آوسبیلدونگ امنیت آی تی (IT)

Duales Studium IT-Security

dual study

مدرک پیش نیاز:پایان تحصیلات متوسطه

مدت دوره:3 ساله

نوع کار دوره:روزانه

پیش نیاز: پایان تحصیلات متوسطه

مدت دوره: 3 ساله

نوع کار دوره: روزانه

• آوسبیلدونگ امنیت آی تی (IT) در یک نگاه

امروزه نه فقط بانک‌ها و مؤسسات مالی بلکه وب سایت‌ها نیز نیاز به محافظت دارند! بیش از 80 هزار پرونده و حدود 55 میلیارد خسارت در سال جرایمی سایبری هستند که جمله بالا را تأیید می‌کنند. در سال‌های اخیر افزایش تعداد هکرها نیاز به متخصصین امنیت آی تی را نیز افزایش داده است. شرکت‌های مهم در سراسر دنیا بیش از 23 روز کاری را به دلیل حمله‌های هکرها از دست داده و متحمل ضررهای مالی بسیار زیادی می‌شوند. اینجاست که متخصصان امنیت شبکه و آی تی وارد عمل شده و اقدامات امنیتی لازم را برای جلوگیری از هک شدن وب سایت‌ها انجام می‌دهند.

درباره آوسبیلدونگ امنیت آی تی

دیجیتالی شدن کسب و کارها هر روز وارد مرحله‌ای جدید می‌شود و از آنجا که درآمد شرکت‌های کوچک نیز به وب سایت‌ها وابسته است نیاز به متخصص امنیت شبکه را به وضوح می‌توان احساس کرد. از طرفی جرایم سایبری می‌تواند صدمات غیر قابلی را وارد حتی و کل کسب و کار را متوقف کند؛ بنابراین حفاظت از داده‌ها و اطلاعات یک شرکت از مهمترین مسائلی ست که صاحبان شرکت باید به آن توجه کنند.

در دوره آوسبیلدونگ امنیت آی تی، دانشجویان هم آموزش عملی و هم آموزش تئوری می‌بینند. فناوری و اطلاعات، برنامه نویسی کاربردی، ارزیابی و استفاده از نرم افزارهای امنیتی استاندارد و مدیریت امنیت از مواردی هستند که به دانشجویان آموزش داده می‌شوند. رمزنگاری، مدیریت شبکه نیز از دیگر مباحث این دوره هستند.

بعد از گذراندن آوسبیلدونگ امنیت آی تی چه کاری می‌توان انجام داد؟

به عنوان یک فارغ التحصیل آوسبیلدونگ امنیت آی تی، می‌توانید در درجه اول در شرکت‌های فناوری اطلاعات و نرم افزار کار کنید؛ اما حوزه کاری شما تنها در این شرکت‌ها خلاصه نمی‌شود. متخصصان امنیت فناوری اطلاعات در هر جایی که از سیستم‌های فناوری اطلاعات استفاده می‌شود می‌توانند استخدام شوند و ازآنجایی‌که امروزه تقریباً همه شرکت‌ها بر همین اساس کار می‌کنند، پس پیشنهادهای کاری متنوعی را در مقابل خود خواهید داشت. به عنوان مثال، می‌توانید برای شرکت‌های مشاوره کار کرده و حتی با چندین شرکت به صورت پروژه‌ای همکاری داشته باشید. بدین ترتیب شما مسئول تجزیه‌وتحلیل داده‌ها، بررسی احتمالی حمله هکرها و پیدا کردن راه‌حل‌هایی در زمینه امنیت آی تی هستید.

با آوسبیلدونگ امنیت آی تی چه مدرکی را می‌گیرید؟

شما مدرک لیسانس را با گذراندن دوره آوسبیلدونگ امنیت آی تی کسب خواهید کرد.

برای شرکت در دوره‌های آوسبیلدونگ امنیت آی تی باید چه خصوصیاتی داشته باشیم؟

  • تحلیلگر

شما برای شناسایی و جلوگیری از هک شدن وب سایت حجم زیادی از داده‌ها را در محل کار تجزیه و تحلیل همچنین با تحلیل اطلاعات امنیت شبکه را تضمین خواهید کرد پس بیستی دارای قدرت تجزیه و تحلیل بالایی باشید.

  • فهم عالی در ریاضیات و اعداد

ریاضیات و محاسبه نقش مهمی در امنیت فناوری اطلاعات دارند، به عنوان مثال در رمزنگاری‌ها از ساختارهای ریاضی استفاده می‌شود؛ بنابراین درک خوب اعداد برای متخصصان امنیت شبکه ضروری است.

  • کمال گرا

در شغل امنیت آی تی حتی یک اشتباه کوچک می‌تواند منجر به خسارت بزرگ شود؛ بنابراین انجام دقیق کار مهمترین مسئله در زمینه امنیت سایبری به منظور شناسایی داده‌های مشکوک و همچنین ارتقا راه حل‌های امنیتی است.

مزایای انتخاب آوسبیلدونگ امنیت آی تی

حمله سایبری و هک شدن اطلاعات وب سایت‌ها روز به روز در حال افزایش بوده و حفظ اطلاعات شرکت مهمترین هدف مشاغل اینترنتی است. از این رو تقاضا استخدام یک متخصص امنیت آی تی نیز بیشتر می‌شود؛ بنابراین شما به عنوان یک متخصص امنیت فناوری اطلاعات، شانس بسیار بالایی در بازار کار آلمان دارید نکته مثبت دیگر اینکه تقریباً تمام شرکت‌ها در هر زمینه کاری که فعالیت داشته باشند به یک متخصص امنیت شبکه نیاز دارند. این را نیز به خاطر داشته باشید که دریافت حقوق بالا از دیگر مزایای کاری شما به شمار می‌رود.

آموزش تئوری آوسبیلدونگ امنیت آی تی

  • مفاهیم عمومی

در سال‌های ابتدایی تحصیل ابتدا دانش پایه عمومی به شما آموزش داده می‌شود. به عنوان مثال در زمینه مدیریت بازرگانی، شما با اصول مبانی مدیریت بازرگانی، منابع انسانی و شیوه مدیریت شرکت آشنا خواهید شد. در زمینه یادگیری ریاضیات و منطق، در مورد رمزنگاری و هوش مصنوعی آموزش می‌بینید. در حوزه امنیت نرم افزار، تمرکز شما بر برنامه‌نویسی، امنیت شبکه، امنیت داده‌ها و جلوگیری حملات IT است. در نهایت نیز با مهمترین موضوع دوره یعنی امنیت فناوری اطلاعات و کنترل مدیریت پروژه آشنا می‌شوید.

  • مفاهیم تخصصی مدیریت

اگر تصمیم دارید به عنوان یک متخصص امنیت شبکه مدیریت یک پروژه را بر عهده داشته باشید، در این دوره از آموزش با موضوعات اصلی مدیریت فرآیند فناوری اطلاعات، مهندسی و مسائل محاسباتی سروکار دارید. هدف از دوره مدیریت امنیت آی تی تمرکز بر عملکردی سیستم‌های فناوری اطلاعات است.

آموزش عملی آوسبیلدونگ امنیت آی تی

در دوره آموزش عملی آوسبیلدونگ امنیت آی تی، وقت آن رسیده که آموخته‌های تئوری خود را در عمل به اجرا درآورید. در این دوره شما در کنار یک متخصص قرار گرفته و تجزیه و تحلیل سیستم‌های شبکه را یاد می‌گیرید، سیستم امنیتی شرکت را ارتقا بخشیده دهید و تمامی اقدامات لازم را برای جلوگیری از جرایم سایبری به صورت عملی می‌آموزید. همچنین در قالب یک تیم راه حل‌های امنیت سایبری که می‌تواند سرعت حمله هکرها را به حداقل برساند بررسی می‌کنید.

• کارآموز آوسبیلدونگ امنیت آی تی (IT) در دوره آوسبیلدونگ چه درآمدی دارد؟

حقوق کارآموزان در دوره آوسبیلدونگ امنیت آی تی با توجه به زمینه کاری و شرکتی که در آن کارآموزی را انجام می‌دهید متفاوت است؛ اما در مجموع می‌توانید انتظار دریافت حقوق ماهیانه مناسبی را داشته باشید. حقوق شما به طور متوسط در سال اول آموزش ماهیانه 930 یورو ناخالص، در سال دوم 1000 یورو و در سال سوم 1120 یورو ناخالص در ماه است.

متوسط حقوق کارآموز آوسبیلدونگ امنیت آی تی در حین دوره

مقایسه حقوق شغل امنیت آی تی با مشاغل دیگر

• در آینده به عنوان فارغ التحصیل آوسبیلدونگ امنیت آی تی (IT) چقدر می توانید درآمد داشته باشید؟

حقوق شما بعد از گذراندن دوره آوسبیلدونگ امنیت آی تی به شرکتی که در آن کار می‌کنید بستگی دارد؛ اما در حالت کلی به‌عنوان یک متخصص امنیت فناوری اطلاعات یا آی تی، برای شروع، ماهیانه حدود 5300 یورو حقوق ناخالص دریافت می‌کنید. نکته قابل توجه اینکه برای شرکت در دوره آوسبیلدونگ امنیت فناوری و اطلاعات باید ماهیانه 500 یورو شهریه پرداخت کنید. البته بسیاری از شرکت‌ها تمام هزینه‌های تحصیل را برای دانشجویان پرداخت می‌کنند.

• مسیر شغلی کارآموز دوره آوسبیلدونگ امنیت آی تی (IT)

مسیر پیشرفت شما پس از دوره آوسبیلدونگ امنیت آی تی به صورت زیر می‌باشد:

پس از دریافت مدرک آوسبیلدونگ امنیت آی تی، شما ین امکان را دارید که به ادامه تحصیل در زمینه دریافت مدرک کارشناسی بپردازید. در مقطع کارشناسی ارشد، جنبه‌های مختلف علوم کامپیوتر را به صورت جزئی‌تر آموزش می‌بینید. تحصیل در این مقطع به صورت نیمه وقت بوده می‌توانید مشغول به کار شوید.

• بعد از پایان دوره آوسبیلدونگ امنیت آی تی (IT) شما می توانید ...

فرصت‌های بازار کار برای متخصصان امنیت فناوری اطلاعات بسیار زیاد است. چرا که تقریباً همه شرکت‌ها اکنون با تکیه بر سیستم‌های فناوری اطلاعات کار می‌کنند؛ بنابراین تقریباً 99 درصد فارغ‌التحصیلان استخدام شده و آینده کاری تضمین شده دارند.