آوسبیلدونگ انفورماتیک کسب و کار

Duales Studium Wirtschaftsinformatik

dual study

مدرک پیش نیاز:پایان تحصیلات متوسطه

مدت دوره:3 تا 3 سال و نیم

نوع کار دوره:روزانه

پیش نیاز: پایان تحصیلات متوسطه

مدت دوره: 3 تا 3 سال و نیم

نوع کار دوره: روزانه

• آوسبیلدونگ انفورماتیک کسب و کار در یک نگاه

بیش از یک میلیون نفر در این صنعت در سراسر آلمان در زمینه متخصص فناوری کسب و کار و اطلاعت مشغول به کار بوده و این تعداد همچنان در حال افزایش است تا جایی که تخصص در فناوری اطلاعات نیز مانند مهندسی مکانیک و خودرو جرز موفق‌ترین و پول‌سازترین مشاغل در آلمان به شمار می‌رود. در واقع یک متخصص فناوری اطلاعات کسب و کار دارای چندین تخصص بوده و بازار کاری عالی را مقابل خود خواهد داشت.

درباره آوسبیلدونگ انفورماتیک کسب و کار

این دوره تحصیلی همانطور که از اسمش پیداست -در مورد آموزش تجارت و فناوری اطلاعات است. در واقع کسی که در این زمینه تخصص دارد آماده است تا بعد از دریافت مدرک هر فرآیند تجاری و بازرگانی را با استفاده از نرم افزار ارتقا و بهبود بخشد.

پس از اتمام آوسبیلدونگ انفورماتیک کسب و کار چه کاری می‌توان انجام داد؟

به عنوان یک متخصص فناوری اطلاعات تجاری با مدرک لیسانس، می‌توانید در زمینه‌های مختلف شروع به کار کنید. فناوری اطلاعات، فروش یا بازاریابی؟ انتخاب با شماست، زیرا شما با انتخاب‌های گسترده‌ای رو به رو هستید.

با گذراندن آوسبیلدونگ انفورماتیک کسب و کار چه مدرکی دریافت می‌کنیم؟

پس از تکمیل مدرک در آوسبیلدونگ انفورماتیک کسب و کار مدرک لیسانس را دریافت خواهید کرد. برخی از شرکت‌ها و کارفرمایان همچنین به شما این امکان را می‌دهند که آموزش‌های خود را با رشته دیگر که محتوای مرتبط با رشته شما دارد ادغام کرده و پس از امتحان نهایی دو مدرک از سوی وزارت صنعت و بازرگانی آلمان دریافت کنید.

دوره‌های آموزشی آوسبیلدونگ انفورماتیک کسب و کار

در دوره‌های آوسبیلدونگ انفورماتیک کسب و کار با موضوعات و مباحث مختلف سر و کار دارید. به عنوان مثال، زمینه‌های آموزش در علم داده یا هوش مصنوعی را پیش رو دارید. در طول این دوره بر زیرساخت‌های دیجیتال و هوش مصنوعی تمرکز شده و اغلب در حوزه برنامه‌های خرید آنلاین و غیره دارای تخصص می‌شوید؛ بنابراین تمرکز شما به عنوان متخصص فناوری اطلاعات بر ارزیابی داده‌ها و طراحی نرم‌افزارهای تخصصی خواهد بود.

آوسبیلدونگ انفورماتیک کسب و کار به طور معمول سه سال طول کشیده و به چندین مرحله آموزش نظری و عملی تقسیم می‌شود. همچنین در طول دوره سمینارها و سخنرانی‌هایی در دانشگاه علمی کاربردی برای آموزش بیشتر برگزار می‌شود.

آموزش تئوری آوسبیلدونگ انفورماتیک کسب و کار

آشنایی با اصول تئوری توسعه برنامه فناوری و اطلاعات در زمینه مدیریت بازرگانی، اقتصاد، حسابداری، تولید نرم افزار و غیره مواردی هستند که در دوره‌های نظری آوسبیلدونگ انفورماتیک کسب و کار آموزش داده می‌شود. معمولاً سمینارهایی نیز به زبان انگلیسی در این زمینه برگزار می‌شود. کارآموزان در آینده با دریافت مدرک می‌توانند مدرس این سخنرانی‌ها شوند.

آموزش عملی آوسبیلدونگ انفورماتیک کسب و کار

شما به عنوان یک کارآموز در آوسبیلدونگ انفورماتیک کسب و کار در دوره عملی با زبان‌های برنامه نویسی مختلف و توسعه نرم افزار در زمینه‌های مختلف سر و کار خواهید داشت. در حالی که در ابتدای کار تحت نظارت یک کارمند حرفه‌ای کار می‌کنید، قدم به قدم مسئولیت بیشتری به شما محول شده و در پایان دوره آموزشی خود می‌توانید برنامه نویسی انجام دهید که برای شرکتی که در آن کار می‌کنید مفید باشد.

برای شرکت در آوسبیلدونگ انفورماتیک کسب و کار چه شخصیتی باید داشته باشید؟

 • روحیه کار تیمی:

برای تبدیل شدن به متخصص فناوری اطلاعات یا بازاریابی در طول دوره آموزش خود اغلب با افراد دیگر در یک تیم کار می‌کنید تا راه حل‌های نرم افزاری یا استراتژی‌های فروش را در کار تیمی ارتقا دهید.

 • محاسبه‌:

مطالعات تجاری، اقتصاد یا محاسبه داده‌ها، اگر می‌خواهید متخصص فناوری و اطلاعات موفق باشید باید بتوانید محاسبه‌گر بوده و همزمان با داشتن خلاقیت و مهارت در برنامه‌نویسی بتوانید داده‌ها را نیز تجزیه و تحلیل کنید.

مزیت تحصیل در دوره آوسبیلدونگ انفورماتیک کسب و کار

در طول تحصیلات خود در دوره آوسبیلدونگ انفورماتیک کسب و کار شما در حال تبدیل شدن به یک متخصص هستید. پس از دوره تحصیل نیز چشم‌اندازهای آینده خوبی در مقابل شما قرار دارد. علاوه بر این، درآمد شما بعد از دوره تحصیل نسبتاً بالا بوده و فرصت‌های آموزشی متعددی وجود دارد که با آن می‌توانید شغل خود را ارتقا دهید.

دوره آوسبیلدونگ انفورماتیک کسب و کار برای شما مناسب است اگر ...

 • به انجام کارهای کامپیوتری علاقه دارید.
 • شما انسان منطقی و تحلیل‌گر هستید.
 • به فرصت‌های شغلی مناسب با درآمد عالی اهمیت می‌دهید.

دوره آوسبیلدونگ انفورماتیک کسب و کار برای شما مناسب نیست اگر ...

 • به مشاغل مدیریتی علاقه‌مند هستید.
 • در محاسبات ریاضی و تجزیه و تحلیل داد‌ه‌ها قوی نیستید.
 • استعداد یادگیری زبان آلمانی ندارید.

• کارآموز آوسبیلدونگ انفورماتیک کسب و کار در دوره آوسبیلدونگ چه درآمدی دارد؟

در آوسبیلدونگ انفورماتیک کسب و کار شما در سال اول آموزش به طور متوسط ​​900 یورو ناخالص در ماه، در سال دوم آموزش حدود 940 یورو در ماه و در سال سوم حدود 1010 یورو به صورت ناخالص در ماه درآمد خواهید داشت. با توجه تنوع شرکت‌ها در زمینه برگزاری کارآموزی آوسبیلدونگ انفورماتیک کسب و کار حقوق کارآموزان می‌تواند با مقادیر ذکر شده متفاوت باشد.

متوسط حقوق کارآموز آوسبیلدونگ آوسبیلدونگ انفورماتیک کسب و کار در حین دوره

مقایسه حقوق شغل آوسبیلدونگ انفورماتیک کسب و کار با مشاغل دیگر

• در آینده به عنوان فارغ التحصیل آوسبیلدونگ انفورماتیک کسب و کار چقدر می توانید درآمد داشته باشید؟

حقوق اولیه با مدرک لیسانس آوسبیلدونگ انفورماتیک کسب و کار به طور متوسط ​​3300 یورو ناخالص در ماه است. این در صورتی ست که تصمیم به کار کردن در دوره توسعه فناوری و اطلاعات را داشته باشید. با توجه به کار فرما و شرکتی که برای آن کار می‌کنید پس از چند سال کار، می‌توانید تا 4800 یورو ناخالص در ماه درآمد کسب کنید. در صورت انتخاب برای کار در زمینه مشاوره شرکت‌های IT، حقوق اولیه تا 6000 یورو ناخالص در ماه را خواهید داشت. به طور معمول حقوق فارغ‌التحصیلان لیسانس به بزرگی یا کوچکی شرکتی که در آن کار می‌کنند بستگی دارد.

• مسیر شغلی کارآموز دوره آوسبیلدونگ انفورماتیک کسب و کار

پس از دریافت مدرک آوسبیلدونگ انفورماتیک کسب و کار مسیر شغلی زیر را پیش رو دارید:

 • کارشناسی ارشد

از آنجایی شاخه‌های انفورماتیک کسب و کار بسیار متنوع است پس می‌توانید تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد در رشته‌های مختلف ادامه دهید. تحصیل در این مقطع به صورت نیمه وقت است. دوره‌های تحصیلی کارشناسی ارشد از بازاریابی و منابع انسانی گرفته تا مدیریت فروش و فناوری اطلاعات را شامل می‌شود. پس از فارغ‌التحصیلی، شما واجد شرایط رسیدن به پست‌های مدیریتی هستید.

 • گرفتن تخصص

تجارت الکترونیک، مشاوره فناوری اطلاعات یا برنامه‌نویسی از دوره‌های تخصصی انفورماتیک کسب و کار هستند.

درمجموع متخصصان انفورماتیک حوزه آی تی به چند دلیل از چشم انداز کاری خوبی برخوردار هستند: مهم‌ترین دلیل اینکه متخصصان فناوری اطلاعات نه فقط در یک حوزه بلکه در چندین زمینه کاری تخصص دارند. توسعه نرم افزار، مدیریت سیستم، کنترل و فروش تنها تعدادی از زمینه‌های مختلف کاربردی حرفه‌ای هستند که متخصصان فناوری و اطلاعات می‌توانند به عنوان شغل آینده مد نظر داشته باشند.

• بعد از پایان دوره آوسبیلدونگ انفورماتیک کسب و کار شما می توانید ...

 • درک و استفاده از زبان‌های برنامه نویسی مختلف.
 • اطلاع‌رسانی و مشاوره به مشتریان و رفع مشکلات کامپیوتری آنها.
 • حل مشکلات کسب و کار را با کمک فناوری اطلاعات.
 • بهینه‌سازی طراحی سیستم‌های کاربردی.
 • استفاده از انگلیسی Business.
 • . برنامه‌ریزی و توسعه راه‌حل‌های نرم افزاری.

پرسش و پاسخ درباره آوسبیلدونگ انفورماتیک کسب و کار

امیدواریم اطلاعات آوسبیلدونگ آوسبیلدونگ انفورماتیک کسب و کار، برای شما مفید و کافی واقع شده باشد. تمامی مطالب این صفحه، از منابع خارجی معتبر، ترجمه و تالیف گردیده است.
درصورتی که همچنان سوالی فکر شما را درگیر کرده آن را در قسمت پرسش و پاسخ با ما در میان بگذارید.

اطلاع رسانی
اطلاع رسانی هنگام
guest
0 پرسش و پاسخ
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات