آسبیلدونگ منشی اداری / کارمند اداری

Ausbildung als Verwaltungsfachangestellte/r

Classic dual vocational training

پر درآمد

مدرک پیش نیاز:پایان تحصیلات متوسطه

مدت دوره:3 سال

نوع کار دوره:روزانه

پیش نیاز: پایان تحصیلات متوسطه

مدت دوره: 3 سال

نوع کار دوره: روزانه

• آسبیلدونگ منشی اداری / کارمند اداری در یک نگاه

دوره آوسبیلدونگ منشی اداری / کارمند اداری

در آموزش تبدیل شدن به یک منشی اداری، نحوه عملکرد کاری اداره‌ها و شرکت‌ها را در ایالات مختلف خواهید آموخت. اینکه پرداخت حقوق به افراد کم‌بضاعت چگونه است؟ برای این درخواست چه مدارکی باید ارائه شود؟ یا به چه کسی باید مراجعه کرد؟ و غیره مواردی هستند که بعد از اتمام دوره به آن اشراف پیدا خواهید کرد. از آنجایی که آوسبیلدونگ منشی اداری به صورت دوگانه است در قسمت عملی آموزش با کارهای روزمره شامل فرآیندها و رویه‌های روزانه در شرکت و در قسمت تئوری تعریف وظایف به شما آموزش داده خواهد شد.

آموزش تبدیل شدن به منشی اداری

در دوره آوسبیلدونگ منشی اداری، دوره کارآموزی خود را نه فقط در یک شرکت بلکه ممکن است در چندین شرکت بگذرانید. این قضیه را می‌توان نکته مثبت آوسبیلدونگ در نظر گرفت چرا که بدین ترتیب می‌توانید تمام گزینه‌های کاری را تجربه کرده و در نهایت تصمیم بگیرید که پس از پایان دوره در کدام زمینه مشغول به کار شوید. در سال‌های آخر دوره آموزشی علاوه بر مسائل تئوری و اولیه با مقررات حقوقی و اداری نیز آشنا خواهید شد. به عنوان مثال، در سرویس ارائه خدمات نحوه برخورد با مراجعه‌کنندگان، نحوه مکان درخواست کارت شناسایی، گذرنامه و سایر فرم‌ها را خواهید آموخت. در اداره رفاه اجتماعی نحوه درخواست و تأیید کمک‌های مالی (مثلاً کمک هزینه مسکن) را یاد خواهید گرفت و در آژانس‌های کاریابی یاد می‌گیرید که چگونه به افراد بیکار برای رسیدن به شغل مورد نظرشان کمک کنید.

با این وصف شما به عنوان یک منشی اداری در طول روز با افراد زیادی سر و کار خواهید داشت، افرادی که ممکن است سؤالات بسیاری درباره مشکلات خود داشته باشند و شما بایستی در کمال آرامش آن‌ها راهنمایی کنید. به عنوان مثال ممکن است شهروندان سؤالاتی درباره نحوه چگونگی تکمیل و ارسال کردن فرم داشته باشند و یا اینکه به دلیل ناتوانی در پاسخگویی به سؤالات کمی دچار استرس شوند، شما به عنوان یک متخصص بایستی آرامش خود را حفظ کرده و مراجعه‌کنندگان را راهنمایی کنید.

بعد از اتمام دوره آوسبیلدونگ منشی اداری چه کاری می‌توان انجام داد؟

با اتمام دوره آوسبیلدونگ منشی اداری شما شرایط این را دارید که مشغول به کار شده و یا با ادامه تحصیل در دانشگاه و دریافت مدرک لیسانس بتوانید کارمند رسمی دولت شوید. با دریافت مدارک آموزشی بیشتر یک قدم به موقعیت شغلی بهتر و دریافت حقوق بالاتر نزدیک می‌شوید. این شغل شما است که شخصیت اجتماعی و حتی کیفیت زندگی‌تان را تضمین می‌کند.

دوره آوسبیلدونگ منشی اداری برای شما مناسب است اگر ...

 • محاسبه اعداد و ارقام را دوست دارید.
 • دوست دارید ساعات کاری منظم داشته باشید.
 • با رعایت قوانین و مقررات پایبند هستید.

دوره آوسبیلدونگ منشی اداری برای شما مناسب نیست اگر ...

 • کار کردن در محیط‌های بیرون را به محیط داخل اداره ترجیح می‌دهید.
 • از نظر شخصیتی آدم صبوری نیستید.
 • نمی‌توانید برای مدت طولانی بر روی کار تمرکز کنید.

• کارآموز آسبیلدونگ منشی اداری / کارمند اداری در دوره آوسبیلدونگ چه درآمدی دارد؟

حقوق کارآموزان آوسبیلدونگ دستیار منشی / کارمند اداری همان حقوقی ست که بسیاری از کارآموزان سایر آوسبیلدونگ‌های رؤیای آن را در سر دارند. شما به عنوان کار آموز در سال اول دوره حقوق 1040 یورو، در سال دوم حقوق حدودی 1095 یورو ناخالص و در سال سوم آموزش حقوق 1140 یورو را دریافت خواهید کرد. به همین دلیل آوسبیلدونگ دستیار اداری / کارمند اداری جز پر درآمدترین آوسبیلدونگ‌ها در آلمان به شمار می‌رود.

متوسط حقوق کارآموز آوسبیلدونگ منشی اداری / کارمند اداری در حین دوره

مقایسه حقوق شغل منشی اداری / کارمند اداری با مشاغل دیگر

• در آینده به عنوان فارغ التحصیل آسبیلدونگ منشی اداری / کارمند اداری چقدر می توانید درآمد داشته باشید؟

حقوق شما پس از دوره آوسبیلدونگ منشی اداری به ایالتی که در آن زندگی و شرکتی که در آن کار می‌کنید بستگی دارد. معمولاً کارمندان شرکت‌های بزرگتر و ساکن در ایالت‌های غربی آلمان حقوق بالاتری نسبت به افرادی که در شرکت‌های کوچکتر کار می‌کنند یا ساکن ایالت‌های شرقی هستند دریافت می‌کنند؛ اما درمجموع حقوق اولیه شما به عنوان یک منشی اداری در ابتدا حدود 2480 یورو ناخالص بوده و با کسب تجربه کاری و گذراندن دوره‌های آموزشی بیشتر افزایش پیدا می‌کند.

• مسیر شغلی کارآموز دوره آسبیلدونگ منشی اداری / کارمند اداری

مسیر شغلی شما به عنوان یک منشی اداری به شرح زیر می‌باشد:

 • گذراندن دوره آوسبیلدونگ برای تبدیل شدن به یک منشی اداری

پس از 3 سال شما دوره آموزشی خود را به عنوان منشی اداری به پایان رسانده و می‌توانید وارد بازار کار آلمان شوید.

 • منشی

با دریافت مدرک شما این فرصت را دارید که به عنوان کارمند در یک اداره و یا بخش منابع انسانی شرکت‌ها منابع انسانی درخواست کار دهید. نکته مهم اینکه در انتخاب شرکت یا اداره که می‌خواهید درخواست کار دهید دقت کنید چرا که این مورد در میزان حقوق دریافتی شما نقش مستقیم دارد.

 • مسئول فنی

بسیاری از کارمندان اداری پس از اتمام دوره آموزشی خود به عنوان دستیار فنی در یک مرکز کاریابی کار می‌کنند، این شرکت‌ها همانطور که از اسمشان پیداست شغل‌های موجود را به افراد جویای کار معرفی کرده، قرارهای مصاحبه را هماهنگ می‌کنند.

 • دوره‌های پیشرفته‌تر کارآموزی

اگر دوره 3 ساله آسبیلدونگ منشی اداری را به اتمام رسانده‌اید، می‌توانید در دوره‌های پیشرفته شرکت کرده و موقعیت شغلی و حقوقی خود را ارتقا بخشید.

 • فارغ‌التحصیل رشته مدیریت

شما می‌توانید تحصیلات خود را در دانشگاه و رشته مدیریت ادامه دهید. پس از گرفتن مدرک لیسانس بی شک موقعیت‌های کاری بهتر در انتظارتان خواهد بود.

 • کارمندان ارشد دولتی

به عنوان یک کارمند ارشد دولتی قطعاً حقوق بیشتری دریافت کرده و به موقعیت‌های شغلی بهتری دست پیدا خواهید کرد.

• بعد از پایان دوره آسبیلدونگ منشی اداری / کارمند اداری شما می توانید ...

 • به مسائل مالیات حقوق تسلط پیدا خواهید کرد.
 • ساختار ادارات و شرکت‌ها را می‌شناسید.
 • میزان درآمدها در ادارات خصوصی و دولتی را می‌دانید.
 • نحوه برخورد صحیح با ارباب رجوع را یاد می‌گیرید.
 • می‌توانید در بخش منابع انسانی شرکت‌ها مشغول به کار شوید.

پرسش و پاسخ درباره آسبیلدونگ منشی اداری / کارمند اداری

امیدواریم اطلاعات آوسبیلدونگ منشی اداری / کارمند اداری، برای شما مفید و کافی واقع شده باشد. تمامی مطالب این صفحه، از منابع خارجی معتبر، ترجمه و تالیف گردیده است.
درصورتی که همچنان سوالی فکر شما را درگیر کرده آن را در قسمت پرسش و پاسخ با ما در میان بگذارید.

اطلاع رسانی
اطلاع رسانی هنگام
guest
0 پرسش و پاسخ
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات