آوسبیلدونگ مکانیک کشتی

Ausbildung zum Schiffsmechaniker/in

Classic dual vocational training

پر درآمد

مدرک پیش نیاز:پایان تحصیلات متوسطه

مدت دوره:3 سال

نوع کار دوره:شیفتی

پیش نیاز: پایان تحصیلات متوسطه

مدت دوره: 3 سال

نوع کار دوره: شیفتی

• آوسبیلدونگ مکانیک کشتی در یک نگاه

به زندگی در دریاهای آزاد، بوی دریا، بیدار شدن با صدای امواج و آواز مرغان دریایی، چشیدن طعم ماهی تازه و سبک زندگی متفاوت علاقه دارید؟ شما به عنوان یک کارآموز آوسبیلدونگ مکانیک کشتی، روز را بسیار متفاوت آغاز و حتی به پایان می‌رسانید. پس اگر ساعات کاری غیر منظم شما را آزار نداده و تصور زندگی در کشتی به جای حس خستگی لبخند را بر روی لب‌های شما می‌آورد، دارای قدرت بدنی عالی هستید، کار با ابزارهای سنگین را دوست دارید و در نهایت به تعمیر بدنه کشتی علاقه دارید پس می‌توانید در دوره‌های آوسبیلدونگ مکانیک کشتی ثبت نام و از همین حالا خود را در کشتی ببینید!

درباره آوسبیلدونگ مکانیک کشتی و کارهایی که یک مکانیک کشتی انجام می‌دهد

شما به عنوان یک مکانیک کشتی در شرکت‌های کشتیرانی، حمل‌ونقل بار، مسافر و یا زمینه کشتی‌سازی کار خواهید کرد. در واقع انجام این کار نیاز به قدرت بدنی زیاد و بازوهای قوی دارد چرا که قطعات ماشینی که بر روی یک کشتی بزرگ قرار گرفته‌اند اصلاً کوچک نیستند، پس قضیه داشتن آمادگی جسمی را کاملاً جدی بگیرید. علاوه بر قدرت بدنی لازم است که از نظر ذهنی نیز همیشه آماده باشید زیرا ایرادات و خطاهای سیستم‌های فنی همیشه هم جلوی چشم نبوده و پیدا کردن و تشخیص آن‌ها بخش اساسی کار شما خواهد بود.

کار در کشتی یک فعالیت گروهی بوده و شما با گروهی از خدمه در حل سفر خواهید بود بدین ترتیب شیفت‌های کاری شما بین همکارانتان تقسیم‌بندی می‌شود. نکته دیگر اینکه به عنوان یک مکانیک کشتی وظایف مختلفی را بر عهده دارید. این وظایف کارهای تعمیر و نگهداری قطعات را در بالا و پایین عرشه کشتی یا در صورت لزوم وظیفه نگهبانی بر روی بخش ناوبری و موتورخانه را شامل می‌شود. مکانیک‌های کشتی همچنین مسئول تجهیزات ایمنی موجود در کشتی و در صورت لزوم آمادگی برای عملیات نجات کشتی هستند.

دوره‌های آموزشی آوسبیلدونگ مکانیک کشتی

آوسبیلدونگ مکانیک کشتی به دو صورت تئوری در هنرستان و عملی شرکت انجام می‌شود. در این دوره از آوسبیلدونگ جدا کردن و تنظیم آموزش‌های این دو دوره بسیار مهم است. بدین ترتیب کارآموز مبانی نظری را در مدرسه آموزش‌دیده و تنها پس از چند هفته، تجربه عملی خود در یک کشتی آموزشی و یا در مراکز آموزشی جایگزین دیگر آغاز می‌کند.

در طول دوره آوسبیلدونگ مکانیک کشتی چه آموزش‌هایی می‌بینیم؟

اگر در دوران مدرسه فیزیک، ریاضیات و مهمتر از همه انگلیسی (زبان حمل‌ونقل بین‌المللی!) از دروس مورد علاقه شما بوده‌اند، پس بدون شک برای تبدیل شدن به یک مکانیک کار کشتی ساخته شده‌اید. با این حال ازآنجایی‌که شرایط این شغل با سایر زمینه‌های شغلی بسیار متفاوت است در ابتدا باید تصور و اطلاعات دقیقی از تعریف وظایف خود در این شغل داشته باشید. صرف‌نظر از هر گزینه دیگر برای شرکت در آوسبیلدونگ مکانیک کشتی باید حداقل 16 سال سن داشته باشید و مدرک پزشکی دال بر آمادگی جسمی و ذهنی خود برای حضور در کشتی و ارائه خدمات دریایی ارائه دهید. قبل از اینکه مجاز به تعمیر موتورهای کشتی‌های بزرگ به طور مستقل باشید تمامی مهارت‌های لازم را در آوسبیلدونگ مکانیک کشتی یاد خواهید گرفت. این آموزش‌ها شامل فلزکاری، تعمیر ماشین‌آلات، جابجایی طناب، تجهیزات ایمنی و ابزار است.

پس از اینکه دوره آوسبیلدونگ مکانیک کشتی را با موفقیت به پایان رساندید می‌توانید خود را یک کارگر ماهر و مورد تأیید سازمان کار در آلمان بدانید. اکنون می‌توانید به ساخت کشتی‌های جدید نه در دریا بلکه در خشکی کمک کنید یا در سفرهای دریایی طولانی دریایی مسئولیت فنی کشتی را بر عهده بگیرید؛ اما پیشرفت شغلی شما در اینجا به پایان نمی‌رسد، بلکه همچنان فرصت این را دارید که در یک کالج فنی یا دانشگاه علمی کاربردی ثبت‌نام کرده و مسیر خود را به عنوان افسر کشتی دریایی یا مدیر ماشین‌آلات کشتی با موقعیت شغلی بهتر و حقوق بالاتر ادامه دهید.

شما برای دوره‌ای آوسبیلدونگ مکانیک کشتی مناسب هستید اگر ...

 • از سفرهای آبی یا دریایی نمی‌ترسید.
 • از کار با ابزار لذت می‌برید.
 • به جزییات دقت دارید.

شما برای دوره‌ای آوسبیلدونگ مکانیک کشتی مناسب هستید اگر ...

 • از نظر فیزیکی ضعیف هستید.
 • کوررنگی دارید.
 • دانش مهارت زبان انگلیسی دارید.

• کارآموز آوسبیلدونگ مکانیک کشتی در دوره آوسبیلدونگ چه درآمدی دارد؟

سال اول آوسبیلدونگ مکانیک کشتی مسائل تئوری را آموزش می‌بینید. شما بیشتر دوره آموزشی خود را در کشتی می‌گذرانید بنابراین در دوره کارآموزی شما حقوق و پاداش مناسبی را دریافت می‌کنید. یک کارآموز آوسبیلدونگ مکانیک کشتی بیش از 1000 یورو در ماه درآمد دارد. در واقع در سال اول آموزش طبق قرارداد کاری حدود 1020 یورو درآمد دارید. در سال دوم آموزش شما مهارت‌های بیشتری کسب کرده و می‌توانید حقوق 1273 حقوق ناخالص در ماه داشته باشید. در سال سوم آموزش شما تقریباً یک مکانیک کشتی محسوب شده و می‌توانید حقوق 1763 یورو ناخالص در ماه را دریافت کنید؛ بنابراین آوسبیلدونگ مکانیک کشتی یکی از پردرآمدترین دوره‌های آموزشی در آلمان به شمار می‌رود.

متوسط حقوق کارآموز آوسبیلدونگ مکانیک کشتی در حین دوره

مقایسه حقوق شغل مکانیک کشتی با مشاغل دیگر

• در آینده به عنوان فارغ التحصیل آوسبیلدونگ مکانیک کشتی چقدر می توانید درآمد داشته باشید؟

پس از قبولی در امتحان نهایی حقوق شما به عنوان مکانیک کشتی افزایش قابل توجهی خواهد داشت. پس از اینکه اولین قرارداد کاری خود را امضا کردید با توجه به نوع شغل و شرکت، می‌توانید حقوق اولیه 2200 تا 2700 یورو ناخالص در ماه را دریافت کنید. همان‌طور که گفته شد حقوق شما به نوع کاری که انجام می‌دهید بستگی دارد. درآمد افرادی که در شهرهای بندری مانند هامبورگ یا برمن مشغول به کار هستند کمی بیشتر از افرادی ست که در روهر و راین کار می‌کنند.

طبیعتاً دستمزد شما به عنوان مکانیک کشتی به مرور زمان و با به دست آوردن تجربه کاری بیشتر افزایش پیدا می‌کند اما فقط تجربه کاری نیست که باعث افزایش حقوق می‌شود. برای رسیدن به درآمد بیشتر می‌توانید با استفاده از فرصت‌های شغلی نردبان ترقی را طی کرده و در نهایت حقوقی بیش از 3000 یورو در ماه را داشته باشید. با در نظر گرفتن اضافه کاری‌ها و شیفت‌های شبانه می‌تواند انتظار دریافت حقوق ماهیانه تا 4500 یورو را نیز داشته باشید.

• مسیر شغلی کارآموز دوره آوسبیلدونگ مکانیک کشتی

مسیر شغلی و تکمیل دوره‌های آموزشی یک مکانیک کشتی به شرح زیر است:

پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ مکانیک کشتی و قبول شدن در امتحان نهایی به مکانیک کشتی حرفه‌ای می‌شوید. در ادامه می‌توانید پس از گذراندن 8 ترم لیسانس مهندسی کشتی دریافت و به عنوان یک افسر دریایی یا مهندس حرفه‌ای مشغول به کار شوید. تبدیل‌شدن به کاپیتان کشتی از دیگر مسیرهای شغلی شما خواهد بود. با گذراندن یک دوره یک ساله می‌توانید گواهینامه کاپیتان کشتی را دریافت کنید.

• بعد از پایان دوره آوسبیلدونگ مکانیک کشتی شما می توانید ...

 • انواع موتورهای کشتی را با چشم غیر مسلح نیز شناسایی کنید.
 • با کار کردن در کشتی دیگر دریازده نخواهید شد.
 • با تمامی ابزارهای تعمیر کشتی می‌توانید کار کنید.
 • می‌توانید به راحتی کشتی را تعمیر و اداره کنید.
 • به تمامی مراحل کار در کشتی تسلط پیدا خواهید کرد.
 • ساختار و ساز و کار یک شرکت حمل‌ونقل را می‌شناسید.