آوسبیلدونگ افسر پلیس (پلیس مرکزی)

Ausbildung als Polizist/in (mittlerer Dienst)

Classic dual vocational training

پر درآمد

مدرک پیش نیاز:پایان تحصیلات متوسطه

مدت دوره:2 تا 3 سال

نوع کار دوره:شیفتی

پیش نیاز: پایان تحصیلات متوسطه

مدت دوره: 2 تا 3 سال

نوع کار دوره: شیفتی

• آوسبیلدونگ افسر پلیس (پلیس مرکزی) در یک نگاه

روز خود را با احترام به قانون شروع می‌کنید، در سخت‌ترین موقعیت‌ها شما همچنان خونسرد بوده و به موقع در موقعیت‌ها حضور پیدا می‌کنید. به طور خلاصه شما تصمیم گرفته‌اید که قانون‌مند زندگی کرده و افراد دیگر را نیز در همین راستا راهنمایی کنید. با این توصیفات حتماً متوجه شده‌اید که می‌خواهیم درباره آوسبیلدونگ افسر پلیس صحبت کنیم. اگر می‌خواهید بدانید که برای درخواست شرکت در آوسبیلدونگ افسر پلیس چه شرایطی باید داشت، مطالعه مطلب زیر را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

پلیس ایالتی و پلیس فدرال چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

در آلمان در واقع مقامات پلیس متفاوتی وجود دارد که هر یک دارای مسئولیت‌های متفاوتی هستند از جمله پلیس ایالتی، پلیس فدرال، BKA یا پلیس بوندستاگ آلمان. پلیس ایالتی به جرائمی مانند سرقت یا تصادفات رانندگی رسیدگی می‌کند. در مقابل قوانین پلیس فدرال به طور یکسان در سراسر آلمان تنظیم شده و در ایستگاه‌های قطار، فرودگاه‌ها و مرزها حضور دارند.

برای آوسبیلدونگ افسر پلیس به چه گواهی پایان تحصیلی مورد نیاز است؟

افرادی که دارای مدرک متوسطه بوده و دارای تجربه حرفه‌ای هستند می‌توانند برای خدمات نیروی انتظامی اقدام کرده و پس از گذراندن دوره آموزشی، در درجه اول در قسمت گشت زنی استخدام خواهند شد. در ادامه با داشتن مدرک کالج می‌توانید وارد خدمات اجرای پلیس سطح بالاتر شده و موقعیت شغلی بهتری داشته باشید.

مدت زمان آوسبیلدونگ افسر پلیس چقدر است؟

مدت زمان آموزش در آوسبیلدونگ افسر پلیس بستگی به مسیر شغلی شما دارد. این آموزش برای افسران میان رده ایالتی، 24 ماه، دقیقاً دو سال طول می‌کشد؛ اما آموزش برای افسران میان رده فدرال 30 ماهه است.

ساعات کار افسران پلیس در رده میانی به چه صورت است؟

هیچ وقت استراحتی برای قانون و عدالت وجود ندارد. به همین دلیل است که شما به عنوان یک افسر پلیس شبانه روز در حال انجام وظیفه هستید. البته شیفت‌های کاری بین مأموران پلیس تقسیم‌بندی می‌شود، یعنی ممکن است که شما گاهی در شیفت روز. گاهی در شیفت شب مشغول به کار باشید. افسران پلیس در دوره کارآموزی خواب خود را تنظیم کرده و به ساعات کاری خود عادت می‌کنند.

دربار ه آزمون استخدامی پلیس آلمان

قبل از اینکه بتوانید آوسبیلدونگ افسر پلیس را انتخاب و به یک افسر پلیس تبدیل شوید، شایستگی و توانایی‌های شما برای خدمت در نیروی پلیس طبق یک فرایند محاسبه شده بررسی می‌شود. آزمون استخدامی برای افسران از مراحل گوناگون تشکیل شده است. یک آزمون استخدامی کتبی، قدرت بدنی، معاینات پزشکی و مصاحبه اختصاصی از مراحلی هستند که کارآموزان باید از آن‌ها عبور کنند. البته بخش مصاحبه فقط مختص استخدام در رده‌های بالا می‌باشد. علاوه بر این کارآموزان بایستی حداکثر تا پایان دوره آموزشی خود گواهینامه رانندگی کلاس B را داشته باشید. یادآور می‌شویم که نیروهای پلیس در هر ایالت فدرال شرایط متفاوت داشته و در نتیجه وظایف و حقوق متفاوت نیز دارند.

وظایف یک افسر پلیس در آلمان

وقتی امتحانات نهایی را با موفقیت پشت سر گذاشته و موفق شدید لباس آبی رنگ پلیس را بر تن کنید، زندگی حرفه‌ای شما به عنوان یک پلیس شروع می‌شود. البته زندگی روزانه پلیس‌ها مانند فیلم‌های سینمایی جنایی آن‌قدرها هم جذاب و پر هیجان نیست چرا که شیفت‌های کاری خارج از برنامه بی شک ممکن است گاه و بی گاه قرار ملاقات‌های دوستانه را بر هم زده و حتی گاهی به اندازه کافی وقت استراحت نداشته باشید. همچنین مقابله با افراد مختلف از جمله قربانیان جنایت، تظاهرکنندگان، هواداران فوتبال، مسافران یا سیاستمداران از چالش‌های روزانه شما خواهد بود. بی شک افسران پلیس حرفه‌ای خطرناک و پر چالش دارند. چرا که همیشه قانون از طرف تمام مردم رعایت و اجرا نخواهد شد. افسران پلیس به طور معمول برای کشف یک پرونده به صورت تیمی کار می‌کنند. شما در طول دوره آموزش یاد می‌گیرید که چطور با همکاران خود ارتباط برقرار کرده، ذهنی باز داشته و انعطاف‌پذیر باشید.

شما برای شرکت در آوسبیلدونگ افسر پلیس مناسب هستید اگر ...

 • دوست دارید برای اجرای عدالت بجنگید.
 • می‌توانید در موقعیت‌های دشوار نیز ذهن خود را باز نگه داشته و درست‌ترین تصمیم را بگیرید.
 • شما اراده‌ای راسخ داشته و می‌توانید از پس پروژه‌های سنگین برآیید.

شما برای شرکت در آوسبیلدونگ افسر پلیس مناسب نیستید اگر ...

 • از پس کارهای چالش‌برانگیز و شیفت‌های کاری بر نمی‌آیید. (روند کاری منظم را ترجیح می‌دهید)
 • از بنیه بدنی و فیزیک مناسب برخوردار نیستید.
 • به قوانین راهنمایی و رانندگی احترام نمی‌گذارید.

• کارآموز آوسبیلدونگ افسر پلیس (پلیس مرکزی) در دوره آوسبیلدونگ چه درآمدی دارد؟

درآمد کارآموزان آوسبیلدونگ افسر پلیس (پلیس مرکزی) به عوامل مختلف از جمله اینکه جز نیروی فدرال هستید یا ایالتی و همچنین جز پلیس‌های مرکزی هستید یا درجه بالاتر مشخص می‌شود. درآمد کارآموزان آوسبیلدونگ افسر پلیس (پلیس فدرال) به صورت ناخالص 1284 یورو در ماه است. در صورتیکه درآمد آوسبیلدونگ افسر پلیس (پلیس ایالتی) بسته به قوانین هر ایالت بین 1224 تا 1328 یورو در ماه می‌باشد. حقوق افسرهای پلیس رده بالا حدود 1512 یورو در ماه می‌باشد.

متوسط حقوق کارآموز آوسبیلدونگ افسر پلیس (پلیس مرکزی) در حین دوره

مقایسه حقوق شغل افسر پلیس (پلیس مرکزی) با مشاغل دیگر

• در آینده به عنوان فارغ التحصیل آوسبیلدونگ افسر پلیس (پلیس مرکزی) چقدر می توانید درآمد داشته باشید؟

حقوق شما بعد از آوسبیلدونگ افسر پلیس به این بستگی دارد که برای ایالت‌ها کار می‌کنید یا بخش فدرال. در برخی از ایالت‌ها افسران پلیس بیش از سایرین درآمد دارند. به عنوان مثال، اگر در نیروی پلیس مرکزی ایالتی کار می‌کنید، حقوق اولیه بین 2200 تا 2500 یورو دارید. در پلیس فدرال، دستمزد شما در بخش مرکزی حدود 2560 یورو ناخالص است. با این حال لازم است بدانید که اساساً درآمد شما به عنوان یک افسر پلیس تنها به موقعیت شغلی بستگی ندارد، بلکه به سن و وضعیت تأهل نیز در این مسئله تأثیرگذار هستند. نیروهای پلیس با تجربه و با سابقه کار می‌توانند تا 3800 یورو نیز افزایش درآمد داشته باشند. همچنین حضور در شیفت شب و کار در روزهای تعطیل نیز پاداش خواهد داشت.

• مسیر شغلی کارآموز دوره آوسبیلدونگ افسر پلیس (پلیس مرکزی)

آوسبیلدونگ افسر پلیس حدود دو سال و نیم طول می‌کشد. در طول این دوره با افسران با سابقه در مأموریت‌ها شرکت کرده و پس از کسب تجربه لازم و با قبولی در آزمون شغلی به عنوان افسر پلیس شناخته می‌شوید؛ اما مسیر شغلی شما در اینجا تمام نمی‌شود بلکه می‌توانید دوره‌های آموزشی خود را در خدمات اجرایی پلیس، گرفتن درجات بالاتر و آموزش حرفه‌ای ادامه داده در نهایت به افسری عالی رتبه تبدیل شده و سمت مدیریتی داشته باشید.

• بعد از پایان دوره آوسبیلدونگ افسر پلیس (پلیس مرکزی) شما می توانید ...

 • مهم‌ترین مقررات قانونی برای مأموران پلیس را اعمال کنید.
 • رفتار افراد را در حین رانندگی و در خیابان ارزیابی کنید.
 • نحوه گزارش‌نویسی را باد می‌گیرید.
 • موقعیت‌های خطرناک را شناسایی و عکس‌العمل مناسب نشان می‌دهید.
 • حفظ خونسردی را در موقعیت‌های اضطراری.
 • مهم‌ترین سؤالات را بعد از یک جرم کیفری بررسی و به دستگیری مجرم کمک می‌کنید.

پرسش و پاسخ درباره آوسبیلدونگ افسر پلیس (پلیس مرکزی)

امیدواریم اطلاعات آوسبیلدونگ افسر پلیس (پلیس مرکزی)، برای شما مفید و کافی واقع شده باشد. تمامی مطالب این صفحه، از منابع خارجی معتبر، ترجمه و تالیف گردیده است.
درصورتی که همچنان سوالی فکر شما را درگیر کرده آن را در قسمت پرسش و پاسخ با ما در میان بگذارید.

اطلاع رسانی
اطلاع رسانی هنگام
guest
0 پرسش و پاسخ
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات