آوسبیلدونگ مشاور املاک

Ausbildung zum Immobilienkauffrau/-mann

Classic dual vocational training

پر درآمد

مدرک پیش نیاز:پایان تحصیلات متوسطه

مدت دوره:3 سال

نوع کار دوره:روزانه

پیش نیاز: پایان تحصیلات متوسطه

مدت دوره: 3 سال

نوع کار دوره: روزانه

• آوسبیلدونگ مشاور املاک در یک نگاه

آوسبیلدونگ مشاور املاک

درست کار کردن سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی یک خانه، وجود مشکلات در سایر قسمت‌های یک خانه مانند نقص در دیوارها و … موضوعاتی هستند که شاید از دید یک مشتری پنهان بمانند اما یک مشاور املاک به راحتی می‌تواند آن‌ها را تشخیص داده و قیمت خانه را ارزیابی کند. چرا که شما در این زمینه متخصص هستید. شما به عنوان یک مشاور مجموعه املاک بزرگ را مدیریت کرده و اطمینان حاصل می‌کنید که مستاجرین در آپارتمان خود بدون مشکل زندگی کرده، آپارتمان‌ها برای مدت طولانی خالی نمی‌مانند و اقدامات تعمیر و نگهداری به طور منظم انجام می‌شود. در واقع اگر به خرید و فروش و چک و چانه زدن علاقه دارید به شما مژده می‌دهیم که با شرکت در آوسبیلدونگ مشاور املاک یک زندگی حرفه‌ای پر چالش و مهیج را تجربه خواهید کرد.

آموزش‌های دوره آوسبیلدونگ مشاور املاک

شما به عنوان یک کارآموز، در طول دوره کارآموزی خود نه تنها نحوه فروش خانه‌ها، بلکه مهمتر از آن نحوه مدیریت املاک و مستغلات را خواهید آموخت. در ابتدای اصول اولیه این حرفه به شما آموزش داده می‌شود. این اصول شامل برنامه ریزی برای بازدید مشتریان از ملک، چگونگی تنظیم قرارداد اجاره و محاسبه قیمت‌ها و هزینه‌ها می‌شود. همچنین یاد خواهید گرفت که چگونه بازار ملک را ارزیابی کنید و سود و زیان را محاسبه کنید. شما در طول دوره کارآموزی جز در مواردی که برای بازدید از خانه می‌روید بیشتر در دفتر کار حضور خواهید داشت. در مراحل تکمیلی آموزش نحوه ارزیابی ارزش املاک، حسابداری و فروش و مصاحبه استراتژیک را یاد خواهید گرفت.

برای تبدیل شدن به یک تاجر موفق در زمینه املاک و مستغلات باید در ریاضیات و اقتصاد نیز مهارت داشته باشید چرا که یکی از مباحث مهم آموزشی شما نحوه قیمت‌گذاری و سود و زیان بازار ملک خواهد بود. همچنین شما یاد می‌گیرید که خواسته‌های مشتریان خود را برآورده کرده و در عین حال به سلیقه مشتریان احترام بگذارید. در واقع به شما آموزش داده می‌شود که نظرات خود را کنار گذاشته و خودتان را جای مشتریان بگذارید سپس گزینه‌های موجود را به آن‌ها معرفی کنید. برای این کار داشتن استعداد فروش بایستی از ویژگی‌های شخصی شما باشد.

کارآموزان دوره آوسبیلدونگ مشاور املاک در کجا کار می‌کنند؟

کارآموزان می‌توانند در دفاتر مشاوره املاک کوچک و بزرگ دوره‌های ـموزشی خود را بگذرانند. البته بدون تردید آموزش در دفاتر بزرگ بسیار متفاوت‌تر از محیط‌های کاری کوچک است. در صورت گذراندن دوره کارآموزی در دفاتر بزرگ شما می‌توانید در بخش‌های مختلف مانند حسابرسی، اجاره، فروش و حسابداری آموزش دیده و با افراد بیشتری در محیط کار آشنا شوید. در مقابل، در صورت کار در یک دفتر کوچک با اینکه همچنان با حوزه‌های مختلف مسئولیت آشنا می‌شوید اما تجربه کاری کمتری به دست خواهید آورد.

چه فرصت‌های شغلی برای مشاوران املاک وجود دارد؟

پس از فارغ‌التحصیلی، فرصت‌های زیادی برای پیشرفت شغلی دارید. با آموزش بیشتر می‌توانید به یک متخصص املاک حرفه‌ای تبدیل شده و سمت‌های مدیریتی داشته باشید. دوره آموزشی تکمیلی می‌تواند هم به صورت پاره وقت و هم به صورت تمام وقت انجام شده و بین 3 ماه (تمام وقت) تا 18 تا 24 ماه (پاره وقت) به طول انجامد.

شما برای دوره‌های آوسبیلدونگ مشاور املاک مناسب هستید اگر ...

 • شما دارای استعداد فروش در هر زمینه‌ای هستید.
 • به داشتن یک روز کاری پر چالش و متنوع علاقه دارید.
 • به دنبال فرصت‌های شغلی مناسب و کسب درآمد بالا هستید.

شما برای دوره‌های آوسبیلدونگ مشاور املاک مناسب نیستید اگر ...

 • نمی‌توانید برای تصمیم‌گیری خودتان را جای دیگران بگذارید.
 • محاسبه اعداد و ارقام برایتان مشکل است.
 • تمایلی به قرار ملاقات‌های خارج از ساعات کاری عادی خود ندارید.

• کارآموز آوسبیلدونگ مشاور املاک در دوره آوسبیلدونگ چه درآمدی دارد؟

اگر میزان درآمد برایتان مهم است آوسبیلدونگ مشاور املاک گزینه‌ای خوبی برای انتخاب دوره آموزشی می‌باشد چرا که مشاوران املاک از حقوق بالایی برخوردار بوده و طبیعتاً کارآموزان این دوره نیز دستمزد عالی را دریافت می‌کنند. شما به عنوان یک کارآموز مشاور املاک در سال اول کارآموزی خود 970 یورو درآمد ناخالص خواهید داشت. در سال دوم آموزش حقوق دریافتی شما تا حدود 1080 یورو نیز افزایش پیدا کرده و در سال سوم کارآموزی می‌توانید منتظر حقوق ناخالص حدود 1190 یورو در ماه باشید. از این رو آوسبیلدونگ مشاور املاک در لیست پردرآمدترین آوسبیلدونگ‌ها قرار می‌گیرد.

متوسط حقوق کارآموز آوسبیلدونگ مشاور املاک در حین دوره

مقایسه حقوق شغل مشاور املاک با مشاغل دیگر

• در آینده به عنوان فارغ التحصیل آوسبیلدونگ مشاور املاک چقدر می توانید درآمد داشته باشید؟

پس از فارغ‌التحصیل شدن، شما به عنوان یک مشاور املاک مشغول به کار شده و حقوقی بیش از دوران کارآموزانی را دریافت خواهید کرد. در واقع مشاوران املاک بین 1800 تا 2400 یورو حقوق دریافت می‌کنند. البته میزان حقوق برای مشاورین املاکی ست که تازه شروع به کار کرده‌اند، پس از اینکه تبدیل به مشاور املاک حرفه‌ای شدید قطعاً حقوق بیش از این را دریافت خواهید کرد. البته حقوق دریافتی شما به شرکتی که در آن کار و ایالتی که در آن زندگی می‌کنید بستگی دارد. چرا که قیمت‌های ملک در ایالت‌های مختلف آلمان با یکدیگر تفاوت دارد. البته حقوق شما به سمتی که در دفتر مشاور املاک دارید نیز بستگی دارد به عنوان مثال اگر در دفتر کار حسابداری انجام دهید حقوق ثابت دریافت می‌کنید اما در صورتی که در بخش فروش یا اجاره باشید علاوه بر حقوق ثابت، پورسانت نیز خواهید داشت. در واقع حقوق شما به تعداد معاملاتی که در ماه انجام می‌دهید بستگی دارد.

• مسیر شغلی کارآموز دوره آوسبیلدونگ مشاور املاک

مسیر شغلی شما به عنوان یک مشاور املاک به شرح زیر می‌باشد:

 • آوسبیلدونگ مشاور املاک

پس از فارغ‌التحصیل شدن و موفقیت در امتحان نهایی می‌توانید به عنوان یک مشاور املاک زندگی حرفه‌ای خود را آغاز کنید.

 • متخصص املاک و مستغلات

آموزش پیشرفته مشاور املاک بین 3 ماه تا 2 سال طول می‌کشد، مدت زمان دوره این بستگی دارد که شما به صورت نیمه وقت یا تمام وقت به تحصیل ادامه دهید. پس از دریافت مدرک این دوره به عنوان یک متخصص املاک و مستغلات، می‌توانید سمت‌های مدیریتی در بخش املاک و مستغلات داشته باشید.

 • اقتصاددان املاک و مستغلات

با دوره پیشرفته “اقتصاددان کسب و کار املاک” اطلاعات بسیاری در مورد موضوعات ارزیابی، مدیریت و تجارت بین‌المللی املاک و مستغلات کسب خواهید کرد.

 • خود اشتغالی

با بدست آوردن تجربه کافی در زمینه املاک و مستغلات می‌توانید مدیر خودتان باشید.

• بعد از پایان دوره آوسبیلدونگ مشاور املاک شما می توانید ...

 • پیش‌نویس و تهیه قراردادهای اجاره را انجام دهید.
 • محاسبه قیمت اجاره و برنامه ریزی و اجرای تغییرات قیمت اجاره را انجام دهید.
 • قیمت املاک را ارزیابی کنید.
 • املاک و مستغلات را با توجه به معیارهای مختلفی مانند موقعیت مکانی و نوع کاربری‌های احتمالی ارزیابی کنید.
 • معرفی ملک مورد نظر مشتریان.
 • تمام فرآیندهای تجاری مدیریت املاک را به عهده بگیرد.

پرسش و پاسخ درباره آوسبیلدونگ مشاور املاک

امیدواریم اطلاعات آوسبیلدونگ مشاور املاک، برای شما مفید و کافی واقع شده باشد. تمامی مطالب این صفحه، از منابع خارجی معتبر، ترجمه و تالیف گردیده است.
درصورتی که همچنان سوالی فکر شما را درگیر کرده آن را در قسمت پرسش و پاسخ با ما در میان بگذارید.

اطلاع رسانی
اطلاع رسانی هنگام
guest
0 پرسش و پاسخ
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات