پیشرفته‌ترین کشور اروپایی در رده هفدمین کشور پرجمعیت دنیا قرار گرفته است! این سرزمین بی نقص از نظر پیشرفت اقتصادی و اجرای قانون با سیستم پارلمانی مدیریت شده و در هر ایالت آن قوانین اجتماعی به بهترین نحو به اجرا درمی‌آیند. درباره ایالت‌های آلمان صحبت می‌کنیم، کشوری که اجرای نظم و قانون را در نقطه به نقطه آن می‌توان الگویی بی کم و کاست به شما آورد. در ادامه با ایالت‌ها و شهرهای اصلی آلمان آشنا می‌شویم.

با ایالت‌ها و شهرهای اصلی آلمان آشنا شوید

ایالت‌ها و شهرهای اصلی آلمان

می‌‌دانستید که آلمان به صورت ایالتی اداره شده و هر ایالت آن جدای از قوانین کلی تعیین شده، قوانین اجتماعی مخصوص به خود را دارد؟ اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید پیشنهاد می‌کنیم با مطالعه این مطلب با ایالت‌ها و شهرهای اصلی آلمان آشنا شده و نگاهی کلی به تقسیم‌بندی مناطق شهری در این کشور داشته باشید.

ایالت‌ها و شهرهای اصلی آلمان

کشورآلمان در مجموع 16 ایالت دارد که هر کدام طبق قوانین داخلی خود میریت می‌شوند. نظام سیاسی در این کشور جمهوری فدرال دموکراتیک پارلمانی است که قانونی یکسان در زمینه سیاست، خارجی و دفاع از مرزهای آلمان دارند اما در هر ایالت قوانین اجتماعی مخصوص اعمال می‌شود.

طبق طبقه‌بندی جغرافیایی آلمان به چهار بخش شرقی، غربی، شمالی و جنوبی تقسیم‌بندی می‌شود. از آنجایی که هزینه زندگی در هریک از شهرهای آلمان با توجه به جمعیت و وسعت آن متفاوت است فهرستی کلی از ایالت‌ها و شهرهای اصلی آلمان را در اختیارتان قرار می‌دهیم.

ایالت‌ها و شهرهای اصلی آلمان

ایالت بادن – وورتمبرگ (Baden-Württemberg)

بادن – وورتمبرگ ایالتی در جنوب غربی آلمان است که با پایتختی شهر اشتوتگارت (Stuttgart) سومین ایالت بزرگ این کشور به شما می‌رود.

ایالت بادن – وورتمبرگ بخش عظیمی از چرخه اقتصادی آلمان را در دستان خود دارد. دفاتر بزرگترین کارخانه‌های اتومبیل‌سازی دنیا از جمله پورشه، بوش و دایملر در این ایالت قرار دارند و فناوری صنعت و توسعه در آن بیشترین بودجه را به خود اختصاص می‌دهد.

میزان درآمد افراد شاغل در ایالت بادن – وورتمبرگ از دیگر ایالت‌های آلمان بالاتر است و بیشتر ساکنان این ایالت از رفاه اجتماعی خوبی برخوردار هستند.

شهرهای اولم، توبینگن، فرایبورگ، کارلسروهه، مانهایم و هایدلبرگ از مهم‌ترین شهرهای بادن – وورتمبرگ به شمار می‌روند.

ایالت بایرن Bavaria

ایالت بایرن (Bavaria)

بایرن بزرگترین ایالت در میان ایالت‌ها و شهرهای اصلی آلمان به شمار می‌رود. پایتخت این ایالت عظیم شهر مونیخ (Munich) است که بیشتر آن را به نام تیم فوتبال محبوبش “بایرمونیخ” می‌شناسند.

شهر مونیخ در جنوب کشور آلمان قرار گرفته و یکی از پیشرفته‌ترین شهرهای اروپایی محسوب می‌شود. بیشتر شرکت‌های بزرگ آلمانی از جمله لوازم الکترونیکی زیمنس و شرکت‌های خودروسازی ب ام، آئودی در این شهر قرار دارند. همچنین ایالت بایرن و شهر مونیخ در میان لیست شهرهای گردشگری آلمان قرار می‌گیرند.

ایالت بایرن (Bavaria) نیز از ایالت‌هایی ست که کارمندان آن دستمزدهای بالایی را دریافت می‌کنند، از طرفی هم هزینه زندگی در این ایالت بیشتر از سایر مناطق آلمان است.

نورنبرگ، آوگسبورگ، رگنسبورگ، فورت و وورسنسبوگ از شهرهای مهم ایالت بایرن هستند.

ایالت براندنبورگ (Brandenburg)

ایالت براندنبورگ (Brandenburg)

براندنبورگ ایالتی به نسبت تازه تاسیس است که پس از اتحاد آلمان شرقی و غربی شکل گرفت. پایتخت این ایالت شهر پوتسدام(Potsdam) می‌باشد.

ایالت براندنبورگ بیشتر در زمینه فناوردی هوانوردی، صنایع فلزی و شیمی فعال است. همچنین وجود طبیعتی بکر همراه با دریاچه‌های طبیعی، این ایالت را به یکی از زیباترین مناطق آلمان تبدیل کرده است.

دو شهر فرانکفورت و کتبوس از شهرهای مهم ایالت براندنبورگ هستند.

ایالت برلین (Berlin)

ایالت برلین (Berlin)

برلین از بزرگترین ایالت‌ها و شهرهای آلمان است که به عنوان پایتخت این کشور خود به تنهیی یک ایالت محسوب می‌شود.

برلین از موقعیت سیاسی ویژه‌ای برخوردار و از نظر تاریخی دارای ارزش ویژه‌ای در نزد مردم آلمان می‌باشد. این شهر مهم و پرآوازه در شمال شرقی آلمان قرار گرفته و با داشتن جاذبه‌های تاریخی ارزشمند از قطب‌های گردشگری در این کشور نیز محسوب می‌شود.

مراکز صنعتی مانند مکانیک، خودروسازی، مواد غذایی، هتل داری، رشته‌های مهندسی پزشکی و پژوهش و فناوری از مشاغل پرکاربرد و پردرآمد در برلین محسوب می‌شوند. همچنین شرکت‌های بزرگ و معروف فایزر، فولکس واگن و SAP در این شهر مستقر شده‌اند.

ایالت برمن (Bremen)

ایالت برمن (Bremen)

برمن با نشان چهار حیوان خر، سگ، گربه و خروسی که بر هم سوار هستند از دیگر ایالت‌های مهم و بزرگ آلمان است که علاوه بر شهر برمن، بندر برمن هافن (Bremerhaven) را تحت پوشش قرار می‌دهد.

اقتصاد این ایالت بر پایه تجارت دریایی و قهوه استوار است. کارخانه معروف قهوه جاکوب (Jacobs) در شهر برمن قرار گرفته و ایجاد اشتغال را در آن رونق بخشیده است. علاوه براین وجود دو کارخانه گلوکز و کرافت نیز دلیلی بر آن شده تا برمن به قطب اصلی تولیدات صنایع غذایی در آلمان تبدیل شود.