آوسبیلدونگ انفورماتیک رسانه

Duales Studium Medieninformatik

dual study

مدرک پیش نیاز:پایان تحصیلات متوسطه

مدت دوره:3 تا 4 سال و نیم

نوع کار دوره:روزانه

پیش نیاز: پایان تحصیلات متوسطه

مدت دوره: 3 تا 4 سال و نیم

نوع کار دوره: روزانه

• آوسبیلدونگ انفورماتیک رسانه در یک نگاه

در یک کنسرت هستید و می‌خواهید آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید؟ می‌خواهید در فیس‌بوک یا سایر شبکه‌های اجتماعی به دنبال مقصدی ایده آل برای سفر بگردید؟ شما می‌توانید با همراه داشتن یک گوشی همراه یا تبلت و غیره تمام این امکانات را مانند کیف پول همراه داشته باشید. امکانات دیگری هستند که به لطف متخصصان فناوری اطلاعات رسانه، به بخشی ضروری از زندگی روزمره ما تبدیل شده‌اند.

درباره آوسبیلدونگ انفورماتیک رسانه

در آوسبیلدونگ انفورماتیک رسانه یاد خواهید گرفت که چگونه برنامه‌های نرم‌افزاری، بازی‌ها و برنامه‌های آنلاین را طراحی و برنامه‌ریزی کنید، طرح‌های گرافیکی ایجاد کرده و برنامه‌ها و اپلیکیشن‌ها را بهبود بخشید. همچنین می‌توانید تحلیل کنید که قالب وب سایت‌ها از نظر طراحی رنگ و غیره چه تأثیری بر روی کاربران دارند.

شما به عنوان یک مدیر پروژه نیاز بازار را درک کرده و توانایی این را دارید که روندهای اینترنتی را تجزیه و تحلیل کنید. همچنین بهینه‌سازی موتورهای جستجو به عهده شما خواهد بود.

پس از گذراندن آوسبیلدونگ انفورماتیک رسانه چه کاری می‌توان انجام داد؟

گزینه‌های کاری متفاوتی در مقابل شما به عنوان یک متخصص انفورماتیک قرار دارد: به عنوان مثال می‌توانید نرم افزار و اپلیکیشن‌ها را برنامه‌ریزی کرده و حتی برای تلویزیون یا شبکه‌های اینترنتی محصول تولید کنید.

همچنین پس از مدرک لیسانس، می‌توانید از مهارت‌های فنی و خلاقیت خود برای توسعه کارهای شرکت استفاده کنید. برای مثال، می‌توانید با ناشران، تولید‌کننده‌های تلویزیونی و تولیدات تجارت و صنعت و بازاریابی همکاری داشته باشید.

مدرک دریافتی پس از آوسبیلدونگ انفورماتیک رسانه

دوره آوسبیلدونگ انفورماتیک رسانه بسته به رشته از 6 تا 9 ترم به طول می‌انجامد. در صورتیکه آموزش تئوری را همراه با آموزش عملی انتخاب کنید در نهایت پس از قبول در امتحان نهایی از اتاق صنعت و بازرگانی مدرک معتبر دریافت کرده و می‌توانید وارد بازار کار آلمان شوید.

برای شرکت در آوسبیلدونگ انفورماتیک رسانه باید چه ویژگی‌های شخصیتی داشته باشیم؟

  • تکنسین خبره

از آنجایی که شما به عنوان یک متخصص فناوری اطلاعات رسانه ساعات زیادی را با کامپیوتر کار کرده و با اعداد، داده‌ها و زبان‌های برنامه نویسی سروکار دارید بایستی تمایل زیادی به فناوری و اطلاعات داشته باشید.

  • خلاقیت و هنر

برای توسعه برنامه‌ها یا تولید رسانه‌های دیجیتال، نه تنها به درک فنی نیاز دارید بلکه لازم است شخصیت خلاق نیز داشته باشید. اینکه چگونه برنامه‌های را کاربرپسند تولید کرد و چگونه طراحی سایت انجام داد که بتوان کاربران را جذب کرد؟ سؤالاتی هستند که خلاقیت شما می‌تواند به آن پاسخ دهد.

مزایای دوره آوسبیلدونگ انفورماتیک رسانه

اینترنت بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ماست و امروزه داشتن یک وب سایت خوب می‌تواند کار تبلیغات، جذب مشتری و فروش را برای ما انجام دهد، از طرف دیگر هم فناوری‌ها به سرعت در حال توسعه بوده و در نتیجه حضور متخصصان فناوری آی تی، برنامه‌نویس‌ها و متخصصان تولید محتوا در هر شرکت و ارگانی ضروری است. از این رو مدرک انفورماتیک رسانه به شما چشم‌اندازهای حرفه‌ای بسیار خوبی را داده و شانس افراد را برای استخدام در شرکت‌های برگ بیشتر می‌کند.

دوره تحصیلی آوسبیلدونگ انفورماتیک رسانه

دوره آوسبیلدونگ انفورماتیک رسانه ترکیبی از آموزش تئوری و عملی است. بدین معنی که نیمی از دوران تحصیل را در دانشگاه و شرکت در سخنرانی‌ها گذرانده و نیمی دیگر را به عنوان یک کارآموز مشغول کسب تجربه عملی هستید. به عنوان مثال با شرکت در کنفرانس‌ها مباحثی مانند مهندسی نرم افزار، نحوه توسعه نرم افزار و برنامه‌های کاربردی دیجیتال را یاد خواهید گرفت.

در مرحله عملی نیز تمام آموزش‌های خود را در عمل به اجرا در خواهید آورد. اینکه چند ساعت از دوره آموزش را تئوری و چند ساعت را عملی بگذرانید به انتخاب شما در شرکتی که می‌خواهید به عنوان شرکت دوره کارآموزی بگذرانید بستگی دارد.

آموزش تئوری آوسبیلدونگ انفورماتیک رسانه

در آموزش عملی تحصیلات خود، در طول ترم در سخنرانی‌هایی با موضوعات علوم کامپیوتر، مخابرات، طراحی وب، فناوری نرم افزار، ریاضی و آمار و همچنین فناوری صوتی و تصویری شرکت خواهید کرد. شما یاد خواهید گرفت که چگونه نرم افزار، سخت افزار و تکنیک‌های ارتباطی را ارتقا داده و چگونه الگوریتم‌ها را در زبان‌های برنامه‌نویسی پیاده‌سازی کنید.

علاوه بر این موضوعات تجاری، از جمله بازاریابی و مسائل حقوقی نیز در برنامه درسی شما قرار دارند چرا که همزمان شیوه‌های مدیریتی را نیز یاد می‌گیرید. به دانشگاه متفاوت باشد.

آموزش عملی آوسبیلدونگ انفورماتیک رسانه

دوره‌های عملی انفورماتیک رسانه به صورت نیمه وقت هستند از این رو در طول تحصیل بر چندین پروژه نظارت خواهید داشت که در طی دوره هر آنچه را که به صورت تئوری آموخته‌اید به اجرا در خواهید آورد. بدین ترتیب برای کار در زمینه رسانه‌های دیجیتال آماده می‌شوید.

• کارآموز آوسبیلدونگ انفورماتیک رسانه در دوره آوسبیلدونگ چه درآمدی دارد؟

شما به عنوان کارآموز در طول دوره آوسبیلدونگ انفورماتیک رسانه در سال اول آموزش 750 یورو ناخالص، در سال دوم 900 یورو و در سال سوم 1000 یورو ناخالص حقوق ماهیانه دریافت خواهید کرد. در بسیاری از موارد می‌توانید از شرکتی که در آن کارآموزی را انجام می‌دهید بخواهید که هزینه‌های تحصیل، خرید کتاب‌ها و حتی هزینه‌های سفرهای مأموریتی را پرداخت کند.

متوسط حقوق کارآموز آوسبیلدونگ انفورماتیک رسانه در حین دوره

مقایسه حقوق شغل انفورماتیک رسانه با مشاغل دیگر

• در آینده به عنوان فارغ التحصیل آوسبیلدونگ انفورماتیک رسانه چقدر می توانید درآمد داشته باشید؟

شما به عنوان شخصی که تازه فارغ‌التحصیل شده‌اید می‌توانید حقوق اولیه حدود ​​3000 یورو ناخالص در ماه را دریافت کنید؛ اما در مجموع حقوق دریافتی شما به موقعیت شغلی و شرکتی که در آن کار می‌کنید بستگی دارد. به عنوان مثال یک ارتقا دهنده نرم افزار یا مشاور فناوری اطلاعات معمولاً درآمد بیشتری نسبت به یک طراح وب در آژانس تبلیغاتی کوچک دارد.

به طور کلی، شرکت‌های بزرگ حقوق بیشتری نسبت به شرکت‌های کوچک پرداخت می‌کنند و میانگین درآمد در شهرهای آلمان غربی همچنان بالاتر سایر شهرها است.

• مسیر شغلی کارآموز دوره آوسبیلدونگ انفورماتیک رسانه

پس از دریافت مدرک از آوسبیلدونگ انفورماتیک رسانه شما مسیر پیشرفت زیر را پیش رو دارید:

  • دریافت مدرک کارشناسی ارشد

پس از اینکه مدرک کارشناسی خود را با موفقیت به پایان رساندید، می‌توانید مدرک کارشناسی ارشد را در دوره‌های مشابه فناوری اطلاعات دریافت کنید.

  • آموزش پیشرفته

با کسب چند سال تجربه حرفه‌ای و شرکت در دوره‌های آموزشی پیشرفته مدیریت، دانش تخصصی لازم برای تصدی پست مدیریتی یا مشاوره‌ای را به دست خواهید آورد. به عنوان مدیر پروژه بازاریابی یا مدیر فناوری اطلاعات، نه تنها حقوق بیشتری دریافت می‌کنید، بلکه مسئولیت بیشتری نیز به عهده گرفته و بدین ترتیب می‌توانید بر کار بخش‌های مختلف نظارت کنید.

  • خود اشتغالی

اگر تجربه حرفه‌ای کافی به دست آورده‌اید می‌توانید برای خوداشتغالی اقدام کنید. بدین ترتیب رئیس خود بوده و حتی می‌توانید شرکت و کارمندان خود را داشته باشید.

• بعد از پایان دوره آوسبیلدونگ انفورماتیک رسانه شما می توانید ...

  • طراحی وب‌سایت انجام دهید.
  • برنامه بازی‌های آنلاین و طراحی نرم‌افزار کنید.
  • طراحی و پیاده‌سازی اپلیکیشن‌ها را انجام دهید.
  • ارزیابی محتوای رسانه‌ها از نظر فنی و محتوایی.
  • تحلیل رفتار کاربران اینترنت در راستای توسعه صنعت‌کاری