آوسبیلدونگ کارمند تامین اجتماعی

Ausbildung als Sozialversicherungsfachangestellte/r

Classic dual vocational training

پر درآمد

مدرک پیش نیاز:پایان تحصیلات متوسطه

مدت دوره:3 سال

نوع کار دوره:روزانه

پیش نیاز: پایان تحصیلات متوسطه

مدت دوره: 3 سال

نوع کار دوره: روزانه

• آوسبیلدونگ کارمند تامین اجتماعی در یک نگاه

آوسبیلدونگ کارمند بیمه اجتماعی

برای شرکت در دوره آوسبیلدونگ کارمند بیمه اجتماعی (که اغلب SoFa نیز نامیده می‌شود)، باید مهارت‌های ارتباطی خوبی داشته و بتوانید از ارتباط با مردم لذت ببرید چرا که ارائه مشاوره جامع به کارفرمایان و کارمندان از وظایف اصلی شما می‌باشد. تسلط و اطلاع بر متون حقوقی نیز بخش اصلی حوزه کاری شما را تشکیل می‌دهد. یک کارآموز آوسبیلدونگ کارمند بیمه اجتماعی در طول دوره آموزش‌های لازم را برای رسیدن به این توانایی‌ها خواهد دید. در ادامه به این سؤال پاسخ می‌دهیم: کارمند آوسبیلدونگ کارمند بیمه اجتماعی دقیقاً چه کاری انجام می‌دهد؟

کارمند تأمین اجتماعی چه کاری انجام می‌دهد؟

هرکسی که در زندگی خود هرگز فیش حقوقی نداشته است یا در مجموع قوانین کار را نمی‌داند، مطمئناً نمی‌تواند اطلاعات زیادی در مورد بیمه تأمین اجتماعی داشته باشد. در توضیح این موضوع لازم است بگوییم که: بیمه اجتماعی نوعی از بیمه است که در راستای رفاه اجتماعی شهروندان ایجاد شده و در واقع افرادی را که به هر دلیلی نمی‌توانند کار کنند را پوشش می‌دهد. از این رو بخش‌های سلامت، حوادث، مستمری، مراقبت‌های طولانی مدت و بیمه بیکاری شاخه‌های آن را تشکیل می‌دهند؛ بنابراین اگر بیمار شدید، تصادف کردید، بازنشسته شدید، نیاز به مراقبت طولانی مدت دارید و یا حتی اگر بیکار شدید، لازم نیست نگران خرج و مخارج خود باشید، چرا که مبالغی را که ماهیانه برای بیمه تأمین اجتماعی پرداخت می‌کردید در اینجا به شما باز می‌گردد.

دوره آوسبیلدونگ کارمند بیمه اجتماعی

شرکت‌های سنتی مانند Knappschaft Bahn See تضمین مالی کارمندان و بازنشستگان را فراهم می‌کنند. بدین ترتیب علاقه‌مندان به کار در این زمینه می‌توانند در دوره‌های آوسبیلدونگ کارمند بیمه اجتماعی شرکت و با تبدیل به یک کارمند بیمه در این سیستم مشغول به کار شوند.

شرایط آوسبیلدونگ کارمند بیمه اجتماعی

قبل از شروع دوره کارآموزی خود به عنوان یک کارمند تأمین اجتماعی باید ابتدا در نظر بگیرید که از بین حوزه‌های بیمه سلامت عمومی، بیمه بازنشستگی، بیمه حوادث، بیمه اجتماعی، بیمه کشاورزی و یا حتی بیمه معدن دوست دارید که بیشتر در کدام حوزه آموزش ببینید. در نهایت هر آنچه را که لازم است در مورد قوانین و بازار سلامت بدانید، در آوسبیلدونگ دوگانه به صورت تئوری می‌آموزید. دوره آموزش آوسبیلدونگ کارمند بیمه حدود 3 سال طول می‌کشد. در بخش عملی نیز به شما نشان داده می‌شود که چگونه تمام مسائل تئوری که آموزش دیده‌اید را در عمل و در حین کار انجام دهید.

دوره آموزش آوسبیلدونگ کارمند بیمه اجتماعی

در دوره آموزشی خود به عنوان کارمند تأمین اجتماعی، فرآیندها و قوانین اداری زیادی را فرا خواهید گرفت، البته یادآور می‌شویم که کارمند بیمه تأمین اجتماعی بودن نه‌تنها حرفه‌ای خسته کننده نیست بلکه چالش‌های مخصوص به خود را نیز دارد. چرا که شما به طور مداوم با مراجعان و مشتریان گوناگون سر و کار داشته و با هر روشی که آموخته‌اید به آن‌ها کمک خواهید کرد. به عنوان مثال اگر در حوزه بیمه بازنشستگی کار می‌کنید، می‌توانید به یک شهروند کمک کنید تا حقوق بازنشستگی خود را دریافت کند. البته قرار نیست که همیشه با افراد سالمند در ارتباط باشید چرا که تقریباً بیش از 500 جوان مانند شما در دوره آوسبیلدونگ کارمند بیمه اجتماعی آموزش دیده و در همین حوزه نیز مشغول به کار هستند. علاوه بر مشاوره در خصوص بیمه بازنشستگی حتی می‌توانید به زنان باردار مشاوره لازم را در خصوص چگونگی رفتن به مرخصی زایمان و دریافت حق بیمه خود ارائه دهید. در واقع کار شما به مشاوره در خصوص بیمه‌های اجتماعی محدود نمی‌شود.

آوسبیلدونگ کارمند بیمه اجتماعی برای شما مناسب است اگر ...

 • کار کردن در حوزه‌های منظم و دقیق را دوست دارید.
 • از کمک و مشاوره به مردم لذت می‌برید.
 • مستقل کار کردن را دوست دارید.

آوسبیلدونگ کارمند بیمه اجتماعی برای شما مناسب نیست اگر ...

 • به صحبت کردن طولانی با تلفن علاقه‌ای ندارید.
 • انجام کارهای علی با جنب و جوش بالا را ترجیح می‌دهید.
 • کار کردن با اعداد، ارقام و قوانین را خسته کننده می‌دانید.

• کارآموز آوسبیلدونگ کارمند تامین اجتماعی در دوره آوسبیلدونگ چه درآمدی دارد؟

به عنوان یک کارآموز آوسبیلدونگ کارمند بیمه اجتماعی شما در سال اول آموزش کمتر از 1120 یورو، در سال دوم 1210 یورو و در سال سوم 1310 یورو ناخالص در ماه درآمد دارید. بدین ترتیب دوره آوسبیلدونگ کارمند بیمه اجتماعی به یک کارمند تأمین قطعاً یکی از پردرآمدترین مشاغل آموزشی در آلمان است. شما می‌توانید دوره کارآموزی خود را در همه مؤسسات تأمین اجتماعی و همچنین در برخی از شرکت‌های بزرگ یا در بیمارستان‌ها انجام دهید.

متوسط حقوق کارآموز آوسبیلدونگ کارمند بیمه اجتماعی در حین دوره

مقایسه حقوق شغل کارمند بیمه اجتماعی با مشاغل دیگر

• در آینده به عنوان فارغ التحصیل آوسبیلدونگ کارمند تامین اجتماعی چقدر می توانید درآمد داشته باشید؟

به عنوان یک کارمند تأمین اجتماعی به گزارش TvöD، حقوق اولیه شما در ابتدای کار 2509 یورو و در برخی از شرکت‌ها حدود 2533 یورو ناخالص در ماه می‌باشد. اگر در زمینه بیمه بازنشستگی شاغل باشید 2249 یورو حقوق خواهید داشت.

• مسیر شغلی کارآموز دوره آوسبیلدونگ کارمند تامین اجتماعی

مسیر شغلی شما به عنوان کارآموز آوسبیلدونگ کارمند بیمه اجتماعی پس از فارغ‌التحصیلی به صورت زیر است:

به عنوان یک کارمند تأمین اجتماعی، می‌توانید بلافاصله پس از قبولی در امتحانات پایان دوره کار خود را شروع کنید. شرکت‌هایی مانند Bundesknappschaft Bahn See در بیشتر مواقع کارآموزان خود را استخدام می‌کنند.

 • متخصص بیمه سلامت

پس از یک سال تجربه حرفه‌ای می‌توانید از 10 تا 20 ماه آموزش دیده و تبدیل به متخصص بیمه درمانی شوید. به این ترتیب وظایف شما بیشتر شده و حقوق بالاتری را دریافت خواهید کرد. مشاوره به مشتریان از وظایف شما خواهد بود.

 • اقتصاددان در شرکت‌های بیمه سلامت

به عنوان یک متخصص بیمه سلامت، می‌توانید در راستای تبدیل شدن به یک اقتصاددان ادامه تحصیل دهید، این دوره حدود 12 تا 18 ماه طول می‌کشد، پس از طی این دوره قادر خواهید بود مسئولیت‌های بیشتری را به ویژه در زمینه منابع انسانی و حسابداری عهده گرفته و حقوق بالاتری دریافت کنید.

• بعد از پایان دوره آوسبیلدونگ کارمند تامین اجتماعی شما می توانید ...

 • تشخیص دهید که دقیقاً چقدر از حقوق ناخالص بابت سهم تأمین اجتماعی کسر می‌شود.
 • به قوانین تأمین اجتماعی مسلط بوده و می‌توانید آن را برای مراجعین توضیح دهید.
 • برای دریافت مستمری به افراد مشاوره‌های لازم را بدهید.
 • توانایی محاسبه آمار و اعداد.
 • جذب جدید اعضا با مهارت‌های بازاریابی.
 • مراجعه‌کنندگان را با قوانین بیمه‌ای که از آن اطلاع ندارند آشنا کنید.

پرسش و پاسخ درباره آوسبیلدونگ کارمند تامین اجتماعی

امیدواریم اطلاعات آوسبیلدونگ کارمند بیمه اجتماعی، برای شما مفید و کافی واقع شده باشد. تمامی مطالب این صفحه، از منابع خارجی معتبر، ترجمه و تالیف گردیده است.
درصورتی که همچنان سوالی فکر شما را درگیر کرده آن را در قسمت پرسش و پاسخ با ما در میان بگذارید.

اطلاع رسانی
اطلاع رسانی هنگام
guest
0 پرسش و پاسخ
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات