آوسبیلدونگ مهندسی کامپیوتر

Duales Studium Informatikingenieurwesen

dual study

مدرک پیش نیاز:پایان تحصیلات متوسطه

مدت دوره:3 تا 4 سال

نوع کار دوره:روزانه

پیش نیاز: پایان تحصیلات متوسطه

مدت دوره: 3 تا 4 سال

نوع کار دوره: روزانه

• آوسبیلدونگ مهندسی کامپیوتر در یک نگاه

درباره آوسبیلدونگ مهندسی کامپیوتر

باز هم اپلیکیشن درست کار نمی‌کند و به دلیل بروز خطا نمی‌توانید درست کار کنید؟ هنگام استفاده از نرم افزار به مشکلی برخورده‌اید که به نظر غیرقابل حل می‌آید؟ به هر چیزی که به حوزه فناوری مربوط می‌شود علاقه دارید؟ برنامه نویسی و حل مشکلات اپلیکیشن توانسته شما ر ا به سوی خود جذب کند؟ پس اشتیاق خود را در فناوری و دیجیتال به شرکت در دوره‌های آوسبیلدونگ مهندسی کامپیوتر تبدیل کنید.

اگر تصمیم به تحصیل در رشته مهندسی علوم کامپیوتر دارید، همزمان در دانشگاه مشغول به تحصیل شده و در یک شرکت به عنوان کارآموز کار می‌کنید. جای تعجب ندارد چرا که هر چیزی را که به صورت تئوری یاد می‌گیرید باید به رشته عمل درآورید. در آوسبیلدونگ مهندسی کامپیوتر شما این فرصت را دارید که دانشی را که آموخته‌اید به طور مستقیم در عمل به کار ببرید. شما در مجموع سه تا چهار سال را به عنوان دانشجو سپری خواهید کرد. پس از آن، نه تنها صاحب افتخار مدرک معتبر مهندسی کامپیوتر هستید، بلکه می‌توانید لیسانس علوم کامپیوتر» را نیز داشته باشید. با این مدارک خود را صد در صد در بازار کار آلمان با حقوق عالی ببینید.

شرایط شرکت در آوسبیلدونگ مهندسی کامپیوتر

در دوره آوسبیلدونگ مهندسی کامپیوتر، شما باید عاشق موضوعات آموزش خود باشید؛ بنابراین لازم است که استعداد خاصی در ریاضیات، فیزیک و علوم کامپیوتر داشته باشید، زیرا اینها مهمترین موضوعات در دوره آوسبیلدونگ مهندسی کامپیوتر هستند. کارآموزان این دوره در سه ترم اول دروس پایه را فرامی‌گیرند؛ اما در ترم‌های بعدی، رشته تخصصی خود را انتخاب می‌کنید.

فرمول pi، پارادایم‌ها یا تنظیم داده‌ها از مباحثی هستند که خواهید آموخت. همچنین برای تکمیل رشته مهندسی علوم کامپیوتر، علاوه بر پایان نامه لیسانس باید در امتحانات خود پس از هر ترم قبول شوید. از آنجایی که بخش‌هایی از مطالب آموزشی را به صورت عملی و در شرکت پیاده سازی خواهید کرد بی‌شک امتحانات را با موفقیت پشت سر می‌گذارید.

پس از پایان دوره آوسبیلدونگ مهندسی کامپیوتر چه کارهایی می‌توان انجام داد؟

در آوسبیلدونگ مهندسی کامپیوتر، حوزه مسئولیت شما به شرکتی که در آن کار می‌کنید بستگی دارد. توسعه نرم افزار، مهندسی مکانیک یا حتی فناوری پزشکی تنها تعدادی از زمینه‌های شغلی ممکن در تخصص شما هستند؛ بنابراین قبل از هر چیز، شما باید با موضوع شرکت آموزشی خود آشنا شده و اگر همه چیز خوب پیش رفت، حتی می‌توانید پروژه‌های کوچک خود را انجام دهید. این پروژه‌ها می‌تواند بهبود نرم افزار یا توسعه بیشتر یک محصول باشد. همچنین مهارت در قطعات الکترونیکی مانند مدارها، تسلط بر سخت افزار کامپیوتر از حوزه‌های کاری شما می‌باشد.

به عنوان یک دانشجوی مهندسی کامپیوتر، باید قوانین علمی حوزه کاری خود را بسیار جدی بگیرید. به زبان ساده‌تر، این بدان معناست که شما نباید تمرکز خود را به توابع ریاضی یا فرمول‌های فیزیکی دهید. بلکه لازم است مهارت‌های فنی مانند زبان‌های برنامه نویسی به بخشی از دنیای شما تبدیل شود؛ اما چیزی که تحت هیچ شرایطی نباید از دست بدهید انگیزه لازم برای یادگیری و در نهایت انجام کار است. دوره آوسبیلونگ مهندسی کامپیوتر می‌تواند بسیار سخت باشد و علاوه بر تجربه عملی، به ساعت‌های زیادی مطالعه پشت میز نیز نیاز دارد. با این حال دروازه دنیای کار پس از تحصیل بدون هیچ مشکلی به روی شما باز خواهد شد.

اگر به روند تولید و پخش تلفن‌های همراه برندهای مختلف در بازار دقت کنید، متوجه خواهید شد که پیشرفت دنیای فناوری و ارتباطات هیچ‌وقت متوقف نمی‌شود. این مسئله می‌تواند هشداری باشد بر اینکه شما نیز تحولات را دنبال کرده و همیشه سعی کنید به روز بمانید. مسئله دیگری که می‌تواند در پیشرفت کاری شما در زمینه مهندسی کامپیوتر بسیار مهم بوده و تأثیر مثبت داشته باشد، داشتن مهارت دانش زبان انگلیسی است. چرا که در اینصورت شما به اصطلاحات و مفاهیم تخصصی حرفه خود تسلط کافی داشته و می‌توانید خطاها را بهتر درک کنید. پس اگر به این نتیجه رسیده‌اید که می‌توانید آینده روشن در رشته مهندسی کامپیوتر داشته باشد. برای شرکت در آوسبیلدونگ مهندسی کامپیوتر اقدام کنید.

دوره آوسبیلدونگ مهندسی کامپیوتر برای شما مناسب است اگر ...

 • اگر به دانش و فناوری‌های روز علاقه دارید.
 • برنامه نویسی جز جدایی‌ناپذیر زندگی شما است.
 • می‌دانید ACE فقط یک آب میوه نیست، بلکه یک فرمت فایل نیز هست. (معنا و مفاهیم اصطلاحات تخصصی کامپیوتر را درک می‌کنید)

دوره آوسبیلدونگ مهندسی کامپیوتر برای شما مناسب نیست اگر ...

 • در ریاضی و فیزیک استعداد ندارید.
 • نمی‌توانید به درستی بر کار خود تمرکز کنید.
 • به انجام کارهای فیزیکی بیشتر از کارهای فکری علاقه دارید.

• کارآموز آوسبیلدونگ مهندسی کامپیوتر در دوره آوسبیلدونگ چه درآمدی دارد؟

حقوق حقوق کارآموزان در هر رشته و همچنین شرکتی که در آن کارآموزی را می‌گذرانند متفاوت بوده و برخی از شرکت‌ها مبلغی را به عنوان شهریه دریافت می‌کنند؛ اما در مجموع کارآموزان دوره آوسبیلدونگ مهندسی کامپیوتر در سال اول آموزش حقوق ماهیانه ناخالص 505 تا 780 یورو و سال دوم 556 تا 843 یورو را دریافت می‌کنند. از آنجا که با ورود به سال سوم آموزش دیگر مبتدی محسوب نمی‌شوید با توجه به شرکتی که در آن کار می‌کنید از 625 تا 960 یورو در ماه در آمد خواهید داشت.

متوسط حقوق کارآموز آوسبیلدونگ مهندسی کامپیوتر در حین دوره

مقایسه حقوق شغل مهندسی کامپیوتر با مشاغل دیگر

• در آینده به عنوان فارغ التحصیل آوسبیلدونگ مهندسی کامپیوتر چقدر می توانید درآمد داشته باشید؟

در صورتیکه امتحانات خود را با موفقیت پشت سر گذاشته و مدرک لیسانس را دریافت کرده‌اید پس دیگر کارآموز یا دانشجو نیستید و اکنون می توانید زندگی حرفه‌ای خود را به عنوان مهندس کامپیوتر شروع کنید. حقوق شما در قالب یک مهندس کامپیوتر در ابتدای کار بین 3400 تا 4000 یورو در ماه است. پس از گذشت مدتی و با داشتن سابقه کار شما به یک متخصص بی چون و چرا تبدیل شده و بر این اساس حقوق شما نیز با مهارت‌هایتان یافته و حتی می‌توانید تا 7000 یورو درآمد ماهیانه داشته باشید.

• مسیر شغلی کارآموز دوره آوسبیلدونگ مهندسی کامپیوتر

پس از فارغ‌التحصیل شدن از دوره مهندسی کامپیوتر شما هم مدرک لیسسانس دریافت کرده و هم دوره خود را با موفقیت پشت سر گذاشته‌اید. در ادامه مسیر پیشرفت اینچنینی پیش روی شما قرار دارد: کارشناس ارشد مهندسی کامپیوتر، شروع به کر به عنوان یک مهندس فناوری اطلاعات، راه اندازی کسب و کار اینترنتی در صورت داشتن ایده.

• بعد از پایان دوره آوسبیلدونگ مهندسی کامپیوتر شما می توانید ...

 • آنالیز یک دستگاه کامپیوتر.
 • ارائه راه حل برای مشکلات فنی.
 • با مهارت های ریاضی خود با ماشین حساب رقابت کنید.
 • ربات ها را درست مانند ماشین اسباب بازی کنترل کنید.
 • تسلط به سیستم جاوا.

پرسش و پاسخ درباره آوسبیلدونگ مهندسی کامپیوتر

امیدواریم اطلاعات آوسبیلدونگ مهندسی کامپیوتر، برای شما مفید و کافی واقع شده باشد. تمامی مطالب این صفحه، از منابع خارجی معتبر، ترجمه و تالیف گردیده است.
درصورتی که همچنان سوالی فکر شما را درگیر کرده آن را در قسمت پرسش و پاسخ با ما در میان بگذارید.

اطلاع رسانی
اطلاع رسانی هنگام
guest
2 پرسش و پاسخ
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات
شرافت حسین زاده

فرق تحصیل در رشتهرمعندسی کامپیوتر در دانشگاه و یا از طریق آوسبیلدونگ چی هست ؟