آوسبیلدونگ مدیریت ورزشی

Duales Studium Sportmanagement

dual study

مدرک پیش نیاز:پایان تحصیلات متوسطه

مدت دوره:3 تا 3.5 سال

نوع کار دوره:روزانه, روزهای آخر هفته

پیش نیاز: پایان تحصیلات متوسطه

مدت دوره: 3 تا 3.5 سال

نوع کار دوره: روزانه, روزهای آخر هفته

• آوسبیلدونگ مدیریت ورزشی در یک نگاه

آوسبیلدونگ مدیریت ورزشی

به عنوان یک مدیر در زمینه ورزش تمام زندگی روزمره شما حول همین مسئله می‌چرخد! در واقع وظایف شما فقط به زمین بازی خلاصه نمی‌شود. چه تیم به اسپانسر احتیاج داشته و چه سازماندهی برای حضور در مسابقات ورزشی همه و همه با مدیریت شما انجام می‌شود. در آوسبیلدونگ مدیریت ورزشی تمام این موارد آموزش داده می‌شود. پس تمامی باشگاه‌های حرفه‌ای و حتی نیمه حرفه‌ای به یک مدیر برای ادامه فعالیت خود نیاز دارند. دوره آوسبیلدونگ مدیریت ورزشی 3 تا 4 سال طول کشیده و پس از اتمام آن در صورت موفقیت در امتحانات مدرک لیسانس دریافت خواهید کرد.

درباره آوسبیلدونگ مدیریت ورزشی

یکی از محبوب‌ترین دوره‌های آوسبیلدونگ است که. مدرک لیسانس داشته و شما را برای تبدیل شدن به یک مدیر در بخش ورزش و تناسب اندام آماده می‌کند. در ابتدا شما بایستی دانشگاه یا موسسه‌ای را جستجو کنید که این دوره را آموزش می‌دهد سپس در دوره آموزشی ثبت نام کرده و دوره کارآموزی را آغاز می‌کنید. دوره‌های آموزشی مدیریت ورزشی متنوع و البته متناوب هستند. در واقع بر خلاف آوسبیلدونگ ورزشی کاربردی این دوره به جای کار بر روی مسائل ورزشی، بیشتر بر روی مسائل اقتصادی در ورزش تمرکز دارد. موضوعاتی مانند اقتصاد، حقوق و مبانی مدیریت مالی در این دوره آموزش داده می‌شوند. دانشجویان آوسبیلدونگ مدیریت ورزشی در 8 هفته اول به صورت تمام وقت آموزش می‌بینند. سپس دوره عملی آموزش شروع شده و شما را برای ورود به زندگی حرفه‌ای آماده می‌کند. از دیگر مزایای آوسبیلدونگ مدیریت ورزشی می‌توان به حقوق ماهیانه در دوره آموزشی اشاره کرد. بدین ترتیب شما نه تنها شهریه‌ای برای تحصیل دریافت نمی‌کنید بلکه مبلغی را نیز به عنوان حقوق ماهیانه خواهید داشت.

شرایط شرکت در آوسبیلدونگ مدیریت ورزشی

برای تبدیل شدن به یک مدیر ورزشی نیازی نیست که خودتان از آمادگی جسمانی بالا برخوردار باشید بلکه بایستی به ورزش و موضوعات ورزشی علاقه داشته باشید. چرا که تمرکز شما در درجه اول بر روی وظایف اداری و سازمانی است، بنابراین در ابتدای آموزش دانش تجاری اولیه به دست خواهید آورد. داشتن مهارت‌های ریاضی و انگلیسی نیز می‌تواند در پیشرفت شما مؤثر باشد. برای اینکه بتوانید در دراز مدت به جایگاه عالی در این صنعت برسید علاوه بر دانش مهارت زبانی لازم است که حسابی بر روی اعتماد به نفس خود نیز کار کنید. شما به عنوان یک مدیر ورزشی در آینده می‌توانید در زمینه‌های مختلف مسئولیت‌های تخصصی را بر عهده بگیرید. در واقع مدیران ورزشی مسئولیت اداره باشگاه‌های ورزشی، رویدادهای ورزشی، مراکز تناسب اندام و اداره باشگاه‌های شهری را بر عهده دارند. شما بازاریابی، سازمان‌دهی و به طور کلی برنامه ریزی فعالیت‌های حرفه‌ای باشگاه را بر عهده دارید. همچنین مدیران ورزشی می‌توانند به عنوان مشوق بازیکنان نیز عمل کنند. علاوه بر تمام این‌ها جستجوی حامیان مالی، برنامه ریزی برای حضور در مسابقات و عقد قرار داد از مهمترین وظایف یک مدیر باشگاه به شمار می‌رود.

اصلاحات مختلف آوسبیلدونگ مدیریت ورزشی

آوسبیلدونگ مدیریت ورزشی با توجه به موسسه‌ای که برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنید نام‌های مختلفی دارند. در واقع وجود نام‌های مختلف به این دلیل است که هر موسسه بر روی تخصص خاص تمرکز می‌کند. این تخصص‌ها در زمینه مدیریت ورزشی، مدرک دوگانه مدیریت بازرگانی با گرایش مدیریت ورزش، لیسانس دوگانه در مدیریت بازرگانی ورزشی، مدرک دوگانه خدمات مدیریت بازرگانی با گرایش برگزاری مسابقات و حتی مدرک مدیریت فوتبال را شامل می‌شود.

آوسبیلدونگ مدیریت ورزشی برای شما مناسب است اگر ...

 • شما علاقه به حضور فعال در باشگاه‌های ورزشی را دارید.
 • شما دارای مهارت‌های مذاکره قوی بوده و فردی با اعتماد به نفس قوی هستید و مهمتر از همه جنبه شکست و باخت دارید.
 • با صحنه‌ها و رویدادهای ورزشی آشنا هستید.

آوسبیلدونگ مدیریت ورزشی برای شما مناسب نیستید اگر ...

 • توانایی برنامه ریزی، مدیریت و مذاکرات گروهی را ندارید.
 • به تماشای رویدادها و مسابقات ورزشی هیچ علاقه‌ای ندارید. ( دیدن صحنه‌های اکشن و غیره برایتان جذاب‌تر است)
 • بازی کردن در زمین مسابقات را به جای مدیریت تیم، عقد قراردادها، پیدا کردن اسپانسر مالی و برنامه ریزی برای برگزاری مسابقات را ترجیح می‌دهید.

• کارآموز آوسبیلدونگ مدیریت ورزشی در دوره آوسبیلدونگ چه درآمدی دارد؟

دانشجویان آوسبیلدونگ مدیریت ورزشی در دوره آموزشی خود حقوق یا همان کمک هزینه تحصیل دریافت می‌کنند. حقوق شما در سال اول کارآموزی می‌تواند بین 550 تا 600 یورو در ماه باشد. شما در سال دوم کارآموزی معمولاً مبلغی بین 649 تا 700 یورو و در سال سوم حقوق بین 743 تا 800 یورو ناخالص در ماه را دریافت می‌کنید. در بسیاری از شرکت‌ها علاوه بر کمک هزینه شهریه دوران تحصیل نیز پرداخت می‌شود.

متوسط حقوق کارآموز آوسبیلدونگ مدیریت ورزشی در حین دوره

مقایسه حقوق شغل مدیریت ورزشی با مشاغل دیگر

• در آینده به عنوان فارغ التحصیل آوسبیلدونگ مدیریت ورزشی چقدر می توانید درآمد داشته باشید؟

حقوق اولیه شما پس از آوسبیلدونگ مدیریت ورزشی به طور متوسط حدود 30000 یورو ناخالص در سال است؛ اما در حالت کلی حقوق دریافتی شما به عوامل مختلف بستگی دارد. به عنوان مثال شرکت‌ها با وسعت بیشتر حقوق بالاتری پرداخت می‌کنند. همچنین شما می‌توانید با تکمیل دوران آموزشی موقعیت شغلی بهتر با حقوق ماهیانه بالاتر داشته باشید.

• مسیر شغلی کارآموز دوره آوسبیلدونگ مدیریت ورزشی

به عنوان دانشجوی آوسبیلدونگ مدیریت ورزشی مسیر شغلی زیر را پیش رو دارید:

 • آوسبیلدونگ مدیریت ورزشی:

پس از اتمام تحصیلات دوگانه، مدرک کارمند ورزش و تناسب اندام و همچنین مدرک لیسانس دریافت خواهید کرد.

 • کارشناسی ارشد مدیریت ورزشی:

پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ امکان این را دارید که تحصیلات خود را در زمینه‌های تخصصی‌تر ادامه دهید. در واقع ادامه تحصیل در زمینه انواع مدیریت شامل زمینه تئاتر، برگزار نمایشگاه، کنسرت‌ها، تورهای گردشگری، مدیریت باشگاه‌های ورزشی و مراکز تناسب اندام از گزینه‌های انتخابی شما هستند.

 • مدیریت ورزشی:

به عنوان یک مدیر ورزشی، مهمترین وظایف شما شامل پیدا کردن حامیان مالی برای تیم، برنامه ریزی برای حضور در مسابقات و غیره است.

• بعد از پایان دوره آوسبیلدونگ مدیریت ورزشی شما می توانید ...

 • اجرای رویدادهای ورزشی را برنامه کنید.
 • حمایت از باشگاه‌های ورزشی، ورزشکاران و حضور ر مجامع عمومی به جای آن‌ها.
 • وظایف مالی واداری را بر عهده بگیرد.
 • در حوزه کاری برای پرسنل مجموعه تصمیم‌گیری کنید.
 • پیدا کردن تیم برای ورزشکاران.
 • پیدا کردن اسپانسر مالی برای تیم یا ورزشکار.
 • برنامه‌ریزی برای حضور در مسابقات.
 • تمامی رویدادهای مرتبط ورزشی را برنامه ریزی کنید.