • ایجاد و راه‌اندازی برنامه‌ها و سیستم‌ها برای مشتریان.
 •  اصلاح و گسترش برنامه‌های موجود با توجه به نیاز مشتری.
 •  برنامه‌ریزی و ساخت سیستم‌های کامپیوتری و سرور جدید.
 • رفع مشکلات و نظارت بر فرآیندهای سیستم.
 • تجزیه تحلیل و جمع‌بندی شبکه و کامپیوترها.
 • درک و یادگیری زبان‌های برنامه نویسی قدیمی و جدید.
 • بررسی کیفیت سرورها، کد برنامه‌ها و اپلیکیشن ها.

پرسش و پاسخ درباره آوسبیلدونگ متخصص IT

امیدواریم اطلاعات آوسبیلدونگ متخصص آی تی (IT)، برای شما مفید و کافی واقع شده باشد. تمامی مطالب این صفحه، از منابع خارجی معتبر، ترجمه و تالیف گردیده است.
درصورتی که همچنان سوالی فکر شما را درگیر کرده آن را در قسمت پرسش و پاسخ با ما در میان بگذارید.

اطلاع رسانی
اطلاع رسانی هنگام
guest
0 پرسش و پاسخ
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات