آوسبیلدونگ علوم کامپیوتر و IT

Duales Studium Informatik

dual study

مدرک پیش نیاز:پایان تحصیلات متوسطه

مدت دوره:3 تا 4 سال

نوع کار دوره:روزانه

پیش نیاز: پایان تحصیلات متوسطه

مدت دوره: 3 تا 4 سال

نوع کار دوره: روزانه

• آوسبیلدونگ علوم کامپیوتر و IT در یک نگاه

امروزه کامپیوترها در جای جای زندگی ما حضور داشته و نقشی اساسی را ایفا می‌کنند. سیستم‌های حمل و نقل، سیستم خلبان خودکار در هواپیما، دستگاه‌های پزشکی در بیمارستان‌ها، پرداخت‌های بانکی در تلفن‌های هوشمند، چاپگرهای سه بعدی در کارخانه‌ها، عینک‌های مجازی، سیستم‌های خرید آنلاین و غیره تنها بخشی از حضور کامپیوترها و فناوری اطلاعات در زنگی ما هستند. در دوره دیجیتال برای ارائه نوآوری‌های بیشتر به بازار، بهبود سیستم‌های موجود و تصحیح خطاها، پای مهندسان کامپیوتر و دوره آوسبیلدونگ علوم کامپیوتر و IT به میان می‌آید. در واقع این روزها به هر جا که نگاه کنید پای یک مهندس کامپیوتر در میان است.

درباره دوره آوسبیلدونگ علوم کامپیوتر و IT

دوره آوسبیلدونگ علوم کامپیوتر و IT در مورد چگونگی راه‌اندازی و تعمیر رایانه‌ها نیست بلکه کارآموزان بایستی پردازش اطلاعات را به صورت خودکار یاد بگیرند. مهندسی کامپیوتر شاخه‌های بسیاری را در بر می‌گیرد که مهندسی IT و زیرمجموعه‌هایش در این دوره آموزش داده می‌شود.

یکی از موارد آموزشی در دوره آوسبیلدونگ علوم کامپیوتر و IT برنامه‌نویسی است. حل کردن خطاهای برنامه‌نویسی با استفاده از الگوریتم‌ها و تسلط بر یخش سخت‌افزار نیز از دیگر مباحث آموزشی این دوره هستند. به طور کلی، شما یاد می‌گیرید که چگونه سیستم‌ها و برنامه‌های IT را توسعه داده، نرم‌افزار برنامه‌ریزی کنید یا وب‌سایت بسازید.

بعد از گذراندن دوره آوسبیلدونگ علوم کامپیوتر و IT چه کاری می‌توان انجام داد؟

به عنوان یک مهندس IT موقعیت‌های شغلی بسیار زیادی را پیش رو دارید که می‌توانید پس از تکمیل مدرک IT خود برای آنها درخواست دهید. به عنوان مثال در صنعت، تجارت یا مدیریت. مهم نیست که در کدام شرکت صنعتی کار می‌کنید در هر صورت شما می‌توانید: سیستم‌های فنی شرکت را بهبود بخشیده، خطاها را رفع کرده یا برنامه‌های لازم را برای شرکت طراحی ‌کنید. فکر کردن به اینکه کدام ا نوآوری‌های فنی یا برنامه برای کارفرمای شما سودمند است نیز بر عهده شماست.

پس از دوره آوسبیلدونگ علوم کامپیوتر و IT چه مدرکی می‌گیرید؟

پس دوره آوسبیلدونگ علوم کامپیوتر و IT مدرک لیسانس علوم (B. Sc.) به شما اعطا می‌شود. همچنین اگر فناوری اطلاعات یا IT خودرو تخصص شما باشد می‌توانید آوسبیلدونگ را با مدرک لیسانس مهندسی (B. Eng.) به پایان برسانید.

برای شرکت در دوره آوسبیلدونگ علوم کامپیوتر و IT بایستی چه شخصیتی داشته باشید؟

  • محقق و باهوش

بعد از فارغ‌التحصیلی باید با باگ‌ها و بایت‌ها آشنایی داشته باشید، بتوانید کامپیوتر را جمع‌آوری کنید و به زبان برنامه‌نویسی تسلط داشته باشید به‌گونه‌ای که بتوان دستورات مورد نظر را اجرا کرد. برای انجام این کار، به عنوان یک کارآموز لازم است که درک فنی و ریاضی بالایی داشته باشید.

  • تحلیلگر

در چه سیستم‌عامل‌ها یا برنامه‌نویسی خطاها غیرقابل‌انکار هستند. در طول تحصیل یاد می‌گیرید که چگونه مشکلاتی را که علت آن را نمی‌دانید تجزیه‌وتحلیل کنید. برای حل مشکلات به یک ذهن تحلیل‌گر در مطالعات علوم کامپیوتر نیاز دارید.

  • کمال‌گرا

 در نهایت، نرم افزار طراحی شده باید بدون باگ و خطا کار کند. به عنوان یک مهندس کامپیوتر نو پا، باید با دقت نرم افزار را طراحی کنید. هر چند که هیچ نرم‌افزار تازه‌ طراحی شده‌ای نمی‌تواند بدون خطا کار کند اما با چندین بار آزمون و خطا می‌توان مشکلات را پیدا و برطرف کرد؛ و از آنجایی که این کار ممکن است زمان‌بر باشد، شما نیاز به صبر و پشتکار زیادی دارید.

آموزش تئوری دوره آوسبیلدونگ علوم کامپیوتر و IT

مراحل تئوری در دانشگاه علمی کاربردی تکمیل خواهد شد. در این دوره همانطور که از نامش پیداست اصول اولیه را یاد می‌گیرید. این موارد شامل مبانی علوم کامپیوتر، توابع ریاضی، الگوریتم‌ها و زبان‌‌های برنامه‌نویسی است. در این دوره دانش خود را با یادگیری موضوعاتی مانند توسعه نرم‌افزار و امنیت فناوری اطلاعات گسترش می‌دهید. همچنین در کنفرانس‌هایی که متعلق به رشته تحصیلی شما هستند شرکت خواهید کرد و در آخر نیز پایان نامه ارائه می‌دهید. البته روند تحصیل در دانشگاه‌های به صورت مختلف ارائه شده در همه جا یکسان نیست.

آموزش عملی دوره آوسبیلدونگ علوم کامپیوتر و IT

کارآموزان دوره عملی را در یک شرکت گذرانده و با ساختارها و فرآیندهای شرکت آشنا می‌شوند. وظایف کارآموزان در شرکت‌های مختلف متفاوت است با این حال، معمولاً کارآموزان در پروژه‌های مختلف شرکت کرده و نوآوری‌های اطلاعات و فناوری را در غالب تیم یاد می‌گیرند. به‌عنوان‌مثال اگر در بخش فناوری اطلاعات یک شرکت بیمه کار ‌کنید، شبکه‌های رایانه‌ای را برنامه‌ریزی و نصب می‌کنید اما اگر مراحل عملی را در یک موسسه فناوری بگذرانید، طراحی و توسعه سیستم‌های فناوری اطلاعات را آموزش می‌بینید.

• کارآموز آوسبیلدونگ علوم کامپیوتر و IT در دوره آوسبیلدونگ چه درآمدی دارد؟

دوره آوسبیلدونگ علوم کامپیوتر توسط بسیاری از شرکت‌ها ارائه می‌شود. به همین حقوق مشخصی در این زمینه وجود نداشته و حقوق دریافتی شما به شرکتی که در آن دوره کارآموزی را گذرانده و یا ایالتی که در آن زندگی می‌کنید بستگی دارد. اما در مجموع اگر کارآموزی خود را در یک شکرت دولتی می‌گذانید در سال اول آموزش ماهیانه 918 یورو، در سال دوم 968 یورو و در سال سوم 1014 یورو ناخالص در ماه دریافت خواهید کرد. اگر دوره آوسبیلدونگ IT بیش از سه سال طول بکشد، در سال چهارم آموزش حقوق  1076 یورو ناخالص را در ماه خواهید داشت.

متوسط حقوق کارآموز آوسبیلدونگ آوسبیلدونگ علوم کامپیوتر و IT در حین دوره

مقایسه حقوق شغل آوسبیلدونگ علوم کامپیوتر و IT با مشاغل دیگر

• در آینده به عنوان فارغ التحصیل آوسبیلدونگ علوم کامپیوتر و IT چقدر می توانید درآمد داشته باشید؟

متوسط ​​حقوق ناخالص فارغ‌‌التحصیلان آوسبیلدونگ علوم کامپیوتر یا مهندس IT پس از فارغ التحصیلی بین 3000 تا 4000 یورو در ماه است. اگر کار خود را به عوان یک مهندس کامپیوتر در بانک شروع کنید، در سال اول 3195 یورو و در سال چهارم 3805 یورو درآمد خواهید داشت. اگر در یک شرکت در صنعت برق در بایرن استخدام شوید طبق قرارداد جمعی IG Metall حقوق دریافت کرده و در سال اول شروع کار ماهانه 3991 یورو درآمد دارید.

در آمد ناخالص شما در شرکت‌های صنایع شیمیایی در نوردراین-وستفالن در ابتدا 3007 یورو بوده و با داشتن سابقه کار در صورتیکه سمت مدیریت داشته باشید 6000 یورو ناخالص حقوق شما در ماه خواهد بود.

• مسیر شغلی کارآموز دوره آوسبیلدونگ علوم کامپیوتر و IT

آموزش حرفه‌ای

با دریافت مدرک آوسبیلدونگ علوم کامپیوتر یا IT می‌توانید در راستای ارتقای شغلی در دوره‌های آموزش حرفه‌ای شرکت کنید.. بدین ترتیب اطلاعات شما در زمینه حرفه‌ای که در آن مشغول فعالیت هستید بیشتر شده و می‌توانید به عنوان کارشناس در سیستم‌های مستقل، امنیت فناوری اطلاعات یا قانون فناوری اطلاعات مشغول به کار شوید.

کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر

پس از مدرک لیسانس خود، می‌توانید با ادامه تحصیل در یک دوره دو ساله مدرک کارشناسی ارشد دریافت کنید. دوره تحصیل کارشناسی ارشد می‌تواند نیمه وقت یا تمام وقت باشد، بدین ترتیب دانش حرفه‌ای شما افزایش پیدا کرده و امکان این را دارید که موقعیت‌های شغلی بهتر و حقوق دریافتی بالاتری داشته باشید.

• بعد از پایان دوره آوسبیلدونگ علوم کامپیوتر و IT شما می توانید ...

  • برنامه ریزی و پیکربندی سیستم های IT.
  • توانایی آموزش تمامی زبان‌های برنامه‌نویسی به صورت تئوری.
  • تسلط بر سیستم‌های کامپیوتر.
  • تجزیه و تحلیل و تصحیح داده‌ها و خطاها.
  • برگزاری دوره های آموزشی در حوزه فناوری اطلاعات.
  • راه اندازی و مدیریت سیستم‌ها بر اساس نیاز مشتری.

پرسش و پاسخ درباره آوسبیلدونگ علوم کامپیوتر و IT

امیدواریم اطلاعات آوسبیلدونگ آوسبیلدونگ علوم کامپیوتر و IT، برای شما مفید و کافی واقع شده باشد. تمامی مطالب این صفحه، از منابع خارجی معتبر، ترجمه و تالیف گردیده است.
درصورتی که همچنان سوالی فکر شما را درگیر کرده آن را در قسمت پرسش و پاسخ با ما در میان بگذارید.

اطلاع رسانی
اطلاع رسانی هنگام
guest
0 پرسش و پاسخ
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات