آوسبیلدونگ مدیریت پرستاری

Duales Studium Pflegemanagement

dual study

مدرک پیش نیاز:پایان تحصیلات متوسطه

مدت دوره:3 تا 4 سال

نوع کار دوره:روزانه

پیش نیاز: پایان تحصیلات متوسطه

مدت دوره: 3 تا 4 سال

نوع کار دوره: روزانه

• آوسبیلدونگ مدیریت پرستاری در یک نگاه

آوسبیلدونگ مدیریت پرستاری، اقتصاد را با علم پرستاری ترکیب می‌کند. در واقع شما مدیریت بازرگانی و علوم بهداشتی را به صورت همزمان آموزش دیده و در نهایت پس از پایان دوره شما هم اطلاعات کلی در زمینه پرستاری داشته هم و یک مدیر بازرگانی قوی خواهید بود. در این آوسبیلدونگ بینشی وسیع نسبت به روش‌های مراقبت از بیماران و همچنین مدیریت خرید و فروش به دست خواهید آورد. در پایان دوره نیز می‌توانید در کلینیک‌ها، مراکز بهداشتی، انجمن‌های پزشکی، مؤسسات پزشکی یا شرکت‌های تحقیقاتی مشغول به کار شوید.

برای شرکت در دوره‌های آوسبیلدونگ مدیریت پرستاری چه علاقه‌مندی باید داشته باشید؟

برای اینکه بتوانید در دوره‌های آوسبیلدونگ مدیریت پرستاری شرکت کنید، به علاقه شدید در پزشکی و درک مسائل تجاری نیاز دارید.

آموزش عملی در دوره‌های آوسبیلدونگ مدیریت پرستاری

در طول آموزش عملی، شما به کلینیک یا یک شرکت بیمه سلامت، خواهید رفت و با تمام حوزه‌های تجاری آن آشنا خواهید شد. در طی آموزش دانشگاهی نیز با مقدمات مدیریت بازرگانی با موضوعاتی مانند کنترل بازاریابی، امور مالی و حسابداری آشنا خواهید شد. همچنین آموزش‌های لازم را در زمینه اصول علمی پزشکی، زیست شناسی انسانی و فارماکولوژی خواهید دید.

برنامه مطالعاتی آوسبیلدونگ مدیریت پرستاری

برنامه مطالعاتی دوره آوسبیلدونگ مدیریت پرستاری به صورت دوگانه می‌باشد. این دوره از محبوب‌ترین دوره‌های آوسبیلدونگ در آلمان است. کارآموزان دوره دوگانه مدیریت پرستاری دو یا سه روز در هفته را در دانشگاه بوده و باقی روزهای هفته را به صورت عملی در کلینیک‌ها، بیمارستان‌ها و غیره آموزش می‌بینند. به دلیل مباحث سخت این دوره کارآموزان بایستی تمام تلاش خود را برای یادگیری به کار بندد. در نهایت نیز یک آزمون نهایی از شما به عمل خواهد آمد. نکته مهم اینکه بعد از فارغ‌التحصیلی نه تنها مدرک لیسانس دریافت می‌کنید بلکه در اکثر موارد در جایی که کارآموزی خود را گذرانده‌اید استخدام خواهید شد. بدین ترتیب به راحتی می‌توانید وارد بازار کار آلمان شده و آینده خود را تضمین کنید.

شرایط لازم برای شرکت در آوسبیلدونگ مدیریت پرستاری

برای شرکت در آوسبیلدونگ مدیریت پرستاری هم به یک دوره کارآموزی و هم به دانشگاه یا کالجی برای تحصیل نیاز دارید. به طور معمول شرکت‌های بزرگ مانند شرکت‌های بیمه سلامت و کلینیک‌ها برای کارآموزی انتخاب می‌شوند. شما می‌توانید درخواست کارآموزی خود را به یکی از شرکت‌ها یا بیمارستان‌هایی که نیاز به کارآموز دارند ارائه داده و در نهایت بدون مشکل در دانشگاه ثبت نام کنید. داشتن مدرک پایان دوره دبیرستان از مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در آوسبیلدونگ مدیریت پرستاری می‌باشد.

موقعیت‌های شغلی پس از فارغ‌التحصیلی آوسبیلدونگ مدیریت پرستاری

پس از آوسبیلدونگ مدیریت پرستاری فرصت‌های شغلی بسیار پیش روی شما قرار دارد. می‌توانید در کلینیک‌ها، انجمن‌های پزشکی، مؤسسات تحقیقاتی یا مؤسسات پزشکی کار کنید. در واقع شما وظایف تجاری مانند کنترل، بازاریابی یا مدیریت کیفیت را بر عهده خواهید گرفت. این در حالی‌ ست که دانشجویان دیگر رشته‌ها تمام وقت خود را به آموزش‌های عملی می‌گذرانند اما شما حرفه‌ای شده و آماده شروع به کار هستید. پس از دریافت مدرک لیسانس شانس این را دارید که با دریافت مدرک کارشناسی ارشد موقعیت شغلی و حقوق خود را ارتقا دهید.

آوسبیلدونگ مدیریت پرستاری برای شما مناسب است اگر ...

 • شما به پزشکی علاقه‌مندید اما نمی‌خواهید تیغ جراحی را در دستان خود بگیرید.
 • درک بالایی برای معاملات تجاری دارید.
 • به نظم و برنامه‌ریزی روزانه علاقه دارید.

آوسبیلدونگ مدیریت پرستاری برای شما مناسب نیست اگر ...

 • به کار و برنامه‌ریزی منظم علاقه ندارید.
 • توانایی ارتباط با مشتری را ندارید.
 • شما با Excel و Word مشکل دارید.

مزیت آوسبیلدونگ مدیریت پرستاری

پس از تکمیل آوسبیلدونگ مدیریت پرستاری خود می‌توانید کار خود را بلافاصله شروع کرده و هم‌زمان تحصیل خود را در مقطع کارشناسی ارشد ادامه دهید.

دوره‌های آموزش پیشرفته بعد از آوسبیلدونگ مدیریت پرستاری

• کارشناسی ارشد مدیریت پرستاری

این دوره چهار ترم طول می‌کشد اما در نهایت شما با عنوان Master of Arts مدارک خود را دریافت و در نتیجه شانس خود را در بازار کار بهبود می‌بخشید.

• تحقیقات علمی / دکتری

در تحقیقات علمی، شما مسئول برنامه ریزی، سازماندهی و انجام کارهای تحقیقاتی و پروژه‌های تحقیقاتی هستید. این همچنین شامل جمع آوری و ارزیابی داده و همچنین اجرای سخنرانی‌ها نیز می‌شود.

• کار در شرکت‌های تجاری

یکی از زمینه‌های فعالیت شما در آوسبیلدونگ مدیریت پرستاری کار در شرکت‌ها در زمینه خرید یا امور مالی و حسابداری می‌باشد.

• بازار یابی

در بخش بازاریابی، شما مسئول برنامه ریزی و اجرای اقدامات و استراتژی‌های تبلیغاتی هستید. همچنین تجزیه و تحلیل بازار به عهده شما بوده و نیازهای مشتری، روندها، تحولات بازار و شانس محصولات جدید در بازار را نیز تجزیه و تحلیل خواهید کرد.

• کارآموز آوسبیلدونگ مدیریت پرستاری در دوره آوسبیلدونگ چه درآمدی دارد؟

حقوق کارآموزان آوسبیلدونگ مدیریت پرستاری با توجه به تخصص انتخاب شده تعیین می‌شود. اما در مجموع شرکتی که در آن کارآموزی را انجام می‌دهید شهریه هر ترم شما را نیز پرداخت می‌کند که این مسئله خود به هزینه‌های تحصیل شما کمک می‌کند. شما در سال اول کارآموزی / تحصیل می توانید بین 600 تا 700 یورو حقوق داشته باشید، در سال دوم حقوق بین 650 تا 750 یورو و در سال سوم بین 750 تا 850 یورو است.

متوسط حقوق کارآموز آوسبیلدونگ آوسبیلدونگ مدیریت پرستاری در حین دوره

مقایسه حقوق شغل آوسبیلدونگ مدیریت پرستاری با مشاغل دیگر

• در آینده به عنوان فارغ التحصیل آوسبیلدونگ مدیریت پرستاری چقدر می توانید درآمد داشته باشید؟

حقوق شما بستگی به موقعیتی دارد که در آن شغل خود را شروع می کنید. فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد حقوق اولیه بالاتر از فارغ التحصیلان لیسانس دریافت می کنند. به عنوان مثال یک متخصص در مراقبت های بهداشتی میانگین حقوق اولیه حدود 2000 یورو ناخالص دارد. در مقابل مدیر پروژه در مدیریت بیمارستان حدود 2300 یورو ناخالص درآمد خواهد داشت. مدیران بازاریابی در بخش پزشکی حقوق اولیه حدود 2900 یورو ناخالص در ماه را دارند. به طور کلی، هرچه موقعیت شغلی شما بالاتر باشد، حقوق شما بیشتر است. به عنوان مثال، اگر یک نقش مدیریتی در حسابداری یا خرید داشته باشید، به طور متوسط ​​حدود 3750 یورو و به عنوان رئیس بازاریابی حتی تا 5000 یورو ناخالص در ماه درآمد خواهید داشت.

• مسیر شغلی کارآموز دوره آوسبیلدونگ مدیریت پرستاری

پس از تکمیل مدرک دوگانه خود در مدیریت پرستاری، می توانید فوراً حرفه خود را شروع کنید یا مدرک کارشناسی ارشد را انتخاب کنید. کارشناسی ارشد مدیریت پرستاری، تحقیقات علمی / دکتری، سازمان تجاری (امور مالی و حسابداری)، مشاوره‌های پزشکی و بازاریابی (تجزیه و تحلیل بازار) از مدارکی هستند که می‌توانید بعد آوسبیلدونگ مدیریت پرستاری به عنوان دوره‌های تکمیلی بگذرانید. بدین ترتیب می‌توانید موقعیت‌های شغلی بهتر با حقوق بالاتر را بدست آورید.

• بعد از پایان دوره آوسبیلدونگ مدیریت پرستاری شما می توانید ...

 • ارزیابی تحلیل های بازار  را انجام دهید.
 • در مورد تمام جنبه های سلامتی مشاوره بدهید.
 • انجام فعالیت های اداری.
 • توسعه خدمات در بخش سلامت.
 • جمع آوری و پردازش داده‌های پزشکی.
 • مدیریت برنامه‌های مالی.

پرسش و پاسخ درباره آوسبیلدونگ مدیریت پرستاری

امیدواریم اطلاعات آوسبیلدونگ آوسبیلدونگ مدیریت پرستاری، برای شما مفید و کافی واقع شده باشد. تمامی مطالب این صفحه، از منابع خارجی معتبر، ترجمه و تالیف گردیده است.
درصورتی که همچنان سوالی فکر شما را درگیر کرده آن را در قسمت پرسش و پاسخ با ما در میان بگذارید.

اطلاع رسانی
اطلاع رسانی هنگام
guest
0 پرسش و پاسخ
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات