آوسبیلدونگ مراقبت‌های پرستاری دوگانه

Duales Studium Pflege

dual study

مدرک پیش نیاز:پایان تحصیلات متوسطه

مدت دوره:3 تا 3.5 سال

نوع کار دوره:شیفتی

پیش نیاز: پایان تحصیلات متوسطه

مدت دوره: 3 تا 3.5 سال

نوع کار دوره: شیفتی

• آوسبیلدونگ مراقبت‌های پرستاری دوگانه در یک نگاه

تمامی بیماری‌ها با یک‌ چای داغ با عسل، یک کمپرس سرد برای تب یا مصرف داروی مناسب درمان نمی‌شوند. بلکه برخی از افراد بیمار چه در خانه، چه در بیمارستان‌ها و حتی خانه‌های سالمندان به افراد متخصص و آموزش دیده برای مراقبت احتیاج دارند. این وظیفه به عهده پرستاران بوده و آوسبیلدونگ مراقبت‌های پرستاری آموزش‌های لازم را در این زمینه به افراد علاقه‌مند خواهد داد.

آوسبیلدونگ مراقبت‌های پرستاری که به صورت آموزش دوگانه می‌باشد، به شما امکان می‌دهد علاوه بر آموزش به عنوان یک پرستار، مهارت‌های بیشتری در دانشگاه کسب و کارآموزان را برای یک موقعیت مدیریتی آماده می‌کند. کارآموزان بخشی از آموزش خود را به صورت تئوری و بخش دیگر را به صورت عملی و در قالب یک پرستار در بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها و خانه سالمندان می‌گذرانند. نحوه برخورد با بیماران، نشان دادن بهترین عکس‌العمل در زمان مناسب و محاسبات هزینه بیماران از مباحث اصلی آموزش شما هستند.

وظایف یک پرستار حرفه‌ای

  • نیازمندی‌های مراقبتی بیماران
  • برنامه‌ریزی و انجام اقدامات پرستاری مانند درمان یا فیزیوتراپی
  • مطالعه و تحقیق ضمن کار در راستای یافته‌های علمی و روش‌های درمانی جدید
  • سازماندهی کار پرستاران یک مجموعه مانند تعیین وظایف و شیفت بندی
  • توصیه به بیماران و همراهان آن‌ها جهت مراقبت‌های درمانی

تفاوت آوسبیلدونگ پرستاری با آوسبیلدونگ مراقبت‌های پرستاری

در آوسبیلدونگ مراقبت‌های پرستاری که به صورت دوگانه می‌باشد. علاوه بر به دست آوردن تجربه کاری بایستی کار تحقیقاتی نیز انجام داده و با به روزترین روش‌های درمان آشنایی داشته باشید. بدین ترتیب شما یک پرستار با آگاهی‌های متمایز بوده و دامنه وظایفتان بیشتر خواهد شد. به عنوان مثال مسئولیت شما افزایش پیدا کرده و حتی می‌توانید مدیریت بخش پرستاری یک بیمارستان را بر عهده بگیرید.

بعد از گذراندن مدرک دوگانه آوسبیلدونگ پرستاری چه کاری می‌توانم انجام دهم؟

بسته به تمرکز و تجربه عملی خود، این فرصت را دارید که پس از گذراندن مدرک دوگانه در رشته پرستاری، جایگاهی در زمینه‌های شغلی مختلف به دست آورید. شما می‌توانید در بخش مدیریت مراقبت مشغول به کار شده و فعالیت‌های مشاوره‌ای انجام دهید، یا اینکه پس از دریافت مدرک کارشناسی ارشد، در حوزه تحقیقات فعالیت داشته و حتی در دانشگاه تدریس کنید. دادن رژیم چاقی و لاغری به کودکان نیز می‌تواند بخشی از فعالیت‌های شما به عنوان پرستار باشد. مدیریت بخش مراقبت از بیماران، مدیر بخش پرستاری، کارشناس مراقبت‌های ویژه و علوم بهداشتی از دیگر عناوین شغلی پس از اتمام آوسبیلدونگ مراقبت‌های پرستاری هستند.

یک فارغ‌التحصیل آوسبیلدونگ مراقبت‌های پرستاری کجا می‌تواند کار کند؟

شما به عنوان یک پرستار حوزه کاری گسترده‌ای خواهید داشت. می‌توانید در بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها، مراکز توان بخشی، خانه سالمندان و یا مراکز بهداشت عمومی مشغول به کار شوید.

مدرک آوسبیلدونگ مراقبت‌های پرستاری معادل چه مدرکی است؟

با تکمیل آوسبیلدونگ مراقبت‌های پرستاری، از یک سو مدرک لیسانس علوم (B. Sc.) و از سوی دیگر مدرک حرفه‌ای ایالتی به عنوان پرستار دریافت خواهید کرد.

برای دوره مدرک پرستاری دوگانه باید چه نوع شخصیتی داشته باشیم؟

محقق:

از آنجا که به عنوان یک پرستار حرفه‌ای همیشه باید به آخرین تحقیقات روز اشراف داشته و از یافته‌های علمی اطلاع داشته باشید، بایستی از نظر شخصیتی فردی کنجکاو بوده و زیست شناسی، شیمی و ریاضیات جزو دروس مورد علاقه شما باشند.

تحلیلگر:

با دلیل اینکه یافته‌های علمی با درمان‌های روز ادغام می‌شوند شما به عنوان یک پرستار حرفه‌ای بایستی قدرت تحلیل یافته‌های پزشکی را داشته و در عمل نیز آن را به کار ببرید.

تشخیص استعداد و توانایی‌های کارکنان:

یکی از مسئولیت‌های شما تقسیم بندی وظایف و شیفت‌ها بین سایر کارکنان و پرستاران است. پس بایستی بتوانید به درستی تشخصی دهید که هر کارمند برای انجام چه کاری مناسب می‌باشد.

توانایی همدلی و همراهی با بیماران:

مراقبت از بیماران وظیفه اصلی شماست. پس باید احساس همدلی و همیاری با بیماران به ویژه گروه‌های حساس را داشته باشید.

چرا دوره آوسبیلدونگ مراقبت‌های پرستاری؟

روند کاهش رشد جمعیت در آلمان، تعداد افرادی را که به مراقبت و پرستاری نیاز دارند بیشتر می‌کند چرا که: در آلمان افراد مسن بیشتری در آینده وجود خواهند داشت که به کمک وابسته خواهند بود. در نتیجه، بخش سلامت در حال رشد مداوم بوده و مراقبت‌های بهداشتی و یک سیستم سلامت کارآمد به نفع جامعه خواهد بود.

مدرک پرستاری دوگانه به طور قابل توجهی فرصت‌های شغلی شما را در بخش پرستاری افزایش می‌دهد. چرا که شما به عنوان یک پرستار نه تنها تجربه کاری عملی دارید، بلکه مهارت‌های فنی را نیز در طول تحصیلات دوگانه خود به دست خواهید آورد. فرصت‌های شغلی به ویژه در کلینیک‌های بزرگ و در پست‌های مدیریتی بیمارستان‌ها به راحتی برای پرستاران حرفه‌ای قابل دسترس هستند.

دوره‌‌های آموزش مراقبت‌های پرستاری

آوسبیلدونگ مراقبت‌های پرستاری در دوره‌های 3 تا 3 سال و نیم برگزار شده و آموزش‌های تئوری و عملی را شامل می‌شوند. در طول آموزش شما نه تنها در سخنرانی‌ها و سمینارهای دانشگاه شرکت خواهید کرد، بلکه به عنوان یک پرستار نیز آموزش‌های لازم را خواهید دید. آموزش تخصصی پرستاری از سال 2020 به دوره‌های آوسبیلدونگ اضافه شده و ترکیبی از پرستار کودک، پرستار عمومی و پرستار سالمند را آموزش می‎دهد. در واقع مزیت این دوره در این اینست که شما در تمامی زمینه‌های پرستاری حرفه‌ای خواهید شد.

کارآموزان از ترم اول تا پنجم بیشتر بر روی آموزش عملی متمرکز شده و به موازات آن در دوره‌های عملی نیز شرکت می‌کنند. سپس از ترم ششم تا هشتم به صورت پاره وقت درس خوانده، با نحوه کار به صورت عملی آشنا شده و در نهایت مدرکی معادل لیسانس را دریافت می‌کنند. دوره‌های آوسبیلدونگ مراقبت‌های پرستاری حرفه‌ای کاملاً ریگان هستند.

قانون جدید آوسبیلدونگ مراقبت‌های پرستاری

طبق قانون جدید آوسبیلدونگ مراقبت‌های پرستاری بیشتر در کالج‌ها و دانشگاه‌ها برگزار می‌شود. این بدان معنی است که هیچ قرارداد کاری بین دانشجویان بسته نشده و طبیعتاً کارآموزان حقوق ماهیانه دریافت نمی‌کنند؛ اما می‌توانید برای BAföG درخواست دهید که به جای گذراندن دوره در دانشگاه‌ها، آموزش را در بیمارستان‌ها یا کلینیک‌ها بگذرانید. بدین ترتیب می‌توانید حقوق ماهیانه دریافت کنید.

آموزش‌های تئوری آوسبیلدونگ مراقبت‌های پرستاری

اطلاع از آخرین یافته‌های روز پزشکی، آموزش‌های تغذیه‌ای صحیح، نحوه صحیح برخورد با بیماران و حفظ کرامت انسانی بیماران، مدیریت پرونده‌های بیماران، مدیریت پرسنل پرستاری در بیمارستان‌ها و آموزش‌های ابتدایی پرستاری از آموزش‌های تئوری آسبیلدونگ مراقبت‌های پرستاری هستند.

آموزش‌های عملی آوسبیلدونگ مراقبت‌های پرستاری

در دوره‌های عملی شما به عنوان کارآموز در یک کالج، دانشگاه، بیمارستان و یا کلینیک کار خواهید کرد. همانطور که دیدی کارآموزانی که دوره‌های خود را در دانشگاه یا کالج می‌گذرانند حقوق ماهیانه دریافت نمی‌کنند. ر مقابل کارآموزان بیمارستان‌ها یا کلینیک‌ها از امتیاز داشتن حقوق ماهیانه برخوردار هستند.

در دوره‌های عملی شما به عنوان یک پرستار از بیماران و کسانی که نیاز به درمان و رسیدگی دارند مراقبت خواهید کرد. البته کارآموزان در این مرحله نیز مبانی نظری را هم آموزش می‌بینند. تمامی مبانی آموزش داده شده مربوط به وظایف روزمره شما به عنوان یک پرستار است. از جمله این آموزش‌ها می‌توان به برنامه‌ریزی و انجام فرآیند مراقبت و کمک به بهداشت شخصی اشاره کرد.

• کارآموز آوسبیلدونگ مراقبت‌های پرستاری دوگانه در دوره آوسبیلدونگ چه درآمدی دارد؟

حقوق کارآموزان آوسبیلدونگ مراقبت‌های پرستاری به موسسه یا کلینیکی که در آن دوره را می‌گذرانید بستگی دارد. افرادی که دوره دوگانه را در دانشگاه می‌گذرانند حقوقی در زمان کارآموزی دریافت نمی‌کنند. اما کارآموزان بیمارستان‌ها یا کلینیک با توجه به شررایط و قوانین بیمارستان حقوق ماهیانه دریافت می‌کند. حقوق ناخالص این کارآموزان در سال اول آموزش حدود 1140 یورو، در سال دوم حدود 1202 یورو و در سال سوم حدود 1303 است.

متوسط حقوق کارآموز آوسبیلدونگ آوسبیلدونگ مراقبت‌های پرستاری دوگانه در حین دوره

مقایسه حقوق شغل آوسبیلدونگ مراقبت‌های پرستاری دوگانه با مشاغل دیگر

• در آینده به عنوان فارغ التحصیل آوسبیلدونگ مراقبت‌های پرستاری دوگانه چقدر می توانید درآمد داشته باشید؟

پس از اتمام آوسبیلدونگ مراقبت‌های پرستاری، شما به عنوان یک پرستار خبره مشغول به کار خواهید شد. حقوق شما به عوامل مختلف از جمله  داشتن یک موقعیت مدیریتی به عنوان مثال رئیس مدیریت کیفیت در یک کلینیک دانشگاه یا مدیر بخش در یک خانه سالمندان بستگی دارد. همچنین تمایل دارید در مجموع حقوق اولیه پرستاران خبره بین 2000 تا 3000 یورو ناخالص در ماه است.

• مسیر شغلی کارآموز دوره آوسبیلدونگ مراقبت‌های پرستاری دوگانه

بعد از مدرک دوگانه در پرستاری، چشم انداز شغلی عالی دارید. چرا که بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها به کارشناسان خبره در زمینه مراقبت‌های فوری نیاز دارند. به دلیل ۀموزش‌های حرفه‌ای که در دوره آوسبیلدونگ دیده‌اید تبدیل به یک پرستار حرفه‌ای شده و می‌توانید با مرکز آکوزش عملی خود قرار داد کاری ببندید. همچنین کینیک‌های بسیاری خواستار استخدام شما خواهند شد.

• بعد از پایان دوره آوسبیلدونگ مراقبت‌های پرستاری دوگانه شما می توانید ...

با مدرک آوسبیادونگ مراقبت‌های پرستاری مسیر پیشرفت شغلی در مقابل شما قرار دارد. می‌توانید پس از دریافت مدرک کارشناسی، تحصیلات خود را در کارشناسی ارشد ادامه داده و در زمینه‌های علوم بهداشتی، آموزش پرستاری، مدیریت پرستاری و یا علوم پرستاری مشغول به کار شوید. در واقع با اتمام آوسبیلدونگ مراقب‌های پرستاری شما فقط به 3 یا 4 ترم دیگر برای مدیر شدن احتیاج دارید.

پرسش و پاسخ درباره آوسبیلدونگ مراقبت‌های پرستاری دوگانه

امیدواریم اطلاعات آوسبیلدونگ آوسبیلدونگ مراقبت‌های پرستاری دوگانه، برای شما مفید و کافی واقع شده باشد. تمامی مطالب این صفحه، از منابع خارجی معتبر، ترجمه و تالیف گردیده است.
درصورتی که همچنان سوالی فکر شما را درگیر کرده آن را در قسمت پرسش و پاسخ با ما در میان بگذارید.

اطلاع رسانی
اطلاع رسانی هنگام
guest
0 پرسش و پاسخ
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات