آوسبیلدونگ میکاپ آرتیست

Ausbildung zum Maskenbildner/in

Classic dual vocational training

مدرک پیش نیاز:پایان تحصیلات متوسطه

مدت دوره:3 سال

نوع کار دوره:شیفتی, پروژه ای

پیش نیاز: پایان تحصیلات متوسطه

مدت دوره: 3 سال

نوع کار دوره: شیفتی, پروژه ای

• آوسبیلدونگ میکاپ آرتیست در یک نگاه

هر کسی که قدرت تخیل و خلاقیت داشته، دارای روحیه اجتماعی بوده و کمی زیبایی شناسی بلد باشد، می‌تواند وارد دنیای رنگی میکاپ آرتیست‌ها شود. اینجا دنیایی ست که می‌توانید به اشیا جان بخشیده و حتی مهربان‌ترین انسان‌ها را نیز به خبیث‌ترین موجودات تبدیل کنید. اگر پیش از دوره آوسبیلدونگ میکاپ آرتیست یک مدرک آرایشگری نیز داشته باشید راحت‌تر می‌توانید از آوسبیلدونگ میکاپ آرتیست پذیرش بگیرید. در آموزش میکاپ آرتیست هر چیزی که مربوط به طراحی ماسک بر روی صورت است را یاد خواهید گرفت. این به این معنی است که شما ماسک‌ها و کلاه گیس‌ها را برای بازیگران و مدل‌ها طراحی می‌کنید. علاوه بر این ساخت سایر قطعات مو، همچنین قسمت‌های پلاستیکی بدن و صورت بر عهده شماست. میکاپ آرتیست‌ها بازیگران را آرایش کرده و ماسک‌های مناسب هر کاراکتر را می‌سازند. شما به عنوان یک هنرمند در شرکت‌های فیلم و تلویزیون، خانه‌های اپرا یا تئاترها کار خواهید کرد.

درباره آوسبیلدونگ میکاپ آرتیست

تصور کنید دور شما پر است از مواد رنگی جذاب، بازگیری معروف در گوشه‌ای مشغول تمرین دیالوگ‌هایش است و شما نیز در حال تست گریم بر روی نقش اصلی هستید، جذاب نیست؟ شما به عنوان میکاپ آرتیست قرار است در چنین فضایی کار کنید. در پشت صحنه تئاترها، نمایش‌های موزیکال، اپراها یا مجموعه‌های تلویزیونی و فیلم حضور داشته و کارهای مربوط به آرایش، طراحی ماسک و مدل مو را انجام داده و گاهی آنقدر ماهرانه ماسک‌ها را طراحی کرده‌اید که خودتان هم از گریم کاراکتر خبیث خود می‌ترسید.

دوره‌های آموزشی آوسبیلدونگ میکاپ آرتیست

آوسبیلدونگ میکاپ آرتیست به طور معمول سه سال طول کشیده و به صورت آموزش دوگانه و مدرسه‌ای ارائه می‌شود؛ اما فراموش نکنید که مدارس حرفه‌ای این دوره در تمام شهرهای آلمان وجود ندارد. سه شهر هامبورگ، برلین و کلن برخی از شهرهایی هستند که این دوره‌ها را برگزار می‌کنند. نکته مهم بعدی اینکه اولویت پذیرش با افرادی ست که یک مدرک آرایشگری دارند. هر چند که گذراندن دوره آرایشگری از مدارک واجب و مورد نیاز نیست اما داشتن آن می‌تواند شما را زودتر به صندلی آوسبیلدونگ میکاپ آرتیست برساند.

برای پذیرش در آوسبیلدونگ میکاپ آرتیست به چه مدارکی نیاز داریم؟

روش‌های پذیرش در مدارس خصوصی میکاپ آرتیست بسته به نوع آموزشگاه متفاوت است. به عنوان مثال، مدرسه میکاپ آرتیست هاسو فون هوگو که یکی از شناخته شده‌ترین و مشهورترین آموزشگاه‌ها در آلمان به شمار می‌رود به جای استفاده از روش‌های تست پیچیده بر مصاحبه شخصی متکی است. در واقع متقاضیان می‌توانند انگیزه و علاقه خود را برای تبدیل شدن به میکاپ آرتیست شدن ثابت کنند. برای پذیرش در این مدرسه حتی به داشتن مدرک آرایشگری نیز نیازی نیست. در مقابل علاقه صادقانه، وقت شناسی و خلاقیت هنرمند معیارهای اصلی این مدرسه را تشکیل می‌دهند؛ اما در مدارس دیگر شما باید استعداد خود را در آزمون ورودی ثابت کنید.

برای تبدیل شدن به یک میکاپ آرتیست حرفه‌ای داشتن خصوصیاتی مانند قوه تخیل قوی، خلاقیت زیاد، پشتکار و مقاوم بودن در برابر استرس‌های بسیار مهم هستند. از آنجایی که گاهی اوقات با بازیگران بین‌المللی سر و کار دارید پس داشتن مهارت دانش زبانی را نیز به خصوصیات فوق اضافه کنید. همچنین شما بایستی از لحاظ جسمی و فیزیکی نیز در سلامت کامل به سر برید چرا که داشتن هرگونه حساسیت پوستی به مواد آرایشی ممکن است شما را از تبدیل شدن به یک میکاپ آرتیست حرفه‌ای محروم کند.

شما برای میکاپ آرتیست شدن مناسب هستید اگر ...

 • در کودکی به آرایش چهره عروسک‌های خود علاقه داشته‌اید.
 • دارای خلاقیت و قوه تخیل قوی هستید.
 • از همکاری گروهی لذت می‌برید.

شما برای میکاپ آرتیست شدن مناسب نیستید اگر ...

 • حتی فکر استفاده از مواد آرایشی بر روی صورت ناراحتتان می‌کند.
 • به دنبال شغلی با ساعات کاری منظم هستید.
 • قدرت تخیل و طراحی ندارید.

• کارآموز آوسبیلدونگ میکاپ آرتیست در دوره آوسبیلدونگ چه درآمدی دارد؟

دوره آوسبیلدونگ میکاپ آرتیست سه سال طول می‌کشد، حقوق شما در سال اول آموزش با حدود 700 یورو شروع شده و در هر سال آموزش حدود 100 یورو افزایش پیدا می‌کند. بدین ترتیب در سال دوم آموزش میکاپ آرتیست 800 یورو و در سال سوم 900 یورو درآمد خواهید داشت. این برای یک حرفه صنایع دستی چندان بد نیست. کارآموزانی که زیر نظر دولت کارآموزی خود را می‌گذرانند در سال اول حدود 1020 یورو ناخالص در ماه، در سال دوم 1070 یورو و در سال سوم 1115 یورو دریافت می‌کنند. افرادی که مدارس خصوصی را برای تحصیل انتخاب می‌کنند، نه تنها حقوق ماهیانه ندارند بلکه بایستی شهریه نیز پرداخت کنند. مبلغ شهریه دوره آوسبیلدونگ حدود 20000 تا 30000 یورو است.

متوسط حقوق کارآموز آوسبیلدونگ میکاپ آرتیست در حین دوره

مقایسه حقوق شغل میکاپ آرتیست با مشاغل دیگر

• در آینده به عنوان فارغ التحصیل آوسبیلدونگ میکاپ آرتیست چقدر می توانید درآمد داشته باشید؟

پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ میکاپ آرتیست می‌توانید به عنوان یک کارمند قراردادی یا به صورت پروژ‌ه‌ای در شرکت‌های رسانه‌ای، پشت صحنه تئاتر‌ها، خانه‌های اپرا، شرکت‌های فیلم‌سازی و حتی تلویزیون مشغول به کار شوید. حقوق اولیه یک میکاپ آرتیست متنوع بوده و بستگی زیادی به مکان و نحوه کار شما دارد. به عنوان مثال اگر بعد از دریافت مدرک با یک تئاتر عمومی قرارداد ببندید حدود 2000 یورو در ماه دریافت می‌کنید؛ اما در صورت داشتن قرارداد با شرکت‌های فیلم و تلویزیون به عنوان یک آرایشگر باتجربه می‌توانید درآمدی معادل 1070 یورو در هفته داشته باشید. با این توصیف هر چه طرف قرارداد شما شرکت‌های فیلم سازی بزرگ‌تر باشند درآمد بیشتری دارید. میکاپ آرتیست‌هایی که به صورت شخصی کار می‌کنند تا 3000 یورو در ماه درآمد دارند.

• مسیر شغلی کارآموز دوره آوسبیلدونگ میکاپ آرتیست

مسیر شغلی شما به عنوان یک میکاپ آرتیست به صورت زیر می‌باشد:

 • گذراندن آموزش‌های مورد نیاز:

برای تبدیل شدن به یک میکاپ آرتیست حرفه‌ای بایستی دوره‌های آرایشگری را گذرانده و مدرک این دوره‌ها را دریافت کرده باشید. این دوره معمولاً به صورت یکساله برگزار می‌شود.

 • دوره آرایشی هنری:

شما می‌توانید دوره آموزشی خود را با کارآموزی در مدارس آرایشگری دولتی یا خصوصی بگذرانید. این دوره‌ها به صورت عملی و تئوری برگزار می‌شود.

 • تحصیل در زمینه گریم حرفه‌ای:

با داشتن مدرک آرایشگری می‌توانید در رشته گریم نیز تحصیل کنید. دوره لیسانس گریموری 6 تا 8 ترم طول کشیده و دانشجویان در این دوره بایستی مبلغی را به عنوان شهریه پرداخت کنند. با دریافت مدرک لیسانس گریموری می‌توانید در پروژه‌های فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی همکاری کنید.

 • گریمور ارشد:

با داشتن تجربه حرفه‌ای کافی و استخدام در یک شرکت‌های رسانه‌ای بزرگ این شانس را دارید که به عنوان گریمور ارشد کار کرده و مدیریت تیم گریم را بر عهده گیرید.

 • تبدیل شدن به استاد آرایشگری:

با دریافت مدارک آرایشگری می‌توانید در آینده به عنوان استاد میکاپ آرتیست به دانشجویان جوان‌تر آموزش دهید.

 • راه‌اندازی کسب و کار شخصی:

حتی می‌توانید سالن شخصی خود را اداره کنید.

• بعد از پایان دوره آوسبیلدونگ میکاپ آرتیست شما می توانید ...

 • طراحی مدل مو، ساخت و طراحی کلاه گیس
 • ساخت قطعات پلاستیکی صورت و بدن برای گریم
 • طراحی مدل برای فیلم‌های سینمایی
 • تجزیه و تحلیل آسیب‌های مواد آرایشی بر روی پوست
 • گریم مناسب بازیگران برای ایفای نقش

پرسش و پاسخ درباره آوسبیلدونگ میکاپ آرتیست

امیدواریم اطلاعات میکاپ آرتیست، برای شما مفید و کافی واقع شده باشد. تمامی مطالب این صفحه، از منابع خارجی معتبر، ترجمه و تالیف گردیده است.
درصورتی که همچنان سوالی فکر شما را درگیر کرده آن را در قسمت پرسش و پاسخ با ما در میان بگذارید.

اطلاع رسانی
اطلاع رسانی هنگام
guest
4 پرسش و پاسخ
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات
زهرا
زهرا
2/04/10 6:51 بعد از ظهر

درباره اوسیبلدونگ خدمات حمل و نقل هوایی و درامد ماهانه دانشجویی‌هم مطلب بزارید لطفا
و اینکه همه‌ی رشته های اوسیبلدونگ خابگاه رایگان دارن؟

صدف اصلانی
صدف اصلانی
1/12/09 3:09 بعد از ظهر

سلام وقت بخیر برای مهاجرت و تحصیل در رشته ی میکاپ و گریم در مدارس دولتی آلمان چه مدارکی و چقدر هزینه لازمه و چه کارایی باید انجام داد ؟