آوسبیلدونگ بازیگری

Ausbildung als Schauspieler/in

School education

مدرک پیش نیاز:پایان تحصیلات متوسطه

مدت دوره:3 تا 4 سال

نوع کار دوره:روزانه, روزهای آخر هفته

پیش نیاز: پایان تحصیلات متوسطه

مدت دوره: 3 تا 4 سال

نوع کار دوره: روزانه, روزهای آخر هفته

• آوسبیلدونگ بازیگری در یک نگاه

آوسبیلدونگ بازیگری

هرسال جذب مراسم اسکار شده و حتی بارها و بارها خود را در حال گرفتن جایزه و سخنرانی در مقابل میلیون‌ها نفر تصور کرده‌اید؟ از قرار گرفتن جلوی دوربین ترسی ندارید و رؤیای راه رفتن بر روی فرش قرمز را دارید؟ پس بدون شک آوسبیلدونگ بازیگری دقیقاً برای شما مناسب است؛ اما فراموش نکنید که بازی در تئاتر یا جلوی دوربین اصلاً به سادگی چیزی که فکر می‌کنید نیست برای موفق شدن در این زمینه و رسیدن به رؤیاهایتان باید قبل از هر چیز آموزش‌های لازم را ببینید و با فوت‌وفن این کار آشنا شوید.

درباره آوسبیلدونگ بازیگری

چه بخواهیم چه نخواهیم به واسطه دنیای شیشه‌ای تلویزیون بازیگران به نوعی در زندگی روزمره ما حضور دارند. البته تصور اغلب ما بر این است که بازیگران یک زندگی فوق‌العاده پر زرق‌وبرق و هیجان‌انگیز دارند. حال اگر تصمیم دارید شما نیز به دنیای بازیگری ملحق شوید باید بدانید که رسیدن به آن همه زرق‌وبرق بسیار دشوار بوده و باید بتوانید رقبای زیادی را از سر راه برداشته و خود را به اثبات رسانید. آوسبیلدونگ بازیگری می‌تواند آغازی محکم برای ورود به دنیای بازیگری باشد. برای اینکه بتوانید در مقابل مردم بدرخشید بایستی تجربه بازی در تئاترهای کوچک را داشته و کلاس‌های بازیگری را بگذرانید. اینجاست که می‌توانید تشخیص دهید از عهده کار بر خواهید آمد یا خیر!

دوره آوسبیلدونگ بازیگری

شما می‌توانید آموزش خود را به عنوان بازیگر در مدارس بازیگری دولتی یا خصوصی و دولتی تکمیل کنید. از آنجا که برنامه‌های درسی در مدارس خصوصی و دولتی اغلب متفاوت هستند پس قبل از هر اقدامی درباره آموزش‌ها تحقیق و بعد در موسسه مورد نظرتان ثبت نام کنید. در اکثر مدارس نحوه اجرای تئاتر و بازی جلوی دوربین آموزش داده می‌شود.

در ابتدای آموزش بازیگری مباحث تئوری به شما آموزش داده شده و در ادامه باید آنچه را که آموخته‌اید در امتحانات به کار ببرید. همچنین در طول برگزاری دوره‌ها امکان این را دارید تا با کارگردانان مختلف در حوزه تئاتر و سینما آشنا شوید. همچنین از آنجا که داشتن فیزیک عالی بخشی مهم در دنیای بازیگری به شمار می‌آید پس بایستی با انجام تمرینات مختلف همیشه خود را آماده نگاه دارید.

شما باید بازیگر شوید اگر ...

 • ترس از صحنه برای شما معنا ندارد.
 • به راحتی می‌توانید دیالوگ‌های خود را به خاطر بسپارید.
 • در نقش فرو رفتن برایتان آسان است.

نباید بازیگر شوید اگر ...

 • به تنوع در زندگی عادت ندارید.
 • تنها هدف شما معروف شدن است.

• کارآموز آوسبیلدونگ بازیگری در دوره آوسبیلدونگ چه درآمدی دارد؟

اسم بازیگری که به میان می‌آید زیبایی، شهرت و ثروت بازیگران هالیوودی اولین چیزی ست که به ذهن همه ما خطور می‌کند. بازیگران سرشناس نه تنها برای بازی در فیلم به معرفی شدن احتیاج ندارند بلکه این خودشان هستند که تعیین می‌کنند چه کاری را قبول یا رد کنند. در واقع عواملی مانند شهرت، توانایی، تجربه و غیره هستند که میزان درآمد یک بازیگر را تعیین کرده و قانون خاصی در این مورد وجود ندارد. اگر شما نیز تصمیم گرفته‌اید بازیگری را به عنوان شغل آینده خود انتخاب کنید لازم است بدانید که در طول دوره آوسبیلدونگ بازیگری حقوق ماهیانه نداشته و حتی بایستی شهریه نیز پرداخت کنید. این دوره‌ها ممکن است ماهانه چند صد یورو برایتان هزینه داشته باشد. البته چنانچه دوره‌های بازیگری را در مدارس دولتی بگذرانید می‌توانید از کمک هزینه BAföG برای پرداخت شهریه استفاده کنید اما پرداخت شهریه دوره بازیگری در مدارس خصوصی کاملاً به عهده خودتان است.

متوسط حقوق کارآموز آوسبیلدونگ بازیگری در حین دوره

مقایسه حقوق شغل بازیگری با مشاغل دیگر

• در آینده به عنوان فارغ التحصیل آوسبیلدونگ بازیگری چقدر می توانید درآمد داشته باشید؟

پس از پایان دوره آوسبیلدونگ بازیگری وقت آن رسیده که کار خود را به عنوان یک بازیگر شروع کنید و از آنجا که در طول دوره آموزشی خود دستمزد دریافت نکرده‌اید، بی شک دریافت اولین حقوق برایتان تجربه‌ای فراموش‌نشدنی خواهد بود. حقوق شما به عنوان یک بازیگر تا حد زیادی به مسیری که انتخاب کرده‌اید بستگی دارد. به عنوان مثال اگر در یک تئاتر دولتی مشغول بازی هستید حقوق شما می‌تواند ماهیانه حدود 2000 یورو ناخالص باشد. طبق قراردادی که از سال 2014 تنظیم شد بازیگران فیلم و تلویزیون روزانه مبلغی حدود 800 یورو بابت بازی در مقابل دوربین دریافت می‌کنند. از آنجا که بازیگری کاری دوره‌ای ست و حقوق ماهیانه ثابت ندارد پس بهتر است همیشه مبلغی را به عنوان پس‌انداز در حساب بانکی خود داشته باشید.

بر هیچ‌کس پوشیده نیست که اغلب بازیگران معروف درآمد بسیار بالایی دارند. همچنین می‌توان با عقد قرارداد با سریال‌های چند فصلی درآمد ثابتی را در این حرفه پیش‌بینی کرد. دانستن این نکته ضروری ست که برای موفق شدن در دنیای بازیگری به استعداد و میزان قابل‌توجهی شانس نیاز دارید. ترکیب این دو شما را به درآمدهای بالا می‌رساند.

• مسیر شغلی کارآموز دوره آوسبیلدونگ بازیگری

مسیر شغلی شما در راه بازیگر شدن به شرح زیر است:

 • آموزش بازیگر شدن

پس از به پایان رساندن دوره آوسبیلدونگ بازیگری اکنون می‌توانید با مدرک دیپلم کار خود را آغاز و در دنیای تئاتر خود را مطرح کنید. اگر فردی با پشتکار و البته زرنگ باشید می‌توانید در طول دوره آموزشی خود با کارگردانان تئاتر آشنا شده و راه خود را در این مسیر باز کنید، یا می‌توانید از همان ابتدا وارد دنیای فیلم و سریال شوید. در نهایت چه در تئاتر و چه در سینما، دنیای بازیگری را می‌توان دنیای رقابت‌ها دانست و برای رسیدن به جایگاه مورد نظرتان بایستی تست‌های مختلف را پشت سر گذارید.

 • تبدیل شدن به بازیگر تئاتر یا بازیگر سینما

پس کسب تجربه با بازی در تئاترهای کوتاه می‌توانید با عقد قراردادهای فصلی، جایگاه خود را در دنیای تئاتر تثبیت کنید. حتی می‌توانید با تست بازیگری وارد دنیای فیلم و سریال شوید. چرا که اکنون شما با صحنه تئاتر و بازی جلوی دوربین غریبه نیستید.

 • مجری موزیکال

اجرای موسیقی و رقص در تئاتر و موسیقی یکی از واحدهای درسی آوسبیلدونگ بازیگری است. شما به عنوان یک بازیگر خوب بایستی در این زمینه نیز توانایی‌های خود را نشان دهید. حتی ممکن است به اجرای موزیکال علاقه‌مند شده و آن را به عنوان حرفه تخصصی خود انتخاب کنید.

 • کارگردان

اگر جلوی دوربین رفتن را دوست ندارید می‌توانید حرفه خود را به عنوان کارگردان ادامه دهید. تیل شوایگر و ماتیاس شویگوفر از جمله افرادی هستند که نشان داده‌اند که هم می‌توان بازیگری عالی و هم کارگردانی موفق بود. پر واضح است که رسیدن به چنین جایگاهی اصلاً آسان نیست اما در صورت تلاش و پشت کار می‌توان آن را به دست آورد. دوره‌های کارگردانی در دانشگاه‌ها برگزار می‌شود.

• بعد از پایان دوره آوسبیلدونگ بازیگری شما می توانید ...

 • بدون هیچ مشکلی می‌توانید نقش‌های مختلف را بازی کنید.
 • در لحظه هم بخندید و هم گریه کنید.
 • از متون و روش‌های مختلف برای یادگیری و حفظ دیالوگ استفاده کنید.
 • به لطف آموزش‌هایی که دیده‌اید درست نفس بکشید و صحبت کنید.
 • در پیست رقص یک حرفه‌ای به نظر آیید.
 • در پشت صفحه شیشه‌ای تلویزیون با مخاطبان ارتباط برقرار کنید.

پرسش و پاسخ درباره آوسبیلدونگ بازیگری

امیدواریم اطلاعات آوسبیلدونگ بازیگری، برای شما مفید و کافی واقع شده باشد. تمامی مطالب این صفحه، از منابع خارجی معتبر، ترجمه و تالیف گردیده است.
درصورتی که همچنان سوالی فکر شما را درگیر کرده آن را در قسمت پرسش و پاسخ با ما در میان بگذارید.

اطلاع رسانی
اطلاع رسانی هنگام
guest
0 پرسش و پاسخ
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات