آوسبیبلدونگ علوم ورزشی کاربردی

Duales Studium Angewandte Sportwissenschaften

dual study

مدرک پیش نیاز:پایان تحصیلات متوسطه

مدت دوره:3 سال

نوع کار دوره:روزانه, روزهای آخر هفته

پیش نیاز: پایان تحصیلات متوسطه

مدت دوره: 3 سال

نوع کار دوره: روزانه, روزهای آخر هفته

• آوسبیبلدونگ علوم ورزشی کاربردی در یک نگاه

آوسبیلدونگ علوم ورزشی و کاربردی

بسیاری از آسیب‌های ورزشی نه به دلیل حادثه یا بی‌احتیاطی بلکه به دلیل نداشتن علم کافی و اشتباه در نحوه انجام حرکات ورزشی به وجود می‌آید! همچنین داشتن یک رژیم غذایی درست و تمرینات صحیح می‌تواند بدن فرد را سالم و برای مسابقات ورزشی آماده کند. پس تمام افرادی که ورزش می‌کنند از مبتدی تا حرفه‌ای به یک متخصص یا مربی ورزشی احتیاج دارند. دانشجویان آوسبیبلدونگ علوم ورزشی کاربردی نحوه صحیح حرکات ورزشی، سیستم تغذیه صحیح و نحوه آماده سازی ورزشکاران برای مسابقات را آموزش می‌بیند.

درباره آوسبیبلدونگ علوم ورزشی کاربردی

دوره آوسبیبلدونگ علوم ورزشی کاربردی به صورت دوگانه می‌باشد. این دوره شامل تجزیه و تحلیل، برنامه ریزی، سازماندهی و آموزش فعالیت‌ها در زمینه ورزش است. شما می‌توانید یا در زمینه نظارت و مدیریت ورزشکاران حرفه‌ای در راستای آماده‌سازی برای مسابقات و یا به عنوان مربی ورزش‌های عمومی آوسبیلدونگ خود را به پایان رسانید.

پس از اتمام آوسبیبلدونگ علوم ورزشی کاربردی چه کاری می‌توان انجام داد؟

دوره آوسبیبلدونگ علوم ورزشی کاربردی شامل دو تخصص است: آماده‌سازی ورزشکاران برای مسابقات و انجام تمرینات ورزش سلامت. اگر تخصص اول را انتخاب کنید، پس از تحصیل به عنوان مربی در مسابقات ورزشی مشغول به کار خواهید شد؛ و در صورت انتخاب تخصص دوم پس از گذراندن آوسبیبلدونگ علوم ورزشی کاربردی به عنوان مربی سلامت کار خواهید کرد.

با آوسبیبلدونگ علوم ورزشی کاربردی چه مدرکی را دریافت می‌کنیم؟

در پایان تحصیلات دوگانه خود مدرک لیسانس (B.) را دریافت خواهید کرد.

برای شرکت در آوسبیبلدونگ علوم ورزشی کاربردی باید چه نوع شخصیتی داشته باشید؟

• آمادگی بدنی جسمانی:

به عنوان یک مربی ورزشی طبیعتاً بایستی بدنی خوش فرم و آماده داشته باشید.

• داشتن استعداد مدیریت یک تیم یا گروه:

شما به عنوان اداره کننده یک تیم بایستی علاوه بر ارائه تمرینات صحیح، برنامه ریزی صحیح نیز داشته باشید به عنوان مثال تمام بازیکنان را در نظر گرفته و بدانید که کدام برنامه تمرینی برای چه کسی و کدام تمرین برای افراد آسیب دیده مناسب خواهد بود.

• تحلیلگر باشید:

چه در ورزش‌های رقابتی و چه در ورزش‌های سلامت شما بایستی بتوانید نقاط ضعف و قوت ورزشکاران و اعضای تیم خود را بشناسید، هر یک را به صورت جداگانه تجزیه و تحلیل کرده و آن‌ها را برای رقابت‌ها و تمرینات خود آماده کنید.

مزایای انتخاب آوسبیبلدونگ علوم ورزشی کاربردی

مردم در کشور روز به روز بیشتر به سلامتی جسمی خود اهمیت می‌دهند بدین ترتیب نقش شما به عنوان یک مربی ورزشی در جامعه پر رنگ‌تر خواهد شد. علاوه بر این بسیاری از افراد علاوه بر انجام ورزش‌های عمومی ترجیح می‌دهند یک مربی یا مشاور خصوصی را کنار خود داشته باشند.

دوره آموزشی آوسبیبلدونگ علوم ورزشی کاربردی به چه صورت است؟

آوسبیبلدونگ علوم ورزشی کاربردی 6 ترم طول می‌کشد: شما می‌توانید یکی از دو تخصص ورزش‌های رقابتی و یا ورزش سلامت را انتخاب کنید. همچنین شما امکان این را دارید که تحصیلات خود را ادامه داده و در نهایت به یک متخصص ورزشی تبدیل شوید. در طول دوره سه ساله تحصیل شما چهر هفته را در شرکت و یک هفته را در دانشگاه آموزش خواهید دید.

آموزش تئوری آوسبیبلدونگ علوم ورزشی کاربردی

در دوره تئوری آوسبیبلدونگ علوم ورزشی کاربردی، صرف نظر از تخصصی که انتخاب کرده‌اید ابتدا مبانی ورزشی به شما آموزش داده می‌شود. این موارد آموزش کارهای علمی، شرایط چارچوب سازمانی و جامعه شناختی در ورزش و همچنین زمینه‌های فعالیت در بخش ورزش و سلامت را شامل می‌شود. همچنین مبانی ورزش، سلامت و بهداشت نیز جز جدایی ناپذیر دوره‌های آموزش تئوری می‌باشد. در این دوره جنبه‌های آموزشی و نحوه ایجاد انگیزه در ورزشکاران مورد بررسی قرار گرفته و بخشی از آموزش نیز به نحوه مدیریت و روانشناسی ورزشی اختصاص پیدا می‌کند.

آیا می‌دانستید که ...

می‌توانید آموزش خود را در زمینه‌های تخصصی نیز ادامه دهید: شما می‌توانید بین ورزش‌های رقابتی و ورزش و سلامت یکی را به عنوان رشته تخصصی خود انتخاب کنید. با تخصص در ورزش‌های رقابتی شما به عنوان یک مربی افراد را برای آماده‌سازی در مسابقات از نظر جسمی و روانشناسی آماده می‌کنید؛ و در صورت انتخاب ورزش و سلامت به عنوان مربی بر روی ورزش‌های پیشگیرانه و همچنین بهبود سلامتی گروهی از افراد خاص از طریق ورزش کار خواهید کرد.

آموزش عملی آوسبیبلدونگ علوم ورزشی کاربردی

هریک از تخصص‌ها را که در آوسبیلدونگ انتخاب کرده باشید، لازم است که بتوانید برنامه تغذیه صحیح برای ورزشکاران را تنظیم کنید، دوره‌های ورزشی را مدیریت کرده، اعضای یک تیم را به صورت تک تک مدریت کرده و در نهایت حتی وظایف سازمانی را نیز بر عهده بگیرید. تمام این‌ها را در دوره عملی آموزش خواهید دید.

دوره آوسبیبلدونگ علوم ورزشی کاربردی برای شما مناسب است اگر ...

  • به سبک زندگی سالم علاقه دارید.
  • به علم و ورزش در کنار هم علاقه دارید.
  • نحوه ارتباط صحیح با افراد را بلد هستید.

دوره آوسبیبلدونگ علوم ورزشی کاربردی برای شما مناسب نیستید اگر ...

  • در دوران مدرسه همیشه زنگ‌های ورزش را به کار دیگر مشغول بودید.
  • از آمادگی جسمانی خوبی برخوردار نیستید.
  • دراز کشیدن بر روی کاناپه را به فعالیت بدنی ترجیح می‌دهید.

• کارآموز آوسبیبلدونگ علوم ورزشی کاربردی در دوره آوسبیلدونگ چه درآمدی دارد؟

مبلغ حقوقی که در آوسبیبلدونگ ورزشی کاربردی دریافت می‌کنید به عوامل مختلف از جمله نحوه محاسبه و پرداخت محلی که در آن کارآموزی را انجام می‌دهید بستگی دارد. به عنوان مثال اگر محل کارآموزی حقوق را طبق قانون دولت فدرال پرداخت کند شما در سال اول آموزش 918 یورو ناخالص، در سال دوم 9687 یورو و در سال س.م 1014 یورو ناخالص حقوق دریافت خواهید کرد.

متوسط حقوق کارآموز آوسبیلدونگ علوم ورزشی کاربردی در حین دوره

مقایسه حقوق شغل علوم ورزشی کاربردی با مشاغل دیگر

• در آینده به عنوان فارغ التحصیل آوسبیبلدونگ علوم ورزشی کاربردی چقدر می توانید درآمد داشته باشید؟

حقوق شما پس از آوسبیبلدونگ ورزشی کاربردی نیز با توجه به محلی که در آن کار می‌کنید متفاوت می‌باشد. به عنوان مثال شرکت‌های بزرگ با تعداد کارمند بیشتر حقوق بالاتری نسبت به شرکت‌های کوچک پرداخت می‌کنند، یا حقوق مربیان ورزشی در برخی از ایالت‌ها بیشتر از سایر شهرهای آلمان است. در مجموع یک مربی ورزشی در ابتدای کار خود حدود 2240 یورو درآمد ناخالص دارد. این حقوق با پیشرفت و داشتن تجربه کاری به 2460 تا 2575 یورو ناخالص در ماه نیز می‌رسد.

• مسیر شغلی کارآموز دوره آوسبیبلدونگ علوم ورزشی کاربردی

پس از فارغ‌التحصیل شدن در آوسبیبلدونگ ورزشی کاربردی مسیر شغلی به شرح زیر را پیش رو خواهید داشت:

دریافت مدرک کارشناسی ارشد پس از قبولی در مقطع کارشناسی، بدین ترتیب می‌توانید مسر شغلی خود را در زمینه‌های روانشناسی ورزش، ارتقای سلامت یا ورزش و ارتباطات ارتقا دهید. همچنین از آنجایی که امروزه مردم از فواید و اهمیت ورزش در زندگی روزانه خود آگاه شده‌اند بدن ترتیب شما به عنوان یک مربی ورزشی فرصت‌های شغلی بسیاری را پیش‌رو خواهید داشت.

• بعد از پایان دوره آوسبیبلدونگ علوم ورزشی کاربردی شما می توانید ...

  • برنامه تغذیه صحیح بنویسید.
  • یک تیم ورزشی را مدیریت کنید.
  • ورزش‌های درمانی را یاد می‌گیرید.

پرسش و پاسخ درباره آوسبیبلدونگ علوم ورزشی کاربردی

امیدواریم اطلاعات علوم ورزشی کاربردی، برای شما مفید و کافی واقع شده باشد. تمامی مطالب این صفحه، از منابع خارجی معتبر، ترجمه و تالیف گردیده است.
درصورتی که همچنان سوالی فکر شما را درگیر کرده آن را در قسمت پرسش و پاسخ با ما در میان بگذارید.

اطلاع رسانی
اطلاع رسانی هنگام
guest