آوسبیلدونگ کارمند صنعتی

Ausbildung zum Industriekaufmann/-frau

Classic dual vocational training

مدرک پیش نیاز:پایان تحصیلات متوسطه

مدت دوره:3 سال

نوع کار دوره:روزانه

پیش نیاز: پایان تحصیلات متوسطه

مدت دوره: 3 سال

نوع کار دوره: روزانه

• آوسبیلدونگ کارمند صنعتی در یک نگاه

آوسبیلدونگ کارمند صنعتی

اگر توانایی یا استعداد کار در شرکت‌ها، ادارات یا سازمان‌ها داشته و می‌توانید با اکسل، ورد و غیره کار کنید، پس شما می‌توانید یک کارمند صنعتی نمونه بوده و در انواع شرکت‌ها مشغول به کار شوید. در طول کارآموزی سه ساله خود، با حوزه‌های مختلف کار در شرکت آشنا شده و پس از آن می‌توانید زندگی حرفه‌ای خود را شروع کنید.

یک کارمند صنعتی چه کارهایی انجام می‌دهد؟

تصور کنید که صاحب یک شرکت هستید. شما باید تمامی کارهای شرکت را مدیریت کنید، قرار ملاقات‌ها را تنظیم کرده، کارمند استخدام کرده و همچنین وظایف کارمندان را کنترل کنید. یک کارمند صنعتی تمامی این کارها را کنترل می‌کند.

موارد آموزشی آوسبیلدونگ کارمند صنعتی

شما به عنوان یک کارمند صنعتی وظایف بسیاری را بر عهده دارید از این رو طیف آموزشی شما هم بسیار گسترده خواهد بود. به عنوان مثال در شرکت‌های بزرگ مقایسه پیشنهادات و مذاکره با تأمین کنندگان بر عهده شما خواهد بود. از طرف دیگر در شرکت‌های بازاریابی نحوه ایجاد کمپین‌های تبلیغاتی برای محصولات را تجربه خواهید کرد. همچنین در امور مالی نیز حرفی برای گفتن دارید.

در صورتیکه در منابع انسانی مشغول به کار شوی، بررسی و تعیین نیازها و حتی در برخی از موارد تعیین مسئولیت پرسنل و نظارت بر کار کارکنان بر عهده شماست. با تکمیل دوره آموزشی وظایف شما سخت‌تر و حوزه مسئولیتان بیشتر می‌شود.

برای آموزش در دوره آوسبیلدونگ کارمند صنعتی چه شرایطی باید داشته باشیم؟

برای موفق شدن در دوره آوسبیلدونگ کارمند صنعتی بایستی در ریاضیات، آلمانی و زبان انگلیسی قوی باشید. چرا که ممکن است شما در یک شرکت بین‌المللی استخدام شوید که در اینصورت تماس‌های تلفنی و حتی ارسال ایمیل‌ها به عهده شما خواهد بود بنابراین بایستی توانایی صحبت کردن صحیح به زبان انگلیسی و آلمانی را داشته باشید. به دلیل حوزه کاری که دارید شما باید به تجارت علاقه داشته و به برنامه‌های اکسل و ورد مسلط باشید.

شما برای دوره آوسبیلدونگ کارمند صنعتی مناسب هستید اگر ...

 • می‌خواهید ساعت کار منظم داشته باشید.
 • به پیشرفت شغلی علاقه دارید.

شما برای دوره آوسبیلدونگ کارمند صنعتی مناسب هستید اگر ...

 • اهل مذاکره نیستید.
 • نمی‌خواهید تمام روز را پشت کامپیوتر بگذرانید.

• کارآموز آوسبیلدونگ کارمند صنعتی در دوره آوسبیلدونگ چه درآمدی دارد؟

حقوق ماهیانه کارآموزان آوسبیلدونگ کارمند صنعتی یا منشی دفتری را می‌توان در دسته حقوق‌های متوسط رو به بالا دانست. حقوق شما به عنوان کارمند صنعت یا منشی در سال اول کارآموزی بالای 830 یورو است؛ مانند هر کارآموزی، سایر دوره‌های آوسبیلدونگ حقوق کارآموزان در هر سال افزایش پیدا می‌کند. در سال دوم کارآموزی می‌توانید بین 910 تا 980 یورو و در سال سوم حقوقی بین 970 تا 1060 یورو دارید. حداقل دستمزد پرداختی به کارآموزان آوسبیلدونگ کارمند صنعتی در طول دوره آموزش از سال 2020 تصویب شد؛ بنابراین حداقل حقوق در سال اول 550 یورو، در سال دوم 649 یورو و در سال سوم 743 یورو می‌باشد.

متوسط حقوق کارآموز آوسبیلدونگ کارمند صنعتی در حین دوره

مقایسه حقوق شغل کارمند صنعتی با مشاغل دیگر

• در آینده به عنوان فارغ التحصیل آوسبیلدونگ کارمند صنعتی چقدر می توانید درآمد داشته باشید؟

پس از پایان دوره آوسبیلدونگ کارمند صنعتی هم حقوق و هم مدرک فارغ‌التحصیلان ارتقا پیدا می‌کند. شما به عنوان یک کارمند صنعتی آموزش دیده می‌توانید حقوق اولیه 1800 تا 2400 یورو ناخالص را در ماه داشته باشید. همچنین مرسوم است که کارمندان پاداش کریسمس را نیز به عنوان اضافه دریافت می‌کنند. نکته قابل توجه اینکه حقوق شما به عوامل مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال شرکت‌های کوچک اغلب دستمزد کارمندان صنعتی خود را اندکی کمتر از شرکت‌های بین‌المللی در نظر می‌گیرند؛ اما در مجموع حقوق شما متوسط رو به بالا خواهد بود؛ مانند بیشتر مشاغل در آلمان، حقوق کارمندان صنعتی نیز در ایالت‌های غربی بیشتر از ایالت‌های شرقی است. البته هزینه‌های زندگی نیز در این ایالت‌ها بیشتر از شهرهای شرقی آلمان است.

علاوه بر ایالتی که در آن زندگی می‌کنید حقوق شما به عنوان کارمند صنعتی به عوامل دیگر مانند تجربه کاری و توانایی‌هایتان هم بستگی دارد. به طور معمول پس از پایان دوره آوسبیلدونگ وظایف کوچک‌تر به شما محول می‌شود و در صورت نشان دادن استعداد و توانایی وظایف و حقوق افزایش پیدا می‌کند. کارمندان صنعتی به‌طور متوسط ​​بین 1800 تا 3000 یورو حقوق دارند.

به عنوان یک کارمند صنعتی، شما فرصت‌های بسیاری آموزش بیشتر و ارتقا شغلی دارید. به عنوان مثال اگر دوره‌های اقتصاد و بازرگانی را بگذرانید می‌توانید سمت مدیریتی داشته باشید. اقتصاددانان به طور متوسط حقوق اولیه سالانه 43000 یورو ناخالص دریافت می‌کنند.

• مسیر شغلی کارآموز دوره آوسبیلدونگ کارمند صنعتی

مسیر شغلی کارمندان صنعتی به صورت زیر می‌باشد:

 • آموزش کارمند صنعتی

پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ کارمند صنعتی شما یک کارمند حرفه‌ای و آموزش دیده هستید اما همچنان دوره‌های آموزشی بیشتر به همراه فرصت‌های عالی شغلی برای پیشرفت در اختیار شما قرار دارد.

 • آموزش بیشتر برای تبدیل شدن به یک اقتصاددان

بعد از فارغ‌التحصیلی می‌توانید دوره‌های اقتصاد را پشت سر بگذارید. این دوره 2 سال تمام وقت و 4 سال پاره وقت طول کشیده و بیشتر در مدارس بازرگانی برگزار می‌شود. شرکت در این دوره‌ها شما را به پست‌های مدیریتی می‌رساند.

 • آموزش پیشرفته برای تبدیل شدن به یک متخصص IHK

با شرکت در این دوره شما برای مشاغلی مانند مدیریت اداری، بازاریابی و منابع انسانی آماده می‌شوید. این دوره 3 یا 4 ترم طول می‌کشد.

 

 • آموزش بیشتر برای تبدیل شدن به یک حسابدار

این دوره به دو صورت تمام وقت و پاره وقت ارائه شده و بین 2 تا 3 ماه طول می‌کشد. در پایان این دوره شما می‌توانید به عنوان یک حسابدار مشغول به کار شوید.

• بعد از پایان دوره آوسبیلدونگ کارمند صنعتی شما می توانید ...

 • دریافت، ارزیابی و بررسی پیشنهادات.
 • محاسبه نیاز پرسنل شرکت.
 • پردازش تراکنش‌های پرداخت و فرآیندهای dunning.
 • جمع‌آوری و ارزیابی داده‌های بازار و مشتریان.
 • مشاوره به مشتریان و ارائه پیشنهادات.
 • می‌توانید از برنامه‌های مایکروسافت یا آفیس بدون خطا استفاده کنید.

پرسش و پاسخ درباره آوسبیلدونگ کارمند صنعتی

امیدواریم اطلاعات آوسبیلدونگ کارمند صنعتی، برای شما مفید و کافی واقع شده باشد. تمامی مطالب این صفحه، از منابع خارجی معتبر، ترجمه و تالیف گردیده است.
درصورتی که همچنان سوالی فکر شما را درگیر کرده آن را در قسمت پرسش و پاسخ با ما در میان بگذارید.

اطلاع رسانی
اطلاع رسانی هنگام
guest
0 پرسش و پاسخ
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات